|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam kod dece
10.11.2015 9:07:24   
branki*
Slazem se sa rositom.mogu ti edukativni snimci sa jutjuba,ali ograniceno i dozirano,neka mu budu kao nagrada kad nesto dobro uradi ili je bio dobar.bilo bi najbolje da ih ne gleda sam,nego po mogucstvu u drustvu odrasle osobe koja ce to sa njim slusati i ponavljati i s vremena na vreme zaustavi snimak i prokomentarise.npr,pustite domace zivotinje i onda stopiras kod krave ii kazes- krava!muumuu!to je krava.itd.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Nataenlil)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Autizam kod dece
10.11.2015 11:46:30   
jess021

IZVORNA PORUKA: branki RR

Jess,mila😘😘a,je l bese kod tvog S bila u pitanju razvojna ili govorna disfazija?

Branki, iskreno ni ja nisam sigurna. Pitacu sestru, pa cu ti javiti.
user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Autizam kod dece
10.11.2015 16:01:57   
Zemunka85
Branki, kako je tvoj Boza sada?
Decak nasih dobrih dobrih prijatelja ima iste probleme o kojima citam ovde. Od A do S prepoznajem ono o cemu pises, kada je rec o redu sa njim, sto mi njegova mama prica. Oni su dosta rano krenuli, pre drugog rodjendana. Isli su i drzavno i privatno menjali logopede. Sada su ovim jaaako zadovoljni. U pocetku je napredak isao sporo, ali sada sam u soku svaki put kada ga vidim, bas se razveze. I dalje sto ona kaze ne mozes da razgovaras sa njim (ima 3,4god) ali govor je smislen tj reci koje izgovara su upotrebljene sa pravom namenom u pravo vreme. Ne igra se sa mojom L kao sto sada vec njeni vrsnjaci rade, ali je mnogo, mnogo napredovao.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Autizam kod dece
11.11.2015 15:07:04   
branki*
Zemunka,dosta je bolje.ne mozemo jos uvek da razgovaramo sa njim,ali evo samo za godinu dana sta je savladao-pojmovno veoma veliki broj imenica i glagola.jefninu i mnozinu,brojeve do 20,azbuku,abecedu,citanje slogova i nekih kracih reci,zna da uzrazi svoje potrebe kad sta hoce da jede,sta hoice da pije,da koristi vc solju,cak je poceo i da napolju kaze kad mu se piski i da piski stojeci iza zbuna,jer je to bila nemoguca misija da piski stojeci napolju,pa jos u avgustu smo npr kad podjemo u duzu setnju nosili nosu sa nama!zna puno pesmica,recitacija.kod kog logopeda idu ti tvoji prijatelji?pitaj ako ne zaboravisuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Autizam kod dece
11.11.2015 15:20:32   
Rosita
branki, to je F E N O M E N A L N O! On ce, bboze zdravlja, do skole, biti savrsen user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Autizam kod dece
11.11.2015 15:26:04   
Zemunka85
Pa to je sjajno, svaka cast user posted image .
Ovi nasi prijatelji su krenuli privatno kod nekog logopeda u Belvil i nije bilo to to. NIje bilo pomaka. Ovom zenom su preeezadovoljni i stvarno se po njemu ogroman napredak vidi. Skoro sam ga prvi put cula kako prica i sokirala se, a svaki sledeci put to je sve progresivniji napredak. Cini mi se da je apsolutno ista stvar kao kod vas, jer bas bas sve prepoznajem i u tome sta ume/ne ume i kako radite sa njima, kako napredujete i sl. Za logopeda cu je odmah pitati i javljam ti u PP. Ona je sada opet trudna, 25. nedelja je - reci mi samo molim te kako je Boza reagovao na bebu?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Autizam kod dece
11.11.2015 15:36:22   
branki*

IZVORNA PORUKA: Rosita

branki, to je F E N O M E N A L N O! On ce, bboze zdravlja, do skole, biti savrsen user posted image

