|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
10.5.2017 18:27:12   
MicinaMama
Dobar dan trudnice!!

Mi smo bile danas na pregledu kod babice

Sve je u redu,nalazi perfektni.Proteini uredni,hvala Bogu!Grlic u pola skracen i omeksan.Beba je nalenula glavicom na grlic.Savetovala mi je blago mirovanje.

Danas mi je uradila bris pa cemo videti ima li kakvih bakterija,nadam se da nema.

Sutra idemo u kupovinu za bebu !!! Naravno i za mene.Pripremamo se za porodiliste.

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
10.5.2017 19:38:01   
krin 40
Nek vam je sa srecom sa rezultatima.Ja sam na...ala.😃Bunnyce ja inače u ovoj trudnoći slatko i testo ne pipam zbog mučnina.Jedem voće i povrće.U životu nisam imala neku bakteriju.Kaže onaj tamo u laboratoriji da se Kandida pojavi i kod oslabljenog imuniteta?Kako god,sutra idem na
CTG pa ću videti šta će mi dati.Moram tog djubreta da se rešim do porodjaja

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
10.5.2017 23:34:07   
Mariya
Veče drugarice!
Zumbule user posted image javi nam se tamo u temi mama!! Super što ste se lepo snašli, i za dojenje baš mi je drago!
Krin, možeš kandidu rešiti za 7 dana, kao što ti je Bunnyca rekla,pazi na ishranu, obavezno izbaci šećer i slatkiše ako ih jedeš uopšte,kanesten, kansen vaginalete, a meni je stari dr.prepisivao Lomexin u trudnoći,to je 1 vaginaleta sa produženim dejstvom (umesto 3kom. kansen) a ovaj novi dr je polyginax, kaže to deluje bolje deluje, njegova preporuka je,nakon 36 nedelje koristiti ih 2-3 puta nedeljno,preventivno.
A za hemoroide, ja sam koristila faktu, spakujte ga u porodilište, i stvarno preporučujem avaricon hemor vlažne maramice, ja sam ih dobila na RR od Elle, zlata vrede, za bolnu guzu nakon porođaja su melem!
Nema Zemunke, verovatno slaviuser posted image

Mi bolesni, devojčice i ja smo bolesne, sutra ih vodi muž kod dr, obe imaju T,kašlju i sline, samo da ne zaraze i L.

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
11.5.2017 8:00:53   
krin 40
Jutro.Mariya faktu sam vec juče kupila.Potražiću danas i te maramice.Za kandidu ću kupiti u povratku od dr Taman da čujem šta on predlaže.U 16h mi je CTG danas
i vaginalni pregled.Ma maler.Od sada kada me neko na ulici pita kako se osećam,reći ću GROZNO.Svaki put kada sam rekla,extra,snašlo ne neko sr..e.😈Baš
bzv što ste bolesni.Da što pre ozdravite.😃Meni se danas najavila patronažna sestra da se "upoznamo".Samo mi ona jutros fali u životu

< Poruku je uredio krin 40 -- 11.5.2017 8:03:11 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
11.5.2017 9:51:05   
MicinaMama
Jutro moje zenice!

Ja evo doruckovala pa pijem caj.Oko 11h idem u kupovinu za bebu user posted image .Ako Bog da sve ce biti danas kupljeno i onda mi ostaje samo da operem,osusim i opeglam i potrpam u kofer.

Idem sa zaovom posto mm jos nije dosao.Tako da sam zvala i butik za kolica malopre da im kazem da cu doci sledecu nedelju po njih.Ima dosta delova i ne mozemo poneti ni ja ni zaova,posto je spakovano u kutije,rasklopljeno.

Uf jedva cekam da se resim svega toga.

Zaboravih reci da sam +15kg do sada,strasno.Pijem mnogo mleka a mene mleko goji posto mi stomak lose vari.Samo sto ne mogu da se dozovem,posto ne volim cisto mleko ja ga dodatno i posecerim,hladno+secer...uffff.
Zato mi je sada ufff sa kilama!!!

