|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
21.6.2017 18:13:26   
Mariya
Bejbili smeš da piješ kozje mleko. Pa nema zdravijeg od toga!
Za svaki slučaj bolje pasterizovano ili prokuvano.
Bunny hajde i ti da radiš čučnjeve, vidiš da su Micinoj pomogli user posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 21.6.2017 18:14:30 >

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
21.6.2017 18:34:38   
Bejbili*
hvala Mariya na odgovoru nastavicu piti usput cu i ginekologa pitati pa da budem 100% uvjerena da je bezbjedno. :)

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
22.6.2017 15:26:57   
MaRa94
Cao stomacici. Dugo nisam pisala ovde. Imala sam previse obaveza i svega. Spremali smo svadbu, pa milion stvari je trebalo da se zavrsi. A mucnine su bile prisutne konstantno i tako.
Bila sam i suvise vesela na svadbi, igrala i sl, pa sam imala problem te noci. Imala sam blago krvarenje pa sam koristila utrogestan, vaginalno i oralno. Pa mi se od njega spavalo previse, bila konstantno zedna i sl.
Sada smo 15ta nedelja trudnoce. Uradili smo dabl test i sve je proslo kako treba. Bebica je bas bas aktivna u stomaku. Non stop se mrda i ne mozemo da bidimo pol, ali to nam nije ni vazno. Srce mi je ogromno kada vidim na ultrazvuku bebicu malu.
Stomacic mi je jos uvek mali ali je poceo da se poznaje. Jedva cekam da osetim i prve bebine pokrete.
Ugojila sam se 2 kg pa mi nabijaju tenziju oko toga da treba vise da jedem. Ali ja stvarno nemam apetit
Sada kada su prosle mucnine, i kada sam zavrsila sa utrogestanom nadam se da cu moci da uzivam u trudnoci.user posted image
Ljubim vas sve i sada cu cesce biti ovde ...user posted image

(odgovor članu Bejbili*)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
22.6.2017 16:02:10   
IvanaSK RR
Bejbili, smes kozje mleko.
MaRo, drago mi je da je sve ok. Pisi cesce :)
E da, sto se tice hrane, kilaze ni ne treba vise da se gojis, kako trudnoca odmiče sigurno ces dobijati vise kg. Vazno je da je beba dobro, ti jedi vockice i bićete super.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 22.6.2017 16:03:53 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
22.6.2017 16:10:14   
pipi_coco
E stomacici dragi primate li i mene opet u vase drustvo user posted image
Znam da me nije dugo bilo, ali mislila sam na vas stalno

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
22.6.2017 23:09:38   
MasnaMasnica
Jeeee konacno je zivnula tema. user posted image
Bejbili ne znam za kozje,pitaj lekara ali sigurno moze samo prokuvaj.

Maro divno sto si se vratila pisi cesce da se druzimo . Videla sam sliku na fb divni ste vas troje.💗

Pipi primimo,koja si nedelja,kako je malisa?😘

Ja za 2 dana ulazim u 20tu nedelju kad pre ne znam,proletelo mi je.
Bebica se javlja ali za sada retko i nezno,jedva cekam 4d da prodje pocetkom jula pa da pripremam stvarcice.
Ljubim vas odoh po jednu krempitu pa u krevet moju svi odavno spavaju.

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 22.6.2017 23:10:30 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
23.6.2017 6:17:16   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: pipi_coco

E stomacici dragi primate li i mene opet u vase drustvo user posted image
Znam da me nije dugo bilo, ali mislila sam na vas stalno

Pipi, draga, divno iznenadjenje ❤

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
23.6.2017 6:46:25   
emicaa
Pipi,kako je lijepo vidjeti te opet ovde user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
23.6.2017 10:39:14   
pipi_coco
hvala drage moje user posted image

Tek sam na pocetku, 7 sedmica (N po UZ), ali vec imam mali hematom, pa mi je porpisana terapija i mirovanje.
Mali je ko zvrk, a duša me boli što sada više ne mogu da ga nosam user posted image

Ovo je bilo baš iznenada. Joj kad se sjetim godina koje sam provela u crticama, a sada tako neocekivano se desilo. Eto toliko iznenada da nikako ne mogu da se sjetim kad sam imala zadnji ciklus user posted image

Je li neko od vas imao iskustva s tim glupim hematomima?

