|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
7.6.2019 9:36:22   
nata11
Lesli i ja imam pcos sa redovnim ciklusima.
Ja pak nemam osecaj da ce druga beba ici prirodno. Mislim da ce i tu morati FET ali otom potom. Da se ova T lepo zavrsi. 





_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1551
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
7.6.2019 10:03:55   
jess021
Lesli, ja nisam imala nikakvu terapiju jer nismo imali konkretan problem, a mislim da nije bila ni psiha vec mislim da se to kom porodjaja, prirodnog, tu nesto namestilo😊


Nemam pojma, mozda lupam, ali stvarno mislim da je to razlog druge trudnoce. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1552
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
7.6.2019 10:11:25   
Maraj

IZVORNA PORUKA: nata11

Lesli i ja imam pcos sa redovnim ciklusima.
Ja pak nemam osecaj da ce druga beba ici prirodno. Mislim da ce i tu morati FET ali otom potom. Da se ova T lepo zavrsi. 





Nato nikad se ne zna. Ja sam nekako bila ubedjena da cu zatrudneti prirodno tj nekako znala sam za zene koje sj nakon vto pritodno zatrudnele, pa sam se nekako nadala da ce se i meni to desiti user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1553
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
7.6.2019 12:13:39   
lesli


IZVORNA PORUKA: jess021

Lesli, ja nisam imala nikakvu terapiju jer nismo imali konkretan problem, a mislim da nije bila ni psiha vec mislim da se to kom porodjaja, prirodnog, tu nesto namestilo😊


Nemam pojma, mozda lupam, ali stvarno mislim da je to razlog druge trudnoce. 



E da jess, moguce je da je i to faktor. Sto je moja baka govorila “razradio se sistem”.
Nato, ja nisam u toku trudnoce imala taj utisak, ali ga sada imam zato sto vidim da moje telo ponovo funkcionise na nacin na koji je funkcionisalo kao kada sam prvi put zatrudnela (prirodno posle mesec dana pokusavanja). Ubi me radoznalost, ali su sacekati jos koji mesec 😅

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1554
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
7.6.2019 12:43:07   
Rosita
Ja sam bila ubeđena da ću imati problema sa zatrudnjivanjem. Do prve trudnoće, sa 27 g, ja sam maksimum 4 spontane menstruacije imala. Pcos, testosteron iznad svake granice za muškarce 😁. Ali, ja sam od 23.g na redovnoj terapiji i šestomesečnim kontrolama bila. Recimo, kad me zatekla prva trudnoća uzimala sam utrogestan u nekom terapijskom režimu, nismo dr i ja uopšte pričali o trudnoći. Moji redovni ciklusi nastupili su posle prvog porođaja. Sve se sredilo, pcosa nije bilo više. Druga trudnoća takođe odmah, sve kako valja. Sad mislim da sam opet u nekom hormonskom mini krkljancu, ali o tom po tom, tek sam dobila prvu oskudnu menstruaciju 14 m nakon porođaja.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1555
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
7.6.2019 12:45:08   
dunja RR
Meni je dr rekla da kada je se jednom zatrudni, telo sledeći put lakse "prepozna" trudnoću (kao nešto dobro), odnosno lakše se zatrudni, prirodno, vto, kako god. 



< Poruku je uredio dunja RR -- 7.6.2019 12:59:54 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1556
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
7.6.2019 21:55:31   
Bebana17
Ja sam recimo uvek zivela u ubedjenju, cak sam i muza u to ubedila, da ja sigurno mogu prirodnim putem da ostanem trudna, samo da cu prvi put morati iz vantelesne da zatrudnim. Tako je i bilo. Ta prva trudnoca se jedva desila, iz sedmog embriotransfera, druga trudnoca iz prvog pokusaja prirodno, treca iz cetvrtog meseca pokusavanja. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1557
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
8.6.2019 11:10:37   
Maraj
Bebana user posted image
Pa sta znam...sto se tice te tvrdnje da zene drugi put lakse zatrudne jer telo prepozna vec predjasnje stanje....
Kako onda ima zena koje olako zatrudne prvi put. Iznesu trudnocu. Sve super...a onda nikad ne zatrudne posle te prve trudnoce ili zatrudne posle dosta vremena.
Sve mu to dodje nekako individualno.
Al ja iz svoje perspektivw gledano...nisam bila opterecena drugi put. Htela sam dete al ne ono sad pa sad. I desili se odmah. Kazem...rasterecena sam bila ,a i vec sam imala dete. A prvi put, ja sam htela sad i odmah. A trudnoca nikako da dodje. Da ne pricam o "akrobacijama'''' i dizanja nogu u vis nakon odnosa...ma haos sta smo sve radili...i nikako...