Mariya ljubi bebana!user posted image Curicama zelim brz oporavak!user posted image

Krin,draga,pa mora nesto i tebe da strefi user posted image .Kandida je samo dosadna stvar,imas vaginalete pa trpaj hehe...meni je to normala sto se tice trudnoce.Eto u ovoj trudnoci sam imala malo,sada nemam pojma.Normalno nemam.Juce su mi radili bris na streptokoku.

Krin,meni su ovde prepisali lekove protiv hemeroida a ujedno se koriste i protiv prosirenih vena.Zovu se Diosmin (to je osnovno ime) a kod nas je tu je Detralex.Extra je efikasno.Vec sam jednom lecila hemeroide sa tim lekovima i super je.

Sada mi je bas prepisano u trudnoci sto znaci da ne smeta i moze se koristiti za vreme trudnoce.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
11.5.2017 10:03:06   
krin 40
Ja po tvojoj slici nikada ne bih rekla da si dobila 15kg?? Nije ti dobra vaga😃Pa gde ti je tih 15kg?

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
11.5.2017 22:18:37   
MicinaMama
Pa merim se u bolnici svaki put,e sada...koliko je tacna.Dobila sam ja svugde po malo ali stomak prednjaci.Ubuckila sam se i u licu hehehe user posted image .

Inace sam se merila sa garderobom i patikama...ali i to je ono da odbijes pola kg ili 1kg.

Brine me sto jos imam fino do kraja trudnoce user posted image .

Kupovina je obavljena danas!user posted image

Sve spremno i sve sam nasla.Sto se tice boje,uzela sam sve u bez i sivoj boji.Jedino sam carapice kupila roza boje user posted image .Trazila sam violet ali nista nisam nasla.Roza boja mi je dosadila user posted image

Fale mi jos flasica(odabrala sam dodie MAM),pantenol krema za guzu,paket pelena,jednokratne gacice i adaptovano mleko.....naravno i da pokupimo kolica i mi smo spremni


(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
12.5.2017 9:21:19   
Zemunka85
MM kada Krin ode sa teme, vec vidim samo nas dve kako naizmenicno pisemo, a onda uskoro ja sama user posted image , dnevnik treceg tromesecja user posted image .
Covece, koliko je ovde nekada pisalo zena ... user posted image

Ja nzm imate li vi problema sa RR, meni juce ceo dan nije htelo da udje na .rs, samo .net.
Nece ni od jutros, evo jedva, preko nekih linkova sto sam nasla u historyju.

Krin, tek sada vidim sta si sve pisala. Jako mi je zao user posted image . Za hemoride sam ti pisala u odgovarajucoj temi, pored faktu masti, zaaaaakon je brdjanski melem, nzm da li se on svuda moze naci, ako ne, mogu ja da ti ga uzmem, mene je spasio. Sto se kandide tice - e bas bekad! Znam da znas sve o tome kako nju regulisati i znam da ona i nije se stvorila zbog lose ishrane, jednostavno to "drugo stanje" i to je to. Navijam da se i nje resis.

Ja takodje nikada nisam imala ni to, ni bakterije u brisu, ali ovo je stanje "ocekujte neocekivano" user posted image

Sto se tice kg, ja sam 7dana na strogoj dijeti. Sta je psiha. Verujte da mi ni na pamet ne pada. A ovisnik sam o slatkom, bukvalno! Tresem se ako par puta u danu ne pojedem. Sada niiiiista. Ma nista. Nisam na dijeti da ne jedem, ali sam izbacila te gluposti - pice, palacinke, makarone i slatko .. a kada vratim film to sam baaasbaaasbaaas puno jela. Sada kombinujem nesto bez toga, ja sam kuvarica nula, pa tesko ide, ali snalazim se, sve za moju beku.
U prosloj trudnoci sam se u pocetku sporo gojila. Do +5kg ej sve islo lepo, ali onda na jednoj kontroli odjednom +14kg! To je bilo kada sam krenula sam lekovima i lezanjem. Sada se gojim kao i u prvoj trudnoci, do sada, ali sam usla u nju sa +10kg vise nego pre, pa je drugacije. Svakako msm da ce i ovaj nacin ishrane sada to malo da uspori. Nzm sa koliko sam pocela, ja racunam 68kg, sada imam 74kg u 23 nedelji a visoka sam 173cm, msm da je to ok.

