|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
25.5.2019 13:38:51   
lesli
Da, dunja je oba deteta dobila putem VTO.MojMiki, takodje. 2 devojcice, rodjene pocetkom ove godine. ❤️

Puno srece u novom pokusaju!

Inace, na koliko cuvaju embrione? I to je cena za zamrzavanje i cuvanje za sve embrione, ma koliko da ih ima?

< Poruku je uredio lesli -- 25.5.2019 13:40:42 >

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1451
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
25.5.2019 13:45:12   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Zdravo, zelim ti puno uspeha u novom poduhvatu. Mislim da je Dunja RR oba puta bila na VTO, ali javice ti se neko uskoro.🍀🍀🍀
Želim ti puno uspeha.Srećno.


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1452
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
25.5.2019 22:14:48   
Beca.t
Drage devojke, hvala na podrsci! 
Da, bez obzira na broj ta cena je za godinu dana. Imaju sjajnu embriolosku laboratoriju, sve je nekako transparentno. I rade najnovije metode.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1453
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
25.5.2019 22:45:58   
Filadendronka

Nazalost, bila si u pravu. Negativna je beta. Ici ce na konsultacije i nadam se u novi krug. 
IZVORNA PORUKA: nata11

Fil nema sanse. Blasta +10 dan vec bi moralo biti pozitivno.


Po statistici blaste imaju vece sanse za uspeh ali meni ni jedna sa blastom nije uspela bec vto sa sestocelijskim... tako da... 



(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1454
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
25.5.2019 22:49:04   
lesli
Cekaj, samo na godinu dana cuvaju? Ili na svaku godinu produzavas i uplacujes ponovo cuvanje embriona? I koliko ih maksimalno cuvaju?
Pitam zato sto sam cula da u Grckoj neke klinike cuvaju na 10godina. Nasa, konretno nudi cuvanje samo na 5g...

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 1455
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
25.5.2019 22:49:27   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Nazalost, bila si u pravu. Negativna je beta. Ici ce na konsultacije i nadam se u novi krug. 
IZVORNA PORUKA: nata11

Fil nema sanse. Blasta +10 dan vec bi moralo biti pozitivno.


Po statistici blaste imaju vece sanse za uspeh ali meni ni jedna sa blastom nije uspela bec vto sa sestocelijskim... tako da... 



Joj,baš mi je žao.Samo napred,neka ne klonu duhom,znam,lako je to reći...ali...Želim im svu sreću i da ima sledeći pokušaj bude uspešan


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1456
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
25.5.2019 22:53:45   
lesli


IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Nazalost, bila si u pravu. Negativna je beta. Ici ce na konsultacije i nadam se u novi krug. 
IZVORNA PORUKA: nata11

Fil nema sanse. Blasta +10 dan vec bi moralo biti pozitivno.


Po statistici blaste imaju vece sanse za uspeh ali meni ni jedna sa blastom nije uspela bec vto sa sestocelijskim... tako da... 






Filadendronka, zao mi je, zaista...Neka ne odustaju. Neka malo odmori od svega, otputuju negde pa u novi pokusaj. Ako nisu zadovoljni klinikom, neka je menjaju! Ovde nas ima dosta zadovoljnih klinikom Ivanovic. Ja ih toplo preporucujem, ne samo sto zahvaljujuci njima imamo dete, vec zato sto su zaista strucni i posveceni.
Sta si bese pisala, da imaju zamrznutih embriona?

