|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
7.7.2017 14:16:53   
MasnaMasnica
Zemunka super za rezultate,cekamo izvestaj sa uz.

Ja u ponedeljak vadim.
Sada usla u stan. Izvadila hladne breskve i nektarine i beba i ja se sladimo.😍💓❤
Devojke uzivaju sa bakamaa na bazenu.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
7.7.2017 16:59:37   
MaRa94
Rado bih se ja suncala. Ali izgleda nece skorije da bude vreme za to. Evo danas ponovo se naoblacilo, kisa ce. user posted image
Pa sam zato pitala za kremu, ali ipak necu. Sem ako ne nadjem neku na prirodnoj bazi.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
7.7.2017 17:08:28   
Zemunka85
Evo mene woooooo hooooooo user posted image .
Sve OK, bas sam happy!
Zeludac "radi", plodova voda u normali, velicine u proseku, jeej jeeej jeeeej!
Imamo 1350gr user posted image .

Kaze doca da izdrzim do sredine Avgusta, pa me poradja kad hoce, car user posted image .

Svakako se sve dogovaramo za 4 nedelje kada cu uci u 9i i krenuti sa CTGom.
Opet nista pregled/bris, kaze tada cemo user posted image

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
7.7.2017 17:46:55   
Mariya

IZVORNA PORUKA: mamica 91
Nadam se da ce ovo treće biti kao Una


Zdravo user posted image
Ja ću samo da potvrdim ono što su mi druge mame sa troje dece rekle, po karakteru, spavanju, miru,nemiru,jelu,generalno ponašanju, treće dete je kao prvo, da znateuser posted image
Meni je Lu bila divna,beba i dete za poželeti, H haos,cirkus,đavouser posted image user posted image , a L je opet kao Lu. Baš je dobar bebac.
Masnice, da nije to od stomaka, dijafragmu ti sad već verovatno pritiska, a možda je i od želuca?

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
8.7.2017 9:05:53   
mamica 91
Jutro, ja taman završila sa kafom. Sinoć išli u grad pa kod svekijevaca, bilo je pakleno vruće, došli bas kasno kuci, tako da dečurlija spavaju jos uvek. Nasula sam im vodu u bazencic, danas opet brčkanje . Ne mogu da docekati moreeeee, ovih dana mi se bas ide, tamo 26.-27. planiramo ici, do tad lavor 😁😂

Ja juce isla po dabl i sve extra.

Marija da znaš da si me utešila, i hvala ti, bitno mi je samo da ima ritam spavanja, po danu se pregura nekako 😀.


(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
8.7.2017 11:43:15   
MasnaMasnica
Caouser posted image .
Mi bile u setnji i kupovini,sada usle u stan leskarimo,posle ce Una kod mojih na bazen.
Mariya nije beba ,od juce je bolje,mada sam prvo i jam I ja to pomislila ,ali ne ovo je bilo drugacije.
Mamice super za dabl.

A to da su prvo i trece jedankiuser posted image odbijam da poverujem. Likom moze ostalo ne mora😃😂

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
8.7.2017 16:30:10   
MaRa94
Kako ste drage mame, trudnice, maaaa NAJDIVNIJE zene? user posted image user posted image
Mi danas gledamo kolica, ja nisam znala da su ona tako skupa user posted image

Ne znam da li daa narucim preko interneta ili bolje da sacekam septembar pa kad stignem u Srb da ih kupim. user posted image

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
9.7.2017 13:17:36   
Zemunka85
Vrucinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ....

Mene je danas uhvatilo spavanje, jedva prezivljavam. Jeedvaaa...
Jucemo smo bili na adi savrseno je bilo, danas ceo dan kod kuce, em dosadno, em mi se spaaaava ko nikad.

Mi smo oslobodili mesto za krevetac, mm kao da idemo da kupimo, meni nesto bzv. Sta da stoji tu 2m, L nece izlaziti iz njega.
Kupili smo bas dosta odelca svakakvih, cucle, flasicu, pelene tetra, svedske, pampers, portikle, puder, pavlovicku, kadicu, posteljinu, carsafe ... nzm ni ja sta sve.
Jos jednu vecu kupovinu i to je to. Ostalo cemo usput.
Samo sto od svega tog sitnog moram da uzmem jedno vise jer Lara za svoje lutke uzme i flasicu i cuclu i pelene .. sve joj je to zanimljivo :D.

Kazu da je i sutra i prekosutra pakao.
Kako se drzite?


(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
9.7.2017 14:34:39   
mamica 91
Kod nas je danas bas ugodno, toplo ali duva hladniji vetrić, tako da bas prija, juce je bio pakao.

Mene danas uhvatila morska euforija 😁 dodje mi da se pocnem pakovati.