Za sad nzm ni ima li potrebe za tim, imam li taj secer, ali ono sto je do mene da mogu da promenim na bolje - jesam.
Nekada se tako opustim i uzivam, jer se dobro osecam i zbog faksa, a nekada me set_e DR reci i srusi mi se svet. Skroz sam optimisticna, ali ne mogu da se ne uplasim ... svi oko mene me bodre, ap ce biti sve ok. Moj DR je rekao da dodjem za 3 nedelje kao sto je ovaj na 4d napisao, ali da je po njemu sve ok. I on mi bas pomaze kada mi treba glas razuma.

U sredu idem kod ovog DR iz DZ, tada inace imam zakazano, zbog KS, pa me bas zanima i njegovo misljenje. Videcu kakvi ce mi tada biti rez secera u krvi jer sam korigovala ishranu, ali bez toga on je bio saaasvim OK svih ovih meseci (oko 4,2-4,5).

Ljudi moji, ja sam zavrsila sa svojim diplomskim. Diploma mi se izjednacava sa masterom. Iako radim i tu sam gde sam, za sad nema mrdanja, a i ne isplati se, ja sam taaaaaako srecna. Ovo je nesto na cemu radim celu deceniju i nikako nisam mogla biti kompletna dok to ne zavrsim.
Bilo je bas lepo, kada me je video sa L, "nije hteo da me zadrzava", dade mi 10 i to je to user posted image user posted image .
Posle su me ispred faksa cekali kumovi sa kumicem i cvecem i bas je bilo lepo. Onda smo svi zajedno isli u restoran. To je mojih 7 naaaaajblizih ljudi i bas sam srecna, divno je bilo, tata je samo falio ali eto i njega sutra.
Svih ovih meseci delim sve sa vama, kao i vi sa mnom, pa evo i ovo, posto je taj dan bio jako bitan u mom zivotu
Da vidite kako ej bilooo
https://www.facebook.com/ZoranaPetrovic/media_set_?set_=a.10211453880356633.1073741890.1051697249&type=3&pnref=story

Inace, ja sam taj dan usla u 6m i sutra sam 23. nedelja. Samo da je bebac ok to je jedino sto da svetu zelim, a idem tek za 2 nedelje na UZ.. uh ... udara me samo tako. Cim ugrabim vremena idem da mu kupim prvi stvaricuc pa cu mu pricati kako smo zajedno diplomirali i ja ga tada cas_tila, posto ostale vec jesam ..

Nama su u kuci majstori - obicno i kad su radovi, bude slobodnih delova stana. A ovo - paaakaaao!
Nama je stan u dva mala nivoa po 30m. Znaci - dole sve pokriveno kesama - gradiliste, pregradjujemo + pravimo wc - lupanje, busenje .. uzas.
Gore - sredjujemo gornji wc, terasa - nadkrivamo, dvoriste - ogradjujemo ... samo da vam docaram koooooji haos. Tootalni.
Nit znam gde jedem, gde cu u wc, gde ce Lara .. uh ... kera vucaj gore dole, jer su stepenice one leva-desna pa ne moze sama i taaako, opta ludnica.

Eto mene nije bilo dva dana, pa da sve referisem user posted image user posted image

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 12.5.2017 9:29:39 >

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
12.5.2017 9:30:06   
Bunnyca
Dobro jutro drageuser posted image
Ja sam uzasno lose spavala, verovatno sam jos pod utiskom jucerasnjeg UZ.Doktor mi je rekao da dodjem za 2 nedelje, mislia sam da ne odem , nego sledeci cetvrtak, ali stigla sam juce na red.Inace radimo UZ na svake dve nedelje jer je kod cerke bio IUGR, zastoj u rastu, rodjena je sa 2700 u 41 nedelji.A ovaj malisa je napredniji dve nedelje, juce kad se nisam slognula 2400gr, duzina 48, obim glave 32.Sto je mnogo , mnogo je.
E sad doktor kaze nije strasno, a ja sam se zabrinula da nije od secera, mada sam na dijeti, pazim, doduse pojedem ponekad nesto, ali bas se brinem kako cu se poroditi prirodno.
Ne znam da li da ugovorim carski, ako bude preko 4kg, sto ocekujemuser posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
12.5.2017 9:40:12   
Zemunka85
Bunnyca
Bunnyca user posted image

