|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  110 111 [112] 113 114   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 18:38:17   
Maraj
Pa mama jo ovo je stvarno ok. Svi gradovi po Srbiji daju neku crkavicu bg nista. Evo ja sam se porodila pre manje od 3 god i nista nisam dobila od grada a gradovi po unutrasnjosti su i tada davali svakom rodjenom detetu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2776
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 18:57:16   
Misha i Ljisha
Maraj NS daje samo za prvo dete.
Kolko ja znam

Bata dremka pre kupanja klasika

IDem da ga budimuser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2777
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 18:57:55   
Rosita
Moja zaova je od svog grada u unutrašnjosti dobila 200 000 za drugo! U Bg svi dolaze pa nema racun. Gradovi u unutrašnjosti to daju kao stimulaciju ostajanja. Treba da si prijavljen neko propisano vreme da ostvariš to pravo.
Pa ljudi je l ovo Bg ili London? Potop trenutno

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2778
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 18:58:42   
IvanaSK RR
Mi dosli sa rodjendana, sedimo u kuci pljusak je. Bio dogovor da nastavimo rodjendan tu kod zgrada, al kisa pokvari sveuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2779
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 19:41:44   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: Rosita

Moja zaova je od svog grada u unutrašnjosti dobila 200 000 za drugo! U Bg svi dolaze pa nema racun. Gradovi u unutrašnjosti to daju kao stimulaciju ostajanja. Treba da si prijavljen neko propisano vreme da ostvariš to pravo.
Pa ljudi je l ovo Bg ili London? Potop trenutno

U kom gradu u unutrasnjosti (btw mnogo me nervira taj termin) , mozda u Jagodini i to ako je rodila sa 45, 50 godina :)) nigde na jugu, niti u Nisu o manjim mestima je smesno i pricati, za drugo dete ne dobijes nista, ni dinar! U Nisu konkretno dobijes 20 000 za prvo plus 50 000 ( takodje za prvo) ako si nezaposlen i to je sve! Za drugo, trece, cetvrto nista..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2780
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 19:47:23   
mama Jo
Jedino Jagodina izgleda i evo sad bg će davati za drugo, ns ne daje sigurno

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2781
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 20:00:29   
Maraj
MK ja u bg-u ni za prvo nisam nista dobila pre 3 god. To tek sad uvode.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2782
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 20:12:00   
MimaKos
To je zato sto se tada ( kada je dodatak republicki za prvo dete bio 37 000 za celu Srbiju) razmisljalo kao da je prvo dete prirodna potreba coveka za potomstvom i da to ne treba novcano stimulisati, tako se razmislja i u vecini zemalja pa je u svim zakonima i u inostranstvu slicna stvar.. Zato se za drugo, trece daje mnogo vise.. Stoji da se u Beogradu rodi mnogo vise dece pa je to veci izdatak nego u drugim gradovima, ali se ne radi o tome nego da su tek sada skapirali da odumiremo pa se setili da ti poture neku crkavicu i za prvo, vaznije fontane od beba.. Nema to veze sa politikom ostanka, ko ce da to zabrani da se preselis kad se porodis?! Ali ima veze sa tim da ovde mnogo mama i.porodilja ne rade i situacija je lako losa, pa iz tog razloga bar malo pomoci ima.. za razliku od Beograda gde je puno vise porodilja u radnom odnosu odnosno na porodiljskom odsustvu a to drzavu kosta daleko vise, plus sto je sam prosek plata u Beogradu veci pa si imao situaciju da neko dobija 100 % zarade a zaradjuje 250 000 mesecno! Zato su sada smanjili na maksimum 3 prosecne kolika god da ti je plata, a to mu dodje nekih 150 000 mesecno..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2783
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 20:27:26   
Maraj
Mk te koje zaradjuju 250 000 najcesce nisu prijavljene na taj iznos vec na manji. I posle 3 meseca moraju da se vrate na posao.
A to da bg vise kosta jer ima vise porodilja....pa mi u bg kasu uplacujemo i veci porez jer nas ima vise tako da ne vidim tu logiku.
Kada se svuda po Srbiji davalo za prvo dete bg jedini nije davao. Sad su se nesto kao set_ili i to daju 10 000. A po Srbijj daju dosta vise

