|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rastresit pirinač
8.4.2019 9:13:42   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Milena18

Spremala sam juče ovaj Scotti Parboiled u rerni, po Aninom receptu. Odličan je bio, ne menjam recept.




user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Rastresit pirinač
8.7.2019 7:40:08   
mama ivane

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Priprema

1 šolja pirinča se stavi u šerpu sa 2 čaše hladne vode. Dodati so ili vegetu (po želji).
Uključiti na najveću vatru do trenutka kada proključa.

Tada smanjiti na najmanju vatru i poklopiti. Ostaviti tako tačno 20 min i onda isključiti vatru. Ostaviti na šporetu još 5-6 minuta. Tokom kuvanja ne mešati, ne otklapati.

Pirinač će biti skuvan perfektno i biće suv i baršunast.

Ako kuvate braon pirinač, postupak je isti ali trebaće mu mnogo duže na tihoj vatri.




8 godina kako sama spremam hranu i jos nisam naucila da skuvam pirinac onako kako se kaze rastresit , Bas cu danas probati da skuvam pirinac na ovakav nacin

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Rastresit pirinač
8.7.2019 7:40:58   
mama ivane


8 godina kako sama spremam hranu i jos nisam naucila da skuvam pirinac onako kako se kaze rastresit , Bas cu danas probati da skuvam pirinac na ovakav nacin

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Rastresit pirinač
8.7.2019 9:07:14   
doramar11
Ja dodam i malo ulja i bude ok, ne lepi se pirinac.

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Rastresit pirinač
8.7.2019 9:41:50   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: veselica RR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

To je ovaj pirinač

user posted image

Dobro ga operem, sipam u vatrostalnu posudu, nalijem vodom (otprilike da vode bude 1 cm iznad pirinča a može i manje), začinim, dodam malko masl. ulja i ubacim u rernu. Gotov je čim voda ispari.

Volim da ga spremam sa pečurkama koje iseckam, dobro propržim na maslinovom ulju, začinim naravno, i samo pomešam sa već spremljenim pirinčem. Ranije sam u tu kombinaciju dodavala baby brokoli ali ne mogu nigde ovde da ga nađem.

Ovaj koristim za rižoto

user posted image




Mama ivane, evo kopirala sam fotku, ja koristim ovaj pirinač i spremam ga u rerni, kao što piše. Nisam baš dugo spremala ovako u šerpici kao što je na početku teme i on će ti nekad uspeti, nekad ne jer je naš pirinač postao užasno loš. Ja ga već godinama ne kupujem.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Rastresit pirinač
8.7.2019 12:56:54   
Duškić
Super je ovaj. U Maxiju bude cesto na akciji.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Rastresit pirinač
8.7.2019 16:20:22   
mama ivane
Hvala na savetu Ana RR bas cu probati ovaj Rissoto , do sada sam kupovala obican pirinac

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Rastresit pirinač
10.7.2020 7:18:46   
branki*
Meni opet jyce nije ispao pirinac kako treba.proprzila sam ga.dolila vodu.ali sam mesala .mozda treba da ne mesam?je l poklopite serpu ili bez poklopca?ne izgori ako se ne mesa..inace,obozavam kad je pirinac lepo rastresit,ali mi ne uspe .



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Rastresit pirinač
10.7.2020 8:55:33   
bikicaV

IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: veselica RR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

To je ovaj pirinač

user posted image

Dobro ga operem, sipam u vatrostalnu posudu, nalijem vodom (otprilike da vode bude 1 cm iznad pirinča a može i manje), začinim, dodam malko masl. ulja i ubacim u rernu. Gotov je čim voda ispari.

Volim da ga spremam sa pečurkama koje iseckam, dobro propržim na maslinovom ulju, začinim naravno, i samo pomešam sa već spremljenim pirinčem. Ranije sam u tu kombinaciju dodavala baby brokoli ali ne mogu nigde ovde da ga nađem.

Ovaj koristim za rižoto

user posted image




Mama ivane, evo kopirala sam fotku, ja koristim ovaj pirinač i spremam ga u rerni, kao što piše. Nisam baš dugo spremala ovako u šerpici kao što je na početku teme i on će ti nekad uspeti, nekad ne jer je naš pirinač postao užasno loš. Ja ga već godinama ne kupujem.




Moj drug je donosio sa kosova testenine barilia i sosove, bas cu ga pitati ya ovaj pirinač.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Rastresit pirinač
10.7.2020 9:03:24   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: branki*

Meni opet jyce nije ispao pirinac kako treba.proprzila sam ga.dolila vodu.ali sam mesala .mozda treba da ne mesam?je l poklopite serpu ili bez poklopca?ne izgori ako se ne mesa..inace,obozavam kad je pirinac lepo rastresit,ali mi ne uspe .




Branki, ne mešaš. Ali moj savet ti je da kupiš neki bolji pirinač, npr ovaj Scotti kao što ja koristim i samo ga ubaciš u rernu. Bude savršen.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Rastresit pirinač
10.7.2020 9:16:55   
branki*
Ana,proprzim prvo,nalijem vodu i u rernu bez mesanja?



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Rastresit pirinač
10.7.2020 10:55:41   
Ana RR
Ne pržiš, samo opereš, sipaš u vatrostalnu, naliješ vodu, začine i u rernu. I ne diraš dok ne ispari voda. Ali moraš da kupiš pirinač koji je za takvo spremanje.

< Poruku je uredio Ana RR -- 10.7.2020 10:56:44 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Rastresit pirinač
10.7.2020 14:51:53   
IvanaSK RR
Branki,ja proprzim na ulju dva,tri minuta,sipam duplo vise vode (jednu solju pirinca,dve vode) i dodam začine pa promesam. Kada prokuva iskljucim ringlu i stavim poklopac. Ostavim n ringli pola sata,a i vise nekada.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Rastresit pirinač
10.7.2020 21:58:48   
branki*
Hvala vam,Ana i Ivana😊

Probacu oba nacina.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 64
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Markiza Torta (malo improvizovana)
Ringerajin kuvar: lelaigor
Ukusni prokelj
Ringerajin kuvar: minnica



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here