|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 18:36:54   
mama Jo
Maslacak, probaj da citas naglas, mozda ce i A biti zanimljivo, tj.sigurno hoce, bebe vole da im se prica sta god 😊
Mi smo evo vodili J u selo, komsije blizu imaju farmu koza, pre neki dan je pozelela da ih vidi user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1201
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 19:27:57   
Maraj

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Jeste taj bebeci period je bas takav da jedva uspes od njih bilo stabda uradis... Maraj, kako L prema bebi? Je l' pokazuje neke znake ljubomore?
Kako si, inace, ti? Je l' ti rana ok?

E on je super. Lepo je prihvatio. Ne pokazuje da je ljubomoran. Ujutru kad ustane pre nje, pita gde je Sofija. Hoce da je pomazi, poljubi. Jos je grcevi mucili pa je plakala...a on dodje pa joj kaze da ne place. Slatki su. Mnogo je bolje nego sto sam ocekivala user posted image pu pu user posted image
Rana...ok...bolje. zarasla je skoro skroz

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1202
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 20:14:36   
mama Jo
Divno Maraj, bas lepo stvarno 😊
Dobro je da si se i ti oporavila 😊
Samo uzivajte, tako i treba, samo da prodje taj stomacic, ali i to ce brzo...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1203
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 20:25:09   
pari
Meni proleteo dan. Prepodne mi bila drugaruca 2h,popodne sam se videla sa drugom drugaricom,bile smo T i ja malo i u setnji i eto...Bas je bilo hladno danas...sutra ce nadam se biti toplije.

Ljisho, nadam se da ce vas brzo proci taj stomacic...bas vas muci...
Maraj, bas mi je drago da je sve ok. A sto se tice sisanja i nosanja, meni je takav bio M...ima takvih beba...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1204
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 21:42:46   
mama Jo
Pari, super, prijalo je sigurno videti se sa drustvom...


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1205
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 21:57:13   
vonavoj
Pari,drago mi je da uzivate!
Mene glava bolela pola dana.dok nisam brufen popila..
Uskoro cu i u krevetuser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1206
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 22:06:25   
Sanjica26 RR
Dobro vece!
T i ja smo setale. Sad da popakujem sudove u masinu i da legnem. Sutra je praznik. Pitala sam direktorku da me oslobodi sednice, jer hocu da idem na Liturgiju. Nije problem. Bas cudno za nju.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1207
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 22:17:05   
mama Jo
E, da, i mi smo danas odradili sve da sutra ne radimo nista veliko zbog praznika. Pre tri godine mi je bio termin na sutrasnji dan, ali principessa je malko kasnije odlucila ipak user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1208
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 22:18:06   
Misha i Ljisha
Dobro vece. Sef mi je pre 45 min rekao da ce me zvati za pola satauser posted image al navikla sam vec na to.
Pari mislim da P nece proci stomak dokle god se ne resimo mlecnog.tj mleka. Ne mislim ja da on ima alergiju nego bas tako vari mleko da je prepun gasova. Kaki vec par dana zaredom i sad ga nije mucilo nekakenje. Pisala sam u temi o grcevima.
Me razumem zasto meni kao majci niko ne veruje da njega samo tiba boli. Salju nas kod neurologa psihologa ove nedelje imamo icing a za gastro nam nisu dali uput. Mrzim kad me olade i kazu procice. A kako da mu pomognem? Njemu i svima nama. On kad je dobar on je dobar. Kad se ispraznio danas dadoh mu vode da da se jos isprdi vezbali smo i stavih ga u krevetac budnog kad sam se vratila spavao je. Konacno olaksan. Ne trazi on da se nuna pa da kazes navikao se pa sad nece iz ruku.
Maslacak kazes kenjka ti Ana. Moje dete se dere dok pije mleko. Izmedju kenjkanja i dranja je velika razlika

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1209
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 22:26:17   
pocahontas
mene sto godina nije bilo na forumu, mislim da ima dve godine sigurno, udjem da vidim sta se desava i sta ima novo i vidim da se ljisha ponovila, D dobila batu, cestitaaaaam 😊

