|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
7.9.2019 19:08:34   
Despacito
Hvala Vojvodjanka, nadala sam se da ces se javiti..Nadam se da si bolje. Cujemo se.

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1876
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.9.2019 20:32:22   
Malecka987
Cao devojke,u oktobru radim vantelesnu po prvi put u bolnici Jevremova,zanima me da li je neko radio vantelesnu kod njih i ako jeste kakva su iskustva?Hvala

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 1877
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.9.2019 22:35:41   
malena39
Malecka, kod kog dr radis? Ja sam radila kod vlaisavljevica 2015-te, uspjesno iz prve, evo D sad u oktobru slavi 4 god. Pitaj sta te konkretno zanima

(odgovor članu Malecka987)
Direktna veza do poruke: 1878
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.9.2019 23:02:15   
Malecka987
Ja radim kod doktorke Biljane Arsic,trebalo je ovaj mesec medjutim odlozili mi za sledeci pa sam se malo razocarala,ali ako sam cekala toliko mogu jos jedan mesec,zanima me procedura,koliko dana se peimaju hormoni?prvo su mi rekli 4,sada 3,Jesi lezala dve nedelje posle oplodnje?meni sestra rekla da cu morati do testa da lezim dve nedelje u krevetu.

(odgovor članu malena39)
Direktna veza do poruke: 1879
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.9.2019 23:08:20   
nata11
Svako prima drugacije. To ce dr odrediti nakon vadjenja krvi i pracenja uz. Ja sam prima 24 dana, 9 dana, 14 dana.

Sto se tice lezanja to se ne praktikuje kod vecine dr. (osim ako nema opravdanog razloga sto ce isto dr reci) Nisi bolesna, vec bi trebalo da odmaras, opustis se i uzivas. 

_____________________________





(odgovor članu Malecka987)
Direktna veza do poruke: 1880
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.9.2019 23:14:14   
Malecka987
Pa to je i mene zbunilo da dve nedelje samo lezim,ja vec 4 mesec pijem ciklo proginovu pa sledeci mesec 2 dan ciklusa primacu hormone.Hvala na odgovoru,bas mi znaci😃

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1881
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.9.2019 9:22:36   
nata11
Nema na cemu. Da postoje cak zene koje se ne kupaju 2 nedelje. Verovali ili ne.

Najnormalnije se ponasas kao da si na odmoru. Ne cistis, malo vise leskaris, gledas serije itd. Srecno 

_____________________________





(odgovor članu Malecka987)
Direktna veza do poruke: 1882
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.9.2019 12:16:37   
flamingos
Malecka,srećno,od❤ti želim sve najbolje.Da uspete i postanete roditelji.Srećnoooo!!!


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1883
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.9.2019 12:24:27   
Maslacak15
malo je 4 dana. najmanje 10-12 dana stimulacije. protokoli se razlikuju ali svima je zajednicko da paralelno sa injekcijama dr prate ultrazvucno na avakih par dana, kakav je odgovor tj kako folikuli rastu. dok ne odluce da je vreme za stop injekciju i aspiraciju. 

daju se preparati na bazi FSH hormona, nekad ima i LH da se podstakne rad jajnika a ima i dodataka. to sve varira od zene do zene kako doktori procene. sustina je ista. srecno i puno uspeha!!!!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1884
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.9.2019 14:29:26   
Malecka987
Hvala vam,nadam se da ce sve biti ok😃

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1885
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.9.2019 18:50:01   
flamingos
Malecka,samo hrabro i mislite pozitivno.Budite opušteni i biće sve ok.


(odgovor članu Malecka987)
Direktna veza do poruke: 1886
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.9.2019 22:14:49   
malena39
Malecka oprosti sto se ne javih, ali tek uvece imam vremena za forum. Meni je stimulacija trajala oko 3 nedelje, prije toga 2 mjeseca mikroginon. Ne, ne moras da lezis 2 nedelje, ponasas se normalno poslije oplodnje, samo bez velikih napora i stresova. Zelim ti svu srecu

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1887
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
23.9.2019 17:09:47   
Friday
Malecka srecno😀Cao devojke, da li je neko u Bg-u radio na uput trombofilije a da nije imao pre toga pobacaj i neke nasledne bolesti? Zanima me gde ste radile? Ja sam imala uput za KCB, kabinet za hemofiliju i tamo doktorka nije htela da mi da da izvadim jer ona kaze da nema osnova posto nisam imala pobacaj niti u porodicnoj istoriji probleme tog tipa, izvadili su mi samo D dimer koji je 0,17mg/l bio i rekla mi: vi sigurno nemate trombofilije... i i sad razmisljam sta mi je ciniti. Otisla sam po uputu Ivanovicke i nisam htela privatno da placam ako ne moram ali izgleda da cu morati. :/

(odgovor članu malena39)
Direktna veza do poruke: 1888
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
24.9.2019 11:36:54   
blizanac2
Ja sam uspela na jedvite jade da uradim na vma, molila sam da mi endo napise da radim i to jer mi je ginekolog rekao da uradim i to. A onda jedva namolili da mi izvade krv i prihvate da urade, kase to se zakazuje i dugo ceka. Kod mene ima naslednih faktora pa smo zato i radili. Ako mozes uradi privatno, manje ces zivaca potrositi. 