Nzm kola si ti nedelja? A nzm ni kakve si konstitucije. Ja bih isla na prirodno za bebu do tj oko 4kg, pogotovo sto to i ne mora biti tako.
Do kada CR najkasnije moze da se ugovori? Da sacekas jos malo, mozda sada malo uspori. Znam da sada najvise rastu, ali zaista svaka je beba za sebe .. pa da vidis.
Sto se tog secera tice, nzm sta da ti kaze, ja tek sad ucim o tome. Ne znam ni da li ima potrebe, ali eto. Ako pazis sta jedes, ne bi trebalo da je. Jesi radila taj test? Da li ti je pominjao za ovaj put? I sta se tu uopste i moze, sem ishrane korigovati? Nzm ja ... ja cu sad u sredu uzeti uput i za to..

Sve u svemu trudnoca je jedno bar meni tooooliko psihicki tesko stanje. Sve ovo fizicki se pregura, ali toooliko stvaari treba da se potrefi da ti za 9m ne bi imala neku konkretnu brigu, da je to strasno. Desava se svasta, ne kazem, ali vecinom sve bude ok. I ja se time vodim. Ok je biti i obazriv i voditi racuna ali ja se uzdam u dobru staru prirodu user posted image
Prosli put sam imala probleme sa sobom tj svojim telom - bolovi kontrakcije i sl .. za bebu niko nikada ni jednu losu rec nije rekao. Ovaj put se ja nestvarno osecam, ali eto .. rece taj DR za bebu da je "mooooozda manji zeludac". Ne znas sta je gore, msm znas ,, ali svakako puno briga nosi trudnoca. Uh samo da ih zagrlimo!

Bice to ok user posted image


(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
12.5.2017 10:39:40   
Bunnyca
Zemunka prva beba je imala 2700 rodjena prirodno bez epiziotomije, ali sam malo pukla, obim glave 33.
Ovaj debeljko sada ima glavu 33, a ja sam u 34 nedelji.Nadam se da ce usporiti.Prosli put je bio dva dana manji, glava je jedino bila veca.Sada je glava tri nedelje veca, femur isto.
Inace imam 1,60m i pre trudnoce oko 48 kg, sada 53 kg.Pa ti vidiuser posted image
Ne znam , ili da probam kao Krin malo ranije uz indukciju.Mada iskreno, meni kad pomenu indukciju, ja se uplasim. Rodila sam prvi put malu bebu i sad mi je sve preko 3300 velikoooo.

Sto se secera tice , na OGTT testu je potvrdjen gestacijski dijabetes,i data mi je dijeta, mada ja ne pazim bas,bas, jedem voce, sve osim banana i jedem integralni hleb.Slatko jednom nedeljno kolac ili nesto slicno, sladoled i tako. Jutarnji secer mi nikada nije bi ispod 4.6-4,7

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
12.5.2017 11:17:00   
Zemunka85
Aha tebi je on vec potvrdjen? Nisam znala ...
Ja ne znam puno o tome, tek od pre neki dan citam.
Svakako krupna beba jeste karakteristika trudnickog dijabetesa, sto znas i sama. Ne verujem da se to moze dijetom resiti, vec samo drzati pod kontrolom. I da nista vise nisi mogla da preduzmes. Kazem ti i meni je taqj seces uvek ok, ali eto sumnjaju na to ...

