|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
3.6.2016 23:22:31   
vonavoj
Anck,prijavi se za nagrady.ili pitaj marketing da li ti mozw obezbediti da ti posalju na adresu,pa da platis!
Sto se kg i dojenja tice.nema vwzw.ja sam posle mesec ipo dana imala 3 kg manje nego pre pocetka trudnoce..jela sam normalno.a imala dosta mleka!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 6:00:41   
isidora88
Odlepicu, budna sam od 3, sama sam se probudila, neka nesanica me hvata a legla sam oko 11h, u 4 se beba probudila, u 5 je zaspao a ja ne znam sta cu od sebe, ne spava mi se uopste, ali zato oko 7,8 kad beba ustane ce da mi se spavauser posted image ne znam koji mi je, do skora sam lepo spavala a i beba i sad se sve mesto poremetili, em se on budi em ja blwjim budna od sumraka do svitanjauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 6:27:13   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Jel moram da se ugojim da bih imala mleka user posted image user posted image tako mi nekako ispadauser posted image

Anck, to kad se grči i često traži sisu je upravo zbog grčeva. To se meni dešavalo sa Lukom, pa onda u toku noći kad odvali 3 sata spavanja iz mene curimleko na sve strane, dojke tvrde skroz. Iz jedne sam ujutru izvlačila po 100ml samo da mi popusti maaaalo pritisak.
Iz bolnice sam došla sa 3+ nego pre trudnoće. Bitni su stalni obroci (ne trebaš da se prenatrpavaš) i dosta tečnosti (oko 2l dnevno). Možeš čaj, možeš sok od jabuke, vodu... Meni je mleko prestalo tamo negde oko 5 meseca. Jednostavno nije više bilo kao pre, a gospodin nije hteo da se muči i da čeka da krene opet (uvek sam osećala otpuštanje mleka). Nije mi pomagao ni fitolat, ni čaj za dojilje.
I ono što bi ti NM rekla - sise nisu kanisteri u kojima stoji mleko, na njih gledaj kao na slavinu. Što više sisa, više mleka proizvodi.

IZVORNA PORUKA: eca89

Trco ko ti cuva Luku?
Mnogo mi je drago zbog tebe!


Eco, za sad mi ga čuva žena od druga mm. Tu je iz sela. Ima još i sina (sa Anom u razredu je) i ćerkicu 3 godine. Njemu je super tamo, šetaju, ima društvo. Ni jednom nije zaplakao. Divno mi dete.
Ne znam da li sam ti rekla, ali mogla si i ti da probaš za McD. Otvorila se sad nov restoran i u Ptuju (mislim da ti nije daleko)

Isi user posted image šta ja da kažem. EN spavam apsolutno ništa, tj spavam ali džaba kad ti ustaneš u 4 - već oko dva nam gori crvena lampica na bateriji user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 7:13:12   
serpica
Dobro jutro user posted image
jel previse ako se nekoliko jutra za redom zalim da ne spavam po cele noci? I znaci nestajempo ceo dan negde jurim,trcim,eto nocima ne spavam a kg nikako da odu,i tu se nerviram...ma....
TRco bas mi je drago da se Luka snasao u drustvu..... devojke user posted image da popijem kafu dok jos spavaju ( manja se uspavala oko 5 i 30h ) pa da jurim do poste.....

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 7:17:54   
vocicana
Serpice e vo ja skuvala tazeeee, izvoli...naravno da nije mnogo, slobodno se ti nama zali, zato smo tu. Da li cu ja biti dosadna ako kazem da trenutno(neoliko dana vec) osecam takvu nervozu is ve me nervira, toliko mi je kratak fitilj, da eksplodiram za svaku sitnicu? Ma ne, proci ce to, nadam se da je od PMS-a jer nece biti dobro ako ovako nastavim.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 7:40:13   
Mala Elena
Da li je mnogo da i ja kazem da nocima ne spavam ?user posted image
Ozbiljno, od kako je E bolesna, tj od utorka uvece. Znaci cetiri noci spavam u prekidima i presedne mi... hronicno sam neispavana.
Nocas je E otisla samnom u krevet sa T 38, onda je kroz tri sata imala 39,popila sirup, pa se onda budila par puta placuci da je nosim, pa da hoce da kaki, pa nece da kaki.....

