|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2019 7:05:55   
studentica
Dobro jutro svima, 


nova sam na ovom forumu ali u ovoj prici sam pune 3 godine. I to je vreme lecenja steriliteta uzrokovanog pcos, ne pokusavanja da zatrudnim. Imam jednu neuspesnu vto i 1 missed iz stimulacije ovulacije Femozolom.
Juce sam imala aspiraciju u 2.vto i rezultate cekam. Posto sam pcos ovoga puta sam imala hiperstimulaciju i izvadjeno je 29 jc. Ono sto mi trenutno zaokupira misli je briga sto ne znam nijednu zenu koja je primila Diferelin za stop a ima/imala uspesnu trudnocu. Znam samo slucajeve da su zenama sa puno folikula davali Ovitrel iako su ih time svesno vodili u hiperstimulaciju.
Ja sam zabrinuta jer sam u jednoj doktorskoj disertaciji procitala sledece.
5. GnRH agonisti umesto hCG-a za završno sazrevanje oocita koriste se u GnRHantagonistima stimulisanim ciklusima. Humani horionski gonadotropin je korišćenuspešno preko 60 godina za indukciju ovulacije. MeĎutim, relativno dug poluţivothCG-a u serumu ima produţen luteotropni efekat, kao i višestruki korpus lutealnirazvoj. TakoĎe, on podiţe nivo E2 i P tokom lutealne faze, a samim tim povećava irizik od OHSS-a.Ovaj rizik je sličan i za urinarni i rekombinovani hCG.Dokazi studija manjeg obima sugerišu da ovaj pristup značajno smanjuje, ili čakeliminiše pojavu OHSS-a u populaciji pacijenata sa visokim rizikom za nastanakOHSS-a. MeĎutim, kada je u pitanju reproduktivni ishod u tim istim studijama,rezultati su kontradiktorni. Dok jedne prijavljuju normalan reproduktivni ishod, drugeprijavljuju razočaravajuće nisku stopu trudnoća u toku, i visoku stopu gubitaka u ranojtrudnoći.Zaključak je da upotreba GnRH agonista za završno sazrevanje oocita uGnRH antagonistima stimulisanim ciklusima daje obećavajuće rezultate kodpacijenata sa visokim rizikom za razvoj OHSS-a.

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1901
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2019 8:14:43   
lesli
Kod mene je postojala opasnost od ohss-a. Umesto ovitrelle sam primila diferelin i nakaon aspiracije sam pila orgametril. Doktorka je odlozila transfer. embrione su gurali do stadijuma blastociste i zamrznuli. Po ispijenom orgametrilu, krenuo je ciklus. Nakon toga su mi dali mikroginon jos mesec dana da smire jajnike i sledeceg ciklusa sam se javila na kliniku da se uradi FET.Vracena jedna blastocista, ostala sam trudna i sada imamo devojcicu koja je proslog meseca napunila godinu.

(odgovor članu studentica)
Direktna veza do poruke: 1902
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2019 8:27:34   
vojvodjanka87
Studentice dobro dosla 😘Mene znas, ja sam isto posle stimulacije dobila diferelin kao stop 12jc izvadjeno transfer odlozen, e sad ja ne znam sto ali dobila sam posle aspiracije da pijem femozol... Za fet sam dobila ovitrel koji je dobro uradio posao. Ja sam dobila dve ampule diferelina koliko su tebi dali? 



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1903
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2019 9:53:25   
studentica
Da, 2 ampule.

Tvoj slucaj me dodatno uplasio jer razmisljam da nije dokaz ovog teksta o rezultatima diferelinu. Ali evo clanice sa pozitivnim iskustvom :) Nadam se da cu se snaci na forumu da procitam retroaktivno njeno iskustvo iz tog perioda.

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1904
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2019 12:18:36   
lesli

IZVORNA PORUKA: studentica

Da, 2 ampule. Tvoj slucaj me dodatno uplasio jer razmisljam da nije dokaz ovog teksta o rezultatima diferelinu. Ali evo clanice sa pozitivnim iskustvom :) Nadam se da cu se snaci na forumu da procitam retroaktivno njeno iskustvo iz tog perioda.


I zaboravih da napisem da je i FET radjen pod supresijom.Znaci kada sam dobila taj ciklus posle mikroginona, od 2.dc krece priprema za transfer u okviru koje sam primala diferelin 7 dana, 7 ampula. Svako vece po jednu. Od 3. dc je ukljucen estrofem za zadebljavanje endometrijuma i on je trebao biti iskljucen nakon 12. nedelje i 5 dana pred transfer (posto su vracali blastociste stare 5 dana) je ukljucen utrogestan koji je takodje trebao biti iskljucen nakon 12. nedelje. Imala sam uzasno komplikovanu trudnocu - krvarenje, kontrakcije itd. i pored toga trudnoca je opstala. Komplikacije, potpisujem, sa diferelinom nemaju veze. 

