|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 13:56:36   
Maslacak15
to bih potpisala i mislim da nije dovoljno jasno zenama. Sve VTO trudnoce posle 44-45 su garantovano donirane jajne celije. Svetski rekord publikovan u peer review journalu je 46 godina. Inace posle 43. je procenat uspeha mizeran. I nije isto 41 i 43 godine. Svaka godina posle 40 je ogromna razlika. Proces starenja je dramatican.I ko sto rekoh najkasnije sa 45 je game over. I za glumice. I za bogatase i sirotane.
Mislim da ova cinjenica nije dovoljno jasna svima. Nemam bas nista protiv donacije, i poslednja sam koja ce da propagira pozurivanje za trudnocom, ja sam svoju decu rodila posle 34. ali biologija je nemilosrdna. Trenutno prolazim u vrlo bliskom okruzenju dramu sa kumom kojoj su se kockice tek sad slozile ( partner itd), moje je godiste znaci 41+, inace zdrava i prava. Izgleda da je kasno po svemu sudeciuser posted image . To je uzasno teska stvar i zato mislim da zene treba da budu dobro informisane. Odlaganje trudnoce posle 35. bez da znate kakva vam je rezerva je kockanje. I samo zato sto ste culi price da je neka rodila sa 43 ne znaci da i vi mozete. Zvuci surovo ali je na zalost tako. Ako obratite paznju na topicu mama imamo nekoliko clanica koje su postale majke bez problema ali se bore sa perimenopauzim vec krajem 30 ih. i pocetkom 40 tih.

Lesli nemam pojma a ne znaju ni oniuser posted image Ta oblast je naucno pricam ti pricu, zato sto realno nema eksperimentalnih modela da se to naucno isprati. Prosto embrioni se vrate i ceka se. I niko ne moze da cacka po materici niti moze da ispituje embrione. Sto bi se reklo Metodologija je vrlo ogranicena.
Literatura mediinska je puna kojekakvih studija gde pokusavaju da korelisu neke opste karakteristike pacijenata sa time da sli se embrion implantirao ili ne ali to se sve na dugackom stapu i kanapu.

U principu kad oce oce a kad nece nece. Setimo se oktomom user posted image Ali u odredjenim okolnostima ako sumnjaju na nizi kvalitet itd mozda ima opravdanja da vrate vise. I nati su ovaj put vratili tri zar ne??


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1476
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 14:39:57   
lesli
Kapiram maslacak.

Ali Nata rece da kod nje nisu ovaj put bile blaste. Mislim da to pravi razliku.


Ni ja nisam protiv donacije. Stavise, da su mi rekli da ne mogu sa svojim jc isla bih na donaciju. Ali VTO radila ne bih na klinici na kojoj rade zenama koje imaju 50+ godina, a pritom u zemlji zakon ne dozvoljava donaciju. Mozda i se i ne samoposluzuju genetskim materijalom ostalih pacijenata, ali ja ne bih mogla da imam poverenja u takvu kliniku.



< Poruku je uredio lesli -- 27.5.2019 14:42:23 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1477
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 14:46:08   
lesli
Htedoh da postavim screen shot, ali ruzno izgleda. Evo preporuka o broju embriona (videti tabelu u odeljku embryo number):


Link

Koga mrzi da gleda, u tabeli je razvrstano po starosti pacijenta i po broju dosadasnjih pokusaja i kvalitetu embriona. I bukvalno u svim pod slucajevima je 1 ili 2 embriona, negde eksplicitno pise “no more than 2”

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1478
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 15:04:43   
Maslacak15
to je zbog rizika od blizanacke trudnoce.

Ne znam sta rade i da li krse zakon samo znam da sa svojim JC nema VTO sa 50 godina. To sigurno znam. I mislim ko sto rekoh da to nije dovoljno jasno zenama . Mislim da mnoge racunaju da u danasnje vreme imaju vremena i ako zaskripi u najgoru ruku dobice dete putem VTO....