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1457
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.5.2019 7:06:04   
Filadendronka
Oni su zadovoljni tim dr Radulovicem, vidim da mu veruju. Ali drugarica je bila ubedjena da ce im uspeti, pa sad ne mogu ni da pitam sta ce dalje. Mesecima su sredjivali papire, pa komisije i dolasci u Bg. Mm i ja cemo ih bodriti da krenu opet u novi krug. Nema zamrznutih embriona, tri od deset_ su sad upotrebili i ostalo valjda nije bilo ok. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1458
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.5.2019 7:07:36   
Beca.t
Nisam pitala, ali placa se obnova na godinu dana. Verujem da cuvaju dugo, odnosno neki maksimum koji je sigurno veci nego kod nas.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1459
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.5.2019 7:20:35   
Beca.t
Ko god je prosao trnovit put do bebe, razume ih. Nije lako, u stvari, mnogo je tesko i deluje da se radi o zivotu i smrti ali ono sto je najbolje za njih je da brzo prebole i krenu u nov poduhvat.  Bice sigurno bas kada bude i trebalo da bude.
Mi smo 4 puta isli na VTO za prvu bebu. I VTO u Visegradakoj o trosku drzave, prosla sam katastrofalno, hiper i bolnica, vodio me dr Radunovic ali sam ga videla samo jednom a sve  vreme dr Stojnic koja je vrlo neiskusno i naivno usla u terapije sa mnom. Jedva sam se izvukla.
II VTO privatno kod Ivanovic, manje terapije, sve bilo ok ali neuspesno. Inace problem je do supruga ali uvek smo imali i jc i embrione.
III FET kod Ivanovica, biohemijska trudnoca.
IV o trosku drzave, u Visegradskoj kod dr Tulica, on je bio sjajan i embriolog Vesna, vraćeno 3 embriona, uspela nasa tackica! 
Nemojte se držati slepo jedne klinike, cujte malo i druge jer medicina napreduje neverovatnom brzinom. Na zalost retko ko gleda svaki par kao posebni problem.
Sada smo u GR, odlučili smo na osnovu licnog osecaja, bez preporuke. Drugačiji su i lagano sam prosla kroz sve, iako imam 40 godina. Kakav god da bude ishod, meni su ostavili odlican utisak.
Znaci, glavu gore i samo pozitivno! Bice sigurno! 




(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1460
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.5.2019 9:15:02   
lesli

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Oni su zadovoljni tim dr Radulovicem, vidim da mu veruju. Ali drugarica je bila ubedjena da ce im uspeti, pa sad ne mogu ni da pitam sta ce dalje. Mesecima su sredjivali papire, pa komisije i dolasci u Bg. Mm i ja cemo ih bodriti da krenu opet u novi krug. Nema zamrznutih embriona, tri od deset__ su sad upotrebili i ostalo valjda nije bilo ok.  


Meni je malo neverovatno da od 10 embriona samo 3 stignu do blastociste, ako su i ta 3 stigla(jer su joj vratili 3 komada, ko normalan vraca 3 blastociste danas?!) i da nema nista za zamrzavanje? Filadendronka, posto nisi iz price, blastocista je najvise dokle mogu da guraju embrion i najveca je sansa da je ok jer u medjuvremenu nije prestao da se razvija, samim tim sa njima je sansa za uspeh najveca i zato uglavnom vracaju 1 ili 2 takva. Po nekim podacima 60% blizanaca iz IVF se radja prevremeno. Zamisli tek sa 3ojkama kakva je situacija?
Ne kazem da on nije ok lekar i da nije mnogima pomogao, ali neka se malo raspitaju pre sledeceg postupka o klinikama i lekarima. I ne znam ko je vodi kao endokrinolog? Mozda da pronadje nekog endokrinologa koji je radio ili radi na nekoj od klinika koja se bavi VTO. Ne znam da li klinika na koju su isli ima endokrinologa u svom timu? Ivanovici npr. vise nemaju, sto mislim da im je minus...


