|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
26.11.2009 22:53:50   
Anoniman
Ženice moje, danas sam čitala vaše priče.

Sve ste mnogo hrabre. user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
26.11.2009 23:12:38   
Didy
Žene, hvala vam na lepim rečima. Zaista nisam želela i ne želim nikog da uplašim, ali mislim da je još gore prećutati ovakve stvari. Prebolela sam to jako brzo, bar mislim. Valjda sam takva da uvek gledam napred i da u svakoj situaciji samo tražim dobro i lepo. A šta ima lepše od rođenog deteta nasmejanog svakog dana.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
27.11.2009 7:35:40   
Anoniman
Oti user posted image
Iako vecini zena nije potrebno, moj savet ti je da poneses sa sobom gazu i flasicu vode, za slucaj da treba sama da kvasis usta. Ja nisam znala da necu smeti da pijem vode. I obavezno se obrij kod kuce.
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Draga OTI,mislim da je stvarno bolje da ne jedes i ne pijes...Meni je bilo strasno jer su mi bolovi poceli par sati posle rucka,a ne jedoh u medjuvremenu...imala sam i dan pre retku stolicu-sam organizam je poceo da se priprema i prazni,tako da sam vrlo malo imala da izbacim klistiranjem!Savet je-ne jedi user posted image !I iskreno posle porodjaja sam se jedva nakanila da jedem,samo sam pila jer sam bila uuuuuuuuuuzasno zedna.Za sve dane provedene u porodilistu sam pojela jedno pakovanje plazme od 150g...eto toliko sto se tice jela i pica user posted image !A sto se tice ovih nasih prica svaka je u sustini ista,ali sve to razlicito dozivimo i prenesemo i naravno prezivimo user posted image


Nedja:
Oti
Iako vecini zena nije potrebno, moj savet ti je da poneses sa sobom gazu i flasicu vode, za slucaj da treba sama da kvasis usta. Ja nisam znala da necu smeti da pijem vode. I obavezno se obrij kod kuce.


Devojke hvala na savetima...Nego...kad zena udje u deveti mesec i ne zna kad ce da se porodi kako da zna kog dana da ne jede...user posted image user posted image user posted image user posted image Ili sam ja glupa pa ne kapiram da to bas i ne ide tako...

Didy, sad cu da procitam tvoju pricu..Unapred hvala!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
27.11.2009 7:45:03   
Anoniman
Uh, didy...
Ne znam da li sam vise srecna sto je beba dobro ili sam vise besna....
Pa ja ne mogu da verujem...pa meni nije jasno...

Ljuta sam!
Kako mogu tako?Pa ja bih sve njih dovela u red sa nekoliko desetina otkaza pa bi se ostali smirili...
Majku im njihovu..
Sta oni misle? Da mi sve znamo kad dodjemo tamo ?
Kako moze da kaze: "kad budemo mi znali, reci cemo vam" PA TO JE MAJKA!!!
Majka koja se tek porodila i koja pita za svoje dete onda kad ocigledno vidi da nije sve ok...
Pa stvarno nemam reci.
Mnogo sam ljuta...

U nekoliko prica citam i primecujem taj nadmeni odnos babica i lekara prema jadnim zenama...

Kakav sam ja mentol ja cu im svasta reci. Znam da u tom trenutku gledas samo da prodjes kako treba ali boze...Stvarno taj kadar treba prevspitati, pretiti im otkazima, kazniti ih i nauciti pameti.

Cast izuzecima koji nisu izgubili ljudskost

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
27.11.2009 11:18:28   
Anoniman
Oti, jednostavno, kad ti pocnu kontrakcije, naruckas se i vise ne jedes, posto vecini zena taj period od prve kontrakcije do porodjaja poprilicno dugo traje.
A i ja sam mislila da cu im svasta reci...a posle...pa nekako, osim sto sam samo mislila na bebu, nisam bas htela da im se zameram, ipak one treba da "brinu" o meni dok sam tamo, pa jos neka da mi se zainati i bude jos gora, ako je to moguce...bezbolnije mi je bilo da istrpimuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
27.11.2009 11:45:28   
lelaigor
IZVORNA PORUKA: Nedja

