|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
21.1.2010 0:12:00   
Anoniman
namucila se stvarno da bi dosla do bebe...
to je bila katastrofa, nema gde nije bila i koliko para dala..
i kad je skoro odustala, zatrudnela je...

ja verujem da ce biti sve OK...
ali se ona mnogo brine..
mada, ostalo joj je jos 20 dana do porodjaja...i manje...


(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
22.1.2010 18:04:13   
Lady412
Drage moje,
po nekim mojim saznanjima, sto od doktora, sto saznavajuci tudja iskustva, bile trudne ili ne (pripremate se za trudnocu), jedini lek za koji se zna da moze da se koristi, a da vasoj bebi i Vama nece skoditi je Methyldopa. U sustini treba izbegavati bilo koje lekove u trudnoci, pa cak to bio i obican aspirin. Najbolje se cuvati sa redovnom ishranom, vitaminima, redovno ici na preglede.
Visok pritisak, kao ni nizak naravno da nisu dobri, ali kada znate sta je od ta dva lakse cete resiti i znati sta da radite, nego kada imate "setajuci" pritisak, tj. cas je visok, cas je nizak. To se odnosi, takdje i kada niste trudne. Kazu da je 160/90 granica normalnog pritiska, a vec preko toga je poviseni. Mada se meni cini da je i to mnogo.
Najpametnije je, pre nego sto zatrudnite da se konsultujete sa svojim lekarom, a pogotovo ginekologom, o mogucim rizicima u trudnoci. To ne treba da Vas plasi, vec da Vam bude osnova - za dobro i Vase i bebino zdravlje. Nije glupo pitati, glupo je ne znati. A to se odnosi i na pritisak. Jedno vreme ga pratiti. On moze biti urodjen (nasledjen), a moze, kao sto znamo da je dodatni faktor, nastati od stresa kojeg je danas na pretek.
Tako da je, mozda, bolje da se posavetujete unapred, radi predostroznosti.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
22.1.2010 18:22:59   
engimengi
Oti nemoj da brines,ako bude skakao pritisak jos uradice joj oni carski ranije,samo neka meri cesto i neka odmara sad na kraju!!Oni za vreme CR daju lekove za pritisak,bice i ona i beba ok!!Drzim vam palceveuser posted image

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
22.1.2010 19:19:00   
ljubavce

IZVORNA PORUKA: OTI

Devojke, moja sestra pocela da pije metildopu zbog pritiska koji je bio oko 140 sa ne znam ni ja koliko..
Pije ga vec 15 dana ali se pritisak ne snizava...
Da li je to razlog za brigu?
inace je deveti mesec i zakazan joj je CR za 8.2.

?????



posto i ja imam problem sa pritiskom meni su rekli da:
poviseni krvni pritisak u trudnoci ne moze da steti bebi, osim sto se moze desiti da se beba rodi sa manjom kilazom,
inace nije preporucljiv prirodni porodjaj onim trudnicama koje imaju problem sa povisenim pritiskom.

znam curu koja je imala pov.pritisak u trudnoci porodili su je carskim putem sa trenutnim pritiskom od 200/140.

bice sve ok

moj je trenutno 140/80

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
22.1.2010 19:44:43   
Verus
Visoki krvni pritisak je veci problem kada se javi rano u trudnoci, u drugom trimestru: zbog preklampsije.  ALi moraju postojati i drugi znaci preklampsije, kao sto su proteini u mokraci, otoci nogu, ruku, lica....jedino lekar moze da odredi da li je to samo povisen pritisak, ili veci problem koji moze biti opasan i za majku i za dete...

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
23.1.2010 1:11:20   
Anoniman
Meni je trenutno 108 sa 45 puls 98 .... pre sat vremena sam popila partusisten.... trebalo bi da je vetji....user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
23.1.2010 1:15:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ljubavce


IZVORNA PORUKA: OTI

Devojke, moja sestra pocela da pije metildopu zbog pritiska koji je bio oko 140 sa ne znam ni ja koliko..
Pije ga vec 15 dana ali se pritisak ne snizava...
Da li je to razlog za brigu?
inace je deveti mesec i zakazan joj je CR za 8.2.

?????



posto i ja imam problem sa pritiskom meni su rekli da:
poviseni krvni pritisak u trudnoci ne moze da steti bebi, osim sto se moze desiti da se beba rodi sa manjom kilazom,
inace nije preporucljiv prirodni porodjaj onim trudnicama koje imaju problem sa povisenim pritiskom.

znam curu koja je imala pov.pritisak u trudnoci porodili su je carskim putem sa trenutnim pritiskom od 200/140.

bice sve ok

moj je trenutno 140/80


Danas mi je sestra javila da ce joj mozda morati CR pomeriti za ranije...skoro 20 dana pre termina jer je ZBOG PRITISKA posteljica sazrela previse????????????????
Nisma znala da ovo moze da se desi...

(odgovor članu ljubavce)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
1.2.2010 9:47:20   
Anoniman
OTI, šta bi sa tvojom sestrom do kraja?