Po meni jeste opcija da se ranije poradjas. Dve nedelje - msm da ne bi bilo problema. Ja sam se isto sa L ranije 2 nedelje porodila (malte ne dogovoreno) i zaista ne vidim niiiiista lose u tome. Beba je vec velika,zrela, mami je lakse .. tako da vidi za tu opciju.
Za indukciju se nemoj bojati i to svaka druga prima. I ja sam i iskreno ne znam ni sta je to tj koja bi bila razlika bez nje ... :D.
Jesi sitna i verujem da ti je velika beba veliki problem, zato i vidi sa DR ovu opciju. To i nije tako daleko - zbog njegovog napredovanja...

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
12.5.2017 11:40:19   
MicinaMama
Dobar dan zene moje!

Meni noge trnu od jucerasnjeg hodanja,malo su otekle.

Zemunka i ja cu na porodjaj za nekih 3 nedelje otprilike,sigurno.user posted image Jedino ako me ne iznenadi da ova moja pisuljica produzi do pravog termina.
Polako sa tim slatkisima!!!! :D

Bunnyca dieta je glavna za regulisanje trudnickog secera i pazi,moras da pratis tu dietu.Istina je da se dete radja sa vecom kilazom ali jos gore sto diabetes moze da predje na dete (posle).
Bas su mi pricale ovdasnje zenice da su sa dietom potpuno regulisale diabetes.Ova jedna sto nije bas preterano pazila rodila je deckica od 4kg.

Moja komsinica je morala i na specijalan rezim ishrane i insulin da prima.Ovu drugu su zbog secera morali svaki put da porode u 34-oj nedelji.

Bas je komplikovano to,sva sreca pa nisam imala problema sa tim.Tako da Bunny moras na dietu mila!

Meni su toliko ruke suve,ma koliko god da ih mazem opet budu suve,a svo mi je telo prekriveno nekakvim osipom i samo se cesem kao sugava.Babica mi je rekla da imam previse osetljivu kozu,reko draga zeno ja sam ti alergicna na sve.Pita pa jeste li alergicni na lekove,reko ne....ali zato na sav vas medicinski materijal jesam sem gaze i zavoja.Rece mi ona kako se zove ta supstanca,ali imaju i materijal bez toga pa me je dobro zapisala.

Nije lateks nego ima dva imena,a trenutno sam alergicna na trudnocu user posted image
user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
12.5.2017 11:48:38   
Zemunka85
A cekajte da vas pitam nesto - ja treba da radim taj OGTT, da li ce sada rez biti drigaciji jer cu vec 2 nedelje biti bez grama slatkisa, pica, palacinka, hleba, razanca ili kada to imas to je to. Sad samo treba da ga drzis pod kontrolom.
Jer bojim se da me ne zavaraju dobri rez. Svakako se ne bih vratila prezderavanju slatkisa, ali ne bih ni ovako striktno jela ako ne moram. Ne razumem bas...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
12.5.2017 11:55:00   
krin 40
Dan žene...malo sam se uspavala pa po kući i evo da se javim.Zemunka potražiću tu mast pa ako je ne nadjem javljam se.Bunnyce dete ti je ok težine.Moj prvi sin je bio 4500 ćerka isto preko 4 kg.Sve prirodnim putem.I živa sam.Ja sam protivnik carskog osim,naravno,ako medicinski nije opravdan.E sad..indukovanje može ranije ali da se poklope kockice.Dobri rezultati,omekšan i skraćen grlić,da se spusti beba.Objasniće ti doktor.Ne može ni to na silu.U ovoj trudnoći se ispostavilo da šta god isplaniran ispadne drugačije,hahahaha.MAJKO MILA SMEJEM SE DA NE ZAPLAČEM
OD MUKEuser posted image .Bila sam juče ba ctg u i ginekoloskom pregledu,konačno.Pričala sam vam da sam obe prve trudnoće bila trudna 42 nedelje.Sad sam
se jadna nadala bar zbog godina da "popusti" a i znate da se ne smirujem.E pa CVRC😃...ctg uredan,ni jedna jedina kontrakcija.Grlić 1.5 cm kao kamen
čvrst i zatvoren.Kaže moj doca da iako u ponedeljak ulazim u 38 nedelju mogu komotno na Beogradski hipodrom da jašem trke..hahaha.STRAŠNOOO.Kaže da
se ne žalim već da budem srećna kakve muke sa iznošenjem trudnoće imaju duplo mladje žene.Da dodam..što se tiče kandide no problem.Dao mi je neku tabletu.Stavi se jedna i deluje 7 dana.Za hemoroide idem kod hirurga u ponedeljak.Za 7 dana opet kontrola grlića ne bi li popustio.ŽURKA😃