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 1461
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.5.2019 9:32:48   
lesli
I da, filadendronka jos jedna stvar, divno je sto mu veruju i donekle mislim da je to poverenje deo uspeha, ali ne treba da veruju slepo. Ovo nazalost, govorim iz licnog iskustva. Posle pobacaja sam otisla kod jedne poznate dr (radila dugo u NF, sada ima svoju ordinaciju) na preporuku i naravno verovala sam joj. Promenila sam je tek nakon godinu i kusur dana izgubljenog vremena. Vukla sam se po folikulometrijama, vadila progesterone, tempirali odnose i dobili jedno veliko NISTA. Onda sam pukla jer se ne mrdam sa mrtve tacke, a ona samo prica kako je sve super i da se samo opustim i budem strpljiva i da ce biti i najzad je promenila. E tek tada sam shvatila koliko zena pojma nije imala sta kod mene nije kako treba, a u sustini me ni na kakve analize nije poslala, nego je pretpostavljala brdo stvari. A koliko smo tek novca ostavili tamo pitaj boga.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1462
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.5.2019 14:04:34   
Filadendronka
Lesli, oni su par iz provincije i bukvalno su skroz neupuceni u tu pricu. Godinama pokusavaju prirodno, a mm i ja smo ih jedva ubedili da se obrate nekoj klinici. Odlucili su se za Jevremovu, na osnovu preporuke rodjaka kojima je VTO uspela iz prve. E sad... da li su njoj bile blastociste ili ne to ne znam i pravo da ti kazem bzv mi je da joj trazim medicinsku dokumentaciju da pogledam. Sve u semu oni ce sad za neki dan na konsultacije, pa cu onda videti sta ce joj reci. Moja prva trudnoca je bila visikog rizika i sve sto je moglo procitala sam i konsultovala sve zive od RS do US. Smatram da je gomila lekara uzasno bezobrazna i iznad svega NEPOSVECENA. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1463
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.5.2019 17:23:17   
lesli
Filadendronka, internet valjda znaju da koriste? Ima literature i na srpskom i na engleskom. U krajnjoj liniji, neka dodju ovde, ovde ima dosta nas koje smo prosle kroz VTO, mozemo uvek da im pomognemo i da posavetujemo.

Mi smo dobili preporuku za dve klinike Jevremovu i Ivanovic. Prelomnu odluku su donela iskustva drugih ljudi sa ovog i drugih foruma.

A za lekare se slazem, dosta ih je neposvecenih, sujetnih i koji se prave da sve znaju. Da li je bas toliko tesko biti Covek i reci “ja se ne bavim ... idi kod tog i tog”. No, to je vec neka druga prica.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1464
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.5.2019 17:27:59   
lesli
E da i Jevremova koliko znam ima endokrinologa. Nadam se da su je ispratili i podesili terapiju pred postupak, posto stitna tj neregulisan tsh moze da da jc loseg kvaliteta ;)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1465
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.5.2019 18:39:00   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: lesli


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Oni su zadovoljni tim dr Radulovicem, vidim da mu veruju. Ali drugarica je bila ubedjena da ce im uspeti, pa sad ne mogu ni da pitam sta ce dalje. Mesecima su sredjivali papire, pa komisije i dolasci u Bg. Mm i ja cemo ih bodriti da krenu opet u novi krug. Nema zamrznutih embriona, tri od deset___ su sad upotrebili i ostalo valjda nije bilo ok.  


Meni je malo neverovatno da od 10 embriona samo 3 stignu do blastociste, ako su i ta 3 stigla(jer su joj vratili 3 komada, ko normalan vraca 3 blastociste danas?!) i da nema nista za zamrzavanje? Filadendronka, posto nisi iz price, blastocista je najvise dokle mogu da guraju embrion i najveca je sansa da je ok jer u medjuvremenu nije prestao da se razvija, samim tim sa njima je sansa za uspeh najveca i zato uglavnom vracaju 1 ili 2 takva. Po nekim podacima 60% blizanaca iz IVF se radja prevremeno. Zamisli tek sa 3ojkama kakva je situacija?
Ne kazem da on nije ok lekar i da nije mnogima pomogao, ali neka se malo raspitaju pre sledeceg postupka o klinikama i lekarima. I ne znam ko je vodi kao endokrinolog? Mozda da pronadje nekog endokrinologa koji je radio ili radi na nekoj od klinika koja se bavi VTO. Ne znam da li klinika na koju su isli ima endokrinologa u svom timu? Ivanovici npr. vise nemaju, sto mislim da im je minus...