A za ovu bebicu ne planiram ništa puno da kupijem, te male robice imam i sa etiketom, koju nikad nisu obukli, a imam i za dečaka i za devojčicu, uzeću neke sitnice tetra pelene,posteljinicu i nosiljku sedalicu za kolica, njihovo sam poklonila. Ostalo od većih stvari imam sve krevetić, kolica, sto za presvlačenje, igraonicu,njanjalicu, stolicu za hranjenje....ma da prerano je jos da o tome mislim 😀

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
9.7.2017 14:44:11   
Mala Elena
Ni mi ne planiramo kupovati nista veliko, pogotovu ako bude treca devojcica mislim da cu pregurati delimicno i sa garderobom, samo nesto dokupim...
Inace, pol jos nije siguran. Jel neko imao tu situaciju da je pupcanik bebi izmedju nogu i da li ce se pomeriti uopste ? Moguce da je devojcica ali nista nije sigurno...user posted image

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
9.7.2017 15:19:56   
mamica 91
ME mene sad za dabl gledala malo i na 4d i isto je pupcanik izmedju nogica,nije gledala pol, ma da ja ovaj put ne želim da znam, neka bude iznenađenje jer mi je stvarno nebitno, imam i dečaka i devojčicu, kaze doca da je ona znatiželjna, ali neće govoriti ni kada se bude videlo 🙂

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
10.7.2017 8:36:39   
Zemunka85
Ja cu sve morati da kupim. Em decak, em je L davno bila beba, nista nemam. Ali necu preterivati, kao sa njom, puno sam racionalnija.

Sto se pola tice sa L su u 16 nedelji rekli devojcica i to je bilo to.
Sada nisu bili sigurni do 21. Vezao se covek u cvor, jedva su sve merili. Sad se vec jasno vidi. Evo stuca 😂.

Ljudi moji danas 40 stepeni. Ja necu L u vrtic, vodim je nanbazen. Taksijem. Neka mi je bog u pomoci na sta ce to da lici obzirom da ne mogu da se kupam. Pridruzice nam se njena najbolja drugarica sa mamom ali oko 12 a do tad...
Evo pravim dorucak pa cu da je budim, planiram da idemo cim se otvori u 10 ahaha pa do 1,2 dosta nam...

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
10.7.2017 8:41:35   
MasnaMasnica
Caosuser posted image
Zemunka i ja cu njih dve odmah sada u 10 da vodim,u istoj smo situaciji 😃😂,videcemo sta ce biti. Ali do 1, 2 najkasnije da budu ,posle vracanje kuci i spavanje.

Meni su u sve tri pol reklil u 17toj nedelji. I ja moram da kupujem nemam nistaaa zaa bebu od stvarcica,odelca sam pocela da porucujem,moram pelene ,peskire ,ogradicu,cebenca,flasice ,sitnice,kozmetiku i jaje za nova kolica sa adapterima.

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 10.7.2017 8:45:21 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
10.7.2017 9:00:45   
Zemunka85
Masnice, a kako sa torbom? Meni je to pakao. Dok spakujem 3 velika peskira, misice, tablet, kremu...vec je teska. Bas me bude strah. Onda ce da me smara da udjem i sl.
Vodila sam je na Dunav ali tamo ima plitka voda pa je ok budem sa njom. Mada i ovde ima mali bazencic bicu tu sa njom a u celiki nzm ni da li bi joj dali samoj da udke, sve i da je nagovirim. Sa misicima naravno. Ma idemo pa kako bude.

E a odakle porucujes? Ja sam obisla C&A, H&M, MotherCare, Carters, Jumbo, Aksa. Ali se nista nisam prisetila cega koliko treba i koja vel i tako sam nasumice kupovala i bzv, haos opsti. Najvise imam bodica. I ono dole dugacko sa stopicama nzm kako se zove. Sorcici za bebe ne postoje 😁? Msm ima ali sa majicom, koji ce mi to? To mi neprakticno, bodici zakon. A o vel da vam ne pricam. Msm da je sve veliko ali zaista pojma nemam. Jos bodice na bretele, to ne nadjoh. I dosta za pocetak. U svakoj od pobtojanih radnji sam uzela po nesto malo i eto. U Aksi vecinu (sem garderobe), krevetac mi rano, kolica cemo dobiti, pult za presvlacenje i jaje imam od L. Tako da uoopste mecu da preterujem. Ostali su mi jos neke medicinske stvari i to je to. Ja odbrojavam od 40, a on kako hoce 😂