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1210
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 22:28:34   
Maslacak15
Sve je OK ljiso. Stvarno nemam nameru da se nadmecem i dokazujem cije dete vise place....neka Bude sve Tako kako ti kazes. Moja namera je bila Samo da kazem da imamo problema da spavanjem koje nismo imali. Probudila me bar 4 - 5 puta nocas ne secam se tacno. I da ja Muslim da postoje drugi uzroci osim stomaka. A koliko je moje dete mirno pitaj dunju, i koliko Mi je dozvolila cevapa da pojedem....Ali ii to nema veze neka bude kako ti kazes. Mirna Mi beba Bas jednostavna i easy going i meni je SVE lako.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1211
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 22:31:53   
vonavoj
Maslacak.mislim da Ljisha i ja najvise kukamo,neko na muza,neko na decuuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1212
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 22:51:58   
IvanaSK RR
Ljiso, evo ja ti verujem user posted image a i dodatno si me uverila sa snimcima gde batke jede... Bas je "muzika za usi".
Nemoj se toliko nervirati, proci ce i taj period.. Izdrzi.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1213
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 22:56:11   
Rosita
Ja bih sigurno odvela dete kod gastro. Ja sam možda subjektivna, ali bih. Tu ima značajnog refluksa, mislim, najverovatnije tipa "proćiće", a možda ipak dobiju neki koristan savet.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1214
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 23:02:39   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Rosita

Ja bih sigurno odvela dete kod gastro. Ja sam možda subjektivna, ali bih. Tu ima značajnog refluksa, mislim, najverovatnije tipa "proćiće", a možda ipak dobiju neki koristan savet.

Slažem se sa tobom.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1215
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 23:24:59   
Sanjica26 RR
Rekoh i ja da danas kod gastro obavezno da ode. I tek ce tada znati sta njega muci.

Pocahontas, dugo te nije bilo. Svracaj nam cesce.user posted image


< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 27.8.2018 23:37:23 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1216
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 23:32:03   
Misha i Ljisha
Sef me zvao pa sam prekinula pisanje posta u pola.

Pocahontas user posted image kako su tvoji curici? Tvoja smizla ove godine u predskolsko kao i moja jel da?

Maslacak ne mislim ja daje ijedna beba "laka za odrzavanje" ali definitivno se konstatuje ne samo s moje strane vec od strane i dr da je moja "malo teza". Ja konstatujem da moje dete nesto muci. Zasto se pre tri noci nije budio u placu? A prethodne dve jeste? Zasto se veceras najverovatnije nece probuditi?Sleep regression je sleep regression i to ne traje samo jednu noc niti periodicno jednu noc spava drugu noc ne spava. Ja samo vise ne znam kako da pomognem svom detetu koje se ocito pati. Bljucka haos. Hajd to mi je trenutno najmanji problem, bljucne obrisem sebe, obrisem njega obrisem pod. MEni je samo jako tesko da ga gledam kako pije mleko i place. A jos je dohrana za decu sa osetljivim stomakom. Na sisi je vristao na flasici se dernja( vristanje>dernja). Eto ja sve bebe sto vidim uzivaju cim im das sisu ili flasicu, samo je mom svako jelo mucenje.Mora postojati neki razlog za to a ne samo "procice". Nosila sam dr snimke i bilo je "procice" pa NE PROLAZI. Dokle?Dokle treba da se pati da bi neko obratio na njega paznju? A za dranje nas salju kod psihologa user posted image U cetvrtak idemo kod ocnog. A njega boli stomak. Ja kao MAJKA svog deteta kazem da moje dete boli stomak. Ja ne shvatam sta je tu tesko razumeti lekarima ili bilo kome drugom? Da vec 4 i po meseca dete boli stomak. Dernja se zbog stomaka, za ostale stvari kenjka (i to na njegovoj skali po drugim skalama i drugim mamama u okolini dernja se i za spavanje i za dosadu i za nemogucnost da uradi nesto sam, ali ja to uvek prepoznam, kad mu je dosadno pa hoce da ga animiras kad nesto zeli da uradi a ne moze pa se nervira kad mu se spava)

Kod gastro cemo otici privatno jer ovo vodanje po drzavnim lekarima me podseca na to kako su mog brata slali na ispiranje usiju a zalio se na stomak da bi na kraju utvrdili da ima cir na zelucu i da mu je 70 % zeluca osteceno. A niko nije pomislio da dete od 9 godina moze da ima cir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1217
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 23:37:56   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: pocahontas

mene sto godina nije bilo na forumu, mislim da ima dve godine sigurno, udjem da vidim sta se desava i sta ima novo i vidim da se ljisha ponovila, D dobila batu, cestitaaaaam 😊


