|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
3.11.2017 21:02:53   
Ana RR
Šerpi draga user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
3.11.2017 21:39:25   
degu
Joj serpi dokle vise? Ok sa celijakijom se zivi, resivo je ali opet nimalo lako, citav zivot menjas iz korena. Ljubim vas user posted image user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
3.11.2017 21:42:05   
Milena18
Šerpi, nadam se svim srcem da će malena biti bolje što pre. Možda je potrebno malo više vremena, ali verujem da će na kraju biti u redu. Ostani jaka kao što si do sada bila i mazi svoju dečicu.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
3.11.2017 22:20:36   
Anck Su Nmaun
Serpi bas mi je zao sto se jos mucite user posted image Al jako verujem da ce biti uskoro bolje! Ljubimo i mislimo na vas user posted image

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
4.11.2017 1:24:23   
choopa choops
Joj bre mrvica mala :( Ali dobro, bar sad znate na čemu ste, mozda se i nalazi poprave sad kad se mene sa dijetom, mozda ce imati uticaja. Držite se, biće bolje :-*

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
4.11.2017 7:54:59   
emicaa
Serpi bas mi je zao,mrvica mala

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
4.11.2017 11:13:06   
IvanaSK RR
Zao mi je sto se toliko mucite user posted image Nek što pre nalazi i stanje bude bolje. Ljubimo vas.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
2.1.2018 21:15:35   
serpica
Drrugarice drage pre svega da vam pozelimo Manja i ja sve najlepse u Novoj,zdravlja i samo zdravlja....
Pre mesec dana bili kod gastroenterologa,odlozio biospiju jer smatra da antitela nisu toliko visoka da bi je izlagao anesteziji i maltretiranju,ponovicemo sve
negde marta meseca pa cemo imati konacnu sliku sto se alergije na gluten tice. Kod imunologa ne mozemo na redovnu kontrolu zbog epidemije malih boginja
pa nas i to ceka za par meseci. Pije i dalje vitamine,s tim sto sam skoro saznala da joj se vit D nije podigao dovoljno jer uz njeg anije pila dobar Mg koji bi pomogao da se
on razlozi kako treba,vec ga je izbacivala putem urina. Sada smo promenili magnezijum pa se nadam boljitku sto se toga tice.
Ona je sad ok,bilo je perioda sa temperaturom koja se pojavi iznenada i isto tako prodje uz brufen i cepice, ako ne dise otezano ne kaslje i ne slinavi temperaturu skidamo klasicno
a obzirom da njoj odmah skace preko 39 stavljam i dijazepam. Kontrola bubrega nas takodje ceka tu moram da vidim da li nekontrolisano mokrenje ima veze sa tim,jer ona i kad je bez pampersa
uopste nema osecaj mokrenja.
Javicu se cim budem imala novih vesti,do tada ostajte mi zdrave i vesele i ljubite decicu, i ne zamerite sto ne pisem u drugim temama,zelim,mislim na vas ali nemam kad.... ljubim vas puno.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
2.1.2018 21:33:54   
degu
Serpi ljubim vas puno:*

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
2.1.2018 22:29:45   
Ana RR
Šerpi draga, ljubim vas puno i želim da vam ova godina bude mnogo bolja user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
2.1.2018 23:05:01   
dunja RR
Šerpi, veliki zagrljaj, želim vam zdravlja u 2018. user posted image
I tebi snage user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
2.1.2018 23:35:58   
wivern
Serpi ljubimo vas user posted image user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
2.1.2018 23:37:58   
MamaNecaVo
Serpice,pu o zagrljava vam saljemo i zelimo zdravlje i srecu u 2018godini.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
3.1.2018 7:36:34   
vonavoj
Serpice,tek sam sinoc iscitala temu i videla da imate problem, neka u ovoj godini budu rezultati sve bolji i da bude zdrava! A ti posebno zdrava i jaka!user posted image

