|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
18.5.2018 22:46:32   
Maraj
Dunja user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
18.5.2018 22:48:14   
Maslacak15
Ajmo dunjice navijamo jaaaakoooouser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
19.5.2018 6:57:37   
ANDJEELA
Dunja generacijo navijamo jakouser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
19.5.2018 7:07:47   
pari
Dunja user posted image

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
19.5.2018 22:18:32   
dunja RR
Hvala vam drage moje user posted image


Pari, nikako da te pitam, da li si sada prirodno zatrudnela?
Pitam te zbog toga što me zanima, ukoliko je bila VTO, koji protokol ste radili i gde, ne zameri što pitam, stalno razmišljam o protokolima ovih dana :)
Jako jako me raduje što tvoj mališa dobija društvo user posted image



Maslačkonjo, šta misliš o dugom protokolu u mojim godinama?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
19.5.2018 22:20:16   
pari
Dunja, ovaj put je prirodno bilo user posted image
Zelim da ti sve prodje super!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
19.5.2018 22:35:17   
lesli
Srecno Dunja user posted image
Pa da za mesec i po zalijemo user posted image

Ps. Fali mi pijani smajli sa bocom user posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
19.5.2018 23:14:14   
Maslacak15
Zasto da ne Dunja? Mislim da je skroz ok. Ti nemas problema sa slabom rezervom samom po sebi. To malo zavisi i od doktora ali i S je bio iz dugog protokola zar ne? Znam da je bio iz FET ciklusa ali embrion je nastao posle dugog protokola? Srecno, mislim jako na tebe!!!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2018 1:36:34   
dunja RR

Hvala vam drage user posted image




Jeste Maslačkonjo, Save je bio iz dugog protokola, s tim što sam mesec pre početka pila i mikroginon. Sada nisam mikroginon, mada je prvobitno htela Goca, ali sam ja pitala da li je neophodno. Ne znam da li je pametnije bilo da idemo sa mikroginonom..

U septembru je radila kratak protokol, koji se nije uspešno završio, a prethodno sam pila mikroginon, čini mi se 2 ili čak 3 meseca. Goca se tada odlučila na kratki protokol na dan kada smo krenuli sa postupkom, a do tada je priča sve vreme bila da će ići sa dugim, isto kao kod Save. I onda puf, odjednom kratki. Mislim da je ona tada bila gotovo sigurna da se neće ok završiti, nekako je traljavo krenunlo, iako smo na kraju dobili 4 jc, što je skroz ok za moje godine. I nakon transfera je tada rekla, ako sada ne uspe, sledeći put radimo dugi. Sada sam je na to podsetila. A priča je bila i da mi je mikroginon previše uspavao jajnike, pa da ćemo ga verovatno izbeći sledeći put.


A par doktora koje sam obišla tokom jeseni i zime, mi je reklo da je dugi protokol napušten, i da bi mi oni radili kratki. I još ja a netu nekako sve nalazim da se dugi radi kod mlađih žena, ali ja ni pre 5 godina nisam bila "mlada", pa je uspelo ...

Krenuli smo sa dugim, pa nek nam je sa srećom :)




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2018 12:29:04   
lesli
Dunja, meni je radila kratki protokol (sa 28) posle 4 meseca na mikroginonu. Doduse, deluje mi da je u nekom trenutku zazalila sto se odlucila za njega, jer mi je jedan jajnik bas burno odreagovao i to na minimalnu dozu gonala user posted image Tako da smo zbog hiperstimulacije preskocili transfer i jedan ciklus i radili FET.

Ja bih vise verovala Goci nego drugim dr. Ona te poznaje kako reagujes, meni njen nacin rada uliva neverovatno poverenje (i ne samo sto je 1. VTO uspela) a i tebi je dugi protokol prosli put bio dobitni user posted image
Bice i ovog puta user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2018 12:40:43   
dunja RR
Les, kod mene ne ide gonal, ja sam onaj tip koji prima samo menopure. Gonal je jači mnogo jel tako?
Meni su jajnici posle tog mikroginona (2 ili 3 meseca) bili čini mi se jako uspavani. Probudili su se oni posle super, ali posle velike doze menopura, koju ja mislim da ne bi primala u toj meri, da nije bilo mikroginona. A mikroginon mi je dala i zato da na moru ne bi imala ciklus, što mi je tada odgovoralo, to je bio jul, zatim u avgustu sam ga uzimala i krajem avgusta smo krenuli sa postupkom.

Pre 5 godina, kada smo radili dugi postupak, vodila me dr Bilja, koja je tada radila kod Ivanovića. Na dan kada smo radili FET Bilja je odlazila sa klinike, u Belgiju, jer joj je muž tamo dobio posao kao diplomata. Grlile smo se dugo, toliko smo se zbližile, ne mogu da opišem koliko sam je zavolela. Goca je tada uskakala sa savetima, Biljina ordinacija je bila levo, a Gocina desno (gde i sad), ali ipak moj dr je bila Bilja. Goca je radia transfer, taj dobitni kod FET-a, a ne mogu da se setim ko mi je radio transfer prvi put (isto bila trudnoća, ali nažalost BO, pa kiretaža). Da je Bilja tu, ih .. ona me poznaje u bobu. Ali verujem ja i Goci, meni prosto prija klinika Ivanović, obišla sam druge, i videla da se tamo ne osećam dobro. Osim jedne klinike u NS, na koju bi otišla, ali mi ne odgovara putovanje, ne mogu sa poslom i malim detetom bez ikakve pomoći sa strane to da izvedem.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2018 12:46:15   
dunja RR
A odgovaraju mi Ivanovići i zato što su mi blizu, 15 minuta šetnje do njih, i 15 nazad, prija mi. Evo sada se spremam, krećem na injekciju, mislim da samo ja primam Diferelin na klinici user posted image , ali ne mogu i neću da ga dajem sama sebi (iako sam u prvom postupku sve sama davala, čak i putovala i nosala injekcije). I još jedno godinu je bilo bockanja fraksiparinom, sama sebe.

