|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.7.2018 12:13:27   
dunja RR
Miki, ne boli me ništa, ali ti si nekih 10 dana ispred mene, i moguće da si mršavija, pa da te zato boli?
Ja iako sam smršala puno tokom VTO, imam još nešto viška, posebno u pozadini, nje uvek ima user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.7.2018 12:16:22   
dunja RR
Mili, i ma na 3 dana.

Ti primaš celu trudnoću progesteron? Da li si radila neke analize pa rekli da mora tako?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.7.2018 12:21:33   
milicicak
Dunja, ja sam posle prvog uz odmah proveravala nivo progesterona u krvi, on je bio ok ali su mi uveli utrogestan i mirovanje zbog mioma koji je rastao. Onda sam oko 10-e nedelje prokrvarila pa sam primala inekcije do neke 16-e nedelje. Tad je sve bilo bolje pa su mi ukinuli progesteron i ostavili utrogestan. Pa su oko 20-e videli kontrakcije na uz, beba je bila mnogo nisko, placenta malo preko grlica a ja stalno u bolovima i od tad sam na inekcijama + utrogestan do sad.
Sad sam videla sta ste pisale ovih dana. I ja mislim da je trudnoca ako je bez komplikacija sasvim jedno normalno stanje i da nikakvog razloga nema da se ne kupas i ne ides na more... Moja prva trudnoca je bila super, jesam imala bolove/kontrakcije ali sam uz dozvolu dr normalno isla na posao, sredjivala stan ma sve kao da nisam trudna. Ali ova druga trudnoca je potpuno drugacja, bukvalno sam od pocetka osudjena na mirovanje. Nije bas da ga se strogo pridrzavam ali sam mnogo usporila jer mi telo jednostavno non stop daje znakove upozorenja kad preteram.
Ono sto je mene na pocetku ubilo u pojam i otezalo mi da prihvatim ograncenja koja su dosla sa ovom trudnocom je sjajno iskustvo sa prvom. Stalno sam kukala da se vratim na posao, vitlala po kuci i oko mini bube mnogo vise nego sto sam smela i bilo mi je psihicki tesko. Sad sam se pomirila sa tim da mnogo stvari ne mogu i pocela da uzivam u trudnoci i lezanju :)

< Poruku je uredio milicicak -- 4.7.2018 12:30:38 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.7.2018 12:26:59   
dunja RR
Uh.
A kaksv je sada miom, koliki?
Ja sam imala neki miom, koji je samo jedan dr videla prošle god, 4mm ali na spoljnem zidu materice i rekla mi je a zaboavim na njega. Niko mo ga nije spominjao posle, a kada im ja kažem, ne vide ga. Ne znam da li od toga može biti krvarenje, s obzirom da nije na unutrašnjem zidu materice.

Da li je kod tebe nilo baš pravo krvarenje?
Kod mene je sve vreme mrljanje nije pravo krvarenje, i sve je manje i manje, sada već u tragovima, a juče popodne nije ni malo bilo. Najviše bude kada dugo ležim ili kada mi je pun stomak pre nužde, a najmanje krvarim kada hodam.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.7.2018 12:35:39   
milicicak
Moj miom je sa 2,5x2cm (koliki je bio 8 godina, nije se pomerio) do kraja prvog tromesecja dosao na oko 5x5, otprilike je rastao 1cm mesecno... A krvarila sam malo sveze pa braonkasto nekoliko dana, sto sam bila aktivnija krvarenje je bilo jace. Nije imalo nikakve veze sa ciklusom... Ja mislim da je kod tebe implataciono krvarenje pa lazni ciklus i da ce sve biti u redu :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.7.2018 12:38:45   
Maraj
Dunja ja u zivotu nisam imala miome , polipe i sta sve jos postoji....sad kada sam zatrudnela dr mi na uz videla miom 4mm. Ja u soku user posted image
Na kraju mi dr rekla da skoro sve zene koje zna i koje su bile na nekoj hormonskoj stimulaciji su naknadno imale miom. Uglavnom meni dr kroz celu trudnocu nije posle spominjala taj miom. Sta se s njim desilo nemam pojima. Da je rastao sigurno bi primetili. Tako da verujem da je i kod tebe taj miom bezazlen

