|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
3.11.2013 12:25:29   
Trcosava
Mati ovde su jako čudni po tom pitanju. Nrp ovde glat mog da kupim kakaobuter, dok kod nas nema šanse da ga kupiš. Fruktozu mogu da kupim u apoteci... Nisam nikad pitala za glicerin, samo informativno i unapred pitam user posted image
Rešila sam detetu da pravim.
I da - jel mogu one boje tečne ili moraju te u prahu?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
3.11.2013 12:51:25   
mati
Ja tecne nisam nasla sve, pa sam u prahu. Ali ti je isto. Napravis u masi rupicu stavis kap-dve vode i razmutis tako prah.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
3.11.2013 14:23:17   
vikiveki
I ja sam nalazila samo u prahu i pravila sam ali nije to touser posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
3.11.2013 16:35:05   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ne mogu da prelistavam celu temu, u slučaju da ne nađem glicerin, šta mogu umeto njega?

mislim da imas u svakoj apoteci glicerin.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
9.11.2013 11:02:22   
Štetica
Nasla sam na internetu neki recept za fondan od ratluka. Ide 500g ratluka i 1 kg secera u prahu,a za figurice 1,5kg secera. Jel neko probao?

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
9.11.2013 11:04:43   
Trcosava
haha nisam, ali mi to nije od koristi - ovde ratluka ni nema user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
9.11.2013 11:20:25   
vikiveki
Zar je moguće da nema ratlukauser posted image user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
9.11.2013 11:22:22   
Trcosava
E žene, vi koje ste pravile fondan po receptu Minje, koliko izađe to fondana u gramima?

Gledam sad - kupila bi gotov fondani boje pa sama bojila, pravila. E sad, imaju već i u bojama i sve pa čisto da vidim koliko to izađe u gramima. Čini mi se da me jeftinije izađe nego da se akam da pravim.

@ Vikiveki - nema

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
9.11.2013 14:34:57   
jovicaa
kod nas je dosta skuplji gotov fondan nego da sam napravis. izadje oko 1 kg fondana od te minjine mere.

< Poruku je uredio jovicaa -- 9.11.2013 14:35:21 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
9.11.2013 15:03:09   
Štetica
Napravih i ja prvi put fondan masu i to od ratluka. na 500g ratluka sam stavila oko 750gr secera u prahu i to mesila pa dobrih 20minuta. Plocu gde sam ga razvlacila sam premazala svinjskom mascu i nelepi se uopste. A za figurice bi trebalo dodati jos 300-400gr secera da bude bas tvrda masa. Jedino je ptoblem sto masa nemoze da bude bela jer najsvetliji ratluk ima neku zuckastu boju.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
10.11.2013 17:01:55   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: jovicaa

kod nas je dosta skuplji gotov fondan nego da sam napravis. izadje oko 1 kg fondana od te minjine mere.


Hvala Jovice. Pa ne znam, meni nekako kad sve saberem ispadne jeftinije da kupim beli fondan gotov (ovde je oko 10€ 1kg) i boje koje mi trebaju i samo da pomešam. Na sve to, kažem ne znam da li ću naći glicerin u apoteci + da jurim po prodavnicama sve ostalo... Desi se da nema sve u jednoj.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
10.11.2013 17:23:24   
jovicaa
kako je tebi lakse tako uradi..
meni je tako fino ispao taj fondan iz minjine kuhinjice da nema sanse da bih uzimala kupovni.. ali samo zato sto je ovaj recept jaaako dobar. inace pre pravljenja sam razmisljala i tome da kupim gotov fondan, sigurno da je on isto jako dobar.
a ne znam kako je kod vas, kod nas bukvalno u svakoj apoteci imas glicerin... ja sam se isto plasila kako cu ga naci.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
13.11.2013 19:09:55   
Trcosava
Eh što volim da sam pametna unapred.

Gliserin se ovde ne prodaje u apoteci, barem ne onaj koji može da se jede. Uputila me je u drugu prodavnicu koja prodaje medicinske dodatke, ali ni tamo nema - samo su me bledo gledali.

Tako da će meni verovatno preostati da ja kupim gotov u boji i jedan beli sa bojama.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
13.11.2013 19:58:43   
jovicaa
mozda je i bolje tako, nego da se mlatis i sa mesenjem fondana odmah prvi put... ja sam se osecala nedelju dana kao da sam kopala posle pravljenja fondana

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
13.11.2013 20:09:16   
Trcosava
hm našla sam glicerin u toj prodavnici što prodaje i fondan. Sad planiram da odem sutra do merkatora da vidim imaju li one boje koje se jedu. Ako imaju, praviću sama, samo ću izmaltretirati druga od mm da ide do te prodavnice i kupi glicerin. Valjda.

Muž me sad tera da odustanem od svega.... I gledam bre te boje, pa jesu oni normalni sa cenama? Jedna boja 3€????