Oti, jednostavno, kad ti pocnu kontrakcije, naruckas se i vise ne jedes, posto vecini zena taj period od prve kontrakcije do porodjaja poprilicno dugo traje.
A i ja sam mislila da cu im svasta reci...a posle...pa nekako, osim sto sam samo mislila na bebu, nisam bas htela da im se zameram, ipak one treba da "brinu" o meni dok sam tamo, pa jos neka da mi se zainati i bude jos gora, ako je to moguce...bezbolnije mi je bilo da istrpimuser posted image



Slažem se sa tobom u potpunosti. Bolje je kad ćutiš, u sebi im kažeš svašta, ali im se ne zameraš.
Znači, nažderem se kad mi krenu kontrakcije, pa posle šta mi Bog da...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
27.11.2009 12:54:49   
Mari86
 user posted image
Citala sam sve vase price....nije prvi put da ih citam i uvek se potresem..
dali je moguce da se tako ponasaju sa zenama...
Moja snaja je bila na Betaniji,bila je prvorotkinja i od straha kaze nekako se sva stegla bila je u grcu,
pa se nasla jedna pametna sestra koja joj je rekla (da izvinete), "sta stiskas te noge,kada si se jebuser posted image ,onda ih nisi stiskala...
Ja i danas ne mogu da poverujem da joj je tako rekla...

VI STE ZA MENE NAJHRABRIJE ZENE SVETA!!!!!  user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
27.11.2009 12:58:45   
lelaigor
Ja mislim da bih je šutnula istim tim nogama!!!!

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
27.11.2009 13:36:47   
Anoniman
Ma najbolje im je reci sve u odlasku iz bolnice, toliko su svi nehumani i bezobrazni, kao da poradjaju krave, a ne zene, i kao da smo mi nesto gadno zgresile pa sad one treba da nas vade iz gouser posted image a, a ne da radimo najbitniju stvar u zivotu. Uzas.
Lelaigor, to je apsolutno moj savet, pojesti nesto lepo i lagano kad krenu kontrakcije, ako jos posle dugo budes kod kuce, gricnes nesto, pre odlaska na porodjaj, i to je to. Treba vremena da se ta hrana svari, da bi klistir imao svrhu, jer ako je zeludac pun kad se radi klizma, nece vredeti, jer kad svaris tu hranu, svasta moze da se desiuser posted image mada nije ni to smak svetauser posted image

(odgovor članu lelaigor)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
27.11.2009 13:45:09   
Rivana
Citala sam price i najvise me potresla Didi tako da puste da se muci ma strasno ja sam isto jako lose prosla nakanjujem se da napisem ali nikako vreme da "uhvatim' divim se zenama koje su rodile vise od jednog deteta, ja bi im orden dala ja sam rodila jedno i stvarno nemam nameru vise dece da imam.

< Poruku je uredio Rivana -- 27.11.2009 13:46:37 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
27.11.2009 13:54:50   
lelaigor
IZVORNA PORUKA: Nedja

Ma najbolje im je reci sve u odlasku iz bolnice, toliko su svi nehumani i bezobrazni, kao da poradjaju krave, a ne zene, i kao da smo mi nesto gadno zgresile pa sad one treba da nas vade iz gouser posted image a, a ne da radimo najbitniju stvar u zivotu. Uzas.
Lelaigor, to je apsolutno moj savet, pojesti nesto lepo i lagano kad krenu kontrakcije, ako jos posle dugo budes kod kuce, gricnes nesto, pre odlaska na porodjaj, i to je to. Treba vremena da se ta hrana svari, da bi klistir imao svrhu, jer ako je zeludac pun kad se radi klizma, nece vredeti, jer kad svaris tu hranu, svasta moze da se desiuser posted image mada nije ni to smak svetauser posted image



A ja još imam hronični gastritis i duodenitis, meni treba duplo više vremena da svarim, tako da ću samo nešto lagano, ali dovoljno, da ne umirem posle od gladi.
Već sam krenula ovih dana da pazim šta jedem, pošto mi je sutra termin.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
27.11.2009 13:56:09   
Anoniman
Jupiiii, uskoro ce i tvoja pricica, nadam se da ce liciti na super maminu, i da ce sve biti kako trebauser posted image

(odgovor članu lelaigor)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
27.11.2009 13:57:53   
lelaigor
Ma ja verujem da će sve biti u redu. user posted image
Malo mi je frka zbog te astme (pisala sam negde o tome), ali biće sve ok!!! Jedva čekam više da krene...i da upoznam moju devojčicu!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
27.11.2009 14:05:51   
Mari86
IZVORNA PORUKA: lelaigor

