|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prevremeni porođaj
5.2.2015 23:23:45   
Tiziana
Meni su oba puta 10 dana pred porodjaj isle do 100 pa onako malo stajale, ravna crta pa padale,a pomesane sa onima od 50- 60- 70.U drugoj trudnoci vec u to vreme nisam pila partusisten.
Izdrzaces ti do 37. bez brige! blizu si.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Prevremeni porođaj
6.2.2015 16:45:57   
choopa choops
Opet ja s pitanjima. Sad su mi pojacali terapiju jer stalno imam kontrakcije. Pocela je da me boli glava moze li bit da je od ovoga? Inace imam jako nizak pritisak.

< Poruku je uredio choopa choops -- 6.2.2015 16:47:35 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Prevremeni porođaj
6.2.2015 16:48:34   
Snelle
Choopo, ja tek sad vidim da si u bolnici :( a baš ovih dana htedoh da ti pišem pp, nešto totalno deseto da te pitam....Drži se, mislim na tebe!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Prevremeni porođaj
6.2.2015 16:56:16   
Klarita
Da, da, choopo, moguce da je od terapijeuser posted image sta primas sve?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Prevremeni porođaj
6.2.2015 20:23:14   
ishler
Choopa ako primas i dalje tokolizu moze od nje i lupanje srca i glavobolju

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Prevremeni porođaj
6.2.2015 20:55:38   
choopa choops
Primam NaCl+Ginipral+Verapamil, 20kapi, ali ne znam dozu. Malo su mu je pojačali danas.

Odspavala sam popodne pa mi je bilo malo lakše...

Edit: Snelle piši slobodno pp user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 6.2.2015 20:56:20 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Prevremeni porođaj
8.2.2015 9:18:19   
choopa choops
Upravo su mi dali dexametazon. Kontrakcije do 100. Ja se jako bojim ovolikih lijekova user posted image Počinjem da pucam psihički.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Prevremeni porođaj
8.2.2015 9:35:09   
Olga75
Choopa , samo lagano
ja sam dobijala partusist. i verapamil , pila i methyldopa i dobila deksametazon . Znam tacno kako se osecas .Vec si u 36oj si nedelji , bice sve ok user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Prevremeni porođaj
8.2.2015 9:49:43   
choopa choops
Olga user posted image

Koliko si dobila tog dexametazona?

Sad sam bila na pregledu, kaže beba je dobro i malo veća, otprilike 2,8kg, a i grlić još drži pa mi je nastavil terapiju Ginipralom...Znači dobila sam u utorak 48h u četvrtak ujutru mi isključili, pa četvrtak uveče opet uključili, pa petak popodne, subota popodne i evo danas nedelja opet. Ne staju...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Prevremeni porođaj
8.2.2015 9:56:06   
Olga75
ja sam dobila samo jednu dozu , cim su me primili na odeljenje , jedno vreme su se kontrakcije smirile pa mi je odjednom pukao vodenjak , valjda nisu stigli da daju sledecu dozu , nemam pojma user posted image
i nemoj puno da se sekiras , ne pomaze , znem da je lako ovo reci a tesko uraditi ali videces bice sve ok

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Prevremeni porođaj
8.2.2015 9:57:36   
New Mom
Dexametazon je za ubrzanje razvoja bebinih pluca. Meni kad se sve to desavalo sa Koljom u 32./33.nedelji odmah su dali (bila sam otvorena 4cm pored slivenih kontrakcija). Primila sam ukupno 5 injekcija tokom 3 dana. Rekli su da se vise od toga ne daje.

< Poruku je uredio New Mom -- 8.2.2015 9:58:29 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Prevremeni porođaj
8.2.2015 10:15:50   
choopa choops
Hvala NM user posted image
Meni je rekla 3kom danas da primim, ali sam ja nekako mislila da je to samo jedna injekcija.
Ne znam, kad mi je dala tu injekciju onda sam pukla, valjda se nisam nadala. Ali utješila me malo dr sad i dobro je sve ostalo, pa sam malo došla sebi.
Hvala vam, puno mi znače vaše riječi user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Prevremeni porođaj
8.2.2015 10:22:53   
jovicaa
new mom nisam znala da si toliko bila otvorena sa koljom u osmom mesecu i izgurala do kraja?

choopa pisala sam u temi trudnica, sad tek vidim sta si ovde pisala. pa super ako grlic drzi, probaj samo da se opustis koliko god je moguce! sad ti gledam ticker pa ti si za tri dana punih 36. nedelja, to je super!
moja cimerka se bila porodila u 36. punih i mozda koji dan, ne mogu da se set_im i bila super bebica, zrela, za tri dana su isle kuci!