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
10.7.2017 10:03:19   
Mala Elena
Mamice 91, znaci ista je situacija user posted image
Ja sam totalno malaksala user posted image ne znam sta cu sa sobom. Hocu da odradim sto sta po kuci ali nemam snage. Kako vi vracate energiju? Nes popijem i drzi me malo, ali nakon tri sata opet...Gvozdje mi je nedto ispod donje granice (108, a granica 118) , pijem samo vitamine za trudnice gde ima nesto gvozdja... imate li jos predloga?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
10.7.2017 10:23:56   
IvanaSK RR
ME, mozes uzeti Heferol tablete.
Dva, tri meseca pre mog porodjaja bili muz i ja u Aksi, i kao aj da kupimo odelce za iznošenje iz porodilista. Kupim helankice koje imaju nasivenu i suknjicy kao i lepu majicicu... Na kasi shvatim da smo uzeli velicinu 86 user posted image
Evo nosila je sad na prolece tu kombinaciju :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
10.7.2017 14:10:04   
MaRa94
Moram da pitam iskusne mame. Juce smo muz i ja bili u setnju i obilazili prodavnice za bebe. Nismo izdrzali pa smo kupili bodice i neke jos sitnice koje ce nam sigurno trebati. E sad, velicina za tek rodjene bebe su nam rekli da je 48, medjutim kada smo se zatekli u jednoj prodavnici ima neke velicine 32, a to je zaista premalo. Kao moja saka pa nesto malo vece od toga. Jel to za prevremena rodjene bebe ili? Posto jos uvek ne znamo pol kupili smo neutralne boje. Mada iskreno ja tako nesto i volim za bebe. Ne znam zasto ali uopste ne volim ono tipicno plavo za decaka, a roze za devojcice. user posted image
I ne znam kako da okrecimo sobu i kako da je sredimo. Ali ima jos dooosta vremena da razmisljamo. user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
10.7.2017 14:16:27   
IvanaSK RR
Maro, ja ne znam za taj broj 32 :) za 48 znam, ali ga bas retko ima, kao i 50.
E sad, sve to zavisi od toga kolika ti beba bude na rodjenju. Moja je imala 2 kg i 50 joj je bilo za nijansu veliko. Sin je imao 3300, ne mogu tacno da se set_im ali mislim da je njemu taman bilo 56, i brzo je poceo da nosi 62. U suštini, sa veličinom 62 neces mnogo pogresiti. I ne bih ti savetovala da uzimas mnogo garderobe manje velicine. Eventualno 56 za prvi mesec.
Za to sto ste uzeli 48 je za recimo bebu od 2 kg. Bar ono sto sam ja isprobala do sada. Osim ako nisu nesto menjali sa veličinama.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 10.7.2017 14:18:38 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
10.7.2017 15:04:22   
Bunnyca
Sto se garderobe tice, ja sam uzela i 56 i 62, 56 mu je taman, cak i malo vece, a rodjen sa 3250gr i 50cm. Imamo i bodice 50 oni su taman.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
10.7.2017 15:10:18   
Mala Elena
Ja sam pre uzimala 56 i 62, ne bih manje od toga, i to su nosile vrlo kratko jer brzo rastu u tom periodu.
Ivana, pa ne bih bas Heferol, dr rece da ne uzimam jos uvek gvozdje, normalno je za trudnicu da ima nesto nize. Mozda mi fali magnezijuma. Imam onaj 300 direkt u kesicama, jel ga neko pio?

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
10.7.2017 15:29:35   
mamica 91
Uni je 56 sve bilo malo,cak i odelce što sam spremila da je iznesemo iz bolnice, a i 62 je bas malo nosila jer joj je bilo knap, 4100gr je imala i bila je sva kao bombica, a Vasko je nosio 56 bez problema, ne dugo ali je mogao stati 😀

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
10.7.2017 15:42:51   
MaRa94
Mozda nisu iste velicine u Srbiji i Danskoj. Ovde na bodicina pise za koji su mesec i tu pise od 0-1. Jedino na onoj velicini 32 nista ne pise. user posted image Zato sam pitala da li imate iskustva sa tim.
U HM-u sam kupila isto ali tu je velicina 50. A velicine 58 i 62 ovde su tek za decu od 2 god. Definitivno nisu iste velicine. Ili se u Srbiji radjaju naprednija deca user posted image , salim se. user posted image


(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
10.7.2017 16:00:01   
MasnaMasnica
Mi sada dosle ,okupala ih uspavala. Legla malo i ja pa da rucak spremam.
Maro vase velicine su drugacija.una mi je nosila odmah 62. Imala 4100 i 60 cm. Nora je 50,56 bas dugo, rodjena sa 3900 52.

Sada uzimam 50,56,62 h&m.
Zemunkas porucujem sa madjarskog hm. Ovo sam zadnje porucila.
user posted image

user posted image

user posted image

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 10.7.2017 16:07:26 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
10.7.2017 16:28:48   
MaRa94
Masnice, sigurno su razlicite velicine.
Mada, u HM su verovatno iste, tu sam kupila bodice velicine 50.i deluju mi stvarno kvalitetno. Neki organski pamuk bas je prijatan.
Nama je na proslom pregledu doktorica rekla da misli da je decak, ali nije sigurna, jer je beba bila bas aktivna i zauzimala je nezgodne polozaje. Ja bih baaas volela da je devojcica, ali videcemo, sta bude, samo da je zivo i zdravo.
Masnice meni je sve ovo preslatko stvarno. Ima lepa garderobica i za decake. user posted image

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
10.7.2017 16:52:26   
Zemunka85
Da li je na madjarskom veca ponuda? A cene? Ja msm da Sam ovo sve vidjala u by
Of velicina ja Sam samo za izlaz uzela 56 she ostalo 62

Mi jos na bazenu bas prija

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here