Rosi,iz tvojih usta u bozije use,sto se kaze!da da dragi bog!
Zemunka,u pocetku je nije primecivao,nekih nedelju dana...onda je poceo da je primecuje,dodirne je,kad ona lezi na krevetu,a on skace okolo nje bas je vodio racuna da ne stane na nju,nije je odgurivao.to je bilo dok je ona jos bila neaktivna.sad kako ons puzi i hoce kod njega,dosadna mu je.kad on uci i vezba,ona dodje da mu dira knjige,on joj otima,buni se,gura je.kad jede i sedi za stolicom,ona hoce da dodje i da se popne da se drzi za njegovu stolicu,on joj ne da,gura je.kad je nesto besan i ljut,npr mi mu ne damo cips,onda on obavezno gleda u onoj ljutini,posto ne sme na nas da se istrese,da gurne bojanu ili je ustine!pricali smo sa dr,kaze da je to normalno ponadanje starije brace,nevezano za problem.proci ce vremenom.kad mu kazemo pomazi boku,onda on ide i kao malo je pomiluje po glaviuser posted image
Dok sam bila u porodilistu i kad sam dosla bio se nekako povukao malo u sebe.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Autizam kod dece
11.11.2015 15:54:52   
Zemunka85
Hehehe bice oni najbolji drugari vrrrrlo brzo.
Imas veeeeliki PP :D

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Autizam kod dece
23.11.2015 13:19:29   
Milovana1
Molim sve dobre mame da mi posalju br privatne ordinacije u kojoj radi dr Rudic. Jako zabrinuta mama. Hvala

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Autizam kod dece
24.11.2015 18:53:33   
17 joka
Branki, draga moja citam i jako jako se radujem zbog vas user posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Milovana1)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Autizam kod dece
29.11.2015 13:38:56   
Fistela
Pozdrav svima,
Citam vase price i skroz se pronalazim u tome…
Ne znam ni odakle da pocnem…prvo pitanje je kad cu prestati plakati?
Pre mesec ipo dana mi je logoped u privatnom vrticu saopstio da moj sin od 2 godine ima „poremecaj u ponasanju, emotivno nezreo itd“ i nabrojao sve sto mi nije bilo ocigledno dok mi nisu ukazali na to...a ja sam u tom trenutku bila u 9 mesecu trudnoce. Valjda i zbog tog mog stanja koje zovu drugo stanje, ja sam to vrlo tragicno prihvatila ...posle 2 dana porodila sam se malo pre termina...borila sam se sama sa sobom i tom postporodjajnom depresijom ceo mesec, dok je moj suprug poceo vec da vodi sina svaki dan kod logopeda... Sad mogu reci da sam se koliko toliko osvestila i pocela da“ izucavam“ o tom tzv.sprektu autizma. Svasta sam pronasla, razne metode, dijete itd...
U trenutku vam se cini da ste jedini na svetu sa tim problemom (znate taj osecaj), onda sam krenula po forumima...i mnogo bi mi znacio bilo kakav savet sta dalje?
On jos nema dijagnozu...sta prvo uraditi?
Pozdrav
Fistela

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Autizam kod dece
29.11.2015 13:46:17   
dunja RR
Draga Fistela,

Moj predlog je da krenete od neke državne insitucije, ili Kralja Milutina 52 ili Palmotićeve, da ga pregleda tim stručnjaka. Ako ste iz Beograda, za Kralja Milutina vam ne treba uput, i za prvi pregled nije potrebno zakazati.

Koje simptome ima tvoj sin? Jer emotivna nezrelost ne mora odmah da upućuje na autizam.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Fistela)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Autizam kod dece
29.11.2015 20:39:35   
branki*
Draga fistela,duboko se saosecam sa svakim roditeljem koji sumnja da ima ili ima neki poremecaj razvoja,jer odlicno znam kako to izgledauser posted image
Prvi korak je da odes,kao sto je rekla dunja,u palmoticevu ili kralja milutina.po meni je bolje palmoticeva.tu ce dete pregkedati psihijatar,imaju ih dobre,dati smernice sta i kako.logoped i defektolog su pod obavezno.a,i vase ponasanje i odnos prema detetu ce morati da se promeni,tj da se ponasate i radite onako kako vam savetuju.sta je sa detetom,kako se ponasa?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Autizam kod dece
30.11.2015 11:31:17   
Fistela
Draga Dunja, Branki, hvala na odgovorima.
Jutros smo bili kod defektologa i psihologa privatno, koji inace radi u K.Milutina i kaze da je tamo prepuno i zbog toga je opao kvalitet itd...
Planiram Palmoticevu.