< Poruku je uredio jovicaa -- 8.2.2015 10:24:58 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Prevremeni porođaj
8.2.2015 10:31:13   
choopa choops
Pa i ja se nadam da će biti sve dobro. Nego mi je najveća briga to što nemamo neonatološko odjeljenje, nego ako nešto ne bi bilo uredu bebu bi morali da vode za PG. Zbog toga se jako plašim. Iako je sreća u tome što je trenutno tu jedna dr neonatolog za koju moja gin kaže da je odlična!
Vidjećemo, biće valjda sve uredu.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Prevremeni porođaj
8.2.2015 10:38:56   
jovicaa
pa sad ti daju to za sazrevanje pluca bebinih, devojcice su obicno bas naprednije, tako da joj verovatno ne bi ni trebala neka specijalna nega.
nemoj se plasiti.. eto kazem ti moja cimerka se dosta ranije porodila i stvarno je sve bilo ok, malo su je samo drzali prva 24 h u inkubatoru, mislim da joj je secer malo padao, ili tako nesto, ali sve se to izregulisalo, i treci dan su isle kuci, isto kada i maksim i ja! ne brini!
puno mislim na tebe i verujem da ces izgurati dovoljno da bebica bude skroz zrela! drzi se, sigurno te i ta bolnicka atmosfera tamo malo plasi i tako dalje.. sve je to pritisak, jos koji dan i u bezbednoj zoni si, samo polakouser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 8.2.2015 10:40:19 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Prevremeni porođaj
8.2.2015 10:48:49   
choopa choops
user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Prevremeni porođaj
8.2.2015 19:40:43   
mati
Choopa draga ja tek sad vidim, drzi se. Ako ti nesto znaci imaam tablete gyniprala, zabranjen je, ali kogaa briga ako moze da pomognne. Raspitaj se. Mada vec ti ga daju venski.
Drzim ti palceve i mislim na vas.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Prevremeni porođaj
8.2.2015 20:28:32   
choopa choops
mati, hvala ti. Imam i ja jednu kutijicu. Ali sad mi ga daju venski po potrebi...Danas su mi radili 2 put ctg dok sam bila na tokolizi i skoro da nema kontrakcija user posted image Prije su mi je isključili, a kasnije će mi radit opet ctg. Babica mi je rekla da je dobro što grlić još drži i da ona misli da ću dogurat do 38 ned ako budem samo ležala user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Prevremeni porođaj
8.2.2015 20:39:09   
NadaR
Chups, samo da pruzim podrsku. Drzim prstice da izguras sve do kraja.
Ljub. :*

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Prevremeni porođaj
9.2.2015 7:58:25   
choopa choops
Hvalo Nado user posted image

Samo da javim šta se dešava dalje.

Juče su mi opet bili uključili tokolizu. Na prva dva CTGa je bilo nešto malo kontrakcija, treći ništa, a onda su mi isključili tokolizu i ponovili uveče ctg. Opet miran user posted image

Trebali smo jutros da odradimo, ali je nekakav porođaj u toku, pa će kasnije. Ja se nadam da će biti dobrar i taj.

Rekla je dr, da će mi svejedno, čak i da bude kontrakcija, još najviše dva dana davat Ginipral, a onda staje- Kapiram da je to zato jer uza dva dana sam punih 36nedelja.

Što se tiče Dexametazona, rekla je još tri dpze, znači ukupno 6 user posted image Ja je pitam kao ja sam mislila da je dosta 3, kaže ona da se daje 2 dana po 3inj. user posted image Eto, nisam baš oduševljena, ali ajde. Neću ni da čitam po netu jer već osjećam i tačno vidim da niko nije dobio toliku dozu user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Prevremeni porođaj
9.2.2015 8:49:26   
madre
cupo moja, mora sve biti u redu! zao mi je sto prolazis kroz sve to, ali jos malo i gotovo... grlim te jako, najjaceuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Prevremeni porođaj
9.2.2015 12:29:40   
choopa choops
madre user posted image

Tek su mi sad radili ctg jer je bio zauzet aparat. Opet kontrakcije, ali ponoviće mi ctg za sat vremena, pa ako ih i dalje bude bilo onda mi uključuju Ginipral.

Ona kaže ginipral do srijede najdalje, je rekoh dobro onda vidimo se u četvrtak u sali user posted image Ovo je više postalo komedija!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Prevremeni porođaj
9.2.2015 12:55:03   
mati
Jao Cupo bas se namuci, ali moras biti hrabra i pozitivvna. Meni recimo to s kontrakcijama nista nije jasno. Sa Matom sam nedelju dana lezala u bolnici jer su dr bili ubedjeni da se ““ poradjamm“, ctg pokazivao kontrakcije. A ja nista ne osecam. Posle s Mitom imala cak i probni porodjaj jer su opet videli kontrakcije i bila sam malo otvorena.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Prevremeni porođaj
9.2.2015 14:27:56   
Snelle
Choopo, jako mislim na tebe!!!! I držim fige!!!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Prevremeni porođaj
9.2.2015 18:54:29   
choopa choops
Snelle, mati user posted image

Na zadnja tri ctga ima kontrakcija, sada na zadnjem od 80-100. Još mi nije uključila Ginipral, ponoviće mi jedan ctg za 3 sata pa ćemo vidjet.
Primam i dalje Dexametazon.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here