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.7.2018 13:27:18   
lesli
Ja sam na progesteronu od 5./6. nedelje, sa pauzom od 12/13-18. Prvo na 3, pa na 5, pa pauza pa opet na 5 pa sam htela da mi ga ukinu jer mi se cinilo da nema vajde od njega, ali sipak sada sam na 2. dan zbog kontrakcija, skracenog grlica, bolova...
Boli kako kad. Mnogo zavisi koliko ja uspem da opustim misice kad mi ga daju. A donekle zavisi verovatno i od osobe koja daje. Danas npr. nisam ni osetila kada me je ubola, a ni posle. A nekad mi pozadina bridi narednih sat-dva. I ono sto mnogo pomogne ako vam lupkaju mesto na koje daju pre uboda :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.7.2018 15:31:42   
MojMiki
Jesam mrsavija, noge i zadnjica. Ali zato imam stomak :-) koji sa jedne strane fino visi od cr jer mi rez ide skoro do kuka sa jedne strane. Skoro mesec dana na treci dan primam, pa i nije puno.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.7.2018 15:33:49   
Maraj
Boze miki, tako su ti lose odradili cr user posted image

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.7.2018 15:35:31   
MojMiki
Verovatno uspomena....da se zahvale za ono sto su dobili pre, a fino su dobili

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.7.2018 22:56:11   
Maraj
E miki, to se daje posle....mada mi iskreno nismo.nista dali...

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.7.2018 23:20:37   
MojMiki
Maraj mi smo ti bili uplaseni za svaki korak, svi daju kazu tako treba....pa kad vec dajemo aj bar pre da budu fini

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.7.2018 2:06:03   
MojMiki
Moram da se pohvalim dodjoh do T 36.5 C :-) i bas je toplo 😘

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.7.2018 5:41:59   
Maraj
Miki user posted image

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.7.2018 8:20:55   
dunja RR
Sjajno Mikiuser posted image

Sutra svi posevno mislimo na tebe user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.7.2018 9:10:38   
dunja RR
Ja u prošloj trudnoći nisam primala progesteron.
Tada ga na klinici Ivanović nisu davali.

Sada me ne boli, mada mm kaže da sam plava pozadi, ja uopšte ne zagledam, valjda jer ne boli. Ali tek 3 nedelje primam progesteron.


A što se tiče stomaka, Miki spomenu, meni je sada, tokom dugog postupka stomak bio kao lopta, kao da sam recimo 5-6. mesec. A u telu sam smršala pa je stvarno stomak bio nesrazmean.
Ko god me sretne od komšija, prodavaca na pijaci itd, svi su mi čestitali, pa sam se objašnjavala da nisam trudna.
Za godišnjicu braka nam došao mm prijatelj iz Sarajeva, slučajno došao baš taj dan, pa smo izašli uveče, i čovek nije odoleo, pitao me na kraju koji sam mesecuser posted image

Sada je splasnuo stomak, ravan je, i sva sam se osušila, samo pozadina, nje uvek ima, ali nije strašna, ja i volim da ima user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.7.2018 9:26:58   
Maraj
Dunja od hormona tj stimulacije ti je verovatno bio takava stomak.
Al i nema veze , vazno da ce on opet da raste user posted image
Meni se sada u ovoj trudnoci odmah lrimecivao stomak.. da l sto su mislici rastegnuti i koza....ko ce ga znati ...al sad mi je mnogo veci stomak nego u prvoj trudnoci