Ma ja verujem da će sve biti u redu. user posted image
Malo mi je frka zbog te astme (pisala sam negde o tome), ali biće sve ok!!! Jedva čekam više da krene...i da upoznam moju devojčicu!!!user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
27.11.2009 14:33:13   
Didy
IZVORNA PORUKA: Rivana

Citala sam price i najvise me potresla Didi tako da puste da se muci ma strasno ja sam isto jako lose prosla nakanjujem se da napisem ali nikako vreme da "uhvatim' divim se zenama koje su rodile vise od jednog deteta, ja bi im orden dala ja sam rodila jedno i stvarno nemam nameru vise dece da imam.


Jao, draga, ja već razmišljam o drugom...user posted image  Mislim da nikada nisam bila tako srećna u životu kao u proteklih godinu dana, to je zaista ono što je najvrednije i što te potpuno ispunjava...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
27.11.2009 14:35:29   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Didy

IZVORNA PORUKA: Rivana

Citala sam price i najvise me potresla Didi tako da puste da se muci ma strasno ja sam isto jako lose prosla nakanjujem se da napisem ali nikako vreme da "uhvatim' divim se zenama koje su rodile vise od jednog deteta, ja bi im orden dala ja sam rodila jedno i stvarno nemam nameru vise dece da imam.


Jao, draga, ja već razmišljam o drugom...user posted image  Mislim da nikada nisam bila tako srećna u životu kao u proteklih godinu dana, to je zaista ono što je najvrednije i što te potpuno ispunjava...


hehehe, jesta tako zaista decica su nesto najlepse ali ja se vise ne bih usudila mnogo sam se namucila tri meseca od toga mesec dana u bolnici isusove muke.....

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
27.11.2009 20:26:51   
Modessty
Didy ovo što si napisala da si doživela je zaista jedino čega se plašim - a to je neodgovrno osoblje bolnice! Da nisam imala jako loše iskustvo verovatno ne bi ni razmišljala o tome.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
1.12.2009 23:24:13   
Anoniman
Zašto nema novih priča? Ženice, ne budite lenje! user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
1.12.2009 23:34:02   
eugenija
Ej, pa nisam znala za ovaj poduhvatuser posted image ... Ima negde moja na portalu, idem da je iskopam, pa ću poslati.

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
1.12.2009 23:47:29   
Brand new mama
Ja bih vam pisala,ali imam tastaturu sa njemackim,poljskim i engleskim alfabetom(a programi su mi na poljskom pa se snalazim ubitacno)user posted image  Nego,citala sam par prica,a i cula sam od moje kume koja se porodila 20.oktobra,pa me zanima zasto bilo ko treba da gura ne znam koliko ruku prilikom pregleda.Meni su samo provjeravali koliko sam otvorena,ali nista bolno.Moja kuma kaze isto da su joj ti pregledi bili jako bolni(i ona je rekla da samo sto joj cistacica nije gurala ruku u prolazu)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
1.12.2009 23:56:57   
eugenija
Meni nije niko gurao ruku.. Prvi put čujem..

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
2.12.2009 8:21:22   
*Alexx*
Ja i ne znam da li je neko gurao ili nije, ni sam videla user posted image Ali, nije prijatno šta god da ti rade "tamo dole".

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
2.12.2009 9:04:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Ja bih vam pisala,ali imam tastaturu sa njemackim,poljskim i engleskim alfabetom(a programi su mi na poljskom pa se snalazim ubitacno)user posted image


Ako želiš, voljna sam da ti dam mail adresu, pa nakucaj u mail-u (isto kao što kucaš na forumu), i ja ću prebaciti u Word i poslati umesto tebe. Ustvari, koliko shvatam problem je što su programi na poljskom, a ne što je tastatura takva kakva je, jer vidim da se ipak snalaziš na njoj... user posted image

Eugi čekamo! user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
2.12.2009 22:59:56   
guppy RR
Evo priča naše

eugenije <-- KLIK

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Nova rubrika "Porođajne priče"
2.12.2009 23:02:33   
eugenija
Hahahhahaha, hvala, hvala za i sve one silne sms free... Kako sam se iznenadila!!user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here