< Poruku je uredio Mala Elena -- 4.6.2016 7:41:07 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 8:07:54   
vocicana
Jao razumem, slobodno zene, samo se zalite. Jadna decicauser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 8:14:28   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Jel moram da se ugojim da bih imala mleka user posted image user posted image tako mi nekako ispadauser posted image

Anck, to kad se grči i često traži sisu je upravo zbog grčeva. To se meni dešavalo sa Lukom, pa onda u toku noći kad odvali 3 sata spavanja iz mene curimleko na sve strane, dojke tvrde skroz. Iz jedne sam ujutru izvlačila po 100ml samo da mi popusti maaaalo pritisak.
Iz bolnice sam došla sa 3+ nego pre trudnoće. Bitni su stalni obroci (ne trebaš da se prenatrpavaš) i dosta tečnosti (oko 2l dnevno). Možeš čaj, možeš sok od jabuke, vodu... Meni je mleko prestalo tamo negde oko 5 meseca. Jednostavno nije više bilo kao pre, a gospodin nije hteo da se muči i da čeka da krene opet (uvek sam osećala otpuštanje mleka). Nije mi pomagao ni fitolat, ni čaj za dojilje.



Moguce je i to za grceve ali sta cu kad onda nema mleka pa on vristi. Isto tako mi curi pogotovo nocu kad odrapi po 4 sata. Ali eto Sinoc je eto sisao na svakih sat vremena ..nisam oka sklopila, tako mu naidje i gotovo.
Hranim se normalno, pijem dosta tecnosti , i sok od jabuke i evo sad i caje i tablete.
Po mom iskustvu kazem da sa prvim detetom sam imala mleka do 3,5 meseca al sam bila super s kilazom, a drugi put do 8 mes al sam se pregojila user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 8:15:16   
Mala Elena
Da nam nije toga opet bismo nasle nesto da se zalimo.user posted image
Da li je moguce da ja nisam sinoc kupila mleko za kafu ? user posted image user posted image user posted image Prsla sam !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 8:30:03   
Mala Elena
Anck, meni se desava da ona vuce i kao se nervira, gadja se nogama, pa pusti sisu njanjanja pa opet uzme i tek posle minut mozda osetim kako je mleko poteklo i ona intenzivno guta. Misli pozitivno, videces dok pocnes da koristis ta pomagala. Ja pocinjem danas sa F.pa cu ti javiti.
Mislim da ovo treba prebaciti u temu Dojenje.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 8:42:33   
IvanaSK RR
Serpice i ME, bas mi je zao :( Bez obzira na sve, nocni san nista ne moze da nadoknadi. Moja maca se budi oko tri pa oko sest.
I ja sam mislila da uzmem F, za svaki slučaj.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 9:02:57   
Maraj
Jutro od nas user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 9:09:12   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


Moguce je i to za grceve ali sta cu kad onda nema mleka pa on vristi. Isto tako mi curi pogotovo nocu kad odrapi po 4 sata. Ali eto Sinoc je eto sisao na svakih sat vremena ..nisam oka sklopila, tako mu naidje i gotovo.
Hranim se normalno, pijem dosta tecnosti , i sok od jabuke i evo sad i caje i tablete.
Po mom iskustvu kazem da sa prvim detetom sam imala mleka do 3,5 meseca al sam bila super s kilazom, a drugi put do 8 mes al sam se pregojila user posted image



Iz iskustva sa Lukom to uopšte nije bitno da li ima u tom trenutku mleka. Bitna mu sisa da se uteši. Izdrži sad još možda nedelju dana pa će proći to. Samo pozitivno. user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 9:10:10   
serpica

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Jel moram da se ugojim da bih imala mleka user posted image user posted image tako mi nekako ispadauser posted image

Anck, to kad se grči i često traži sisu je upravo zbog grčeva. To se meni dešavalo sa Lukom, pa onda u toku noći kad odvali 3 sata spavanja iz mene curimleko na sve strane, dojke tvrde skroz. Iz jedne sam ujutru izvlačila po 100ml samo da mi popusti maaaalo pritisak.
Iz bolnice sam došla sa 3+ nego pre trudnoće. Bitni su stalni obroci (ne trebaš da se prenatrpavaš) i dosta tečnosti (oko 2l dnevno). Možeš čaj, možeš sok od jabuke, vodu... Meni je mleko prestalo tamo negde oko 5 meseca. Jednostavno nije više bilo kao pre, a gospodin nije hteo da se muči i da čeka da krene opet (uvek sam osećala otpuštanje mleka). Nije mi pomagao ni fitolat, ni čaj za dojilje.



