|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
2.4.2018 1:28:28   
choopa choops
Joj bre šerpice user posted image Nikako na zelenu granu...Ali biće dobro, mora biti! Daj Bože da na kraju bude nešto tipa da joj je tijelo konačno prihvatilo taj vit D i da je otud hipervitaminoza. Držim fige da se stabilizuje sve. Bravo za vakcinu!!!!user posted image Nadam se da neće ni imati problema. Žao i je zbog mame, ali dobro je kad se sve tako završilo. Drži se, nije ti lako, ali proći će valjda skoro user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
2.4.2018 20:26:37   
vonavoj
Serpice,bas mi je zao sto se mucite. Super za mmr!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
2.4.2018 21:00:37   
Rosita
Serpice, zelim vam stabilizaciju i da odahnete konacno. Ljubim vas

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
3.4.2018 8:44:16   
Anck Su Nmaun
Joj Serpice bas mi je zao namuciste se! Nadam ae da ce sve uskoro biti dobro user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
14.1.2019 23:05:52   
serpica
Drrugarice,
vidim da bas dugo nisam pisala u temi,pa evo posle skoro 9 meseci stanje je ok,bar opste stanje. U medjuvremenu,pored redovnih kontrola,morali smo da odradimo i neke dodatne preglede.. pre leta pocele su da se pojavljuju nove pigmentisane fleke po telu,do sad je imala samo jednu veliku od 8,meseca pa smo poslati kod decijeg neurologa koja je trazila MR endokranijuma zbog sumnje na neurofibrometozu. Posle niza pregleda koji su predhodili magnetu,isti nismo mogli da uradimo u Nisu pa smo oktobra bili za bg i tamo zavrsili pregled. Hvala Bogu nalaz je bio uredan,ali postojanje tih fleka vodi u druga ispitivanja.
Posto je zbog imnodeficijencije sklona autoimunim bolestima,svaka promena kod nje zahteva i brdo analiza. Tako je pre nekih mesec i po,dva dobila visoku temp nalazi krvi bili su losi,vrednost trombocita niska,pa je dr predlozila punkciju kostane srzi. Pre same intrvencije ona se razbolela,imala jak kasalj pa nam je odlozeno..nakon desetak dana ponovljena kks i nalazi uredni,tako da punkcija nije radjena jer kod nje izgleda,zbog njenog stanja sve se brzo menja.
Skoro smo radili vitamine ovog puta su bili malo bolji nego proslog,ali vit D i dalje nizak.. ceka nas kontrola kod imunologa koju treba da zakazem do kraja meseca.
Nadam se da cu vam se uskoro pridruziti i u drugim temama.. do tada user posted image od Manje i mene...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
14.1.2019 23:18:10   
Maslacak15
serpi draga puno puno vas pozdravljaamuser posted image drzite se!!!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
14.1.2019 23:19:44   
Sanjica26 RR
Serpi cesto mislim na vas.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
14.1.2019 23:24:00   
serpica
Hvala vam drugarice,borimo se i dalje,i nadam se da ce svakim danom biti sve bolja...user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
14.1.2019 23:31:09   
bubulence
Serpi, ljubim te u Manju 1000_x_. Nadam se da ce rezultati stalno ici na bolje. Drzite se

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
15.1.2019 7:10:52   
IvanaSK RR
Serpice user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
15.1.2019 10:19:26   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: serpica

Hvala vam drugarice,borimo se i dalje,i nadam se da ce svakim danom biti sve bolja...user posted image


Šerpi user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
15.1.2019 10:24:05   
milicicak
Serpice 💖

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
15.1.2019 12:36:50   
jess021
Serpi🤗

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
12.4.2020 15:45:50   
Mirko Svirko
Kako da znam da li jw detetu potreban vitamin D?

Sem analiza naravno. Pitam jer sam se zamislila kad mi je komsika rekla da ona detetu daje na svoju ruku. A citala sam malo vise o tome i niie bas bezazleno davati tako bez konsultacija doktora.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
12.4.2020 16:15:29   
dunja RR
Ja bez analiza ali po savetu endokrinologa dajem i jednom i drugom detetu po 1 kap u onim mesecima koji su hladniji (sa manje sunca), isto tako i nama odraslima, s tim što ja uzimam sada po 4 kapi, posebno sada kada smo zatvoreni, a kada krene lepo vreme, prvo ću smanjiti pa neću davati/uzimati preko leta.

< Poruku je uredio dunja RR -- 12.4.2020 16:16:07 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
12.4.2020 16:20:04   
dunja RR
Endokrinolog mi je obajsnila da na našem području populaija generalno ima manjak vitamina D, slabo se krećemo tj. izlažemo Suncu a i kada to radimo koristimo zaštitne kreme, slabo se jede riba itd itd, i da je zato potrebno nadomestiti, ali naravno uz konsultaciju sa dr, jer se ne sme preterati.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
12.4.2020 22:31:51   
gocic
Moja zaova daje deci od sept.do marta.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
13.4.2020 0:35:58   
Mirko Svirko
Treci put pisem post.. 

Dunja,hvala ti na tako opsirnom odgovoru. Bukvalno si mi sve objasnila. Zanima me jos, da li dajes AD kapi ili neki drugi preparat? Moja komsika daje detetu vitamin D CALIVITA ( ako se tako pise,nisam sigurna)..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
13.4.2020 0:44:47   
dunja RR
Mitko, ja dajem Kabivit, dr. mi je rekla da je on adekvatna zamena za Vigantol koga nema od pre nekih pola godine otprilike, možda i jače, a dok je bilo Vigantola njega sam davala / uzimala.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
13.4.2020 11:28:57   
gocic
I ja sam davala Vigantol.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
13.4.2020 11:30:54   
Slavkic
Ja svojoj deci dajem riblje perle D3 već godinu dana i odlične su


(odgovor članu gocic)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
13.4.2020 11:32:33   
Dragica Draga
Mi smo ove zime davali Vigantol jer smo imali jednu bocicu u zalihama.
Ja sam npr u jednom momenti posumnjala da starija ima nedostatak vit D jer joj je krenuo cirkularni karijes. Onda sam negde procitala da uzrok tog karijesa moze biti u nedostatku vit D... Kad sam spomenula zubarki ona nije nesto odreagovala niti nas je poslala da proverimo. Redovnim kontrolama njoj se taj karijes smirio odnosno drzali smo ga pod konteolom, tako da nije uzrok nedostatak vit D.
Zasto ti Mrirko sumnjas za nedostatak vit D kod tvog deteta?

(odgovor članu gocic)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
13.4.2020 17:32:00   
Mirko Svirko
Draga,  bas zbog toga sa zubicima. Petice mu imaju neke crne tackice. Isli mi kod zubara ona to malo izdubila onom zujalicom on je par puta ujeo za prst i preziveli smo. 

Ali sada mi se cini da se malo kao na jednom zubicu ta crna tackica siri. Ali samo petice to su oni poslednji zubici kutnjaci.Inace ostali zubici su sasvim ok. Pa samo zato pitala. Inace zubice peremo redovno cak mu i ja ponekad perem jer imam osecas da ih nekad ne istrlja sve lepo.

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
13.4.2020 17:49:16   
dddaca
Nisam znala da vitamin d utice na karijes

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
13.4.2020 18:04:42   
Dragica Draga
Ja sam to davno negde procitala, zubarka nije mnogo konentarisala kada smo je pitali.
Kod nas su bile zute flekice. Cim malo losije operemo zubice odmah se pojave. Zato sam bas i pitala u drugim temama o elektricnim cetkicama.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here