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.7.2018 9:27:23   
MojMiki
Hvala devojke :-) , bas je lepo druziti se sa vama
Dunja sada si me podsetila jeste mi bilo modro u prosloj trudnoci, primala sam ga na treci dan dva meseca.
Ja sam imala samo jednu stimulaciju do sada i tada sam isto kao ti bila naduvena u stomaku, hiperstimulacija. Ali je ultra brzo proslo.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.7.2018 14:40:16   
Ksenix
Zdravo svima! user posted image
Bila sam aktivna ovde pre par godina, dok sam se nadala prirodnim crticama.. onda smo shvatili da imamo problem i sad smo, evo, 5. dan posle transfera (klinika Ivanović). Vraćeni su tri dana stari embrioni, prethodno zamrznuti..
Do danas sam imala osećaj blagog pritiska u materici, juče i prekjuče žiguckanja, temp. oko 36.4. Medjutim, danas su mi svi osećaji popustili, a i ohladila sam se.. temp. 35.9.. imam utisak i da me grudi manje bole.. i palo mi je raspoloženje, naravno..
Vidim, ovde ste sve uglavnom, iskusne.. šta mislite, je l' vreme za paniku? user posted image user posted image

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.7.2018 15:07:34   
dunja RR
Ksenix, kao prvo, dobro došla u društvance, baš nas je puno sa klinike Ivanović ovde user posted image

A sada im je neka uspešna serija, pa zato navijamo za sve nas user posted image


Ja temperaturu ne merim, pa tu ti ne mogu pomoći, grudi su prestale da me bole 7 dana od transfera, jer bol je mislim od ovitrela.
E sad, ti nisi verovatno primala ovitrel, tako da mislim da je sasvim normalno da te grudi ne bole.
žiganja budu i enstaju, vraćaju se, ne brini user posted image


Radiš betu za nekih 6-7 dana?

A nisam znala da embrioni mogu da se zamrznu 3-eg dana, jesi sigurna da je 3. dan?





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.7.2018 15:08:53   
dunja RR
Ja inače dođoh kući, bila do klinike i u šopingu.
Primila sam progesteron.
Krvarenje-mrljanje stalo.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.7.2018 15:38:29   
IvanaSK RR
Suzi, drago mi je da je krvarenje stalo.
Ksenix, zelim ti da bude uspesnouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.7.2018 16:23:00   
Ksenix
Dunja, IvanaSK, hvala na dobrodošlici!
Pre transfera sam bila na Diferelinu i Estrofemu, pa su grudi počele da me boluckaju i pre transfera.. a ne samo da nema žiguckanja, nego nema ti te napetosti koju sam osećala.. Mislim, znam da preterujem, ali danas se prvi put osećam drugačije, pa sam se uspaničila :)
Da, sigurna sam da su, ovi koji su mi sad vraćeni trodnevni zamrznuti, a imamo još 3 petodnevna, na dve slamčice.. izmedju aspiracije i transfera sam imala histeroskopiju, skidali su mi polip..
Piše mi da betu radim 13 dana po transferu.. ako je transfer bio 1.7. je l' to 13. ili 14.7.? user posted image

Drago mi je, Dunja, da su prestala curkanja! user posted image

Srećno svima koji čekaju betu, a i onima koji su već dočekali.. :)

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.7.2018 17:34:46   
MojMiki
Ksenix dobro nam se vratila, navijamo za tvoju betu. Meni Goca rekla 10 dana od trasfera racunajuci i dan trasfera a bili su petodnevni e.
Sto se simptoma tice nemoj da se opterecujes uopste jer je to razlicito kod svakog...a razlicito je i kod iste zene u razlicitim trudnocama.
Dunja super sto je stalo :-*

Ja cekam jos 20h :-)
Upravo se sisam i sredjujem da prekratim vreme

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
5.7.2018 17:51:30   
dunja RR
Ksenih, radiš betu 13.7., a meni je tog dana UZ, znači bitan dan obema user posted image

Eto nisam imala pojma da embrioni mogu da se zamrznu 3. dan!
I ja kao i ti imam još dve slamčice sa 3 petodnevna embriona.



MojMiki, još malo, pa da nam javljaš lepe vesti user posted image

Sad kada reče šišanje,meni je izrastak gadan, imam puno sedih, a nisam se farbala za vreme postupka, i sada verovatno neću, ako Bog da da bude sve ok, do 4. meseca. Znam da će Maslačak da me kritikuje (jel da Maslačkonjo user posted image ), znam da preko skalpa ne može puno toga da uđe, ali plašiiim se.

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.7.2018 17:53:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here