Pa...ovako..Stefan je bio zdrav, napredan jakooo motoricki do prve godine, prohodao je sa 11 meseci, bacao loptu, gledao u oci i smejao se, druzio se sa starijim bratom. Medjutim ne znam da li je umeo da se odazove na ime, nisam obracala paznju jer sam mu uvek govorila ako se jede njan njam Stefane, i on dodje itd...
Posle 15 meseci uocavam da i ono sto je radio i govorio tata, baba prestaje, i on se osamljuje i ne zanima se za nas..mislim da je to faza kao i svako dete sto ima neke faze i ne opracam puno paznju na to, sa 18 meseci odbija hranu, ne saradjuje, ja mislim da je bas tvrdoglav i na svoju ruku, i sa 20 meseci ga upisujem u vrtic i tad saznajem da on nema kontakt ocima, ili je kratkotrajan, da se igra auticima ali NE gura ih nego zagleda, da se osamljuje i ne razume naloge hajde, daj dodji itd...

Sad ima 22 meseca i krenuli smo u tu borbu.
Sta vi mislite o hiperbaricnim komorama?
O testovima na kazein i gluten?
pozz
FSL

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Autizam kod dece
30.11.2015 14:51:49   
branki*
Fistela,sto se tice hiperbaricne komore,nemam licnog iskustva.ne planiram da se gnjavim tim i da vodim dete tamo.ne moze da steti,a mislim da nema bas puno neke velike vajde.to su neke komore gde dete boravi,moze i roditelj da udjevsa njim,stave maske i udisu aktivni kiseonik.
Sto se tice dijeta,tj ukidanja odredjenih namirnica...jako diskutabilno,procitaces puno razlicitih misljenja.
Kazein i gluten se ne ukidaju napamet.uradi se intolerancija deteta na hranu,igg,i sve sto se nadje u crvenoj zoni se ukida.to ne mora biti gluten ili kazein,moze biti i soja,jaja,kvadac,mahunarke,citrusno voce,sto je slucaj sa mojim detetom.takodje se radi kandida,i ako je ima,ukida se i secer,belo brasno,mleko,kvasac.zasto?ne zato sto to moze da cini cudo,nego sto oni smatraju da se ukidanjem tih namirnica koje detetu smetaju i deluju neurotoksicno,organizam cisti i mozak samim tim postaje bolji da prima informacije,celije i metabolicki procesi bolje funkcionisu,organizam se dovodinu idealno stanje kako bi sto vise koristi bilo od logopedsko defektoloskih tretmana.ne znam sta da ti kazem,mozes da pokusas.bar prvo odradi test,mozda nece biti potrebno da mu se bilo sta ukida.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Fistela)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Autizam kod dece
24.12.2015 13:47:39   
dunja RR
Upitnik koji pomaze u dijagnosticiranju autizma kod mladje dece, između 16 i 30 meseci. Imajte na umu kako se Vaše dete uobičajeno
ponaša. Ukoliko ste videli da se Vaše dete na takav način ponaša nekoliko puta, ali on ili ona to uobičajeno ne
radi, odgovorite sa ne. Odgovarate sa da ili ne na svako pitanje.
.
1) Da li Vaše dijete uživa kada ga ljuljate, kada sjedi na Vašem koljenu i njišete ga?
2) Da li Vaše dijete pokazuje interes za drugu djecu?
3) Da li se Vaše dijete voli penjati, (na primjer po stepenicama)?
4) Da li Vaše dijete uživa u igranju skrivača (ili kada ste skriveni pa provirite i kažete buu)?
5) Da li se Vaše dijete ikada igra na način da se pretvara na primjer da razgovara preko telefona ili se brine o lutkama ili nešto slično?
6) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom kada nešto želi?
7) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom da pokaže interes za nešto?
8.) Da li se Vaše dijete primjereno igra s malim igračkama (autići ili kocke), ne da ih samo ispušta, okreće ili stavlja u usta?
9) Da li Vam dijete ikada donosi predmet samo da Vam ga pokaže?
10) Da li Vas dijete gleda u oči dulje od par sekundi?
11) Da li se ikada čini da je Vaše dijete preosjetljivo na zvuk, buku? (zatvara uši)
12) Da li Vam se dijete osmjehuje kada vidi Vaše lice ili Vaš osmijeh?
13) Da li Vas dijete imitira? (npr, kada napravite neki izraz lica ili pokret)
14) Da li Vaše dijete reagira na svoje ime kada ga pozovete?
15) Ukoliko pokažete na igračku na drugoj strani sobe, da li će dijete pogledati u tom smjeru?
16) Da li Vaše dijete hoda?
17) Da li Vaše dijete istovremeno gleda u stvari koje Vi gledate?
18) Da li Vaše dijete radi neobične pokrete rukama?
19) Da li Vaše dijete pokušava privući Vašu pažnju na svoju aktivnost?
20) Da li ste se ikada pitali da li Vaše dijete ima problema sa sluhom?
21) Da li Vaše dijete razumije što drugi govore?
22) Da li Vaše dijete ponekad gleda u prazno ili hoda okolo bez svrhe?
23) Da li Vaše dijete gleda u Vaše lice da provjeri koja će biti Vaša reakcija na nešto nepoznato?

