|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.3.2011 15:54:47   
ivona19
Ja cu sigurno izaci na komisiju pa videcemo.Snelle ti si pre mene pa cekam da vidim sta ce tebi reci.user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.3.2011 16:16:20   
Snelle
Ivona, ja sam mom detetu počela da uvodim, na svoju ruku, jogurt u ishranu, i do sada nije bilo nikakve rekacije osim što je stolica zelena, ali bez sluzi i malo jačeg mirisa. Nadam se da smo prevazišli alergiju i da neće biti potrebe za produženjem porodiljskog.
Evo, OVDE sam pisala o tome.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu ivona19)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.3.2011 20:06:53   
ivona19
Snelle user posted image za jogurt.Nadam se da ce sve proci o.k.
Mi imamo anafilakticnu alergiju tako da moram da cekam i probam u institutu i to tek sa njenih 18 meseci.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.3.2011 20:15:40   
Verus
Na osnovu te dijagnoze trazi produzetak bolovanja.  Da ostavis dete u jaslice i da neka glupaca da nesto od mleka i da ti se dete ugusi!!!!  Bori se za to, mora biti!

(odgovor članu ivona19)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.3.2011 21:46:43   
Anoniman
Marku uvodim jabuku od subote. Prva tri dana po zalogaj, pa 4-ti četvrt jabuke sa pirinčem, pa danas pola jabuke sa pirinčem... Realno, on se stalno osipa. Nakon prvog dana se osuo iznad levog oka, drugi dan iznad desnog, danas ima i na čelu... ne znam dal je od jabuke. Eto ne znam! Jer, on se osipa u nekim, da kažem tako, ritmičnim intervalima (na dve nedelje). Desilo se da se ospe ni od čega, jede samo Allernovu (pre nego što sam uvela čvrstu hranu) i do jutra se ospe. Eto, idem sutra da mu vadim krv da vidim eozonofile, pa ako su se povisili (DAJ BOŽE DA NISU, DRŽITE FIGE!), onda moram da saznam dal je jabuka ili pirinač razlog. Najbolje bi bilo da su Eozonofili niski, i da zaključim da se osipa bzvz. A, osipao se i na pirinač prvih dana. Jel moguće da se osipa prosto na novo dok organizam ne navikne? 

< Poruku je uredio Tash -- 23.3.2011 21:50:31 >

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 530
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.3.2011 9:13:48   
ivona19
Gledam na tv pre neki dan kako  je jabuka visok alergen,ne jabuka sama po sebi nego neki pesticid kojim se jabuke obavezno prskaju,pa ne znam mozda pre bude od jabuke,nisam cula da je neko alergican na pirinac.A i ne mora da bude uposte od toga mozda ima ekcem na nesto iz spoljasne sredine.Moje devojcice uvek imaju ekcem na kozi nekad je stanje bolje nekad gore,kako kad.Da li to sto kazes da se osipa mislis na ekcem ili bas na osip kao koprivnjaca?
Javi sta je bilo kod lekara.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.3.2011 11:08:06   
Anoniman
Ja kažem osipa se, a mislim na ekcem. user posted image

Nije iz spoljne sredine, radili smo i inhalatorne IgE iz krvi, svi su negativni.

A KS kaže da:

eozonofili padaju: sa 0.46 (5.8%) na 0.38 (3,7%)
HGB raste: sa 100 na 108! nije više malokrvan!