Žena koja sprema kod moje bake došla je danas očajna. Ćerka joj je trudna, termin joj je 8. mart, drugo dete, i ima visok pritisak, dali su joj lekove (ne znam koje), danas ide u Betaniju na pregled.

Ni uz lekove ženici pritisak ne spada.

Šta smo zaključile? Izbaciti so? I verovatno će porođaj biti CR-om?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
1.2.2010 11:38:23   
prase
Evo da se i ja oglasim...

Imala sam "povisen" pritisak pred kraj trudnoce, znaci navoda stoje zato sto ja licno mislim da nije bio bas povisen, ali hajde. Naime, na jednoj od poslednjih kontrola pred porodjaj, izmeri meni med. sestra pritisak 140/100. Pita ona mene, jesam li se uplasila. Rekoh, nisam - ali brate jesam se napesacila, bice da je od napora. Kaze, sedi odmori 15 min pa cemo ponovo. E sad, naravno - tih 15 min ja iskoristim da se natripujem u vezi visokog pritiska i mog preazurnog doktora koji ce garantovano da me hospitalizuje zbog istog. Naravno, izmeri mi sledeci put 145/110. Kazem ja: "Ali sada se jesam uplasila". Kazu oni: hm, puls ti je OK. Kazem ja: "Ali meni je normalan puls 60, 90 je vec 50% vise od toga". Kazu oni: "Ko je ovde doktor?". I tako sam bila u bolnici 2 i po dana, na pravdi Boga, na ispitivanjima i neslanoj dijeti. Ispitivanja su sledeceg tipa: pijes Methyldop-u i Bensedin (koji ja nisam pila) i 24h piskis u neku flasu. Onda oni rade neke analize (valjda traze proteine) sa tako skupljenom mokracom. Ako dobiju dobre rezultate kao u mom slucaju, puste te kuci. Ali i dalje pijes Methyldop-u. U toku ta 2 i po dana u bolnici, non-stop mi je pritisak bio 110/70, samo jednom 140/100 - kada sam sisla sa 4. sprata peske do prizemlja i popela se isto peske nazad neposredno pre merenja.

Moja teorija sta moze da uzrokuje povisen pritisak, pogotovo pred kraj trudnoce: kilaza! Ja sam sa Urosem i pred kraj imala 12kg vise nego pre trudnoce, a pomenimo pre trudnoce nisam imala idealnu kilazu => srce mora to nekako da isprati => povisen pritisak prilikom fizickog napora. Big deal. Ja sam odlucila to da gledam tako i bilo mi je lakse...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
1.2.2010 14:05:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

OTI, šta bi sa tvojom sestrom do kraja?

Žena koja sprema kod moje bake došla je danas očajna. Ćerka joj je trudna, termin joj je 8. mart, drugo dete, i ima visok pritisak, dali su joj lekove (ne znam koje), danas ide u Betaniju na pregled.

Ni uz lekove ženici pritisak ne spada.

Šta smo zaključile? Izbaciti so? I verovatno će porođaj biti CR-om?



U petak ce da legne u Narodni front na CR!!!
napisala sam u Lepe vesti...
Ona je OK, pritisak se korigovao od lekova a pratili su bebu svaki dan da vide koliko najduze mogu da odloze CR da beba bude sto duze u stomaku...
sad je sasvim OK...ide u petak...to je nekih 10 dana pred termin, sto je OK.

hvala Tasha na pitanju user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
16.2.2010 12:08:44   
Jeleba
Cao svima,

Pratim redovno dosta tema na forumu, i mogu vam reci da su mi bile od velike koristi. U devetom sam mesecu, termin je 25. 02, na poslednjoj kontroli 02.02. mi je cika doktor (D. Antic iz D. Misovica) rekao da je sve ok i da se vidimo na termin. Inace ovo mi je prva trudnoca. Nemam nista protiv da ne idem svako malo na ctg, jer se dobro osecam, osecam redovno bebu i sve je u najboljem redu.

E ali malo sam se sinoc uplasila. Pritisak mi je 131 / 89 sto nije tako strasno, ali u poslednjih par dana je od 115-125 gornji sa 70-80 donji, sto je za mene prilicno visoko (do pre 10ak dana sam imala uvek do 100 sa oko 60) pa mi sad malo frka.

Opet, ako sam usla u 40-u nedelju razmisljam da nije tako strasno sto mi je pritisak malo veci i da ne treba da se opterecujem da se nesto moze iskomplikovati (analize krvi, urina i brisevi su mi svi ok). Sta vi mislite?
Glupo mi je da zovem Antica da ga pitam ovako nesto, jer on inace nije bas pricljiv, lakse mi je prvo da se konsultujem sa vama...

Hvala unapred puno!

