|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
12.9.2016 19:32:10   
choopa choops
I mi smo u klubu user posted image
Sutra idem privatno da vidim UK, pa kod dr na pregled.

milicicak, konsultuj se sa dr oko doziranja. Npr nama na lijeku piše ista doza za dijete od 1 do 5 g, što nije normalno nikako. Pisala sam na prethodnim stranama kako ja doziram, imam računicu. Ali jednostavnije ti je da nazoveš DZ i pitaš ih da izračunaju za vasu kilazu.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
12.9.2016 20:02:10   
milicicak
Choopo user posted image
Ja brufen uvek isto doziram. U toku 24h dajem onoliko ml leka koliko ima kg. Posto sad dajem na 6 sati, to dodje 4x dnevno po 4ml.
Ako kasno uhvatim temp, tj. pocnem da joj skidam tek kad predje 39 (desilo nam se par puta da je u roku od 10min skocila sa 38 na 39,5) onda dam 1,5 dozu.
A eferalgan dajem po uputstvu, tj. po kilazi na kasicici. I tu dajem 1,5 dozu ako je frka panika

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
25.11.2016 19:03:04   
branki*
Boka dobila temperaturu.dala sam joj cepic eferalgana pre 15 minuta.sva je kenjkava i nikakva.ver prehlada,kasljuca,suze joj oci i curi nos.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
25.11.2016 19:43:45   
eca89
Joj, Branki da je što prije prođeuser posted image !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
15.2.2017 22:06:11   
dijana1*
Prosli petak narucim Urosa za vakcinu i dobije temp. i neki cudni osip koji se sam povuce. Narucim ga ponovo za ovaj petak i danas opet dobije temp. Sav je kenkav i nervozanuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.2.2017 10:32:21   
dijana1*
Ja sam slogirana od nespavanjauser posted image
Urosu temp ide do 39.6 i to na 4-5 sati pa kombinujem febricet, brufen i tusiranje. Sinoc smo isli u hitnu i radili nalaze ( krv i urin) i sve je ok. Razmisljam da odem privatno da uradim crp. A utorak i sredu sam.predala za UK i tu je nalaz 10 na 4. Bas na granici za AB.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 18.2.2017 10:33:03 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.2.2017 11:51:46   
branki*
u,bre,dijo1pa,je l neka prehlaDA ili samo cista temperatura?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
7.3.2017 16:53:59   
milicicak
Opet ja ovdi user posted image kad sam uzimala mini bubu iz vrtica zalila se da joj je lose i da ne moze da hoda i da moram da je nosim do kuce... Kad smo stigle kuci, izmerim joj temp i 38,2 :( za pola sata skocila na 38,7. Bice ovo divan dan

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
7.3.2017 16:58:33   
Sanjica26 RR
U bre Mili. user posted image Samo da prodje brzo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
5.7.2017 17:59:55   
Dragce86
Cepici Eferalgan/Paracetamol su zakon, posebno kad se javi povracanje.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
15.9.2017 10:49:02   
Tatjana.87
Citam u prethodnoj temi o temperaturi,da su bebi rukice i nogice hladne kada ima tepm.
Mom Bebcu su jos u porodilistu bie hladne i sada se tek zgreje kada zaspi...a nema temperaturu user posted image

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
15.9.2017 11:06:39   
krin 40
Ja mislim da bi ti mogla malo da budeš i pozitivna a ne samo da istražuješ bolestiuser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
15.9.2017 11:11:08   
Tatjana.87
Znam draga i želim! Ali se bojim da neću znati na vreme kada bude imao temperaturu!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
15.9.2017 11:19:38   
krin 40
Otom-potom

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.10.2017 12:58:34   
Anck Su Nmaun
Pre neku noc V skocila T. Oko 2h ujutru.
Dala mu cepic, a on posto ima proliv, posle 2 minuta se iskaki.
Nisam bila pametna sta sad user posted image
Uplasila se da mu ne dam jos jedan pa da preteram. I nisam. ne znam jesam li smela.
Medjutim valjda je uspelo da se rastopi za par minuta i stvarno mu pala T. I ako nije bila visika. Da jeste verujem da bih morala opet.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.10.2017 13:10:11   
Sarav
U principu ne bi smela da ponovim čepić, ali kroz 3h smeš onda da daš Brufen. Čepići su Paracetamol.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.10.2017 19:28:48   
Sanjalicaaa
Može li neko da mi objasni. Po utupstvu jedan čepić ide na 10kg. Ika ima 13,5. Kako da odredim tih 3,5kg?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.10.2017 20:44:52   
Sarav
To je optimalna doza ali gomila dece reaguje i na manju dozu. Tako da staviš jedan čepić i to je to, ne dodaješ više. Isto važi i za sirup. Npr, deca od 3 ili 4 godine reaguju na 5ml Brufena i ako je već tako onda im toliko roditelji i daju. Svako prati svoje dete i okvirno zna na koju dozu mu pada temperatura.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.10.2017 21:28:01   
Sanjalicaaa
Moj dete od tri i po pije 10ml brufena. Mlađi pije 7ml. Prema tome ne znam da li je taj čepić dovoljan. Posle 3h mu je ponovo skočila.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.10.2017 21:44:42   
Sarav
E sad je par stvari diakutabilno- da li je detetu temperatura preko 38,5 ili ne, da li je skroz pala ispod 37 nakon primene leka ili ne, zbog čega skače temperatura, itd. Ako je čepić oborio temperaturu ispod 37 znači da je ok, u protivnom se to ne bi desilo. I nikako ne treba očekivati da se visoka temperatura obori ispod 37,jer ni to naglo obaranje nije dobro. Nadam se da sam bar malo pomogla.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.10.2017 22:00:23   
Sanjalicaaa
Posle tuširanja i jednog čepića spala je nap 37 sa 5. Nije to problem. Nego što je posle tri sata skočila na 39 opet.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.10.2017 22:12:27   
Sarav
Znači da je dovoljno. Sad pedijatar treba da vidi da li se radi o virusu ili bakteriji pa da shodno tome da terapiju.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.10.2017 22:17:24   
Sanjica26 RR
Sanjalice, ako je za 10kg cepic, a on ima vise naravno da ce da drzi kratko. Zasto mu ne das sirup?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.10.2017 22:27:46   
Sanjalicaaa
Sanjice, bila je noć a nisam imala nista osim brufena. A brufen je taj dan dosta puta popio pa sam mu stavila čepić. Posle sam kupila paracetamol i onda sam kombinovala.
Nego u kući uvek imam čepiće i kad idem na putovanje ponesem, za ne daj Bože. Ali mi to sa kilažom mi nije najapsnije.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.10.2017 22:29:05   
AnaTamara
Mojoj maloj od 3 i po samo paracetamol skida temperaturu,ni cepici ni brufen,nista

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here