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ivona19)
  Direktna veza do poruke: 532
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.3.2011 11:11:20   
Ana RR
user posted image user posted image Mare-care user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.3.2011 11:13:49   
Podrum Š.
Ura za Mareta!
Bravo za tebe user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.3.2011 11:41:32   
ivona19
user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Alergija na mlecne proteine
28.3.2011 20:17:14   
Verus
Snelle, kako je bubica mala?  Jel sve deluje ok? A rezultati?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Alergija na mlecne proteine
28.3.2011 20:55:57   
Snelle
Verus, čekam da istekne onih nedelju dana pauze pa da nastavim sa uvođenjem mlečnih namirnica, a to će biti u sredu. Za sada je sve ok, nema krvi, sluzi....osim one zelenkaste stolice koju sam pominjala...mada to pomalo pripisujem izbijanju zubića. Ja sam prekjuče pojela obrok sa malo pavlake, ne znam da li sam pogrešila user posted image Ne planiram još uvek ništa mlečno da uvodim sebi niti ono što u sebi ima mleka, bar još neko vreme.
Hvala ti što misliš na nas user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Alergija na mlecne proteine
28.3.2011 20:57:43   
Verus
Nisi pogresila, stvarno mislim da je ona sad vec ok user posted image  Naravno mleko joj ne dajes uskoro, bar ja necu, a ostalo ce moci da klopauser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Alergija na mlecne proteine
28.3.2011 20:59:06   
Snelle
Mleko joj ne bih svakako davala pre prve godine i da nije bila alergična. Znači smatraš da bih mogla pomalo i sebi u ishranu da uvodim mlečne proizvode?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Alergija na mlecne proteine
28.3.2011 21:39:02   
Anoniman
Marko se osipa i dalje... Evo 10 dana kako mu dajem jabuku, i on svaki dan po koju piknicu novu. Danas sam odlučila da izbacim jabuku na 10ak dana, pa da vidim. Danas mu je nisam dala, odmah nije trljao oči (što radi već 10 dana), i nema novih ospi. Za 10 dana ću probati opet, ako se ospe, znači da je alergija ili na jabuku ili na brezu (povezana alergija, osobe alergične na brezu ne smeju jesti jabuku).
Danas sam mu dala zalogaj šargarepe.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 540
   RE: Alergija na mlecne proteine
29.3.2011 10:50:44   
ivona19
Snelle prvo sebi uvedi u ishranu mlecne proizvode pa tek onda njoj.

Tash izgleda da je jabuka u pitanju.Mislim da ce na sargarepu bolje reagovati.Javi kako je?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Alergija na mlecne proteine
29.3.2011 23:00:49   
Anoniman
Nema za sada nikakvih reakcija na šargarepu, nadam se da će tako ostati. Prestao je da trlja okice sem kad je pospan, ali to se ne računa), prestao je da se osipa. (pu pu pu)

(odgovor članu ivona19)
  Direktna veza do poruke: 542
   RE: Alergija na mlecne proteine
30.3.2011 22:23:15   
Anoniman
Žene, napravila sam temu Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama KLIK, jer mislim da dosta off-ujemo mi koji imamo potencijalne još neke alergije sem mlečnih proteina i koji imamo ekceme pa zbog toga moramo polako. Tamo NISAM kopirala postove koji se tiču početka uvođenja mlečnih proizvoda deci sa alergijom na mlečne proteine, jer smatram da im je mesto baš ovde a da je ostalo off. Nadam se da se slažete sa tim? user posted image  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 543
   RE: Alergija na mlecne proteine
31.3.2011 21:11:48   
marijajo
Moja beba je iskljucivo na Aptamilu od rodjenja.Da li je moguce da je postala alergicna na njega tek sada?Od pre mesec dana ima ekcem po licu,koji smo sanirali  elokomom.Sada joj se pojavljuje na ledjima. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Alergija na mlecne proteine
31.3.2011 21:30:35   
ivaj
Sta kaze dr?

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Alergija na mlecne proteine
31.3.2011 21:33:05   
Anoniman
Ja ne verujem da može ... kontam da mora imati nekakave simptome od početka, pitanje je dal si ti možda previdela to, ili pripisala nečemu drugom. 

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 546
   RE: Alergija na mlecne proteine
31.3.2011 22:31:01   
marijajo
Onda ne znam od cega joj izlazi????U porodici niko nije ni na sta alergican,da napomenem.
Dr kaze da nije od mleka.Zvacu je sutra,pa cu videti sta ce mi reci.A tek u junu rade inhalatorne IgE iz krvi.

< Poruku je uredio marijajo -- 31.3.2011 22:33:38 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Alergija na mlecne proteine
31.3.2011 23:14:42   
Snelle
IZVORNA PORUKA: ivona19

Snelle prvo sebi uvedi u ishranu mlecne proizvode pa tek onda njoj.



Ivona, već sam joj uvela jogurt u ishranu prošle nedelje. A juče i danas sam joj stavila po kašičicu pavlake u ručak - stolica je odlična user posted image

Marijajo, mene ne bi čudilo da je tek sad odreagovala. Pa moje dete je postalo alergično na kravlje mleko preko mog mleka tek sa 4,5 meseca. A šta je bilo do tada, zašto pre toga nije odreagovala? user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu ivona19)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Alergija na mlecne proteine
31.3.2011 23:22:38   
Anoniman
Snelle, baš mi je drago da nije bilo reakcije, i da je sve dobro prošlo. Ljub za Lanu i tebe. 

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 549
   RE: Alergija na mlecne proteine
31.3.2011 23:23:40   
Pretty78
a mi ujutru idemo na alrego testove na polikliniku user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here