|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
3.10.2017 9:36:49   
MasnaMasnica
Jutrouser posted image
Ivana mozeuser posted image .

Elena pa uglavnom kao neprijatno stezanje i sve je to krenulo od kada sam cistila, ja guska, osecam se super hajde da cistim,sada sam zakzala neki tim oni ce sve ocistitu pre neho unesemo stvari.

O bolovanju ne pricajte ja jos cekam juli,posto sam prijavljena ne nekih 40000 ,100x su vracali dokumentaciju, u petak je stiglo knjigovodji resenje od rfzo konacno, ne znam koliko nakon toga leze uplatauser posted image

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
3.10.2017 9:46:01   
Sanjica26 RR
Isidora, ne secam se da ti je bilo u prvoj trudnoci. U drugoj se secam. Cuvaj seuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
3.10.2017 10:15:39   
isidora88
Od jutros je dobar pritisak, oko 120/80. Samo da beba bude dobro, bas se plasim. Jedva cekam da odem da mi stave holter i odrade sve preglede da vidim od cega mi tako pritisak skace.
Sanjice draga u prvoj nisam imala problema do par dana pred porodjaj, ali cim sa se porodila on se stabilizovao, posle druge trudnoce mi je pritisak varirao, nikad se nije doveo u red, ali nije bio puno visok uglavnom oko 140/90 .
Samo da izguramo do termina i da bebac bude dobro.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
3.10.2017 12:51:09   
nikiteki
Ja sam do nedelje radila juce otvorila porodiljsko sad ocekujemo svaki dan naseg bebana

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
3.10.2017 21:26:00   
vocicana
Trudnicice,samo da vidim kako ste. Vidim neke dobro, neke cekaju porodjaj.
Samo da vas sve izgrlim i izljubim.

< Poruku je uredio vocicana RR -- 3.10.2017 21:44:14 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
3.10.2017 22:52:11   
MaRa94
Cao svima.
Mi jos malo zavrsavamo sa radovima, ostale su jos sitnice i ja da nacrtam to sto zelim an jednom zidu u decijoj sobici.
Bila sam na kontroli nakon onog pada, sve je bilo u redu. Radila sam i laboratoriju i antitela i tu je sve u redu.
Jedino sto me je zabrinulo je to sto su mi rekli da imam srcoliku matericu, beba je u karlicnom porodjaju i zbog toga je teze da zauzme pravilan polozaj za porodjaj, pa sam se razocarala jer onda predlazu carski rez. user posted image
Drugo sto me brine je sto ne umem da razlikujem lazne kontrakcije i pomeranje bebe. Nekad mi deluje da su kontrakcije ali onda osetim i njeno pomeranje i onda me zbuni. Ali kadasam sigurna da su lazne kontrakcije onda mislim da ih imam bas cesto. To je kad osetim stezanje bas iznutra, a nekad osetim samo da se stomak stvrdne kao kamen, ali samo desni deo. Sve u svemu skroz sam zbunjena i strah me da li te kontrakcije su normalne ako su bas cesto. user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
4.10.2017 7:40:59   
nikiteki
dobro jutro.Jutros nikog na temi uspavali ste se stomacici.user posted image

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
4.10.2017 7:47:24   
IvanaSK RR
Dobro jutro. Ajde, stomacici, budjenje.
Maro, super za radove. A sto se tice carskog, nije ni to toliko strasno, akp bude moralo. Bolje i carski nego mucan prirodni porodjaj. Jesi li imala kontrakcije kad si bila na pregledu?
Isidora, nadam se da ti je pritisak i dalje dobar!

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
4.10.2017 9:01:49   
isidora88
Jutro, ja zamesila ustipke i jos malo cu sa ih pecem. Juce sam bila nesto nervozna z og mog tvrdoglavog tate pa mi je pritisak skocio, odlepicu kako niko ne razmislja o tome da me postede stresa nego sve na meneuser posted image
Molim Boga da beba izdrzi sve, uzasno me svi nerviraju sto ne shvataju ozbiljnost mog problemauser posted image
Joj samo da se neki problemi rese da odahnem malo, ovako konstantan stres svaki dan

Maro a da uzmes magnezijum direkt zbog tih kontrakcija i malo se primiri pa vidi hoce li stanje biti bolje.

