|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 20:01:29   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ja neznam o kakvoj vi terapiji pricate....prvo valjda dijagnoza pa terapija. a i sto bi pila panadol kad nema bolova? inace on je ok uz dojenje. 
ako se nesto ne promeni, a ja se nadam da nece jel deluje da je sve ok, nikakve tu terapije nece biti, osim  mozda fizioterapije.😄 hiroprakticar sto bi rekli, to mozda...







Pa dunja je pomenula terapiju u nekom postu i da ne vi da prekida dojenje. 🤨

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 20:20:49   
Maslacak15
da je neko od doktora  mislio da joj treba terapija uopste nebi bilo razgovora o dojenju niti to njih zanima.


samo bi joj rekli moras i to je to....nego je pre ona njih zapitkavala na tu temu posto joj je to jako bitno a oni joj rekli nesto neodredjeno jel.jeli nisu ni imali sta da kazu posto nisu imali uradjene analize. 
sad kad odnese uredan nalaz MRT a onda ce doktor da kaze e super evo ti kortikosteroidi? 😃 i dont think so....

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 20:21:07   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ja neznam o kakvoj vi terapiji pricate....prvo valjda dijagnoza pa terapija. a i sto bi pila panadol kad nema bolova? inace on je ok uz dojenje. 
ako se nesto ne promeni, a ja se nadam da nece jel deluje da je sve ok, nikakve tu terapije nece biti, osim  mozda fizioterapije.😄 hiroprakticar sto bi rekli, to mozda...




Ma ne, pitala me Suzi šta mm pije, zbog njegove kičme.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 20:29:25   
Maslacak15
ja koliko sam shvatila tvoj mm ima velike bolove....nju ne boli uopste.... da ne govorim da neznamo ni za jedno konrektne "dijagnoze" i medicinske detalje  da li je poredivo. 


rekla sam ja njoj da ne deli sebi dijagnoze ali ona me ne slusa😄😄ja volim da popujem ali treba doktore pustiti da rade svoj posao.
za sada nema dokaza dijagnostickih da je problem neuroloski.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 22:17:11   
Rosita
Samo podrška, dunja, da sve bude dobro!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 22:28:52   
Maslacak15
bice sve dobro sigurnouser posted image .

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 22:47:40   
Ivanka 75
Dunja, citam sta te snaslo. Sigurna sam da ce sve biti ok, bitno da je magnet uredan.
Mojoj sestri se pre 2 god ukocila vilica, ni makac. U bolnicu, sve zive pretrage, nije MS, nema tumor na mozgu, kolor dopler, ma sve zivo. 
U medjuvremenu proradi vilica pa ona njima kaze  kako joj trnu ruke i noge, kako ima slabost u rukama, ispusta stvari, ne sme dete da uzme da ga ne ispusti. 
Dijagnoza - nedostatak vit B12. 
Primala inekcije neko vreme i vratila se u normalu. 
Nadam se da je i tvoj problem tako mali i lako resiv 🤗

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 23:23:42   
Ivanka 75
Inekcije vit B12 je primala. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 23:55:22   
dunja RR
Hvala Iv, i ja sma recimo primala injekcije ohb12 ranije, davala mi moja endokrinolog. Proveriću da li smem za vreme dojenja da primim.
Sada mi Maslačak javila šta si pisala, i popila sam odmah b12, imam ga kući.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Magnetna rezonanca
24.10.2019 23:58:51   
dunja RR
Hvala žene!

Ja sam potegla priču o terapiji, da tačno je, prerano, prestaću da previše razmišljam i čekam dijagnozu, pa se nadam brzom rešenju ovog problema.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Magnetna rezonanca
25.10.2019 9:09:12   
emicaa
Dunja draga pa sta te to snaslo.Sad tek vidim.Sokirana sam.Nadam se da ce sto prije pronaci uzrok a i rjesenje za sve to.Mislim na tebe k navijam da sve bude dobro



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Magnetna rezonanca
25.10.2019 11:21:28   
vocicana
Dunja, ja sam ovako u toku, ali da znas da ni jednog momenta nisam pomislila nista lose, sigurna sam da ce sve biti dobro.
Grlim te i ljubim , samo glavu gore i ljubi one lepotancice.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Magnetna rezonanca
25.10.2019 12:13:55   
dunja RR
Dobila sam vezbe i to su se razmisljali da li bi mogla da dolazim zbog bebe. Ali ja rekoh da hocu i dobih vezbe i masazu ovde na klinici,2 nedelje,naravno preko debele veze jer se sad zakazuje za januar tek .lekove nisu dali jedino combinerv, oni kazu moze sa dojenjem  ali provericu.ne znaju i dalje sta mi je,radili su mi pregled ali im je sve i dalje cudno.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Magnetna rezonanca
25.10.2019 12:49:40   
smeško
Надам се да ће то све брзо проћи! user posted image user posted image

И да ти пружим подршку за дојење, јер знам о чему говориш. И ја узимам терапију када кажу да треба, али у истим сам размишљањима као ти. user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Magnetna rezonanca
25.10.2019 13:33:29   
Maslacak15
rekoh ja bice vezbeuser posted image user posted image A combinerv je food supplement to nije neki lek, mozes scim oces.... Iako je sigurno neprijatno da imas tegobe, to iritira odlicna je vest da nije nista ozbiljno. Sasvim sam sigurna da imaju dovoljno strucnosti da prepoznaju bilo kakve naznake ozbiljne patogolije. Ajmo sad malo vise spavanja vezbanja i vitamina i ja se nadam da ce proci trnjenjeuser posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Magnetna rezonanca
25.10.2019 16:52:07   
smeško
Маслачак, да те нема требало би те измислити.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Magnetna rezonanca
27.10.2019 17:25:15   
dunja RR
Da, slažem se sve za Maslačka user posted image


Elem, primih juče ujutru injekciju OHB12 u domu zdravlja (još jedna mi je zakazana za 7 dana). I krenula sam da pijem juče Combinerv a i on ima b12.