Posle 40- te ne mozete na to da se oslonite. To je sve.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1479
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 15:12:06   
dunja RR
Jedino ako je FET, onda moze i posle 45 a sa svojim jajnim ćelijama. Ja imam 3 smrzlića, razmišljam se... 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1480
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 15:14:44   
dunja RR
Ja lično ne bih išla na donaciju, mislim da taj stav ne bi promenila i da nisam imala svoje j. c. Ali ne mogu da garantujem jer nisam bila u toj situaciji. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1481
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 15:15:23   
lesli
Jedino tako. Dunja jesi li ti bese pisala za onu svoju drugaricu?
Ja iskreno ne verujem da su one zene iz ovih prica koje su bile u medijima imale zamrznute jajne celije/embrione. Za onu jednu iz NP se cak po vestima provlacila prica da muz nece da prizna bebu jer nije on donirao materijal

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1482
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 15:19:57   
Maslacak15
Brigit Nielsen tvrdi da je imala zamrznute jc. Tako moze. Ili embrione. Ali zamrznute jc U srbiji nema smrznute Niko sigurno. Fet moze da se Radi naravno. 😁 To je drugi padez.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1483
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 15:32:37   
Maslacak15
Ne sumnjam ja da su Srbi pametan narod, Ali ko sto rekoh SVE ima svoje granice😁. Licno gledala i trazila, ima single Case Report jedna zena sa 46 godina i 3 meseca neka americka klinika se pohvalila da Su uspeli. Prema tome da imaju pacijentkinje od 50 godina gde rade vto sa svojim jc na daleko bi se proslavili.


Za Fet kao i za donaciju nema prakticno nikakvog starosnog ogranicenja. Jedino eto da ste relativno zdravi da telo moze da iznese trudnocu. Uspeh vto kod zena od 45 godina sa doniranim jajnim celijama je preko 50 posto. Pa vi vidite sta znaci mlado Jaje😁😁

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1484
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 15:43:11   
lesli
Ma maslacak ove ne da su bile 50, nego skoro 60 godina. Tipa 58/59. Mislim da je Maraj na njih mislila.
Evo i linkova:
Rts

Yu mama

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1485
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 16:02:30   
Maslacak15
Donacija , tu je sve jasno. Nema diakusije. Cak i kod Nas Koje smo postale mame sa 40-42 sa ili bez vto treba reci da smo u manjini. Igrom slucaja znam sigurno, dunji je bog dao gomilu prepreka da stigne do dece endometrioza operacije Ali je uvek imala odlicnu ovarijalnu rezervu i Hormone. Ja Sam se nacekala za prvo dete Jako dugo, smetao Mi prolaktin Ali Sam sa 34 imala rezervu kao da Mi je 24. U oba slucaja Nije nikakvo iznenadjenje da smo dosle so trudnoce sa 40+. Prosto ostalo je dovoljno. Za mnoge zene Koje Su rodjene 70 tih prosto nebi bilo tako.
I meni samo zato smetaju te price o utrakasnom majcinstvu. Jel stvaraju laznu sliku. A narocito sto m Bas nedavno potresao slucaj bliske drugarice. Jos varim...😪




(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1486
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.5.2019 17:19:48   
nata11
U svemu se slazem sa gore napisanim. Ja sam za sve donacije, surogat, ma bas sve opcije ali do moje 45. Posle toga ne bih.


Sada samnom u bolnici lezi zena 45,5 godina prirodno ostala trudna. Udala se sa 18 god, nikada se nije lecila, neuka zena, ruralna i eto desilo se posle koliko godina. Ima takvih slucajeva ali to je 1 u 200.000.

_____________________________





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1487
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2019 10:50:55   
Bebana17
Zenice moje, u svojoj 43-oj godini ja sam izgleda ponovo trudna, mozda nam stize cetvrti malac profesionalac! Jos sam skroz skepticna, tek 24-i dpo nam je, juce na 23-i dpo beta je bila 3428, a prva beta 15-i dpo nam je bila 226. Cekam do ultrazvuka da vidim sta se zaista desava, u mojim godinama je sve moguce. Ali radujte se sa mnom! Ko bi rekao da zena koja se pet godina vantelesnim borila za potomstvo moze da zatrudni prirodno u 43-oj?!


