|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:08:34   
Anck Su Nmaun
Jao pa sta ces upalice se . Preavuci pa.nastavite sa.nunanjem user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:08:40   
mama Jo
Nemoj dok spava... ja sam u varijanti - ne dirati ih dok spavaju. Da mu smeta bunio bi se 😊
A tako mi je i patronazna rekla - samo stavi malo deblji sloj kreme da cuva guzu, i cim se probudi lresvuci.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:09:51   
Anck Su Nmaun
Da ga ostavi ukakanog ....

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:12:53   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Da ga ostavi ukakanog ....

Anck ja ovih dana bas kao ti. A mm i patronazna kazu ovo sto kaze mama jo. A ja kao opsednuta presvlacim. I evo cim nisam jedan dan eto ti problema. Jer on je uvek malcice ukakan. Bukvalno. Nakaslje de pa prdne i onda se malcice ukaka. Kine ukaka se. Pa onda kad zapravo kaki itdm ja opsesivno presvlacim a on kaki li kaki i samo ga maltretiram. Budim i bljucka pa stuca pa cuda ziva

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:14:23   
mama Jo
😂
Pa nadam se bas da nije onako jako kao sto bebe umeju 😂
Proviri Ljisho, ili probaj polako da ga ne probudis...


E, pa to - ako samo prducne pa malo ispusti nesto, to ne moras istog momenta presvlaciti... tako je meni patronazna rekla, kad sam je prvi mesec presvlacila svaki boziji cas.... ja se plasim ojeda pa stalno presvlacim... a onda mi je ona rekla to za kremu

< Poruku je uredio mama Jo -- 29.4.2018 14:17:03 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:14:51   
Anck Su Nmaun
Ne znam .... ne bih pametovala al ne bih ostavljala bebu ukakanu. Niti sam

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:16:10   
Sanjica26 RR
Treba da ga presvlacis. Kako da spava tako ukakan i plus kazes da se guza malo zacrvenela. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:19:34   
mama Jo
Sad cu ja ispasri neuredna mama 😂😂

Meni se sto puta desilo u pocetku da krenem da presvlacim cim se ukaki, i onda mi naprsvi haos jer krene da nastavi da kaki dok je presvlacim... svakako da ne treba da soava ukakena beba.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:21:12   
Anck Su Nmaun
Ajd sad za kaznu prijavi se u temu Vuki user posted image user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:22:23   
mama Jo
Hahahaha 😂 idem 😂

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:25:35   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ajd sad za kaznu prijavi se u temu Vuki user posted image user posted image

user posted image

Proverila sam stanje u peleni. PRdnuo je i ima samo straftica. Tako da cu ga ostaviti.

Da idem i ja u Vuki? user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:27:01   
Anck Su Nmaun
Hahahahah obavezno da se prijavis nije straftica za zanemariti user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:28:39   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ajd sad za kaznu prijavi se u temu Vuki user posted image user posted image

user posted image

Proverila sam stanje u peleni. PRdnuo je i ima samo straftica. Tako da cu ga ostaviti.

Da idem i ja u Vuki? user posted image


user posted image user posted image
Tako sam ja isto... pocela da viruckam.
Ali svakako je na 3h presvlacim i izmedju ako se ukaki, bas kad zaspi, a ima samo tackica to nisam odmah 😂


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:32:48   
Misha i Ljisha
Ja kad god ga presvlacim, a minimum ga presvlacim izmedju svakog podoja, njemu je pelena prepuna. Piski i uvek je kazem malcice ukakan. Ni ne smrdi, pa ako nisam bila pored njega, tj ako spava ni nemam pojma da se ukakao. A onda tako zavirujemuser posted image

Anck ni meni nije straftica za zanemariti ali meni je najzalije sto bljucka kad ga presvlacim posle podoja. Nije mi to ni sto ce se probuditi nego to bljuckanje i onda bljucka vise puta, pa na kraju krene da stuca i bljucka, a samim tim nikako ni da zaspi. MA ne znam. Izbacicu skroz vlazne kuci sam. Njih cu samo kad negde idemo. A kuci ionako najcesce koristim vlaznu pelenu. A sad cu cini mi se tufercice da uzmem jer su mekani i malu posudicu za vodu pa cu tako

Inace OTPAO nam pupak user posted image ju sva sam se istraumirala hahaha...ne znam zasto.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:36:44   
mama Jo
Joj Ljisho, svega si me set_ila sada 😊
Tako je to sa bebama u pocetku... ali vec posle prvog meseca nekako postane lakse.