< Poruku je uredio Maraj -- 8.6.2019 11:12:38 >

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1558
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
8.6.2019 11:31:29   
Maslacak15
takvih je malo, koje zatrudne samo jednom i onda vise nikad ( osim ako ne zele). To samo znaci da su imale srece i da postoji neki uzrok suboptimalne plodnosti. Ne znase zasto je tako ali taj fenomen da telo "pamti trudnocu" jeste pokazan epidemioloski. Zato nije isto dobiti prvo dete u 40 oj i dobiti drugo /trece dete u 40 oj. Ovo prvo je teze.
Ja u pricu o rasterecosti i psihi uopste ne verujem. U katastrofalnom psihickom stanju sam bila kad sam prvi put zatrudnela, ali sam popila pravi lek koji je adekvatno resio problem. Pre toga sam "dubila na glavi" i probala sve i svasta i nista nije pomagalo.
E to sto velika vecina koja zavrsi na VTO ne zna sta je "blokiralo " pricu pa se taj problem posle resio ne znaci da ja je problem psiholoski a ne fizioloski. Bar je to moje misljenje.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1559
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.6.2019 10:53:24   
mkgirl
Devojke, treba mi mala pomoć,tj da li je neka od vas nakon transfera bila naduvena kao da je već 4 mesec trudna, a posle preko noći nestao taj stomak i bolovi.. Ja sam u čekanju bete i brine me sad sto se odjednom to desilo, mada moram da kažem da je kod mene to usledilo nakon što sam se posteno iznervirala I isplakala I sutradan se budim bez stomaka koji sam imala 7 dana.. Sad sve mislim da sam ja kriva sto sam zbog stresa mozda to prouzrokovala 😔 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1560
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.6.2019 10:58:55   
lesli
Stres ne utice na ishod to mogu da potpisem. Ja sam bila pod konstantnom tenzijom od nekog 2 dana nakon transfera i uspelo je. Da li je radjen FET ili svez transfer? Ako je ovo drugo, moguce da je nadutost posledica stimulacije i aspiracije. A cak i za FET, ti hormoni koje dobijas (u najmanju ruku bar utrogestan mogu prouzrokovati nadustost). Probaj da se opustis koliko je god moguce, idi proset_aj (mene je to spasavalo iako je bila zima i sibala kosava), gledaj nesto na tvu, citaj knjigu... na ishod ne mozes da utices osim da se pridrzavas terapije.
Srecno!

(odgovor članu mkgirl)
Direktna veza do poruke: 1561
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.6.2019 11:13:07   
mkgirl
Nadam se da je tako.. Inace rađeno je iz stimulacije, ubaceno 2.dana od aspiracije 3 osmocelijska embriona, a o prvog dana koristim i utrogestan i progesteron i fraxiparin. Sve valjda predostroznosti radi jer mi izvadjeno 21 jc pa da ne dodje do hiper.Nego se ja uplasila da nisam ja tim stresom nastetila nesto pa je stomak posle 7dt odjednom splasnuo I vise nemam ni ta ziganja koja sam imala. Mada sam taj dan kad mi je bio taj stres i prvi put proset_ala pola sata nakon 6 dana mirovanja u krevetu 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1562
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.6.2019 11:17:47   
mkgirl
Odnosno ubaceno je 2 osmocelijska I 1 dvocelijski embrion *


(odgovor članu mkgirl)
Direktna veza do poruke: 1563
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.6.2019 11:22:38   
lesli
Opusti se. Nadutost je bila posledica stimulacije.Secam se da je meni 10tak dana nakon aspiracije odjednom usledilo drasticno poboljsanje (levi jajnik me je toliko boleo da nisam mogla da se nasmejem) i onda je svakim narednim danom bilo sve bolje.Doduse, kod mene su se odlucili odmah za FET upravo zbog opasnosti od OHSSa.

