|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Biohemijska trudnoca
22.12.2014 14:05:29   
IVA 11
Ja sam je imala dva puta, nadam se da ce treci put biti prava :)

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Biohemijska trudnoca
2.2.2015 11:16:27   
madre
koliko moze da potraje krvarenje usled biohemijske trudnoce? meni je danas 9i dan krvarenja i koliko vidim ne planira da staneuser posted image da li je to normalno?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Biohemijska trudnoca
2.2.2015 12:17:43   
Sosa Mena
Madre javi se ginekologu. Sa zadnjom trudnocom meni tako nije stalo krvarenje nakon pobacaja pa je dr rukom izvlacio ugruske koji su se nakupili jer nije radjena kiretaza. Ne boli nista ali bi bilo dobro da se javis.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Biohemijska trudnoca
3.2.2015 9:42:26   
dakis
Madre, meni je trajalo 10,11 dana i sve je bilo ok, tolerišese do 14 dana, sve posle toga se smatra problem i treba intervenisati, ali ti se u svakom slučaju javi ginekologu... kakva ti je beta, jesi proveravala možda? I da pila sam čaj od virka, mislim da je to dosta pomoglo da se regulišu hormoni.... I samo da se javim sa mojim iskustvom sa biohemijskom trudnoćom koja se desila u decembru, odlučila sam da budem hrabra i odmah pokušam i desilo se user posted image i danas sam čula otkucaje srca i sve napreduje kako treba... eto nadam se da će pomoći nekomuser posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Biohemijska trudnoca
3.2.2015 9:51:21   
madre
dakis, pa to je diiiivno, mnogo mi je dragouser posted image cestitam tiuser posted image javljaj nam se malo cesceuser posted image
rekla bih da se krvarenje stisava od jutros, krenulo mi je braonkasto tako da verujem da je to to!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dakis)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Biohemijska trudnoca
21.5.2015 21:37:52   
Mikica8
IMa li koga??
Po poslednjoj menst. 5 nedelja i 4 dana
test urin pozitivan
danas (5 nedelja i 4 dana) beta 111,5
Od drugog dana kasnjenja menstruacije imam braon iscedak sa po malo sveze krvi,jako oskudno ali traje evo vec 5 dana,
nikakve druge simptome nemam,nista...]Da li je moguce da je to biohemijska trudnoca?


(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Biohemijska trudnoca
21.5.2015 21:40:51   
serpica
ponovi betu za dva dana ako pada onda je moguce da je biohemijska,uzmi utrogestan preventivno i daj boze da sve bude kako treba...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mikica8)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Biohemijska trudnoca
21.5.2015 21:44:07   
Mikica8
Serpice,hvala na odgovoru. Nije mi ovo prva trudnoca ali mi se desava prvi put.
Cudi me ovaj nalaz bete,

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Biohemijska trudnoca
8.1.2016 23:25:45   
joka 23
cao drage moje htela bih savet. imam 21 godinu zadnja dva meseca sa mojim dragim radim na tome da dobijemo bebu. mecu sam trebala dobiti 12 decembra ali sam dobila 16 decemra radila sam test i bio je pozitivan nakon 7 dana kad mi je prosla meca radila sam betu i bila je 2,93 pa je moje pitanje da li je to bila biohemijska trudnoca?

(odgovor članu Mikica8)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Biohemijska trudnoca
8.1.2016 23:30:24   
joka 23
takodje bih da napomenem da mi je meca bila normalna kao i svaka druga da sam imala skoro sve siptome trudnoce mucnine smetao mi je dim od cigarete.... volela bih da mi neko objasni ili se javi sa slicnim iskustvom. UNAPRED HVALA DRAGE MOJE.user posted image da takodje napomenem plakala sam sa svaku sitnicu. xe xeuser posted image

(odgovor članu joka 23)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Biohemijska trudnoca
8.1.2016 23:32:55   
joka 23
A drugi test koji su mi rekli da ponovim kad mi se zavrsi meca je bio negativan. tako da sam zbunjena skrozuser posted image

(odgovor članu joka 23)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Biohemijska trudnoca
19.6.2016 16:50:05   
zece
Moja biohemiska trudnoca i moj blighted ovum su bile zbog septum materice ponekad to se desava i zbog anomalije materice

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Biohemijska trudnoca
22.4.2017 19:01:19   
Hipatija
Niko nije dugo pisao, ali valjda će se neka javiti. Ne znam ni dal sam na pravoj temi. Inače, 9-og dana od transfera odradim betu, ona 142. Nisu me terali da ponavljam jer je beta super. 14-og dana odem na uz, čisto da dr proveri da li se nešto vidi jer ide na put. Nije se videlo ništa, naravno rano je. Na svoju ruku odlazim da ponovim betu, nestrpljiva do sledećeg uz, kad beta 103. Pošto sam radila u drugoj laboratoriji, nadam se da je razlka zbog laboratorije, mada su šanse male. Ponavljam betu 16-og dana a ona 38. Inače nemam nikakvo krvarenje, bolove, apsolutno ništa. U pon idem opet da ponovim betu i na pregled, ali mi i dalje ništa nije jasno. Da li se nekoj desilo da beta pada a da za to nema apsolutno nikakve signale?

