|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:14:35   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: brbljivko


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: brbljivko

Pitanje za pedijatra.

Dobili smo uput za neurologa od doktora i to nakon što sam se požalila da nekoliko noći ima napade plača i otimanja u snu, i to traje tako po 10 15 minuta.
Doktor kod koaga smo bili umesto kod naše dr nije baš pričljiv, pa mi nije ni objasno zašto da idemo kod neurologa.

Prvo me interesuje koliko je dete staro, mozda sanaja, ali je dobro da dete pogleda deciji neurolog , to je naj sigurnije zbog mnogo poremecaja koji se mogu tako manifestovati i ispoljiti u snu.To je mnogo siroko tumacenje ,ali pregled neurologa sigurno resava sve.


Ima 7 meseci.
Odjednom krene da plače, i na svaki pokušaj buđenja plače bolje reči vrišti sve jače i jače i otima se.

Hvala.


Nakon ovog vaseg odgovora koji se odnosi na starost i ja mislim da je potreban pregled decijeg neurologa.

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:14:44   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: brbljivko

Piatnje za psihologa.

Kako pristuppiti detetu koje neće da jede?
Do skoro je sve bilo u redu, sada često ima periode odbijanja. Inače, dete je 5 godina.
Pokušavala sam i lepo, i strpljivo, i da kažnjavam i ništa nisam postigla.
Uopšte ne znam više kako da pristupim tome.

Hvala vam unapred.

Kažnjavanje svakako treba isključiti. Ukoliko dete koje već ima negativan stav prema jelu dobija i kaznu u to vreme, otpor se može samo pojačati. Najvažnije je strpljenje i istrajnost. Probajte da uvedete element igre uz hranjenje. Neka dete kobajagi hrani lutku ili igračku do vi njega hranite, kako bi se osetilo značajnije. Nagradiote ga emotivno svaki put kada pojede ono što želite. Pratite njegov ritam i probajte da ustanovite kada je gladniji. Ne insistirajte na nekom strogom rasporedu hranjenja.

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:19:19   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pitanje za psihologa,


Da li je normalno da dete, dečak, 21.5 mesec histeriše kod doktora, frizera, zubara, kada seče nokte? Kod nas su sve ove situacije NEMOGUĆE.
Odradimo mi sve na kraju, ali uz dranje, bacanje. Jedio šišanje ne, to još ne mogu sebi da priuštim, milsim na šok (moj) user posted image jer znam koliko će histerisati, i nema šanse da makaze priđu.


On ne može sada još da razume da smo mi došli kod dr. zubara, itd. i zašto, znači ne mogu darazgovaram sa njim i objasnim.

Da li to deca rade, da li je faza, ili da pripišem njegovom kašnjenju u razvoju (koje za sada pratimo, ima kašnjenje i u motorici i govoru, tj. ne priča)?

Hvala unapred

Draga Dunja, decu takve situacije inače plaše i brinu, jer se tu obično odvija nešto više neprijatno nego prijatno. Neko reaguje burnije neko manje. Moguće je da je i to u sklopu njegovog kašnjenja u razvoju dodatno intenzivirano. Pošto je mali da se sa njim igrate igre zamišljanje potencijalno ugrožavajuće situacije, odigravajte sa igračkama te situacije koje ga plaše kako bi se na njih postepeno privikavao. I čitavu igru ispratite ohrabrujućim i pozitivnim asocijacijama koje će ga opuštati i pokazivati mu da tu nije u opasnosti.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:21:22   
Tajčica
Za pedijatra.

