|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korindjanje
9.1.2018 8:38:22   
Peace*
Čudno mi je da se ne zna za korinđanje. Moji svekijevci su iz Bosne pa i oni znaju.

No, ja svake godine nosim svekrvinu baklavu mojim roditeljima, i mama svake godine pita "Zar to nije česnica?". Ove godine sam joj rekla da me smara ova tema jer joj već 10 godina objašnjavam da samo u Vojvodini i to samo neki ljudi jedu česnicu koja nije hleb nego kolač koji liči na baklavu - ustvari, nisam ni sigurna šta je razlika između vojvođanske česnice i baklave. user posted image Uputila sam je na Google da potraži odgovore na svoja pitanja.

< Poruku je uredio Peace* -- 9.1.2018 8:39:10 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Korindjanje
11.1.2018 19:13:12   
choopa choops
Pa poklade nisu katolički običaj. Kod nas se slave stotinama godina, pravoslavci.

Moj tata je isto sa juga Srbije, i oni lome česnicu na Božić. Mrsna je naravno.

A ovo za česnicu u obliku baklave sam i ja prvi pit vidjela kod komšija koji su porijeklom iz Sombora.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Korindjanje
11.1.2018 20:24:07   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Pa poklade nisu katolički običaj. Kod nas se slave stotinama godina, pravoslavci.

Pokalade.jesu jer Noc Vestica nije nas praznik.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Korindjanje
11.1.2018 20:25:36   
Ana RR
Poklade i Noć veštica nisu isto.

< Poruku je uredio Ana RR -- 11.1.2018 20:28:34 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Korindjanje
11.1.2018 20:28:47   
Anck Su Nmaun
Ja koliko znam deca idu u poklade na Noc Vestica?
Da se ispravim ja jedino za te poklade.znam.i na njih sam mislila.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 11.1.2018 20:32:57 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Korindjanje
11.1.2018 20:45:56   
Ana RR
U Hrvatskoj su to bile maškare, ovde kažu poklade. Mada, mislim da se ponegde kod nas isto kaže maškare.

Kako god, i noć veštica i poklade su prvenstveno paganski običaj jer je to nastalo daleko pre crkvenih učenja. Kod nas se održavaju negde pred božićni post a čini mi se da postoje i neke pre uskrsa. To su valjda one bele poklade.

< Poruku je uredio Ana RR -- 11.1.2018 20:48:54 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Korindjanje
11.1.2018 21:57:02   
Anck Su Nmaun
Za maškare sam cula.na.promorju a.za poklade samo na TV oz naroda nikad, zato.sam.i mislila samo na NV.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Korindjanje
11.1.2018 22:06:00   
choopa choops
Bijele poklade su u zadnju nedelju pred veliki Vaskršnji post. I tad se djeca maskaraju i kupe jaja i slatkiše po kućama, da u ni jednoj ne bi ostalo istih. Ove godine padaju 18-tog februara, i naravno mi idemo user posted image

Imaju još i mjesne poklade i td. Ako imaš kalendar crkveni možeš tamo da ppogledaš. Nekada je bilo i na kraju kalendara napisano šta i kako.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Korindjanje
11.1.2018 22:07:22   
choopa choops
Evo, klikni ovdje, idi na mjesecni kalendar, pa na februar KLIK

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Korindjanje
11.1.2018 22:24:08   
Rosita
I ja prvi put cujem.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Korindjanje
12.1.2018 13:41:52   
MamaNecaVo
Kod katolika su vetlemasi.Isto kao i kod pravoslavaca cak im je i tekst pesama slican samo su im odela razlicita i ne idu na konjima.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Korindjanje
12.1.2018 13:57:35   
Ana RR
Mi smo u Hr govorili maškare.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Korindjanje
12.1.2018 16:21:12   
Sanjica26 RR
Bele poklade jesu pred Vaskrsnji post. Te poslednje nedelje se pripremas za post i trazis oprostaj ako si se ogresio o nekog.
Isto kao za Korindjanje isto nema tog obicaja kod nas da deca idu po kućama. Sve su to paganski obicaji.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Korindjanje
12.1.2018 23:04:45   
MamaNecaVo
A npr u Rijeci i Zagrebu su bas vetlemasi
Sto ja kazem sto sela,sto o jedan naziv.

Slazem se sa tobom Sanja.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Korindjanje
13.1.2018 10:19:31   
Ana RR
Mi u Slavoniji smo govorili maškare. Sva deca su išla u maškare, bez obzira da li su katolici ili pravoslavci. Deca ko deca, samo da ima slatkiša user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 40
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here