< Poruku je uredio krin 40 -- 12.5.2017 12:07:05 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
12.5.2017 12:13:18   
krin 40
Zemunka sad videh šta pitaš.Pisala sam post😃Mislim da ako ga imaš-imaš ga i tako ga držiš pod kontrolom

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
12.5.2017 12:40:39   
Bunnyca
Znaci Krin, grlic cvrst, zatvoren, i onda ne moze ni indukcija, nego se ceka da popusti?
Auuu, pa ja cu da se nacekam do kraja.Prosli put sam se porodila u 41 nedeljiuser posted image
Sada cu vala da trcim oko zgrade posle 22.majauser posted image

Zemunka, videces kada ti stignu rezultati, meni su bili na granici,ujutru 4,9, posle optrecenja 7,8, to je granica posle 1 sat, tako da je kod mene vise intolerancija , nego pravi gestacijski dijabetes. Sto je najgore ja sam se ugojila za ove 34 nedelje ukupno 5,5 kg, od toga samo beba ima skoro 2,5, tako da ja stvarno ne znam sta da ukinem od hrane vise.Doktor ipak misli da je genetika

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
12.5.2017 13:16:45   
MicinaMama
Krin ahahaha....ismejah seuser posted image oj jesi luda.

Ja sam pred otvaranje samo,grlic potpuno skracen i omeksao.Kaze babice ali bez brige posto cu sada u deveti pa koliko izdrzi-izdrzi.Beba je vec dobro formirana.Mogu i otvorena da izdrzim 2 nedelje.Jos uvek se nisma otvorila tako da ce mi i biti porodjaj izmedju 3-eg i 10-og juna.Bar pretpostavljam ali videcemo.

Samo se nadam da necu biti pozitivna na streptokoku,leukociti su mi poviseni dosta ali i to kaze nije strasno ako nije bakterija u pitanju.Ako je bak. onda bih morala na lecenje antibioticima.Rekla je da ce me zvati ako bude test pozitivan.

Bunnyce sto bi rekla moja mama ne ide tebi nego bebi user posted image ,pa bolje je tako.E sada od secera ide da bud ekrupnija bebica,ali da znas da UZ nije tacan u proceni tezine bebe.

Meni su za dunju rekli da ce imati oko 4.5kg i da je bas krupna.Pisala sam ovde na forumu tada.I rodila sam je sa 3.480g,cak su mi i na sam dan poroda rekli kako je krupna a eto nije bila.

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
12.5.2017 13:58:22   
Bunnyca
Micina iskreno se nadam da je pogresio doktor i zbrzao UZ, posto sam ovaj put isla u DZ , ne privatno kod njega.
Ja cu onda da sacekam prvo Krin, pa ti oko 10.juna, pa ja lagano za tobom , tu do 16.06user posted image

Krin, ne pitah, a sta ce hirurg sada da pomogne za hemoroide?/el to inace praksa da se ide kod hirurga sada pred kraj trudnoce ? Ja sam mislila da to ide posle porodjaja kad se konacno vidi kakvo je stanje.Meni za ove moje vaginalne vene nije nigde slao, osim da proverim krv, d dimer koagulaciju, da nije ne daj Boze duboka venska tromboza.Srecom izbegla sam fraksiparin, ali mazem mast i hepatrombin obavezno