Beba stara 3 i po meseca ne drži glavu usparavno već da joj je glavica uglavnom nagnuta na desno. Koliko je to opasno i od kog meseca beba normalno i uspravno drži glavicu? Koje su vežbe za to? hvala unapred

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:25:16   
Tajčica
Još jedno pitanje za pedijatra:

Mojoj bratanici koja nije diralaboginje niti sečeškala, na nekim mestima su ostali ožiljci. Sada mažu Šaljićem, ali sve brinemo da li će ostati ožiljici?
Da li će ti ožiljci nestati i da li imate neki savet? Hvala unapred.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:26:27   
NadaR
Pitanje za Pampers dermatologa :

Kod mog djecaka (7,5god) cesto izbija osip (konkretno , lici na potkoznu bubuljicu sa malim bijelim vrhom ) ispod lijevog pazuha. Znaci , samo tu . Namazem mu to navece poslije tusiranja i do ujutru se povuce . Mirni smo nekoliko dana pa ponovo.

Takodje ne desava se stalno vec recimo jednom u deset dana . Sta bi to moglo biti?

Hvala vam unaprijed!

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:29:44   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Još jedno pitanje za psihologa i možda pedijatra:

Šta je uzrok dispraksije, i da li se mora u slučaju sumnje otići kod neurologa na eeg, tj. da li bi eeg nešto pokazao?

Hvala još jednom


Razvojna dispraksija je neurološki poremećaj koji je povezan sa organizacijom taktilnih (putem dodira), vestibularnih (u vezi sa čulom ravnoteže) i proprioceptivnih (u vezi sa položajem, pokretima tela) oseta, i koji ometa motorno planiranje. Problem koji stoji u osnovi nedovoljna zrelost ili nedovršenost procesa u mozgu koji se manifestuje kao teškoća da se pokret planira i izvodi adekvatno i efikasno.Uzroci mogu biti raznoliki od anatomskih do neadekvatnih govornih modela itd.
Pre svega, potrebno je da stručnjak dijagnostikuje disprakciju. Nakon toga, pružite detetu podršku i razumevanje. Ono nije ni lenjo ni glupo, već mu je potrebna adekvatna stimulacija kako bi se podstaklo sazrevanje neuroloških procesa i senzorne integacije, što bi zauzvrat omogućilo uspešnije izvođenje pokreta. Uz neophodan rad na unapređenju govorno-jezičkih sposobnosti, potrebno je detetu pružiti što više senzorne stimulacije i kretanja. Dete treba uključiti u aktivnosti koje pružaju velike količine senzornog unosa- što više ovih informacija mozak dobije, lakše će moći da ih obardi i sredi. Ipak, izbor aktivnosti i način njihovog izvođenja treba prepustiti obučenim stručnjacima za to. To su pre svega terapeuti koji sprovode senzornu integraciju i reedukaciju psihomotorike.



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:30:35   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Za pedijatra.

Beba stara 3 i po meseca ne drži glavu usparavno već da joj je glavica uglavnom nagnuta na desno. Koliko je to opasno i od kog meseca beba normalno i uspravno drži glavicu? Koje su vežbe za to? hvala unapred

U tom uzrastu beba bi tebalo da drzi glavicu uspravno, ne treba da glava bude nagnuta ni na jednu stranu, ali ja ne verujem da pedijatar to nije do sada primetio. Ako je tako, neophodan nam je pregled decijeg fizijata i da ispostujemo ono sto nam on kaze.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:36:16   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Još jedno pitanje za pedijatra:

Mojoj bratanici koja nije diralaboginje niti sečeškala, na nekim mestima su ostali ožiljci. Sada mažu Šaljićem, ali sve brinemo da li će ostati ožiljici?
Da li će ti ožiljci nestati i da li imate neki savet? Hvala unapred.

Mazite sa tom mascu, ima i skupljih masti, ali je to uglavnom isto. Ne reaguje svako isto na stvaranje oziljaka, kod nekih su vise izrazeni a kod nekih ne.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:36:24   
Tajčica
Za pedijatra:

Dojim bebu, ali sam u poslednje vreme često prehlađena. Da li smem da koristim kapi za nos ili one štete bebi? Tj. ja ih već korostim, pa je pravo pitanje da li ih smem koristiti često? Na koji način mogu da je zaštitim da se ne zarazi od mene? Hvala.