(odgovor članu Friday)
Direktna veza do poruke: 1889
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
24.9.2019 14:17:06   
Despacito
Friday ne znam kako je u bg, kod nas u ns se ispit.tromb.radi na poliklinici. Prvo sam na salt_eru tamo pitala kog datuma u mesecu daju termine za sledeci mesec, pa sam tog dana otisla do svog ginek.u dz da mi napise uput za ispit.tromb., ali sam preth.imala uput od specijaliste zbog sp.  Trebalo bi u uputu da je naglaseno: dijagnostika nasledne i stecene trombofilije/interna medicina, moj gin.je bio pogresio ali su me ipak primili posto sam 2xdolazila. Ispitivala sam:AT,PS,PC,APC-R,homocistein,ACL IgG,IgM i antibeta 2GP IgG, IgM,isp.polimorfizma za FIiG2021OA, FV Leiden, Mthfr; i posle za nekih mes.dana lupusni antikoagulans posto se posebnim danom ispituje. Sveukupno oko 2 mes.sam sakupljala rezultate. Ali sam eliminisala problem. Probaj da bas insistiras da ti urade.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 1890
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
28.9.2019 11:18:15   
Friday
Hvala devojke. Uradicu privatno jer na kcb nema sanse koliko sam videla. 

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 1891
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
28.9.2019 13:50:33   
vojvodjanka87
I ja sam trombofilije ispitala na poliklinici u NS, kod dr Anucin, i to pre prve vto, bez problema mi je dala uput za vadjenje, ali sam navela svakakve razloge koje imam i hvala Bogu imam samo MTHFR i povisen homocistein koji regulisem folnom... 



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Friday)
Direktna veza do poruke: 1892
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
28.9.2019 17:08:15   
Spring
Zdravo svima :)
Ja sam nova na forumu..Imala sam neuspesan IVF pokusaj (samofinansiranje) i sad treba da predam papire za fond. Moze li neko da mi objasni proceduru u Novom Sadu jer moj drzavni ginkeolog nije sigurna sta treba od uputa da mi napise kao ni gde i kako se zakazuje prvostepena komisja. Od nalaza sam sve prikupila :)
Hvala vam puno unapred!

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1893
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
28.9.2019 17:16:16   
vojvodjanka87
Dobro nam dosla na forum i sto pre da odes sa ove teme 😊Odes u NS kod tvog izabranog ginekologa da ti da uput za komisiju za vto naslovljen na Betaniju, imas dve komisije obe odradjujes sa tim uputim, prva je u socijalnom glavni ulaz prvi sprat kancelarija br 1,kad tu komisiju prodjes nazoves i zakazes drugostepenu u betaniji. Pre nego sto uzmes uput za komisiju odradite sve potrebne analize.Prvostepenu komisiju zakazi na br tel 520 862. Mislim da je sad ta zena na godisnjem ali probaj mozda je neko menja, i ja cu da zakazem za oktobar 😊



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Spring)
Direktna veza do poruke: 1894
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
28.9.2019 17:24:43   
Spring
Cao Vojvodjanko :)
Hvala na brzom odgovoru. Tako sam i prcitaa na forumu da se prvo zove i zakaze prvostepena u socijalnom ali me je moj ginekolog zbunio jer mi je dala 2 uputa: "novi" (gde me je uputila u KCV na klinicku za ginekologiju i akuservstvo lekaru specijalisti za humanu reprodukciju i to sa terminom za 30.9 u podne - znaci ponedeljak) i uz to mi dala i "stari" plavi uput za slucaj da taj prvi nije odgovarajuci.user posted image
Inace mi smo sve nalaze sakupili privatno tokom pripreme za prvi pokusaj tako da su nama validni jos uvek. jedni me brine par suprugovih nalaza jer su odstampani (poslati su nam na mail).
Da li znas u kom koraku treba da se uzmu upit za UZ i za spermogram za drugostepenu komisiju? Da li to naavljam tek kad prodjemo prvostepenu?

Hvala ti puno! Bas mi znaci sto neko moze da mi pomogne u ovom haosu sa analizama i papirima.

Drzim ti fige da se sve zavrsi sa uspehom i najsladjim pokloncicem :)

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1895
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
28.9.2019 18:15:24   
vojvodjanka87
Ne to u NS ide odma, znaci moras pre prvostepene uraditi uz i suprug spermogram i spermokulturu, na drugostepenu kad budes isla nista ti ne rade zadrzi se bukvalno 2 min unutra traze da vide hormone i spermogram i ako je u redu prosla si, i sama ides na drugostepenu a na prvostepenu je obavezan i suprug jer potpisuje gomilu papira. 



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Spring)
Direktna veza do poruke: 1896
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.9.2019 9:46:11   
Spring
Hvala :)

Jos jedno pitanje: UZ i suprgugov spremogram da li se vazavaju privatni nalazi ili moramo da imamo upute za betaniju da tamo odradimo nalaze? Hvala!

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1897
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.9.2019 9:48:24   
vojvodjanka87
Uvažavaju se privatni nalazi svi, ali spermogram radite u biotestu u koste abrasevica samo ga odatle priznaju u betaniji. Tamo moze i spermokultura. 



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Spring)
Direktna veza do poruke: 1898
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
1.10.2019 13:56:28   
Spring
Cao Vojvodjanko!
Samo da ti javim da sam ja danas zvala RFZO u NSu i prvi slobodan termin je bio za 16.okt.
Rekli su mi da mi treba medicinska dokumentacija kao i uput OZ-1. E sad za to moram da jurim ginkeloga jer je ona meni izdala OZ-2. Da li ti znas da li treba nesto posebno da bude naznaceno ili je dovoljno da pise samo Za komisiju za VTO?


(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1899
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
1.10.2019 13:59:26   
vojvodjanka87
Cao, 😊 Ne znam to o tim oznakama nista stvarno ali pisalo je samo komisija za vto naznačeno na GAK Novi Sad i sa tim uputim ides u socijalno pa kad prodjes tu komisiju oni taj uput overe i daju jos neki papir i sa tim ides i u Betaniju. Kako god da napisu verovatno nece pogresiti. Poz



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Spring)
Direktna veza do poruke: 1900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here