|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trileće
8.12.2017 18:18:17   
Maraj
Masnice jel ti to drugacije pravis? Kakvu smesu i karamele?

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trileće
8.12.2017 21:04:29   
MasnaMasnica
Maraj kupim tu smesu umutim sa 5 jaja ,ispecem i prelijem pavlakom i mlekom, preko namazem taj pravi karamel i to je to..


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trileće
2.9.2018 16:47:12   
gagana83
Je l ima neko preporuku za dobar karamel? Kupovala sam neki u tubici, nije ni za sta. Ili da probam sama da napravim?Nabavila sam kondenzovano mleko i to brdoooo, bice trilece bar nedeljno :D

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trileće
2.9.2018 19:42:15   
Sanjica26 RR
A mozes i sladoled fenooomenalan sa kondenzovanim.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trileće
2.9.2018 20:25:50   
Ana RR
Gagana, napravi sama karramel, stvarno se lako pravi, samo vodi računa da kupiš mlečnu slatku pavlaku. Ako se zezneš i sipaš biljnu možeš sve u kantu da istreseš.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trileće
2.9.2018 20:33:52   
IvanaSK RR
Ja sam pravila karamel preliv i skroz mi je ok ispao.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trileće
2.9.2018 21:02:14   
gagana83


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Gagana, napravi sama karramel, stvarno se lako pravi, samo vodi računa da kupiš mlečnu slatku pavlaku. Ako se zezneš i sipaš biljnu možeš sve u kantu da istreseš.


Muz sutra ide za Novi Pazar, pa sam mu narucila da mi donese taj poslasticarski karamel o kom je Masnica pisala. A probacu sledeci put i da napravim. E tako sam ja kumi dala recept za mascarpone sir, ona se zeznula i uzela biljnu pavlaku i na kraju bacila sve.
Sanjice, daj recept!

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trileće
2.9.2018 21:06:09   
Sanjica26 RR
Evo gagana sladoled

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 2.9.2018 21:07:35 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trileće
2.9.2018 21:20:20   
gagana83
Ijao, spekulos keksom user posted image Moram probati sto pre!

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trileće
24.12.2018 14:50:29   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: MasnaMasnica

Ja kupim gotovu smesu umutim sa jajima prelijem dok je vruc. I karamel. Bude kao u poslaasticarnici jer tu gde nabavljam smesu kupuju svi poslasticari. I da ne volim koh obican . Ali ovaj obozavam, mogu da jedan da mi se ne smuci. Obozavam ga.


Mašnice, koliko grama te smese stavljaš?

Ja sam kupila kod nas u zdravoj hrani neku Joker smesu za Trileće ali tu ima 800 gr i muti se sa 8 jaja. Inače ako pravim sa običnim brašnom stavljam 200gr brašna na 6 jaja. Ne mogu da procenim u kolikom plehu to da pečem jer mi 800 gr deluje baš mnoooogoooo. I preliva se sa litar slatke pavlake i 2 litra običnog mleka.

Možda bolje da prepolovim smesu pa umutim sa 6 jaja... user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trileće
24.12.2018 15:39:56   
MasnaMasnica
Ana ja kada kupim smesa ima 500g i 6 jaja ide.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trileće
24.12.2018 16:46:58   
Olga75
Moram ja sad user posted image
za koh sam prvi put čula na RR i nikad ga nisam pravila, ono totalno mi je nepoznato a ovo trileće woow
ja znam sa žerbo, mađaricu, bele kiflice, reformu, saher i takoto
koliko je samo različitosti , divno user posted image
moraću da probam user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trileće
24.12.2018 19:11:20   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: MasnaMasnica

Ana ja kada kupim smesa ima 500g i 6 jaja ide.


I u kolikom plehu pečeš?