U pravu si! To ti je kada se ide preko RFZO, sa njima sam sve zivce izgubila.. dok prodjes svaki put celu pripremu i komisije, dodje ti da dignes kredit i platis sam.
Zato oni tako i rade, neće da zamrzavaju da bi mogli opet sve da naplate.
Neka promene kliniku.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1466
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 0:18:38   
lesli

Beco, strasno...Kao da su ti postupci maciji kasalj, a hormoni pez bombonice...
IZVORNA PORUKA: Beca.t

Kakav god da bude ishod, meni su ostavili odlican utisak.
Znaci, glavu gore i samo pozitivno! Bice sigurno! 







Morala sam da ti citiram i prethodni post. Ovo je upravo moj utisak za Ivanovice. I tada sam znala da ako ne uspe, da cemo opet kod njih probati. Jednostavno Goca je sto se mene tice donela prave odluke u svakom trenutku postupka (iako nije tako izgledalo u tim trenucima) i hvala joj na tome! Da nije donosila takve odluke, nisam sigurna kakav bi krajnji ishod bio.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 1467
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 8:43:35   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: lesli


Beco, strasno...Kao da su ti postupci maciji kasalj, a hormoni pez bombonice...
IZVORNA PORUKA: Beca.t

Kakav god da bude ishod, meni su ostavili odlican utisak.
Znaci, glavu gore i samo pozitivno! Bice sigurno! 







Morala sam da ti citiram i prethodni post. Ovo je upravo moj utisak za Ivanovice. I tada sam znala da ako ne uspe, da cemo opet kod njih probati. Jednostavno Goca je sto se mene tice donela prave odluke u svakom trenutku postupka (iako nije tako izgledalo u tim trenucima) i hvala joj na tome! Da nije donosila takve odluke, nisam sigurna kakav bi krajnji ishod bio.




Lesli, bas tako. Mora dr ostaviti utisak na nas i kada imamo poverenje onda je sve lakše. Retko koja klinika i dr pruža taj osećaj sigurnosti.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1468
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 10:04:02   
Maslacak15
Dobro jutro. Sigurno je Jako vazno verovati lekaru. S druge strane treba biti realan uz dozu optimizma. Par Koji 7-8 godina nije zatrudneo prirodno verovatno ima neki Problem. Vto ima U najbolji ruku polovican uspeh. Ona sa 33 je svakako Jos U super godinama Ali nije "mlada". Ocu da kazem nije neko izenadjenje da nije uspelo i ne mora da znaci da suista pogresili. Ima pregrst forumasica kojima je uspelo tek iz drugig treceg pokusaja. Isto tako mozda CE uspeti naredni Put.ono sto je Jako vazno je imati dobrog endokrinologa i otkloniti SVE eventualne nepravilnosti Koje je moguce terapirati pre vto.
To vidjam prilicno cesto nazalost, posalju ljude U postupak a posle se ispostavi da je tsh 5 ili da nije detektovana insulinska rezistencija.


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 1469
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 12:26:14   
Maraj
Filadendronka kazes da su zadovoljni dr Radulovicem? Pa on radi u spec.bolnici Beograd. Ne u Jevremovoj.
Ja sam cuka samo negativne komentare za njega. I on je dr koji "radi" sa zenama od 50 god VTO. Ppznat i kao dr koji vraca 3 oplodjena embriona... ne znam...ako je to dr na koga mislim, neka ga promene. (Moj stav)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1470
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 12:32:08   
lesli
Naravno da ne mora da uspe iz prve. Nekome uspe i prvog, nekome iz petog, nekome nikad... I svi smo mo toga svesni kad ulazimo u postupak, iako se nadamo da ce bas taj prvi biti dobitni. Ali ono sto se meni recimo tu ne svidja je da je od 10 oplodjenih jajnih celija (navodno) dobijeno samo 3 ok emriona sa kojima je uradjen transfer i da nista nema za zamrzavanje. A mislim da je i danasnji standard da vracaju 1-2 embriona da bi izbegli viseplodne trudnoce koje sa sobom nose rizik i po majku i po bebe...