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
3.1.2018 7:54:21   
emicaa
Serpice draga ljubim tebe i Manju.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
4.1.2018 15:00:41   
choopa choops
šerpi user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
4.1.2018 22:45:37   
serpica
Hvala vam sto ste tu,sto postojite,sto niste zaboravile...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
4.1.2018 22:56:16   
Sanjica26 RR
Jedino mozemo da ti budemo podrska u svemu ovome. Barem na daljinu. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
22.2.2018 6:56:08   
serpica
Doslo je vreme za novu kontrolu.. krajem meseca radimo analize,8 marta imamo pregled kod nase dr,nadam se da je nesto krenulo na bolje..
Najvise me brinu vakcine,mnogo kasnimo,s epidemijane jenjava user posted image
Javicu se cim budemo to zavrsili...do tada smo u karantinu,cuvamo se i mislimo na vas... user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
22.2.2018 7:29:56   
IvanaSK RR
user posted image user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
31.3.2018 22:23:13   
serpica
Drugarice drage dugo se nisam javljala nisam imala ni snage a ni vremena,evo da vam ukratko napisem sta je i kako... odradili smo analize pre kontrole kod nas dr,
Vit D je sada 280 a gornja granica je 250. Tacno je da nisu iste merne jedinice kao u KC ali bez obzira na to ipak je dosta visok.To bi "mozda" bilo ok ali su i nalazi za jetru losi,pa se sumnja da je jetra zadrzala Vit D u sebi nije ga razlozila ili je ostecenje jetre doslo zbog visoke doze vit D ( sto mi je neverovatno jer od jula do oktobra nije mrdnuo da raste. )
Zatim analize za bubrege nisu dobri sto opet moze da bude zbog visoke doze vit D,slabo i usporeno filtrira krv...
Trece,imnoglobulini kontra od onog od pre5 meseci. Znaci dva su u ok granicama,ali Igm je nenromalno visok bio je 0,19 sad je 3 ref vrednosti idu do 1.87. To opet ukazuje na oboljenje jetre ili na mutaciju gena....
To se zove hiper igm... i moze da izazove jos dosta teskih oboljenja. Sve ovo mozda bude imalo smisla ako se poveze sa autoimunim oboljenjima,ali to tek treba dokazati.
Nasa dr nije imala logicno objasnjenje za to pa nam je samo smanjila dozu vit D i da ga ponovimo uskoro da vidimo onda kakvi su rez sto se tice jetre i bubrega,zavisno od vrednosti vit D znacemo na cemu smo.
Konzilijum nam je odobrio da primimo mmr jer je to "najmanje zlo" koje moze da joj se desi tako su rekli,jer ona spada u rizicnu grupu dece pa je vakcina sada najmanje zlo za nju... Hvala Bogu danas je 12 dan od kako je primila i nema nikakvih reakcija,jos uvek ne mogu da verujem kako je to podnela ali da se ne radujem previse.
U celoj toj frci oko Manje moja majka koja je dugogodisnji srcani bolesnik sa 3 by-pasa dobije jos jedan infarkt dan posle manjine kontrole zaglavi u bolnici srecom na vreme su reagovali pa je posle 10 dana u bolnici pustena kuci ali mi je to bio dodatni stres.. nisam znala gde se nalazim,gde da jurim,sta da prvo zavrsim.
Sad je situacija malo bolja,Manja je ok,cekaju nas jos te analize pa cemo videti sta dalje...
Ja mislim na vas,ako verujete ali ne stizem da pisem.... ljubim vas do sledeceg javljanja..user posted image


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
31.3.2018 22:25:20   
IvanaSK RR
Joj, Serpi, draga user posted image saljem ti puno, puno poljubaca! 😘😘😘

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
31.3.2018 22:26:22   
Sanjica26 RR
Serpi, stalno mislim na vas. Stalno pitam Dunju da li se cujete. Grlim vas jako.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
31.3.2018 22:30:05   
serpica
I ja vas drrugarice moje user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
31.3.2018 22:36:12   
Maraj
Serpi user posted image ljubi nam Manju i ostali decu. Bas cesto pomislim na tebe

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here