< Poruku je uredio Maraj -- 28.6.2018 20:28:01 >

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2784
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 20:34:48   
jess021
Mi bile na igralistu pa nas uhvatio pljusak user posted image
Jedva stigosmo kuci.
Zamislite, danas je mojoj mami neki lik otrgnuo zlatnu ogrlicu sa vrata i pobegao, bas se potreslauser posted image Evo i sad je sva nikakva iako pokusavam da je oraspolozim. Bitno da je ona dobro. Na igralistu se potukli neki klinci, tacnije jednog su isutirali.
Kud plovi ovaj broduser posted image

Maraj, ko se to posle 3 meseca vraca na posao?
Nemoj da se ljutis, ali mislim da nisi upucena kako zive ljudi prema jugu. Naravno da ima izuzetaka, ali naspram Bg je tuga.

< Poruku je uredio jess021 -- 28.6.2018 20:36:52 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2785
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 20:35:57   
MimaKos
Izvini, a u koju se to bg kasu uplacuje porez, objasni mi molim te? Prvo, netacno je da rade neprijavljene jer sto bi firma koja radnika placa 2 k evra rizikovala inspekciju? Drugo, ko ih tera da se vrate? Trece, ako su neprijavljene onda i ne placaju porez, dobijaju onoliko na koliko su prijavljene a to nisam izmislila ja, vec su to zvanicni podaci, i zato su ima sada i smanjili sa 5 prosecnih na 3 maksimum, a to sigurno nisu uradili jer ih je bilo malo... narocito u drzavnim firmama i upravama, institucijama i slicno. Novac ide u republicku kasu i odatle se isplacuje i meni u Nisu i tebi u Bg-u...i da dodam, mnogo njih se i bunilo septembra kada je zakon usvojen sto im se smanjuje maksimalan iznos nadoknade na 3 proseka, cak su se i organizovale , toliko ih je malo..

< Poruku je uredio MimaKos -- 28.6.2018 20:39:33 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2786
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 20:37:06   
Maraj
Jess i mojoj mami prosle god u maju. Romi naravno. I ja sam bila tu i L. Ja sam se bas potresla. Nokti su joj njegovi sce ostali po grudima kako je scepao. Jel bila u mupu da prijavi napad. Neka ide ako nije bila

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2787
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 20:38:00   
Maraj
Mk prijavljene su ali ne na pun iznos

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2788
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 20:39:41   
jess021
Maraj, nije rom, ali to nije ni bitno. Nije isla, jer od toga nema nista a i morala bi da ide na drugi kraj grada.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2789
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 20:41:22   
Maraj
Jess vracaju se sve one koje hoce da zadrze taj dobro placeni posao.
Ne ljutim se ja . Znam.kako se zivi pk unutrasnjosti. Ja npr u prosveti imam istu platu kao neko u Nisu. A taj u Nisu ima mnogo manje troskove nego ja u bg-u. Evo npr ja placam uz sada u trudnoci 8000 din. Plus pregled i briseve. Zadnji put sam platila 14 000 uz prwgled i bris.
Pa koliko mi vremenski treba i benzina da dodjem do tog mesta gde mi je dr. Ili taksi da platim koji je do tamo oko 1500 djn u jednom pravcu. Ne verujem da je toliko u Nisu. Tj znam da nije

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2790
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 20:48:35   
jess021
Maraj, ali ti ides privatno. To je tvoj izbor, mogla bi da ides u dz za dzabe, kao i neka iz Nisa


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2791
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 20:50:05   
Maraj
Jess mogla bi da nemam problema koje imam. Zato celu platu ostavljam dr. Al dobro nije to poenta. Htela sam da uporedim cene. Evo neka MK kaze koliko je uz u Nisu. U bg-u je 8000