Pa tebe nema 100 godina!! user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 1218
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
27.8.2018 23:44:59   
Misha i Ljisha
A sto se tice sazrevanja centralnog nervnog sistema vala i tu imam iskustva. D mi se budila uvek uvece 20 minuta nakon zaspivanja. U nevidjenoj dreci. I da njoj nije bilo nista, vec se kod beba faze spavanje brzo smenjuju a ne kao kod odraslih na 120 min i ona bi u REM fazi prozivljavala dan. Zato mi se i budila radeci tasi tasi i kojesta. Tako da vrlo dobro znam sta je sazrevanje CNS a sta je kad dete nesto boli

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1219
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
28.8.2018 0:00:59   
Maslacak15
OK sve je jasno. Izvini Sto Sam se usudila da kazem svoje misljenje. Zelim ti
Uspeha kod Gastro i pitam se kad je sve to Tako zasto nisi isla kod njega pre dva meseca. Ja se sigurno vise necu javljati na tu temu posto Mi nije namera bilo koga da uznemiravam. Imam dovoljno svojih dilema i problema. Laku noc svima.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1220
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
28.8.2018 0:13:34   
Misha i Ljisha
Kod 3 ralicita pedijatra smk bili i svi rekli PROCICE. I cekas i tako cekas da prodje a ne prolazi. Eto besna sam na sebe sam besna ma na sve sam besna. Jer mi se dete pati dok cekamo da prodjw to nesto. Sto ce nadam se najverovatnije proci samo nikako da se desi a nista ucinkla nisam da mu olaksam muke niti ijedan lekar.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1221
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
28.8.2018 1:03:28   
vonavoj
Ko je rekao da mi sin lepo spava?! Jaaa.i evo ga,ne pamtim kad se u pola 1 probudiouser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1222
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
28.8.2018 7:43:31   
Misha i Ljisha
Dobro jutro.

P je spavao od 19 do 4h. Lepo. To je njegovo standardno ako se budi onda je u 4 ako ne onda spava do pola 7.
Eno ga sa sestrom na podu cujem da se nesto nervira.

Maslacak ja tebe nisam dirnula u roditeljstvo a ti mene jesi vec u vise navrata. Necu da pocinjem. Ja samo ne mogu da razumem zasto sveki vise misli da je P bezobrazan nego sto ga boli stomak??? Kako moze beba da bude bezobrazna? I svi redom tako, pre ce reci da mu nesto fali u mozgu nego da dete nesto boli. To mi je prosto nepojmljivo. D ako je plakala kao beba uvek je bilo radi neceg, sve do bukvalno godinu i po. Posle toga je znala da zaplace i za neke druge stvari ali do godinu i po je iskljucivo plakala jer joj je nesto.

Idem da se oblacim. D doruckuje proje. Pa cemo opet u set_njicu kasnije.

Jos da dodam. Maraj divno user posted image definitivno je drugacije kad su deca razlicitog pola. Ne dozivljavaju se kao konkurenciju. Bravo za tvog L a toliko si brinula

Pozdrav mame

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 28.8.2018 7:44:38 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1223
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
28.8.2018 8:46:02   
Sanjica26 RR
Dobro jutro. Srecan praznik! Cekam devet sati, pa da krenemo na Liturgiju.
Ceka me brdo posla da odradim i plus rucak. Moram deci da ispunim mm i deci zelju da im spremim cufte u sosu.
Sofi nam je sinoc plakala sto nema vise paradajza. Mnogo voli da ga jede. Nema veze sto je jela paradajz salaty yz rucak. Ako mi jedemo evo je opet da capne.user posted image Valjda ce danas da donesu svekar i svekrva.
Lepo provedite dan.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1224
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
28.8.2018 8:48:02   
Maslacak15
Dobro jutro mame. Ljiso zaobidji me molim te. Ja nikome ne diram u roditeljstvo a ako si ti moje komentare tako dozivljavala do sada ja ti se izvinjavam i kazem da taj problem u zivotu vise nemas. Tako da mozes da se posvetis realnim problemima. Ja se vise necu javljati i komentarisati nista vezano za tebe i tvoju decu. Da nebi maltretirale zene glupim raspravama, svi smo ovde da se opustimo i eventualno saznamo nesto korisno, to je najbolje resenje.

Von nadam se da si uspela da ukradies malo snauser posted image Kod mene bese 2:15, 4:20 i ne secam se vise..... Sad je zaspala idem da pojedem vocni jogurt i uradim nesto korisno.Posle mi dolazi bivsa studentkinja kojoj sam mentorisala master prosle godine na kafu. Oce mala na PhD u Australiju. Masala, ja nebih smela hihih

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here