Ne znam da li tripujem, ali kao da mi stopalo maaalo popušta. Nismam još sasvim sigurna, ali ako bude, znači moguće da je bilo do vitB12. A kada sam pitala doktore da li to može da bude, jer sam eto čula od drugarica sa foruma (Hvala Ivanka i Maslačak!), dr iz Sokobanjske je rekla ma jok, a drugi dr. reče pa lečite se onda kod dr interneta.
Znači niko od njih mi nije rekao da treba da primim OHB12, već sam sama kupila, i tražila u DZ nalog. Onda vala i bolje da me leči internet!

Krenuću ja sutra svakako na vežbe, nije još ovo sasvim kako treba.


Nije ovo bol, da je bol, bilo bi mi lakše. Ovo je oduzetost udova (kao da mi je neko dao anesteziju), kao da udovi nisu moji, ne mogu da držim predmete, dete, ne mogu da opustim ruku i nogu kada sedim, jer one trnu, pulsiraju, kao da nisu moje. Ne mogu da kucam.jer prsti trnu. A stopalo konstantno utrnuto, pod pritiskom. Znači jako jako slično, tj. gotovo isto kao kod Ivankine sestre. Videćemo, čini mi se da se osećam bolje posle jučerašnje injekcije, ali neću prerano da se radujem.

Ukratko, ovo nikom ne bih poželela, baš gadan osećaj. Bolelo je mene mnogo toga u životu, jer endometrioza jaaako boli, a vala i operacije koje sam imala, ali je ovo daleko gadnije, jer nemam pojma da li postajem nepokretna, i da li ću moći da brinem o deci. Pitah u petak dr u DZ jel se desi da neko ostane ovako zauvek, kaže da, desi se, nikada se ne zna.


Odradila i štitnu juče, njene hormone i antitela i elektrolite, sve ok, osim TSH, koji je na donjoj granici, tj. za jednu jedinicu ispod, jes on meni uvek bio nizak, ali ne baš ovoliko, čekam još moju dr endokrinologa da mi da mišljenje. Gvožđe je nisko, 9, ali ja često imam niže gvožđe i hemoglobin.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Magnetna rezonanca
27.10.2019 17:38:00   
pari
Uh dunja, razumem te, bas nije lako...

Ja se ipak nadam da ce sve biti u redu i da ce pomoci i vitamini i vezbe!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Magnetna rezonanca
27.10.2019 17:57:37   
vonavoj
Kakva je to inekcija? Cemu sluzi?

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Magnetna rezonanca
27.10.2019 19:11:16   
dunja RR
Von, pa vit B12, mnogostruko koristan, a kmože biti da mi fali. Nedostatak vit B12 dovodi do ovoga šta imam, tj. između ostalog što može još biti. Još ne znam tačno šta mi je. Ja sam ga primala ranije, davala mi je moja dr pre VTO nekoliko puta, ali čak ni ona mi sada nije dala, tj. nije se setila da bi to moglo biti, ali kada sam nju pitala u petak da li da primim, rekla je da, zapravo jedina je rekla da primim i da će koristi. A meni ne bi palo napamet da Ivanka nije pisala, i da mi Maslačak nije javila.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Magnetna rezonanca
27.10.2019 19:15:10   
dunja RR
Ja sam od starta čitala da nedostatak vit B dovodi do ovoga, ali mi ej prvi neurolog kod koga sam bila dao Milgamu, vit B, a ja u onom stanju nisam obratila pažnju koji ej to vit. To ej zapravo kombinacija B1 i čini mi se b6, ali nije b12. A on svojim pacijentima daje tu Milgamu, koju mi je sada neurolog u Sokobanjskoj izbacila iz terapije. A platih je 20 eur, grr. Ona mi je prepisala Combinerv, koji ima b12 u sebi, i ona je isto 20eur, ali samo 20 tableta.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Magnetna rezonanca
27.10.2019 19:23:42   
vonavoj
Pitam i zbog sebe,i ja sam umorna,sa ovim glavoboljama stalno,..utrnute noge kad ystanem..nocu mi i ruke trnu dok spavam..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Magnetna rezonanca
27.10.2019 19:30:39   
dunja RR
Ne može da ti škodi, kupi u apoteci, 70 dinara je ampula, neka ti neko da,.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Magnetna rezonanca
27.10.2019 19:38:18   
Ivanka 75
Dunja,, mojoj sestri su rekli da su joj trudnoce iscrpele zalihe vit b12, jer je staaaaaalno bila umorna. Pa transfuzije, pa povracanja kroz 2. i 3. trudnocu...
A B12 se tesko nadoknadjuje ishranom valjda.
A skodljiv nije i kad se prima. Cini mi se da je ona primala 2 meseca na 7 dana. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Magnetna rezonanca
27.10.2019 19:46:14   
vonavoj
Bem ti sunce..i trudnoce iscrpe..eto..Dobro kazes Dunja,jos ce i internet da nas leci..ali ja sam zaista puno naucila na forumu,ne po netu.Kako trazim inekciju?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here