Oldži draga, ja koh nisam volela do pre par godina, meni je to bilo bljak, fuj, grozno a evo sad i pravim i volEm user posted image a tri leće je skroooz fin kolač.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trileće
24.12.2018 22:05:16   
Jekica86
Trilece nikad nisam pravila. Gde ima dobar recept.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trileće
24.12.2018 22:21:49   
Ana RR
Jekice, kad pravim sa običnim brašnom pravim ovako:

Umutim 6 belanaca sa 200gr šećera, zatim dodajem jedno po jedno žumance pa na kraju 200gr brašna pomešanog sa praškom za pecivo. Stavim da se peče u pleh na pek papiru. Kada je testo pečeno, izvadim ga, okrenem naopačke i izbockam. Pomešam pola litre slatke pavlake sa litrom mleka (još je bolje ako imaš slatko kondenzovano mleko onda smanji obično mleko ili u obično mleko dodaj par kašika mleka u prahu). Sipam trećinu mleka u pleh, vratim testo (naopačke) pa ga prelijem sa ostatkom mleka. Premaže se karamelom (možeš da kupiš karamel za trileće ili sama da napraviš - ako ga kupuješ nemoj čitati deklaraciju, biće ti lakše user posted image ).

Čitala sam negde da su mere 1 jaje=1 kašika brašna=1 kašika šećera


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jekica86)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trileće
24.12.2018 22:29:42   
MasnaMasnica
Ana u djuvecarcu od metalca. Tacne mere sutra cu ti poslati.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trileće
26.12.2018 10:56:09   
vocicana
Ja cu kupiti gotovu smesu za trilece, videla sam samo se ne mogu setiti ko pravi, da napravim moji ne znam da li ce hteti ali ja obozavam.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trileće
26.12.2018 12:15:34   
Ana RR
Voci, ja sam kupila i pravila juče. Zove se Joker. Lepo je ali meni se više sviđa kada ja napravim, iskreno. Kupila sam i karamel gotov ali ne čitaj deklaraciju user posted image i to je lepše kada sama napraviš, jbg.

< Poruku je uredio Ana RR -- 26.12.2018 12:16:24 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trileće
26.12.2018 13:03:20   
vocicana
Anci, koji karamel da kupim? Ma necu da citam user posted image , ne citam vise ni jednu deklaraciju.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trileće
26.12.2018 13:10:24   
Ana RR
Baš karamel za trileće. Pakovanje od 400gr.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trileće
26.12.2018 13:14:38   
vocicana
Dobro Anci, ne citam i javljam kako je ispalo.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trileće
26.12.2018 13:37:42   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trileće
31.12.2018 9:55:57   
vocicana
Nasla preliv za kolac, nisam procitala deklaraciju user posted image , pravim neku tortu za ove dane do Bozica, ali ce i ovo biti na stolu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trileće
17.1.2019 14:26:36   
MasnaMasnica
Probala sam Interpak brasno i karamel za trilece i mogu recu da nije nesto. Ne moze ni prici ovome sto ja uzimam u Novom Pazaru.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trileće
20.4.2019 9:12:29   
Andjelkakv
Ja nisam kulovala mada vidim da mnogi jesu,moja snaja koja je kulovala i ppsle toga probala moj recept kaze da joj se moj vise svodja.

Tri lece(albanski koh)

6jaja umutiti sa 250g secera(ja stavljam 200g),u to nakon toga dodati 200g brasna,200g griza i 1prasak za pecivo(masa bude gusca od obicnog koha). Masu izliti u podmazanu djuvecaru i peci na 180 stepeni,povremeno proveriti stapicem da li je peceno.

U 1/2l mleka(ja sam stavila 1,5l) razmutiti 150g mleka u prahu,smlaciti i u to sipati 1l(ja sam 1/2l ) slatke ne umucene pavlake. Sa ovim preliti vruc koh,nalivati dok se skroz ne utrosi tecnost.

Karamela:150g secera karamelizovati i to dodati oko 100 - 150ml mleka (moze i pavlaka slatka) i kockicu margarina. Preliti preko koha


IZVORNA PORUKA: MasnaMasnica

Probala sam Interpak brasno i karamel za trilece i mogu recu da nije nesto. Ne moze ni prici ovome sto ja uzimam u Novom Pazaru.



(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR
Prebranac (bez brašna)
photo
Ringerjin kuvar: guppy RR



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here