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2792
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 20:52:50   
MimaKos
A zasto uopste placas uz i briseve? Ako hoces privatno i u Nisu te toliko kosta. Ja sam svoju trudnocu celu odrzavala drzavno i nije me kostala ni dinar, a drugarica je pukla 1000 evra za istu stvar kod privatnika, u Nisu. Drugo, zasto taksi? Vama je bolji javni prevoz nego bilo gde u Srbiji. Meni pola familije zivi u Beogradu (u njihovim sopstvenim stanovima, ako ste podstanar kirija je u bgu skuplja dosta) i odlicno znam koliko kosta zivot i tamo i ovde, zivela sam u Beogradu i to sama, sto je najskuplja opcija. Kupujemo u istim supermarketima po istim cenama. Ako hoces luksuz kosta i ovde i tamo, puno.

< Poruku je uredio MimaKos -- 28.6.2018 20:54:19 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2793
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 20:55:53   
Maraj
MK iz zdravstvenih razloga je odrzavam privatno
A imam i ja rodbinu u Nisu i kad odemo tamo crkavamo od smeha kakve su cene. Sa prijateljima se "bijemo" ko ce ceh da plati
Drugo bg je veliki pa mislim da nije ok da ja u trudnoci u 7/8ili9 mesecu idem gsp-om i da menjam 3 prevoza.

Samo cekam sad moderatore da nas pecnu user posted image

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2794
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 20:57:06   
Anck Su Nmaun
Promasili ste temuuuuu..moderi spavaju user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2795
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 21:06:41   
Misha i Ljisha
MAraj i u NS ako ces kod Novakovke na UZ ona dere i po 12000 sigurna sam da i u Nisu ima takvih cena.

NO nije tema user posted image Hocu reci svako mesto gde se zivi ima prednosti i mane. Ja na salasu i ja ovde u urbanoj sredini. Da neke stvari su i tamo lakse bolje i jeftinije a neke stvari su mi ihaj skuplje.

P spava naravno od 8 ja narucila picu i gledam seriju user posted image

D i mm se kupali jupiii...Bilo je ok vreme, zvali su me, ona mi je jaaakoooo umorna jedva je gledala verovatno vec spava.

Sve sam iscitala sta ste pisale nista zapamtila user posted image

Pari drzi se. Iz mog iskustva ako ti je devojcica placljiva kao moj P neces stici u fulu da se doteras da ides kod dr. user posted image Jedva ces se trcecim korakom pristojno obuci hehehe..Nemoj da te to stresira. Sve je stvar pogleda na situaciju.

Inace izadjem danas sa P napolje i istog momenta me posrao golub po kosi, obrazu i majici user posted image al ajd racunam to je sreca hehehe

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2796
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 21:08:26   
Maraj
Ljiso user posted image i mene skoro kad ne bacih peglu na sred ulice

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2797
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 21:08:27   
Anck Su Nmaun
Ljiso bice para user posted image
Gde su na moru?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2798
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 21:10:08   
Misha i Ljisha
Anck u Budvi su danas bili. Ne znam gde ce sutra user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2799
   RE: Razgovori mama 06/18 [chat]
28.6.2018 21:10:57   
MimaKos
Ja sam do porodjaja isla busom, cak dve linije menjala, sa detetom od 4 god... ne vidim sta je problematicno u voznji gsp-om.. Ali ako se ti sa prosvetnom platom bijes da platis racun bilo gde onda definitivno ne primas koliko i neko u Nisu na istom poslu :)) sto se samih kafica tice, cene su skoro iste, jedino su u Beogradu restorani skuplji, ali ako zivis takvim zivotom da rucas po restoranima, onda se to opet podvodi pod luksuz o kome sam malopre pisala. Inace, vreme kod nas haos, i kazu trajace jos neko vreme.. a ja zakovana unutra i bukvalno sa bebom ne znam gde bih mogla. I njega mi zao, sedi kuci vec danima, cerka bar u vrtic ode.

< Poruku je uredio MimaKos -- 28.6.2018 21:13:01 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  110 111 [112] 113 114   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  110 111 [112] 113 114   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here