_____________________________

Najvažnije stvari u životu, nisu stvari!!!

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Biohemijska trudnoca
23.4.2017 22:14:00   
Bubinina
Hipatija,
Ja sam imala slicnu situaciju. Zbog nestrpljivosti sam uradila betu 13 dana posle embriotransfera u 2 razlicite lab. I potpuno razlicite rezultate i dobila. Posle sam se drzala jedne lab. i to je i doktorki bilo merodavno.
Moja beta je bila 98,84,286, 525, 2100, 3333.
Nije se duplirala pravilno i nista se nije videlo na UZ ni sa 2100, a to je trebala da bude V nedelja.
Konstatovan je 'prirodni'pobacaj, receno je da prestanem sa utrogestanom i da cekam da prokrvarim.
Citala sam,a sad mi je tako i receno da telo samo apsorbuje te biohemijske trudnoce i da odu sa ciklusom pa nije potrebno raditi intervenciju.
Ja sam 3x izgubila trudnocu, 2 prirodne i 1vto.
U prve dve prirodne je bila vanmatericna koje niko nije registrovao, niti se zainteresovao da me salje na neke analize. Za drugi spontani mi je isto receno da ce "materica sama da se ocisti" pa sam zavrsila na hitnoj operaciji kada su mi odstranjena oba jajovoda. Levi pukao, a u desnom nasli staru vanmatericnu iz prvog spontanog koju niko nije video 8 meseci . Uzas.
Ako imas nekog malo razumnog doktora posavetuj se, istrazi sta je najbolje da uradis u ovom trenutku, pregledaj jajovode, ma sve. Ja svoje iskustvo pricam svima jer sam tako lose prosla i sad se patimo sa vto.

(odgovor članu Hipatija)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Biohemijska trudnoca
24.4.2017 16:41:47   
Hipatija
Au čoveče, ti si mogla i sepsu da dobiješ zbog neočišćenog ploda. Strašno. Kod mene je beta pala na 6, tako da nije vanmaterična, u tom slučaju bi beta nepravilno rasla. Rekli su mi da prestanem sa terapijom, i da čekam krvarenje, tj. ciklus. Čekam taman i dr da se vrati tamo maja pa idemo sve ponovo :-)

_____________________________

Najvažnije stvari u životu, nisu stvari!!!

(odgovor članu Bubinina)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Biohemijska trudnoca
24.4.2017 16:57:07   
Bubinina
Doktorica je rekla da za 7-10 dana od prestanka terapije moze da se se očekuje krvarenje.
Ja sam je danas panicno pitala zasto ja ne krvarim, a 4 dana vec ne uzimam terapiju, pa me malo smirila.

(odgovor članu Hipatija)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Biohemijska trudnoca
25.4.2017 12:15:08   
nata11
Da se javim i ja. Opet juce krenulo krvarenje. Pocela da krvarim po malo 7.4. pa se pojacalo oko praznika (13.4.). Onda 2 dana pauze i sada opet krvarim onako oskudno ali ima krvi. Dr mi kaze da je to od hormona i da moze da traje i do mesec i po, tako da cekam da stane user posted image


_____________________________





(odgovor članu Bubinina)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Biohemijska trudnoca
25.4.2017 13:46:06   
choopa choops
nato, vjerovatno se sve poremetilo. A i stres sigurno ima ulogu. Biće to sve dobro s vremenom, a ti se trudi da održavaš gvožđe dobrim zbog krvarenja. Recimo tablete heferola. Držim fige da sve bude dobro uskoro.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Biohemijska trudnoca
10.7.2017 13:19:24   
Amy07
Pozdrav svim vrijednim i hrabrim budućim mamama.
Čitala sam postove i nisam našla svoj slučaj pa ako moze neko odgovoriti ili posavjetovati bila bih zahvalna.
Zadnja mens. mi je bila 6.6.'17, i 13 dana poslije je bila Ovulacija koju smo muž i ja iskoristili i sve je to nakon 11 dana rezultiralo Plusem na testu za trudnoću.Jest bila blijeda ( jer je rano) ali 14 dpo je bila jasno vidjljiva crta. Odem provjeriti betu vec 17-ti dpo. i beta je iznosila 7 ! (jutro) - taj isti dan navečer krene lagan smedji tamni iscjedak koji je trajao 2 dana. Treci dan svijetla i ne gusta krv bez ugrusaka , ( samo par nekih tvari kao sluz) nisam osjecala nikakvu bol osim nagona da ispraznim stolicu ( 4 x na dan- kao nikad inače). to krvarenje slabo je samo trajalo taj 3-i dan i s tim je zavrsila moja menstruacija.
Doktor mi je rekao da radim betu ponovo za 10 dana( jer je bila za ponoviti). ima jos 7 dana da cekam i ti me smori. Ne znam da ki se radi i biohemijskoj ili šta..
i ako " pretpostavljam "jest bh. onda da li mogu idmah nastaviti već sad sa radom na dr bebi ? Ako ima neko odgovor pišite, molim. I hvala mnogo
( imala sam u martu soontani 11 sedmica i 5 dana) sve otislo samo bez kiretaže)