(odgovor članu mkgirl)
Direktna veza do poruke: 1564
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.6.2019 12:49:12   
nata11
Mkgirl ja sam imala odmah nakon transfera pa splasnula oa opet krenulo nakon pozitivne bete. 



_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1565
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.6.2019 13:42:10   
mkgirl
Nata11 uh nadam se da ce i kod mene biti pozitivna beta.. Nmg dočekati subotu, ali barem ste me smirile da se ne brinem da nešto nije krenulo kako treba.. Nadam se da su se moje bebice zakacile I da će beta u subotu to potvrditi 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1566
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.6.2019 13:48:54   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: mkgirl

Nadam se da je tako.. Inace rađeno je iz stimulacije, ubaceno 2.dana od aspiracije 3 osmocelijska embriona, a o prvog dana koristim i utrogestan i progesteron i fraxiparin. Sve valjda predostroznosti radi jer mi izvadjeno 21 jc pa da ne dodje do hiper.Nego se ja uplasila da nisam ja tim stresom nastetila nesto pa je stomak posle 7dt odjednom splasnuo I vise nemam ni ta ziganja koja sam imala. Mada sam taj dan kad mi je bio taj stres i prvi put proset__ala pola sata nakon 6 dana mirovanja u krevetu 


[/quote


Meni je svaka VTO bila nadutost i tako 3 puta i nista a 4. kada sam ostala trudna, izduvao se stomak, grudi nista, muka nista, ama baš nista! Nikad ravniji stomak nisam imala kada sam isla na betu. Nista se ne zna dok se ne uradi beta, ja sam tada cak i prokrvarila i plakala a ono uspelo.
Sada za drugu trdnocu, imala sam nadutost i bol u grudima ali je bio iz FeTa. Sada se tripujem kad me boli i kad me nesto ne boli...to ti je osluskivanje organizma.😀 i paranoja u mon slucaju.
Cekamo te da nam javis lepe vesti! 

(odgovor članu mkgirl)
Direktna veza do poruke: 1567
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.6.2019 13:54:27   
Maraj
Mkgirl sigurno ti je naduven stomak bio od stimulacije. Pa 21 jc su izvadili! Bas dooosta.
Nije do stresa sigurno, al stres ti sada najmanje treba. Opusti se i misli na sebe user posted image

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 1568
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.6.2019 14:06:30   
mkgirl
Sve je jedna lutrija, pa paranoja kod svakog postoji.

Znam da ne valja stres, ali ovo je bilo jače od mene, iako sam sebi govorila nemoj zbog beba, al dzabe.. Sad cu jos ovu nedelju da gledam da se opustim I  da se ne nerviram...pa da u subotu javim lepe vesti 😊

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1569
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.6.2019 14:14:26   
Maraj
Mkgirl user posted image

(odgovor članu mkgirl)
Direktna veza do poruke: 1570
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.6.2019 14:54:44   
veselicaa
Navijamo da sto pre predjes u trudnicke teme user posted image user posted image

(odgovor članu mkgirl)
Direktna veza do poruke: 1571
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.6.2019 16:29:18   
flamingos


IZVORNA PORUKA: veselica RR

Navijamo da sto pre predjes u trudnicke teme user posted image user posted image
Navijamo,držimo fige,srećno!


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1572
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.6.2019 22:42:15   
mkgirl
Hvala svima 😊


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1573
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.6.2019 22:52:58   
Despacito
Da li neko IMA iskustva sa ivf u GINS bolnici u NS? Kakva su iskustva sa zaposlenima (Nada Tabs, Dunja Loncar-bivsa Tabs,..)? I da like znate ko od ginekologa I embriologa radi  Ivf u Betaniji? Sta predlazete za odabir I gde Je najmanja guzva u Ns a da su strucni? Inace nova Sam a vasa misljenja su mi korisna. Hvala

(odgovor članu mkgirl)
Direktna veza do poruke: 1574
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.6.2019 22:55:11   
jess021
Ja sam iz Ns, ali prvi put cujem za njih. Moja preporuka za Genesis. Svi iz Betanije su otisli tamo...Kopitovicka, Trninicka, Milatovic...

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 1575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here