|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prva transplatacija materice u svetu je izved...
31.3.2017 12:12:19   
lesica
Prva transplantacija materice u Srbiji i ujedno prva transplantacija materice u svetu među jednojajčanim bliznakinjama urađena je u Univerzitetskoj dečjoj klinici u Tiršovoj u Beogradu.

Operaciju je izveo veliki tim stručnjaka, stranih lekara koji već imaju iskustva u ovoj intervenciji, a predvodio ju je Mats Branstrum iz Švedske. Sa njim su radila i trojica lekara iz Geteborga, tri sa Harvarda, tri iz Izraela, kao i mnogobrojna ekipa iz Tiršove.

Intervencije su, od uzimanja materice do presađivanja, trajale od osam sati u nedelju ujutru 26. marta do posle ponoći narednog dana.

Jednojajčane bliznakinje su iz Srbije i imaju 37 godina. Ona koja je rođena sa matericom već ima troje dece i odlučila je da pomogne sestri, koja je rođena bez materice.

"Pacijentkinje su odlično, dobro se oporavljaju. Za sada postoperativni tok ide idealno, još je rano da se radujemo potpuno, ali srećni smo, za sada sve ide kako treba", rekao je profesor Zoran Radojičić, direktor dečije klinike u Tiršovoj.

Prema njegovim rečima, nije retkost da se žensko dete rodi bez materice, a prema statistici godišnje se rodi 10 do 15 devojčica sa ovom kongenitalnom anomalijom.

"Ova transplantacija je od velikog značaja, jer sada te devojčice imaju mogućnost da postanu majke. Operacija nije laka i jako dugo traje, ali su pre 10 godina ljudi mogli da sanjaju o ovakvoj operaciji", rekao je Radojičić.

Doktor Branstrum sa Univerzitetske klinike u Geteborgu istakao je da je ova operacija jedinstven slučaj, jer je reč o prvoj transplantaciji među jednojajčanim bliznakinjama.

"Vi ovde imate i tehničke i medicinske uslove veoma dobre, naravno i odličan tim stručnjaka, a i pacijentkinje su iz Srbije. Osim saradnje sa timom iz Tiršove, u našim redovima je već godinama i doktor Milenković, koji je u mom timu, i koji živi i radi u Švedskoj. Njega znam 20 godina. Svi zajedno radimo mnogobrojna istraživanja i intervencije, i pokušavamo da pomognemo", rekao je Branstrum.

Prema njegovim rečima, transplantacija kod jednojajčanih bliznakinja je značajna jer su tkiva identična i veće su šanse da se trudnoća iznese.

VIŠE>>>
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Prva transplatacija materice u svetu je i...
31.3.2017 13:13:39   
emicaa
Nevjerovatno user posted image ovo je stvarno divna vijest

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Prva transplatacija materice u svetu je i...
31.3.2017 13:19:24   
Sanjica26 RR
Bravo za nase lekare. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Prva transplatacija materice u svetu je i...
31.3.2017 14:57:57   
Ana RR
Svaka čast user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Prva transplatacija materice u svetu je i...
31.3.2017 15:04:05   
IvanaSK RR
Bravo, bravo user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Prva transplatacija materice u svetu je i...
1.4.2017 8:30:52   
nata11
Malo je reci da sam sa odusevljenjem pratila vest celog dana. Bravouser posted image

_____________________________





(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Prva transplatacija materice u svetu je i...
1.4.2017 8:32:36   
branki*
i ja sam zadivljenauser posted image bas sam bila srecna kad sam procitala vest.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Prva transplatacija materice u svetu je i...
1.4.2017 21:19:35   
Skockica
Divno da ce se sad i druga moci ostvariti u ulozi majke.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Prva transplatacija materice u svetu je i...
4.4.2017 18:18:58   
ZonaStaša
Divno , svaka im čast user posted image

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here