(odgovor članu Pampers psiholog)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:36:51   
NadaR
Pitanje za Pampers psiholga :

Draga dr , kako mi ''nemoderni' roditelji da se izborimo sa kukanjem - Svi drugari imaju fcb nalog , zelim i jaaaa ili Svi u skolu nose android telefon , kada cu ja ? Pritom su drugi razred . user posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Pampers psiholog)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:41:13   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: rošula

Pitanje za dermatologa

-da li voda kojom se umivamo i kupamo utiče na dermatitis, beba od 3 meseca je u pitanju? da li da koristimo neku izvorsku, flaširanu ili pak prokuvanu vodu dok se skroz ne povuče?


Nije dokazano da voda kojom se kupamo deluje na dermatitis ali pojedine minrralne vode kao sto su Avene i Uriage deljuju blagotvorno na smirivaje promena

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:43:17   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: Nada RR

Pitanje za Pampers psiholga :

Draga dr , kako mi ''nemoderni' roditelji da se izborimo sa kukanjem - Svi drugari imaju fcb nalog , zelim i jaaaa ili Svi u skolu nose android telefon , kada cu ja ? Pritom su drugi razred . user posted image



Ne postoji recept za ovu situaciju. Neophodno je da razgovarate sa svojim detetom i i vi i ono izloćite svoje argumente za i protiv pa zajedno odlučite. Ukoliko ste decidirano protiv navedenih pojava sada, dogovorite se sa detetom kada će najranije biti moguće da ima mobilni i svoj profil na fejsbuku.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:44:07   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: Nada RR

Pitanje za Pampers dermatologa :

Kod mog djecaka (7,5god) cesto izbija osip (konkretno , lici na potkoznu bubuljicu sa malim bijelim vrhom ) ispod lijevog pazuha. Znaci , samo tu . Namazem mu to navece poslije tusiranja i do ujutru se povuce . Mirni smo nekoliko dana pa ponovo.

Takodje ne desava se stalno vec recimo jednom u deset dana . Sta bi to moglo biti?

Hvala vam unaprijed!


Verovatno se radi o detetu sa osetljivom suvljom kozom tkazv atopicari. Koji na povrsini imaju visak stafilokoka pa se razvija upala lojne zlezde folikulitis. Mogu bitimod pomoci kupke na bazi jona Cu i Zn i antibiotske masti i svakako nega koze

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:45:33   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Za pedijatra:

Dojim bebu, ali sam u poslednje vreme često prehlađena. Da li smem da koristim kapi za nos ili one štete bebi? Tj. ja ih već korostim, pa je pravo pitanje da li ih smem koristiti često? Na koji način mogu da je zaštitim da se ne zarazi od mene? Hvala.

Beba je zasticena ako doji, jer dobija antitela preko vaseg mleka. Sto se tice kapi one imalu lokalno dejstvo i nebi trebalo da deluju na bebu. Nemojte preterivati sa kapima zbog vas i sluznice vaseg nosa.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:47:03   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: rošula

Još jedno pitanje za dermatologa:


Postoji li veza između korišćenja kortikosteroidnih preparata i grčeva kod bebe?

Za sada nije nadjena uzrocna povezanost

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:49:20   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: rošula

I još jedno molim vas, za dermatologa:


Sestra ima ćerku staru tri ipo godine koja je alergična na ambroziju i grinje. Kijanje i vodenasto curenje iz nosa, kao simptomi, izraženi su tokom cele godine, Zanima nas da li je neophodno da tokom cele godine, znači neprestano, bude pod antihistaminikom (koji deluje), ali da li on može ostaviti posledice, s obzirom da se neprestano koristi.

Hvala unapred



Za atopicare, tako se zovu osobe sklone alergiji najopasnije je cesanje jer cesanje vodi u bolest. Ako ce antihistaminik spreciti cesanje ima opravdajnja da se koristi

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:52:27   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Još jedno pitanje, u suštini i za pedijatra i za dermatologa.

Čime štititi bebu od krpelja? Da li postoji neko efikasno sredstvo koje bi smelo i njima da se koristi?