Moguce je i to za grceve ali sta cu kad onda nema mleka pa on vristi. Isto tako mi curi pogotovo nocu kad odrapi po 4 sata. Ali eto Sinoc je eto sisao na svakih sat vremena ..nisam oka sklopila, tako mu naidje i gotovo.
Hranim se normalno, pijem dosta tecnosti , i sok od jabuke i evo sad i caje i tablete.
Po mom iskustvu kazem da sa prvim detetom sam imala mleka do 3,5 meseca al sam bila super s kilazom, a drugi put do 8 mes al sam se pregojila user posted image





Anck treca vam je nedelja,mislim da je skok u razvoju..prati ga samo,polako bice ok user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 9:22:32   
emicaa
Dobro jutro,želim vam da se što prije naspavate.I samo kukajte,zato i jesmo tu user posted image
T je oko pola tri prešla kod nas,oko pola sata joj je trebalo da nastavi.Za sad mi to nije strašno ali šta ću kad se porodim,pa kad počnu na smjenu user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 9:26:16   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Dzaba moja zelja kad za Fitolat nisu ni culi u Apoteci user posted image

Zna li neko gde ga mogu naci u NS-u?

Sad čitam da si našla fitolat. Ja sam ga u topoli naručivala u Benu apoteci a. I Goodwill naručuje pp,verujem da ima tih Apoteka u Ns pa vidi tamo.
Jutro mame! I ja bih da se žalim ali ipak nećuuser posted image
Trćo, ti radišuser posted image
Odoh da budim čudovišta. Sutra nam stiže tata. Rekla sam mu da ću se ja spakovati i otići na 3 dana od kuće da odmorim a on će ostati sa njima dvema user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 9:49:12   
isidora88
Anck ima kod nas goodwill apoteka u vojvode bojovica a ima i benu.
Joj mrtva sam, muz ide u utorak opet, ima da odlepim sama sa njima.



_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 11:23:09   
branki*
Jutro,mame i od nas!ustali davno,nego ne stigoh da se javim.spremam se da vodim b na casove.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 11:34:13   
suzi kju
Dobro jutro mame.
Vikend je, mm je kako slobodan, videćemo, i maju najavljenu neku uzbunu, dal će bit ili ne videćemo.
Uglavnom da se i ja požalim, opet je noć bila haotična, ni ne znam koja po redu! Gde grešim?! Jesam ja loša majka pa ne umem da udovoljim svojoj deci?
Beke su malo zaspale, ja se pakujem pa idemo u šetnju.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 15:00:21   
vocicana
Mi privodimo kraju skolu u prirodi, spakovali se, malisa je nevidjeno nervozan, kisa pada, grmi, naoblacilo se haos jedan. Oko 17 h krecemo kuci, bas sam tuzna, ne bi se nikada vratila kuci.
LJubim vas i kuckam kada se vratimo u Ks.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 16:00:25   
serpica

IZVORNA PORUKA: isidora88

Anck ima kod nas goodwill apoteka u vojvode bojovica a ima i benu.
Joj mrtva sam, muz ide u utorak opet, ima da odlepim sama sa njima.






Ako ti je za utehu ja sam sama s decom svaki vikend i jedno 2,3 puta u toku nedelje,ziv se covek na sve navikne...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 16:40:51   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: serpica

Anck treca vam je nedelja,mislim da je skok u razvoju..prati ga samo,polako bice ok user posted image

Da bas sam juce citala da je moguce da je to.

A F sam nasla na Petrovaradinu cak, a benu apoteke iammo al eto bas nisam tamo ni pitala. Hvala devojke, drugi put cu tamo potraziti.

Ja sam kao zombi od sinoc, malo jutros odspavala ali dzabe...jedva cekam noc user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 17:22:27   
Mala Elena
Zdravo. Mm dosao sa posla pa rucali,a kasnije u setnju da se male oraspoloze. I ja sam sama sa decom, posto muz mora i nesto privatno da radi da bismo izmirili troskove i mogli da funkcionisemo...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 18:20:20   
Anck Su Nmaun
Uh meni je sad cupavo ostati sama s njima. Preksinoc mm otisao na fudbal , H imala Temperaturu i probudila se i bunca , place, a bebac se "raspevao" u spavacoj, starija cera spavala i pokrila se po usima ...zurka!!! Ali to jer je bebac bebac pa spavanje i mir mora biti , posle ce biti lakse.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 4.6.2016 18:21:09 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Razgovori mama 06/16 (chat)
4.6.2016 19:30:21   
branki*
Cao i od mene!nista ne stizemuser posted image a i sva sam na tri coska nesto..sveki seta sa bokom,a mi vezbali,sad pauza uz casu piva za mene..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here