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
23.6.2017 11:12:00   
IvanaSK RR
Pipi, evo teme o hematomima pa vidi sta su pisale devojke
Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
23.6.2017 11:19:34   
Zemunka85
Ohoho da se ukljucim kada je tema malo zivnula user posted image

Bejbi, ja nzm za mleko, ali nzm ni sto pijes nesto sto ti ne prija, ili ne volis. Nema potrebe ni za tim.
Maro user posted image

Pipi dobrodosla user posted image . Sto se hematoma tice - razna iskustva, kao i za sve.
Ja sam npr na pocetku ove trudnoce imala. Prosli put nisam, niti sam se ikada susrela sa tim.
Moj DR nije u tome video pretnju, a hematom je bio mali.
Jesam dobila utrogestan, ali nista vise od toga, cak ni ogranicenje aktivnosti - sem da radim sta i dokle mi prija.
Na sledecoj kontroli je on vec bio poput crtice tanak i na sledecoj ga nije bilo, te mi je ukinut Utrogestan.

Tako da, ne mora to da bude ama bas nista strasno. Ne moj bas dizati bebca (vidim da imas) i neke fizikalije, ali ne moras se ni za krevet zakovati.
Nadam se da hematom nije veliki, mada meni kada je oktiven u 6. nedelji je cak koliko se secam bio veci i od ploda.

Ja isla da vadim krv i dala urin.
Doca u DZ mi rekao da dodjem tek za 2m od poslednjeg vadjenja, kao radice njegova zamena. Do tad nista. Rekoh da uradim ja radi sebe, pa cu se javiti mom doci privatno ako ima nesto sto nije ok.
Zvala sam da zakazem i UZ za sredu haaaahaaa optimista, zauzeto sve do 7.7. grrrrrr tako da sam tada zakazala.
Ja sam sutra 29. nedelja.
Pupupu i dalje super podnosim, ja dovodim L iz vrtica, vodim na balet, napolje i sl .. a sutra cemo svi na Lidooo jeeeeej!
Bebac je aktivan, cini mi se da je nemirniji od L.

Buuuuunyyyyyyyy?

Sve vas user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
23.6.2017 11:48:59   
MaRa94
Masnice hvala punouser posted image user posted image
Kada ste osetile prve pokrete bebice? Sutra ulazim u 16. nedelju, a sinoc sam imala bas cudan osecaj u stomaku. Kao neki mehurici. Bas sam se ponadala da je to to, ali nidam sigurna.
Imam sada neki kasalj i bas me nervira. Nekad se zakasljem i tako me presece donji deo stomaka bas se uplasim.
Vi kako ste danas?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
23.6.2017 12:03:17   
vocicana
MaRa, dobro dosla nazad. Uzivaj u trudnoci, apetit se mmenja, jedi sve sto tio se jede i uzivaj!
Pipi, zeno, gleda test mene gledam ja njega!!user posted image Bravo!
Ljubi malisu.
Devojke, svaka cast, rekoh ja leto ide, plodnost ide.
Pisite trudnicice

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
23.6.2017 12:16:41   
pipi_coco
Zemunka i kod mene je tako, mali hematom, a beba jos manja. Imam terapiju dohaston 3x2 i 3 inekcije progeserona po jedna sedmicno i mirovanje. A mirovanje me ubi u pojam. Ali necu da davim ovde vise, procitat cu u temi sta su zene pisale.

Vociiii moja sad nisam stigla ni da ga pogledam cim sam ga primakla odmah se ukazale dvije crtice user posted image user posted image Kako je tvoj malac?