< Poruku je uredio lesli -- 27.5.2019 12:34:19 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1471
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 12:57:01   
Maslacak15
mislim da baratamo sa polovicnim informacijama. Pricate o blastama a cini mi se da pise negde da je transfer uradjen 2 ili 3 dan od aspiracije sto govori da su bili mladji embrioni. Mozda su im se cinili po kvalitetu losiji i nisu hteli da rizikuju duzu inkubaciju. Pa onda probali sa tri. Tacno je da danas doktori preferiraju manje embriona da bi se smanjio rizik od blizanackih trudnoca alli stvarno imamo informacije iz trece ruke. Ponekad cak i sami pacijenti se ne udubiljuju nego veruju doktorima i ne razglabaju detalje. Sto je meni licno fascinantno ali ima i takvih i mozda je tako i bolje ponekad.user posted image

Biologija ume da bude cudljiva. Kvantitet matematicki povecava sanse i cesto je tako ali ne mora da bude. zato nazalost postoje zene koje su imale desetine jajnih celija i neuspele transfere i niko nezna zasto, a postoje i zene poput nase Dace, koju su svi otpisali ( u leskovcu i beogradu) zbog lose rezerve i kriminalnog odgovora pa je Kopitkovica u NS skoro slucajno nahvatala jednu jedinu jajnu celiju u prirodnom ciklusu bez stimulacije i rodila se Nadja 2014.

Naravno kad neznas unapred ishod sve je to uzasno tesko i stresno, i svaka cast parovima koji preguraju. Ali zato mislim da je bolje uvek imati na umu da je svaki poksuaj samo to pokusaj. Ja se nadam da ce se i oni izboriti sa zvoju srecu uskoro i zelim im najbolje.

Nego nema nam Ksenix uopste, kad smo kod VTO trudnica. Ona bi morala da je pri kraju tj pred porodjajem.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1472
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 13:17:32   
Filadendronka
Transfer je uradjen pet dana nakon aspiracije, a za ostalo se slazem sto posto. Oni su se prepustili tom lekaru na osnovu preporuka i veruju mu. Maraj, mislim da je to sto posto lekar o kome pricas. Znam da idu na Dorcol u kliniku, pa sam pomislila da je Jevemova. Takodje ona bas ima problem sa stitnom posto je cas u hiper, a cas u hipoprodukciji hormona. Sad je navodno pogodjena terapija, sve analize bile ok, ali ipak nije uspelo. Cekam konsultacije uskoro, pa da krece opet. Koliko ce morati da prodje vremena? Ja samo zelim da im nekako olaksam sve i pomognem koliko mogu, dobri su i vredni ljudi. 
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

... mislim da baratamo sa polovicnim informacijama. Pricate o blastama a cini mi se da pise negde da je transfer uradjen 2 ili 3 dan od aspiracije sto govori da su bili mladji embrioni. Mozda su im se cinili po kvalitetu losiji i nisu hteli da rizikuju duzu inkubaciju. Pa onda probali sa tri. Tacno je da danas doktori preferiraju manje embriona da bi se smanjio rizik od blizanackih trudnoca alli stvarno imamo informacije iz trece ruke. Ponekad cak i sami pacijenti se ne udubiljuju nego veruju doktorima i ne razglabaju detalje.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1473
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 13:30:02   
lesli
Znaci ipak su bile blaste, ako je transfer bio 5 dana nakon aspiracije. U tom slucaju tvrdim da je suludo vratiti zeni 3 embriona. Mogli su da vrate 1 ili 2 i ostatak da zamrznu za naredni pokusaj.Mislim da sam negde nacula nesto i o tome da nije uvek bolje vise embriona (ako izuzmemo videplodne trudnoce) jer navodno mogu ometati implantaciju jedni drugima. Maslacak, sta kazes ti na tu tvrdnju?

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1474
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 13:34:09   
lesli
I jos da dodam da ako je to lekar koji zenama od 50+ radi vantelesne da bih bez razmisljanja menjala kliniku(ako su to one price iz medija od pre 2-3 godine). U to vreme u Srbiji donacija nije bila dozvoljena, a zena od 50+ ne moze imati zdravih jc.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here