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Biohemijska trudnoca
10.7.2017 15:00:37   
vocicana
Amy07, ta ovulacija nije bila verovatno kao sto si ti racunala. To simbolicno krvarenje moze biti u prilog implementacije, a ti svakako proveriu betu kako ti je doktor rekao, jer da je bila biohemijska trudnoca, krvarila bi kao luda, trajao bi ti ciklus duze nego obicno. Javi nam se svakako, sta se desava. I naravno, prikljuci u ostalim temama.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Amy07)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Biohemijska trudnoca
10.7.2017 18:48:13   
Amy07
Hvala ti na odgovoru.
Ja koristim lh trakice za ovulaciju pa su mi pokazale tad. jest da je bila dva dana ranije nego inace ( ovulacija) a i osjetila sam je po bolivima i cervikalnoj sluzi.A inace su mi ciklusi redovni. sad ovo sto se desava je jako cudno. bojim se da nije sve otislo iz mene i da moram jos nesto raditi.
jer beta je bila veoma niska od 0-5 nema trudnoce a od. 5-25 ponoviti nalaz. Kod mene bila 7 ...evo uradila sad test na tr. i negativan je ...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Biohemijska trudnoca
11.7.2017 7:09:31   
vocicana
Savet plus, mozda je bolje da meris bazalnu temperaturu, idii u temu i malo procitaj iskustva. Od srca sve najlepse. Bice trudnoce, ali i ovo ti je metoda koju bi trebala da probas.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Amy07)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Biohemijska trudnoca
11.7.2017 10:38:23   
Amy07
Mjerila sam i bazalnu ali nazalost nisam svaki dan u isto vrijeme pa se ne broji kao tačna, imam onu aplikaciju fertility frend pa tu upisujem. Ali sam izmjerila bt jucer i danas i bas je pala nisko , prije 3 dana je bila 36,6 a juce i danas 35,5.
Ja znam dosta o načinima cak su mi jednom lh trakice otkrile i trudnocu prije od testa :) .
Sad me interesuje-- da li smijem imati odnose i raditi na novoj trudnoci nakon ove biohem. s kojom nisam mnogo krvarila. osjecam se dobro fizicki kao da nista nije bilo no psiha je tuzna i izgubljena sam jer ne shvatam nista.
obici cu teme svakako i prikljuciti se jer imam svakakvih iskustava za podijelit.
hvala na odgovoru .

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Biohemijska trudnoca
13.7.2017 17:40:14   
Hipatija
Posle biohemijske možete odmah da se bacite na "posao". I ja sam malo krvarila, sve smo različite pa samim tim i organizmi različito reaguju. Meni je čak beta bila dosta veća nego tebi, pa ništa nije ostalo. U svakom slučaju neka te dr pogleda na uz, da bi ti bila mirnija, ali mislim da nemaš razloga za brigu

< Poruku je uredio Hipatija -- 13.7.2017 17:41:56 >


_____________________________

Najvažnije stvari u životu, nisu stvari!!!

(odgovor članu Amy07)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Biohemijska trudnoca
13.7.2017 22:14:44   
Amy07
Hipatija, mnogo ti hvala zaista na podijeljenom iskustvu . bas tako razlicite smo i nikad se ne zna kako ko , koliko ...
Ja sam nazvala ginekologa i rekla mi je isto kao i ti da mogu odmah na posao i da misli da je tek pocetak trudnoce i da nema potrebe za pregledom kao izasli je ali da je " mozdaa" u malim procentuma mogucnosti - miguce da krvarenje naknadno dode ili tek sledeci ciklus.. a i ne mora. Tako da sam mirnija. idemo dalje , samo se nadam da ce biti strpljenja i živaca jos, jer nakon jednog spontanog i ove sad biohemijske ... duša me boli :((
Zelim ti sve najbolje i najpozitivnije .

(odgovor članu Hipatija)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...
Pitali smo doktor-ginekologa: 30-to dnevni...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image
Click Here