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 13.11.2013 20:19:05 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
14.11.2013 1:29:52   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: jovicaa

kod nas je dosta skuplji gotov fondan nego da sam napravis. izadje oko 1 kg fondana od te minjine mere.


Hvala Jovice. Pa ne znam, meni nekako kad sve saberem ispadne jeftinije da kupim beli fondan gotov (ovde je oko 10€ 1kg) i boje koje mi trebaju i samo da pomešam. Na sve to, kažem ne znam da li ću naći glicerin u apoteci + da jurim po prodavnicama sve ostalo... Desi se da nema sve u jednoj.

Trco jesi imate tamo Dr Oetker-ov? On je jeftiniji, ako ga uvoze. Ta cena od 10€ je realna za profi fondan, al za domacu upotrebu su jeftiniji. Trazi Dr Oetker Regal Ice i vidi dal neko drzi.

Ja kad ne stignem da pravim obicno uzmem ili njega ili iz marketa (velemarketi imaju svoje brandove) i cena mu je oko 3-3.5€/kg. Trenutno je u jednom na snizenju za 2.5€, taman pred praznike user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
14.11.2013 1:35:42   
Bebilina
IZVORNA PORUKA: Trcosava RR
I da - jel mogu one boje tečne ili moraju te u prahu?

Gel boje su ti najbolje, ako pronadjes. Najbolje boje daju, ne lepe i ne "razvodnjavaju" fondan pa da moras da dodajes prah secer sto ga opet posvetljuje i tako u krug. Takodje i najduze traju jer se uzimaju vrhom cackalice i jedna kutijica meni traje godinama, a dosta cesto njima bojim.

< Poruku je uredio Bebilina -- 14.11.2013 1:39:04 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
14.11.2013 7:42:15   
Trcosava
Od svega na kraju odustajem. Kad sve saberem i oduzmem, meni jeftinije izađe da kupim gotovu ukrašenu tortu.
Boje u pasti su 6 € kom. TRebaju mi min. 4 boje (24€) pošto neću imati vremena da napravim fondan - da kupim gotov beli je 1kg 10€. Plus sve što mi treba da napravim tortu. Dođe negde na 50€ koliko me izađe i gotova ukrašena torta.

Mooooooooooožda bi se i akala sa svim da ova mala sinoć spavala, pa da sam otišla do velike trgovine da vidim imaju li kakve druge boje, ali ne vidim na oči.

Mislim ljudi, ja sam pitala juče po Kranju znaju li gde može da se kupi fondan gotov - bledo me gledaju. Tako da, ideja ostaje do iduće godine.

Dr. Oetker i sl nisam viđala.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
14.11.2013 7:45:15   
Anck Su Nmaun
Ovde u NS ima jedna savrsena prodavnica za ukrasavanje. Ja svaki deciji rodjendan tamo kupujem, nema cega nema a moze i da se naruci.
Imaju i gotov fondan i boje ako ces sama da mesis.
Ja fondan ne volim , ali figurice njihove obavezno!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
14.11.2013 8:47:29   
Lu
Trco ovo košta 3 eura i ne vjerujem da to nema kod vas, imate Merkator?
user posted image
Isto ovako imaju i pisaljke s kojima se direktno ukrašavaju kolačići.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
14.11.2013 8:53:50   
vonavoj
ja planiram da pravim fondan,i Pepu..za vikend je cerki rodjendan.. videcemo kako ce ispasti,nasla sam PEPU

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
18.11.2013 12:02:02   
Janncica
Zeeeeneeee...pomagajte.Danas cu da pravim plazma tortu i odgore da stavim fondan.Nego,da li bih ja mogla da namazem dzem od kajsija preko torte pa na to da lepim fondan? user posted image Ili da pravim onaj buter krem?

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
18.11.2013 12:13:19   
vonavoj
ne treba ti nista,ja sam pravila plazmu i fondan je odlicno legao!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
18.11.2013 12:36:59   
little_one

IZVORNA PORUKA: Lu

Trco ovo košta 3 eura i ne vjerujem da to nema kod vas, imate Merkator?
user posted image
Isto ovako imaju i pisaljke s kojima se direktno ukrašavaju kolačići.




A mi smo bacili pare na ovo...katastrofa su boje bile i definitivno se nije moglo nesto crtati sa ovim jer su nekako bile previse vodenaste..da li nama nesto nisu valjale ali mi nismo bili zadovoljni i bacili smo ih...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
18.11.2013 13:16:18   
Janncica

IZVORNA PORUKA: vonavoj

ne treba ti nista,ja sam pravila plazmu i fondan je odlicno legao!


Nista nisi stavila preko torte(pre fondana) ? user posted image Kako kad mora da se stavi?

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Čokoladni kolač sa malinama
Ringerajin kuvar: Ana RR
Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here