Ja im stalno perem guze kad se ukake, i starijoj jos uvek. Nismo imali problema sa ojedom...

A to bljuckanje, stuckanje, pa ne moze da zaspi od toga... jaoj 😑


< Poruku je uredio mama Jo -- 29.4.2018 14:37:38 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:41:58   
Misha i Ljisha
user posted image instant prisecanje hahaah...

moja D nikad nije imala ojed. NIKAD. Ovo mi vec strasno. mislim nije to nista ali ja isto tako se bojim tog ojeda kao ludak. Ma ko ce meni ugoditi moja D kakila jednom u 10 dana a ovaj serka svako malo user posted image kako ja ne dobijem neko "normalno" dete???

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:43:48   
mama Jo
Hahahahaha 😂 Ljisho carice!! 😊

Moje su obe kakile 100 puta na dan, presvlacila ih kao pomahnitala 😂
I ako se desi tako da zaspi a mislim da se ukakila i malo, joj sta da radim- da je budim, da je ostavim... uf!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:46:17   
Misha i Ljisha
Pa znas kad me sveki pitala zasto ga presvlacim non stop? Ja stvarno trosim tih pelena..... pa strasno. Kaze sveki "jaooo pa neko presvuce tek kad pelena bude jako teska i naduvana" PA puna mu je pelena! Ali stvarno da ga ostavim npr nepresvucenog tacno bi mu probilo do sledeceg podoja. A kazem opet da ne pricam o tom kakanju na svako malo.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 14:54:09   
Anck Su Nmaun
To zbog bljuckanja ne prresvaciti ga onako da dignes noge nego okretanje alagano levo desno.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 15:08:46   
Rosita
Ljišo, apsolutno SVE isto, s tim što smo mi zaradili ojed upravo iz tih svako malo štrckanja! Evo, ja sam apsolvirala tu temu pa ću ti reći šta ja radim. Redovno menjanje pelene pre podoja pod obavezno, znači na 2-3 h. Kad štrxne i ukaka se posle podoja, a spava, naravno zlo mi da ga budim i da bljucka. Držim ga kratko da učvrsti san, pa lagano spustim u krevetac koji je izdignut i minimizuje bljuckanje. Prethodno stavim podmetač frotirni, nepromočivi, njega na podmetač. Laaaagano skinem šortc\ trenerku i laaagano pelenu. Prethodno uključim slabo fen koji će mi svakako služiti da posušim guzu ( preporuka halo bebe). Onda vaticama natopljenim vodom očistim anus, posušom fenom i krema i kako tako pelena, ne obučem ništa više, izvučem podmetač i pokrijem. Uspeh u nebudjenju 50%-50%.
Ne radi nam lift i dalje. Ali sam teglila kolica , vodila ih van, N spavao, D izvozso trotinet, išao na sladoled, poigrao se. Ja sa njima dvojicom slabo šta stižem. Ali malopre D jeo voće, gledao crtać, N stavila u kolica, ćutao o bio prisutsn u kupatilu gde sam obavila razne Antivuki radnje i oprala kosuuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 15:08:47   
IvanaSK RR
Meni u porodilistu sestre "neeee, mama, posle dojenja da presvlacite, samo pre, bljuckace tako" a ukakana i pre i posle podoja. I bljucka kako god.
Nju presvlacim cim se ukaki jer se brzo ojede. Ako se dete ne ojeda nek bude i malo ukakano, mozda nauci sa par meseci na nosu user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 15:10:58   
Anck Su Nmaun
Hahahahah jadno dete od muke ce sa 4 meseca da progovori i kaze daj mama bre nosu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 15:12:48   
Rosita
N se osvedočeno lako ojeda i mora da se pazi baš. Pelena trošim kao blesava.
PS ovaj fen što pomenuh, služi za sušenje ali doprinosi i nebudjenjuuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 15:13:02   
IvanaSK RR
Pa to, Anck user posted image
Ja sam pre neki dan razmisljala koliko Rosita trosi pelena... Evo i Ljisa sad..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
29.4.2018 15:16:57   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Meni u porodilistu sestre "neeee, mama, posle dojenja da presvlacite, samo pre, bljuckace tako" a ukakana i pre i posle podoja. I bljucka kako god.
Nju presvlacim cim se ukaki jer se brzo ojede. Ako se dete ne ojeda nek bude i malo ukakano, mozda nauci sa par meseci na nosu user posted image

Isto, narocito sada kada je vruce cak ga i dalje nocu presvucem oko tri pa sta ako bljucne, kako da sedi upisan celu noc?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here