MaRa tako to i pocne kao baloncici, i nikad nisi siguran je li to umišljaš ili ne user posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
23.6.2017 12:24:59   
vocicana
Mi smo veiiiikii sada, dobar je. raste i strasno tezak karakter iskazuje na svakom koraku. Muz je sa svojom majkom i njim bio na zlatiboru 6 dana, jos nismo prohodali, ali tu je. Jede sve, ja sam pocela raditi, radim smene, umorna sam, samlevena ali sam jako zadovoljna.
Jao presrecna sam zbog tebe.
Prizeljkujes li neki odredjeni pol? Decaci su velike maze, verujem da je i tvoj sincic takav.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
23.6.2017 13:39:30   
Zemunka85
Zenske, da vas pitam nesto - sad sam pokupila rez od jutros, sve je ok, s tim sto se gvozdje skljokalo i HGB.
Gvozdje je jos u granicama normale 9,5 ali HGB je malo ispid 117 (a donja je 120).
Da li bih za ovo dobila terapiju tj da li da idem do DR ili da sacekam kada mi je zakazano 12.7. obzirom da nisu velika odstupanja ... ?

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
23.6.2017 14:48:12   
Bunnyca
Zemunka, hemoglobin kod trudnica se tolerise do 105.1Dok je 120 je rezultat kada nisi trudna .
Meni je 113, i samo oligovit za trudnice pijem, posto ima dosta gvodja.

Ja se jos ne porodi zeneuser posted image .Cekam do ponedeljka, pa idem kod doktora

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
23.6.2017 15:48:13   
krin 40
Bunny ja baš ušla da vidim porodi li se ženo?haha..ista si ja❤Baš se lepo puni tema,hvala Bogu.Zemunka ja ti draga pored svih terapija otišla da se porodim sa hemoglobinom 94😒..Bunny javljaj

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
24.6.2017 0:39:37   
Mariya
Bunny bre, šta čekaš user posted image ajde baci se na čučnjeve!
Kad bunny ode, koja je sledeća? Zemunka?

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
24.6.2017 7:47:30   
vocicana
To je hipohromna anemija, sideropenijska, sa manjkom gvozdja i blagim padom hemoglobina, mozes slobodno uzeti Ferroglobin kapsule, ja sam ih uzimala, dobro se podnose, nema bnikakvih bolova i mucnine, nema tamne prebojenosti stolice, a da utvrdis gradivo, uzmi tablete c vit da bolje vezes gvozdje iz kapsulica. ŠPije se samo jedna dnevno.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
24.6.2017 8:43:17   
MasnaMasnica
Jutrouser posted image

Maro moze to biti to,prvi put kada se desi nisi siguran,bilo koja trudnoca da jeuser posted image uskoro pocinje,prepoznaces.

Buny sada ce to.user posted image
Pipi bice sve ok. Nestace taj hematom,ne brini.

Mi se probudile,cekam bebca da se javi pa ustajanje i uzivanje danas😊
Sledeci vikend 4d uz,jedva cekam.❤

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 24.6.2017 8:44:18 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
24.6.2017 8:51:41   
pipi_coco
dobro jutro

Napisah ogroman post i izbaci me..ughhh kako me to nervira

Kako ste žene, kako vi vrucinu podnosite, mene ubi ovo vrijeme user posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
24.6.2017 14:35:30   
Zemunka85
Juhu.

Pipi ja vrucinu super podnosim, isto kao i pre trudnoce. Hteli smo danas na kupanje, ali ne odosmo, kasno smo ustali, pa cemo sutra.
Mene vise ubi ovo razvlacenje po kuci.

Voci, ali meni je gvozdje i dalje u normali, nije ni toliko katastrofa donja granica je 5,83 a meni je 9,54. HGB je malo ispod. Pijem Feoglobin, treba i gvozdje?

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
24.6.2017 14:44:04   
Bunnyca
Pozdrav drageuser posted image
Samo da se javim , jos sam 2 u 1. Imam kontrakcije blage, nista strasno
Cekam veceras, ili sutra, nadam se..ako ne ,kod svog lekara u ponedeljak, bar da me pogledauser posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,06/17 [chat]
24.6.2017 15:52:47   
Zemunka85
Bunny, javljaaaaaj. A posle i da mi javnes kako je sa decakom posle devojcice 😁.

Voci, inace ja pijem Femibion, ne Feroglobin, curka 😁. Kontrola mi je kod privatnpg doce 7.7. a u DZ 12.7. pa zato pitam za misljenje.
U

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here