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
12.5.2017 15:39:53   
krin 40
Bunnyce moze indukcija ali to je čisto maltretiranje.Indukcija treba samo "da pogura stvar"😃A što se trčanja tiče...hahaha..samo još trčala nisam.Celu trudnoću skitam,vozim,uz stepenice niz stepenice.Ako budete ti i Micina m
mene čekale porodićemo se sve tri na jesen😃😃.Kaže da mora hirurg da pogleda jer je taj jedan veći "uklješten i modar".Radi se u extremnim slučajevima i neko "podvezivanje" tog djubreta pa se tako(valjda) sasuši.Nije mi teško da odem.A ako ima neke pomoći super jer če svakako da se zakomplikuje ba porodjaju

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
12.5.2017 22:11:40   
MaRa94
Cao drage trudnice, nama je poceo da raste stomacic.user posted image user posted image
Bila sam kod ginekologa i za sada je sve u redu. Bebica raste, mazvali smo ga kikiriki posto je ginekologica rekla da je te velicine. user posted image
Rekla je da u 12. nedelji odradim Dabl test, pa me zanima da li se vecina lekara preporucuje ili se preporucuje ako doktor vidi da nesto nije bas kako treba? Posto jedna komsinica sto je trudna, njoj nisu preporucili, a meni jeste. I onda mi je ona rekla da se to preporucuje ako ginekologica posumnja u nesto, a meni doktorica nista nije rekla, rekla je da je sve kao sto treba da bude pa sam zabrinuta. user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
12.5.2017 22:19:49   
IvanaSK RR
MaRo, dabl test je redovan test, nemoj da brines. Kod nas ga radi svaka trudnica.
Devojke, mazite stomacice od mene 😘

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
12.5.2017 22:28:55   
MicinaMama
Bunnyce nadam se i ja da ce biti sve super na kraju!Ma i hoce smao budi pozitivna.

Krin nemoj,Boga ti, da budem trudna do jeseni,hajde ti ipak pozuri user posted image

Mara to ti je normalan pregled i normalno ga rade sve trudnice.Ja sam radila u sve tri.Lupaju gluposti!

Meni su noge toliko otekle,leva manje a desna je kao balon.Pune su vode.Desna noga mi je uzasna a boli me u levom kuku,nigde veze.Mislila sam da cu to izbeci u ovoj trudnoci ali eto ponovo je tu.Sve racunam da mi je to od juce,dugo sam bila na nogama ali moze biti i od visokog pritiska posto sam juce imala napad hipertenzije,sat i po se zadrzao visok pritisak.I povracala sam .Jedva me popustilo i onda sam otisla u trzni centar i hodala toliko.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
13.5.2017 11:49:55   
krin 40
Jutro devojke.Evo ja opet odvalila do 11h i sada doručkujem lubenicuuu!!!Jupii.Akcija u Tempu.100 din/kg.Kupila sam 4 komada.Maro to je redovna analiza
.Micina m pravi tople kupke sa morskom soli za noge.Kod mene stanje redovno osim što sedim na pola
zadnjice jer ovo sr..e žulja.Pisala sam u temi,smrsala sam 1 kg. A verovatno cu jos obzirom da cim pomislim na hranu to me asocira na wc a njega se sad plašim kao djavo krsta..i tako u krug.Jedem voce,salatu i pijem vodu.😃

< Poruku je uredio krin 40 -- 13.5.2017 11:59:23 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
13.5.2017 13:03:23   
Bunnyca
Ja isto ne znam sta mi je, nocas sam se ispovracala, sinoc sam pojela saku semenki, golica i suncokret i jedno 10 onih dugackih posnih integralnih grisina, to je oko 80 gr, Izdrzala sam do 4h ujutru sa rutacidom, kiselina me ubijala i onda ne vredi sve je zavrsilo u wc solji a jela sam oko 21h. Stao mi zeludac skroz.
I sad stvarno vise ne znam sta da jedem. Krin40 meni najvise prija voce, povrce i neki lagani sir, salate, i badem, ali ne mogu na tome da zivim, jedva se ugojih i ovih 5 kg.Nije ni cud sto kazu da se u 9 mesecu gubi apetit

Idem i ja do Tempa da vidim sta ima od voca.Juce sam u Idei kupila dinju, isto su 100 din kilogram.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here