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.5.2018 12:47:13 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2018 13:06:46   
lesli
E vidis tvoji postovi dokazuju ono 100 ljudi 100 cudi ili ti 100 zena 200 si*a user posted image
Meni recimo mikroginon uopste nije odgovarao, non stop sam krvarila sa njim (a pritom mi ocito i nije nesto uspavao jajnike)! 4 meseca pakla + mesec pred fet...ali su bar kompanije koje proizvode uloske profitirale na meni za tih 5 meseci user posted image

A pravo da ti kazem ne znam razliku menopur-gonal. Kad smo kretali u stimulaciju, rekla je "idemo sa blagom stimulacijom" i prepisala jedan gonal dnevno. user posted image

Pa superiska sto su ti blizu, taman je i lepo vreme, prijace ti set_nja! user posted image
Meni su oni daleko, zato me je muz bockao diferelinom i cetrotidom. Gonal sam davala sama sebi.

< Poruku je uredio lesli -- 20.5.2018 13:09:15 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2018 13:15:01   
Maslacak15
Nema tu tako jasnih pravila. To je posebna oblast istrazivanja: analiza kohorta pacijenata i svi mogucih parametara da bi se bolje predvideo odgovor na stimulaciju. I onda doktori rade iskustveno i otprilike. Nasala sam ja i studije gde je veci procenat uspesnosti bio na dugom protokolu bas kod starijh zena ali znam da je uobicajena interpretacija da starijima odgovara kraci da se nebi uspavali janici. U voom slucaju najbitnije je individualno iskustvo. A prvo pravilo glasi: never change a running system. Jednom je uspelo na dugom protokolu, sto da se ne pokusa ponovo.
gonal je rekombinantni cisti FSH. Menopur je miks FSHi LH. Znaci gonal je " jaci".Ali sigurno zavisi u kojojo dozi se daje.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2018 13:20:31   
lesli
Nisam iz ove struke, ali mi onda neka logika nalaze da menopur za mene ne bi bio dobra opcija bas zbog tog lh koji sadrzi (s'' obzirom na pcos i da vec zbog toga imam inverziju lh i fsh)? Ili gresim?

A inace se slazem sa maslackom! Dobitnu kombinaciju ne treba menjati!

< Poruku je uredio lesli -- 20.5.2018 13:21:21 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2018 13:32:50   
Maslacak15
moguce lesli. Ako imas visok LH, vrlo je moguce da su zato izbegavali da ga daju u rezimu stimulacije. Visok bazalni nivo LH ima tendenciju da smeta kvalitetu JC. To se zna.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2018 14:10:40   
lesli
Nije bio previsok, ali s' obzirom na pcos vec je postojala ta inverzija lh i fsh.
Mislim da mi je fsh bio 5-6, a lh za 1-2 jedinice veci na 3.d.c.

Pitam cisto onako, mada se nadam da ce sledeca beba biti iz prirodnih radova. A i ako ne bude, pre nove stimulacije imamo jos za 2 pokusaja fet-a. Hvala na odgovoru u svakom slucaju :)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2018 16:44:33   
Maraj
Pa ja ni ne znam da li sam bila na dugom ili kratkom protokolu.
Ja sam imala samo suprefact i menopur od terapije. Ja pretpostavljam da je bio kratki protokol jer se sve nesto ubrzano desavalo....pojima nemam. Nikad mi Goca nine rekla koji je protokol u pitanju.

Dunja super sto si blizu klinike. Ja sa N.Bg i sad kod njih odrzavam ovu trudnocu. I prethodnu sam. Kad krenemo da prelazimo mostove....po vise od sat vremena nam treba kolima od nas do klinike

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2018 19:29:06   
milicicak
Dunja, navijam jako user posted image da nam se sto pre pridruzis u trudnickim temama

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2018 20:35:18   
vonavoj
Dunja.vucem jako!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.5.2018 11:49:31   
debeljuca87
Drage moje meni je danas 11 dan od transfera ,sutra radim betu. Od 3-4 dana me boli stomak kao da cu swakog trena dobiti. Obicno dobijam na 14 dana od ovulacije,a danas je 16 i nisam dobila. Da li da se nadam necemu?!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.5.2018 11:52:18   
Maslacak15
ooo pa to zvuci krajnje obecavajuceuser posted image user posted image Nema to veze sto boli, cak moze da bude pozitivan znak. ali 16 dana je sigurno krajnje pozitivan znakuser posted image Javi se, drzimo fige!

(odgovor članu debeljuca87)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.5.2018 11:52:36   
dunja RR
Debeljuco, uvek ima nade, po meni je dobar znak što nisi dobia, navijam jakoo!


P.S. hvala drage moje user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu debeljuca87)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
22.5.2018 16:03:41   
debeljuca87
Cure moje,beta 12 dan od transfera je 158,0

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
22.5.2018 16:09:26   
dunja RR
Bravooo, čestitam user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu debeljuca87)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here