Kreće sezona, mi puno vremena provodimo u vikendici, i pored svih preventivnih mera ( pošišana trava, i isprksan sav deo gde se deca igraju, dugi rukavi, stalno pregledanje, nadzor...) moje starije dete je uspelo u tom bebećem periodu da pokupi krpelje i to sve u pelenskom području.

sve u pelenskom području.


Postoje preparati na bazi hrizantema od kojih krpelji beze. Mozda bi bilo dobro namazati takav preparat u podrucju bebine nozice tako da ne moze da ga stavi u usta

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:54:56   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Pitanje za dermatologa:

Zanima me da li atopijski dermatitis nestaje sa godinama?

Suvlja i osetljiva koza ostaju trajno ali je klinicka slika znato blaza sa godinama

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:57:00   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Pitanje za pedijatra i dermatologa:

Da li beba koja doji, može da dobije varičelu, ukoliko je bila u kontaktu sa osobom (dedom) koji ima herpes zoster?

Hvala


Da, moguce je da beba dobije varicelu iz kontakta sa osobom kojaima herpes zoster

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:57:11   
Miracles
Za pedijatra pitanje, hvala unapred:

Ćerki je izvađen treći krajnik (imala je krvarenja iz nosa ranije) i sve je prošlo dobro, što se tiče disanja čini se da je puno bolje, ne hrče više, manje diše na usta više na nos, dok je ranije bilo obrnuto, ali jutros joj je opet krenula krv iz nosa, i to 2 puta, a i ostao joj je suvi kašalj. Šta savetujete?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 14:02:38   
Miracles
Za pedijatra još jedno pitanje, unapred hvala:

Kada je sin napunio godinu dana (sada ima 1,4 god) pedijatrica mu je na silu povukla kožicu s piše Od tada muku mučimo sa higijenom. Prvih par dana uopšte nije mogao da piški. Kupali smo ga u vodi, ponekad sa kamilicom ili blagom kupkom i povlačili kožicu kako nam je rečeno. Ali on uopšte ne da da mu se dodirne piša i to je sve opet sraslo. Šta nam savetujete?

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 14:05:11   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Miracles

Za pedijatra pitanje, hvala unapred:

Ćerki je izvađen treći krajnik (imala je krvarenja iz nosa ranije) i sve je prošlo dobro, što se tiče disanja čini se da je puno bolje, ne hrče više, manje diše na usta više na nos, dok je ranije bilo obrnuto, ali jutros joj je opet krenula krv iz nosa, i to 2 puta, a i ostao joj je suvi kašalj. Šta savetujete?

Postoje osobe koje su sklonije krvarenju iz nosa, cesce je kod decaka. Uzrok je osetljiv i mozda izmenjen krvni sud u nosu ili poremecaj koagulacije. Kod vas je verovatno krvni sud u nosu koji moze da vidi samo ORL lekar.

(odgovor članu Miracles)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 14:11:05   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Miracles

Za pedijatra još jedno pitanje, unapred hvala:

Kada je sin napunio godinu dana (sada ima 1,4 god) pedijatrica mu je na silu povukla kožicu s piše Od tada muku mučimo sa higijenom. Prvih par dana uopšte nije mogao da piški. Kupali smo ga u vodi, ponekad sa kamilicom ili blagom kupkom i povlačili kožicu kako nam je rečeno. Ali on uopšte ne da da mu se dodirne piša i to je sve opet sraslo. Šta nam savetujete?

Savetujem vam da kozicu mazete Didermal kremom svaki dan i da je povlacite nakon kupanja. Nemojte biti grubi, svaki dan polako namazite .Moy ze se cekati dugo po preporukama decijeg urologa koji je za to merodavan.

(odgovor članu Miracles)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
31.3.2016 7:56:38   
branki*
Pitanje za psihologa
Da li persen i eglonyl mogu dovesti do smanjenja stereotipnih pokreta,uznemirenosti i poboljsanju raspolozenja?
Hvala!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Miracles)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here