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1488
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2019 11:31:20   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Bebana17

Zenice moje, u svojoj 43-oj godini ja sam izgleda ponovo trudna, mozda nam stize cetvrti malac profesionalac! Jos sam skroz skepticna, tek 24-i dpo nam je, juce na 23-i dpo beta je bila 3428, a prva beta 15-i dpo nam je bila 226. Cekam do ultrazvuka da vidim sta se zaista desava, u mojim godinama je sve moguce. Ali radujte se sa mnom! Ko bi rekao da zena koja se pet godina vantelesnim borila za potomstvo moze da zatrudni prirodno u 43-oj?!


Divna vest,bravo,da ste živi i zdravi.


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1489
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2019 11:47:12   
dunja RR
Bebanče vršnjakinjo, ps bravoo!!!

❤️❤️❤️❤️

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1490
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2019 12:09:56   
veselicaa
Bravo draga user posted image user posted image

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1491
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2019 12:10:01   
Bebana17
Hvala puno! Daj Boze da sve bude dobro! 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1492
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2019 12:10:51   
Ana RR
Bebana, meni to deluje kao odlična beta user posted image čestitam user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1493
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2019 12:13:31   
veselicaa
Predji u trudnicke teme kada zelis,odavno nije bilo novih trudnica user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1494
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2019 12:15:02   
Bebana17
Hvala vam, moje dobre zene! 


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1495
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2019 13:51:36   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Bebana17

Zenice moje, u svojoj 43-oj godini ja sam izgleda ponovo trudna, mozda nam stize cetvrti malac profesionalac! Jos sam skroz skepticna, tek 24-i dpo nam je, juce na 23-i dpo beta je bila 3428, a prva beta 15-i dpo nam je bila 226. Cekam do ultrazvuka da vidim sta se zaista desava, u mojim godinama je sve moguce. Ali radujte se sa mnom! Ko bi rekao da zena koja se pet godina vantelesnim borila za potomstvo moze da zatrudni prirodno u 43-oj?!





Bebana, pa to je divna vest! Neka je sa srecom! 🍀🍀🍀
Ja 6ti dan posle FET 40 g, vracene 2 blaste odlicne, prvo dete pre 5 godina iz 4 IVF ICSI. Javljam kada uradim analizu.
Uopste ne mogu da procenim da li je ili nije, samo je opustenije naravno. 


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1496
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2019 14:27:47   
Bebana17
Beco, od srca navijam da jeste, i da beta bude velika!!!


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 1497
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2019 15:37:16   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Bebana17

Beco, od srca navijam da jeste, i da beta bude velika!!!





Hvala puno! ❤

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1498
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.5.2019 9:02:11   
vojvodjanka87
Dobro jutro zene drage 🤗Kako ste? Maslacak obozavam tvoje postove da citam moze svasta da se nauci od tebe... Ja pocetkom jula idem na fet imam dve blaste mislim da ce obe vratiti jer je to zamrzavanje u jednoj slamcici,sad u sl ciklusu idem na uz da dr pogleda i isplanira fet.Hormone sam dovela u dobro stanje TSH 1.5, FSH 4.69 , LH 2,56  i ostali su svi super ali mislim da ovi igraju najvecu ulogu Amh mi je 3,02...



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 1499
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.5.2019 9:05:48   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

Dobro jutro zene drage 🤗Kako ste? Maslacak obozavam tvoje postove da citam moze svasta da se nauci od tebe... Ja pocetkom jula idem na fet imam dve blaste mislim da ce obe vratiti jer je to zamrzavanje u jednoj slamcici,sad u sl ciklusu idem na uz da dr pogleda i isplanira fet.Hormone sam dovela u dobro stanje TSH 1.5, FSH 4.69 , LH 2,56  i ostali su svi super ali mislim da ovi igraju najvecu ulogu Amh mi je 3,02...





Zelim ti uspeh! Gde radis FET?

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here