Vojvodjanka, to sto si pila je verovatno neki progesteron. Ja sam pila orgametril. Verovatno da izimitiraju prirodni ciklus (pretpostavljam da bismo brzo nakon aspiracije prokrvarile bez toga). Mislim da se kod vto i dodaje utrogestan jer oni aspiracijom pokupe i sadrzaj od koga bi trebalo da nastane zuto telo koje treba da luci progesteron u tim ranim fazama trudnoce.


(odgovor članu studentica)
Direktna veza do poruke: 1905
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2019 12:22:26   
lesli
Forumu sam pristupila u martu-aprilu 2018, a transfer je radjen u januaru 2018.Ali pisala sam i na ovoj, a i u temi Klinika Ivanovic, sa eto zakasnjenjem od par meseci drugim devojkama, pa prelistaj i te dve teme.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1906
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2019 12:23:11   
vojvodjanka87
Ne femozol sam pila za stimulaciju jer sam isla na fet posle prirodne ovulacije, posle sam dobila i utrogestan i kardiopirin i depo posle transfera. Studentice nemoj da te moj slucaj plasi to je jako retko i desava se samo baxuzi a kakva sam ja. Ako ne mozes nesto da promenis cemu nerviranje i toliko opterecivanje kad ce ti opet biti isto, samo sto ces sebi da naskodis.. Sad se fokusira na to da sto pre prodjes te komisije za fet i da zavrsis to, ja ti zelim svu srecu da dobijes sto vise blasti ❤️



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1907
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2019 12:32:34   
lesli


IZVORNA PORUKA: studentica

MeĎutim, kada je u pitanju reproduktivni ishod u tim istim studijama,rezultati su kontradiktorni. Dok jedne prijavljuju normalan reproduktivni ishod, drugeprijavljuju razočaravajuće nisku stopu trudnoća u toku, i visoku stopu gubitaka u ranojtrudnoći.Zaključak je da upotreba GnRH agonista za završno sazrevanje oocita uGnRH antagonistima stimulisanim ciklusima daje obećavajuće rezultate kodpacijenata sa visokim rizikom za razvoj OHSS-a.



A sto se ovoga tice, ja ne bih brinula. Imaju dve studije sa oprecnim rezultatima. Pitanje je kako su izvodjene te studije i da li je kod zena kod kojih se pojavilo manje trudnoca i vise pobacaja, uzrok tome bio diferelin ili je postojao i neki drugi faktor koji nije ispitan.Ne bih ja te studije uzimala zdravo za gotovo. Moras verovati svom lekaru da zna sta radi. Mislim da je i to poverenje bitno tokom celog procesa. Ja sam doktorki koja me je vodila verovala bezuslovno iako mi se na momente njene odluke nisu svidele (ali se ubrzo ispotavilo da je 100% u pravu). Ako ne verujes lekaru koji te vodi, moj savet - menjaj kliniku.

Ps. I dobro je sto hoce da izbegnu hs. Kada sam pitala dr zasto odlaze transfer rekla mi je da nece da rizikujr ohss. Nisam imala pojma sta je to, dosla sam kuci, potrazila malo na internetu i bila joj zahvalna jer sam citajuci iskustva nekih zena naisla na jezive stvari...

(odgovor članu studentica)
Direktna veza do poruke: 1908
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2019 12:34:19   
lesli


IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

Ne femozol sam pila za stimulaciju jer sam isla na fet posle prirodne ovulacije, posle sam dobila i utrogestan i kardiopirin i depo posle transfera. Studentice nemoj da te moj slucaj plasi to je jako retko i desava se samo baxuzi a kakva sam ja. Ako ne mozes nesto da promenis cemu nerviranje i toliko opterecivanje kad ce ti opet biti isto, samo sto ces sebi da naskodis.. Sad se fokusira na to da sto pre prodjes te komisije za fet i da zavrsis to, ja ti zelim svu srecu da dobijes sto vise blasti ❤️





Aha, razumeh da su ti posle aspiracije dali taj femozol. A oni su ti ga dali u pripremi za fet...

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1909
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2019 16:55:33   
vojvodjanka87
Da dobro si razumela, dobila sam femozol posle aspiracije ne znam zasto ali kontam da vraca E2 u normalu ili sl, i dobila sam ga pre feta da mi naraste folikul... 



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1910
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2019 11:27:08   
studentica


IZVORNA PORUKA: lesli

Forumu sam pristupila u martu-aprilu 2018, a transfer je radjen u januaru 2018.Ali pisala sam i na ovoj, a i u temi Klinika Ivanovic, sa eto zakasnjenjem od par meseci drugim devojkama, pa prelistaj i te dve teme.



Lesli, nisam naisla na podatak koliko je kod tebe jc aspirirano a koliko si blasti dobila?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1911
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2019 21:46:01   
lesli


IZVORNA PORUKA: studentica



IZVORNA PORUKA: lesli

Forumu sam pristupila u martu-aprilu 2018, a transfer je radjen u januaru 2018.Ali pisala sam i na ovoj, a i u temi Klinika Ivanovic, sa eto zakasnjenjem od par meseci drugim devojkama, pa prelistaj i te dve teme.



Lesli, nisam naisla na podatak koliko je kod tebe jc aspirirano a koliko si blasti dobila?