< Poruku je uredio isidora88 -- 4.10.2017 9:02:39 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
4.10.2017 9:09:09   
IvanaSK RR
Isidora, vidi sa dr, mozda da uzmes neku tabletu za smirenje kad je tako frka. Zao mi je to te nervirajuuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
4.10.2017 9:14:24   
Mala Elena
Maro, i ja sam vec zaboravila kako izgledaju te kontrakcije, kamoli ti user posted image ne brini, ima vremena da se okrene.
Isi, iskljuci se i sto manje stresa.
Masnice, pa trebalo bi u roku mesec dana da legne...
Ja osecam ono kuvanje u donjem stomaku, nekad cak i tokom noci. A cesto mi se ukoce kukovi, kao npr nocas kad sam ustajala da prosetam.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
5.10.2017 8:53:48   
Mala Elena
Ova noc mi je protekla ok, samo sto se beba bas mrdala i sto sam jedva otvorila oci jutros.
Ja jedva cekam onaj prvi ginekoloski pregled da cujem kakva je situacija..a i ctg user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
5.10.2017 11:58:14   
Misha i Ljisha
Dobro jutro mame. Ja da se javim. Odradila sam ekspertni. Sad ispada da sam u 13toj nedeljiuser posted image na kraju ce ispasti da treba u januaru da se porodim jer svaki put je sve vec i vec nedelja od mog racuna a do trudnoce je doslo sigurno 27.julauser posted image

Beba se okretala kao propeler, dr jedva uspeo sve da izmeri sto treba.Necu ni ici na dabl vec direkt na amnio. Sto mi je ok. Mislim na UZ je sve ok nego ja hocu da radim amnio a i prosli put sam tako da meni dabl ne znaci nista u zivotu.

Isla je Dunja sa mnom na UZ i rekla je : Mama plakacu od srece, videla sam bebu

hehehe

e vidi se pol nije dr siguran pa nije nista ni hteo da kaze. U svakom slucaju sve je super.

Gde nam je Rosita? Maslacak? Ajde sta ste se uspavale u oktobru?

Inace mi po rodjendanima skoro svaki dan i skoro svaki dan idemo D i ja da kupujemo poklone za rodjendane
Ljubim vas sve

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
5.10.2017 12:16:44   
Bejbili*
kako ste stomaciciii. evo i ja napokon da se javim :-) mi smo usli u 34nedelju josss malo pa nam dolazi nas malii princ :-) do sad sam se udebljala 11kg sto je meni haos puno mislila sam manje cu al stomak mi uopste ne izgleda kao da sam u sredini osmog mjeseca sa curicom je dosta veci bio user posted image . na zadnjoj kontroli pre 2nedelje bebac je imao oko 1800gr nadam se da je to dovoljno za tu nedelju. ljubim vas sve mazite trbee user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
5.10.2017 12:51:22   
Mala Elena
Bejbili, jeste dovoljno, ne brini, uporedjujem sa svojom user posted image

(odgovor članu Bejbili*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
5.10.2017 14:53:33   
Bejbili*
koliko tvoja ima? user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
5.10.2017 15:09:38   
Mala Elena
Ja sam u 33.nedelji...pre oko nedelju dana je imala oko 1700g..

(odgovor članu Bejbili*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
5.10.2017 15:41:18   
MasnaMasnica
Caos zenske. Mi danas poceli da unosimo namestaj u kucu pa me nema.
Nesto me grlo zabolelo . Ne mogu da gutam. Zadnje 2 noci skroz lose spavam. Stavljam rakijane obloge i pijem cajeve, uzas zivi.

Bejbili ti i ja smo tu , neki dan razlike sa terminom zar ne?

Moj bebac je sa 33+0 bio 2200g.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
5.10.2017 15:48:37   
Rosita
Da mahnem! Ja sa posla. Sve je standardno. Ja sam zakazala privatni exp ultrazvuk u 16- oj nedelji kao dodatak dabl testu, i to ce nadam se biti to. Zanela sam se nekim poslovnim stvarima i mogucnostima, tako da nekako ne mislim puno o trudnoci.
Ljiso, pa kad je termin? Ja mislim da to sto su ti sad rekli, to je to.
Pozdrav svima.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
5.10.2017 15:55:43   
Mala Elena
Masnice, uplasices zenu. Tvoje su bebe vanserijske , ti se ne racunas user posted image

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
5.10.2017 18:02:50   
MasnaMasnica
Ahaha Me ima i vecihuser posted image sledece nedelje cu ici kod dr u dz pa cu bas videti sta on kaze.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
5.10.2017 18:45:55   
Mala Elena
Meni predzadnji put isti dr rekao da je mladja trudnoca po uz, a zadnji put da je krupna beba...izgleda da on ne meri bas najtacnije. Kod drugog dr je sve ok...user posted image

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
5.10.2017 19:20:18   
Bejbili*
masnice ako ovako tvoja beba nastavi radjas bebu od minimum 4,5kg :-) meni je termin 14.11. a tb?

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
5.10.2017 19:44:43   
MasnaMasnica
Meni je 19.11.
14.11 sam rodila Nori, a 6.11. Uni.
Videcemo Una je imala 4.100 Nora 3900.

Ja za kilazu verujem samo mojoj dr . privatno.

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 5.10.2017 19:46:18 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Bejbili*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
5.10.2017 20:02:12   
emicaa
stomacici,vi u zadnjem tromjesecju javljajte se sa terminom da vas stavim na spisak.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here