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.12.2015 14:03:26 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mici25)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Autizam kod dece
24.12.2015 13:51:02   
dunja RR
Ja ću posle da napišem naše odgovore, idem da prošetam S, da ne propustimo ovo Sunce :)

Mamike, ajde neka još neko napiše odgovore, ako vam nije problem. Hvala!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Autizam kod dece
24.12.2015 13:57:23   
vikiveki
Moja su deca prerasla , ali mene zanima odakle je ovaj upitnik,koliko je merodavan?

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Autizam kod dece
24.12.2015 14:06:47   
dunja RR
Vikiveki, mi smo ga dobili od načelnice dečije psihijatrije U institutu za mentalno zdravlje u Palmotićevoj, koja je pored dr. Rudića najveći stručnjak za dečiji autizam, u regionu. Znači najmerodavniji je upitnik. Doduše, ovaj sada nisam kopirala iz maila koji nam je dr. poslala već je preuzet ODAVDE ali je gotovo isti, mislim da je ovde jedno pitanje više, i na ijekavici je to je razlika.

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.12.2015 14:07:45 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Autizam kod dece
24.12.2015 14:11:16   
vikiveki
Odlično onda,mogla bih neke mame upućivati ovde ako mi se obrate za pomoć...mislim ja bih im i sama preporučila ali većina roditelja izbegava ovu temu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Autizam kod dece
24.12.2015 14:22:20   
Zemunka85
Dunja, ja imam 4 drugarice koje imaju klince od god i po, poslala sam im ovu anketu i javicu ti rezultate.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Autizam kod dece
24.12.2015 16:35:16   
dunja RR
Zemunka draga, hvala puno!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Autizam kod dece
24.12.2015 17:23:43   
Sanjica26 RR
Ja cu veceras da odradim ako stignem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Autizam kod dece
24.12.2015 17:36:23   
17 joka
Dunjice anketa je stvarno superuser posted image vrlo korisna stvar

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Autizam kod dece
25.12.2015 11:50:07   
mila83
Hvala Dunja,upitnik je odlican ! Ja sam vec pisala o tome,moj sin ima odredjena karakteristicna ponasanja,pogotovo kao mladji je imao,jos uvek ima neke rituale..pa cu probati na ova pitnaja da odgovorim po secanju iz tog uzrasta.Moja T ima 15 meseci,pa cu moci i za nju uraditi upitnik.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here