Dovoljno. 😉Necu ti pisati brojke, jer ne treba da se opterecujes njima.Svaka od nas je posebna prica i mislim da ti brojevi zavise od godina, problema zbog koji dolazimo na vto itd.

Dobili smo ne bas puno jc iako sam imala hiperstimulaciju, jer je dosta folikula bilo prazno. Na moje razocarenje brojem jc, doktorka mi je rekla da je njoj dovoljna i jedna jc. I bila u pravu... jedna je vracena i prvi transfer je bio uspesan.

(odgovor članu studentica)
Direktna veza do poruke: 1912
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2019 22:28:01   
studentica
E lepo si mi rekla user posted image

Sustina i jeste u tome da treba imati srece u svemu ovome.

Ja se najvise plasim kad citam slucajeve neuspelih transfera u kojima su vracene po 3 blaste. Ne mogu u svemu tome da nadjem nikakvo logicno objasnjenje. Da bas nijedna od 3 blaste nije dobra???

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1913
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2019 22:32:53   
vojvodjanka87
Mozda nije sve u tome kakve su blaste, nekome endo nije dobar, nekom nesto drugo, ja sad ispituje sve moguce sto znam...



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu studentica)
Direktna veza do poruke: 1914
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2019 22:36:25   
studentica
Procitala ja negde da je 80% do embriona a 20% svi ostali faktori.

Seti se vanmatericnih trudnoca, gde im je tu endometrijum?

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1915
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2019 22:37:38   
vojvodjanka87
Tu si u pravu 👍 Meni se vezalo obe  to ali losi embrioni, treci transfer ne znam kako cu podneti.. 



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu studentica)
Direktna veza do poruke: 1916
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2019 22:43:34   
studentica
Da li ti je neko iz klinike dao neko objasnjenje do cega moze biti?

Ja sam toliko bila skepticna po pitanju diferelina za stop ali pogledaj uspeh iz prve clanice lesli sa 1 blastom.

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1917
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2019 23:01:42   
vojvodjanka87
Ne niko nista, tipa bez texta su da su oba mehura prazna, dr je faca prenerazena bila a ja sam vec videla na ekranu sta je, on nista jos nije rekao ja sam rekla "prazni su", a on kaze pa bas oba nmg da verujem ☹️ Kao docemo kad sve prodje i reci ce nam sta dalje da radimo, samo ja vise nisam sigurna u embriologe tamo, ali cekam da vidim sta ce sa tobom biti a od srca ti zelim sve najbolje, pa cu onda razmatrati... Videla si immortal sta je bilo, oko 40jc i samo 4 blaste od kojih je ja mislim 1 odustala ako se ne varam. 



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu studentica)
Direktna veza do poruke: 1918
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2019 23:04:17   
studentica
Sve 3 smo primile Diferelin za stop...

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1919
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2019 23:19:02   
vojvodjanka87
Mislim da je i Zoka primila diferelin, a eno je gura 4 mesec. 😊Mozda i peti nisam sigurna. 



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu studentica)
Direktna veza do poruke: 1920
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2019 23:51:44   
lesli
Ja vam potpisujem da nije do diferelina. Klinika Ivanovic koristi tu semu sa diferelinom. Da je neuspesna, odustali bi od nje. Nesto drugo propustaju...

(odgovor članu studentica)
Direktna veza do poruke: 1921
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.10.2019 22:02:49   
haozho
И ја сам користила Диферелин. Одложен ми је трансфер био због танког ендометријума, после су ми га у идућем циклусу наместили да буде супер. Микрогинон сам узимала. Враћене две бласте обе се примиле ево за пар недеља треба да се породим. 
Само позитивно размишљајте и верујте да ће све бити ок. Држим палчеве да све прође супер! Поздрав



(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1922
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.10.2019 20:11:46   
Anoniman
Zene treba mi informacija...nakon aspiracije medju ostalim preparatima pripisan mi je fraxiparin u 2 naredne nedelje sigurno a mozda i za kasnije, jos uvek ne znam. Molim vas recite mi da li taj fraxiparin 0,3 ml mogu da nabavim preko recepta od svog izabranog ginekologa u dz na racun drzave posto reda velicine je 220 din a ide 1/dan?

(odgovor članu haozho)
  Direktna veza do poruke: 1923
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.10.2019 21:46:46   
jess021
Evo ja cu da ti odgovorim iako ne znam da li je jos uvek tako jer su poostrili kriterijume. Ja sam dobijala, ali to je bilo pre 5 godina. Najbolju info ces dobiti od svog ginekologa. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1924
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.10.2019 22:26:50   
lesli


IZVORNA PORUKA: jess021

Evo ja cu da ti odgovorim iako ne znam da li je jos uvek tako jer su poostrili kriterijume. Ja sam dobijala, ali to je bilo pre 5 godina. Najbolju info ces dobiti od svog ginekologa. 





Ja kada sam primala, nije moglo na recept. Bilo je ili da izda nalog da mi dolaze kuci i daju svaki dan ili da ja idem u dz da primam. Pred kraj sam bila i na 2 fraksiparina od 0.6 na dan. Kupovali smo ga.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here