J

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
16.2.2010 13:56:15   
micketta
nemoj da ti bude glupo nego telefon u ruke i zovi!!!!!!!!!!! odma'!!!!!!!!
i da se javis sta ti je rekao!!!!!!! jesi li me razumela?????

ja merila danas u apoteci i pritisak mi dobar, 113/74.

ps *--- nemoj da mislis da te plasim nego je red da zvrcnes doktora kad mi vec nismo doktori :)


< Poruku je uredio micketta -- 16.2.2010 13:57:04 >

(odgovor članu Jeleba)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
16.2.2010 18:27:09   
Silvija9

Ja stalno jedem slano, jedem i dosta jaku i začinjenu hranu, unosim dosta vode u organizam, a pritisak mi je 60/90 - 70/110 i nikada ne ide preko toga. Čak se desi da bude još niži ponekad ujutru... user posted image
Pre trudnoće mi je bio 80/120 što je idealan pritisak...
Doktorka mi je rekla da nastavim dobro i slano da se hranim i dosta tečnosti i kao ništa nije strašno...

U svakom slučaju, svako je poseban i svaka je trudnoća različita tako da je najbolje konsultovati se sa svojim lekarom...

Pozzz...

_____________________________

Danas se osećam bolje, danas mi sunce sja :-)

Dobili smo malog anđela, našu Isidoru :-)

(odgovor članu Minanina)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
16.2.2010 18:31:26   
Silvija9
Najbolje ti je, sad se ponavljam, da se konsultuješ sa svojim lekarom jer je svaka trudnoća zaseban slučaj... a u 40. nedelja ne valja da se šališ... user posted image

_____________________________

Danas se osećam bolje, danas mi sunce sja :-)

Dobili smo malog anđela, našu Isidoru :-)

(odgovor članu Jeleba)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 0:49:11   
Anoniman
pritisak..
pre trudnoce 90 sa 60
u trudnoci...

evo merim svaki dan i krece se od 110 - 124 gornji a 62 - 75 donji (75 je bilo samo jednom)...

user posted image user posted image user posted image
valjda je to ok..

(odgovor članu Silvija9)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 0:54:37   
Anoniman
A ako vam ja kazem nesto necete da se uplasite?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 0:55:16   
gagana83
Odlicno je Oti,normalan ti je pritisak.
Ja sam pre trudnoce imala povisen pritrisak a u trudnoci je bio ok,nikad nije prelazio preko 130/80 i evo sad je ok.
Bas uvrnuto,trebala sam da zatrudnim i ugojim se ko prase pa da mi se pritisak normalizujeuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 0:56:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

A ako vam ja kazem nesto necete da se uplasite?user posted image


necemo.reci

gagana, moj dr je i zbog ovog pritiska dizao frku i rekao mi da ne jedem slano...
ma ja se ok osecam i neka se nosi on sa svojim zabranama vise...
da se on pita ja bih devet meseci bila na vodi...



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 0:59:30   
Anoniman
Sad kad mi je bila sestra na ginekologiji umrla jedna trudnica,dete ostalo zivo,mlada je `86 valjda a vec imala jedno detence,kazu da je zbog visokog pritiska nesto krenulo lose...
Kaze mi sestra samo se odjednom svi pokupili sa odeljenja i istrcali...

Nigde se nije culo to posle...

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 28.2.2010 1:02:53 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:08:00   
Anoniman
pcelice, visok pritisak jeste opasan i zato mora da se prati u trudnoci...

bas mi zao sto se to desilo sa tom devojkom...kako lekari nisu pratili i uvideli da ima problem???

ma sta ja pricam...pa meni DR u DZ nijednom pritisak  nije izmerila...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:11:04   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

pcelice, visok pritisak jeste opasan i zato mora da se prati u trudnoci...

bas mi zao sto se to desilo sa tom devojkom...kako lekari nisu pratili i uvideli da ima problem???

ma sta ja pricam...pa meni DR u DZ nijednom pritisak  nije izmerila...


Ni meni dr kod koje sam isla u bolnicu ni jednom nije merila.Kreteni,pa to je osnovno!
Zato sam uporedo isla i kod privatnika!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:11:23   
Anoniman
Jao ne znam sta je bilo to,culo se samo da je visok pritisak u pitanju a detalje samo oni tamo znaju... Stvarno je bvze ostavila dva mala deteta kuci sada...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:11:57   
micketta
meni stalno mere pritisak u domu zdravlja, ali mi bilo cudno to sto sam poslednji put kad su mi merili, bas pred ctg, pitala da li ce mi u 9. mesecu meriti pritisak svake nedelje, a sestra rekla da nece, da je dovoljno ovo sad... a cula sam da bas u 9. mesecu pritisak zna da skoci. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:12:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: OTI

pcelice, visok pritisak jeste opasan i zato mora da se prati u trudnoci...

bas mi zao sto se to desilo sa tom devojkom...kako lekari nisu pratili i uvideli da ima problem???

ma sta ja pricam...pa meni DR u DZ nijednom pritisak  nije izmerila...


Ni meni dr kod koje sam isla u bolnicu ni jednom nije merila.Kreteni,pa to je osnovno!
Zato sam uporedo isla i kod privatnika!



isto...a on ne propusta...i trazi mi papir na kome pisem merenja...posto kod kuce merim svaki dan.

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:13:27   
micketta
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ni meni dr kod koje sam isla u bolnicu ni jednom nije merila.Kreteni,pa to je osnovno!
Zato sam uporedo isla i kod privatnika!



pa, naravno da je osnovno!
ja uopste ne znam kako su neki postali lekari. uzas, uzas!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here