|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 19:44:21   
AnaAna1
Hahaha Zemunka daaa, zajedno smo bile trudne ;) i sto kazes kao juce da smo se poradjale user posted image ja nisam ocekivala da ce da nam uspe iz 1.s obzirom na probleme koje smo imali, i mislila sam taman sada da pocnemo pa da zatrudnim tamo za godinu dana... ali eto, sad cu malo da se namucim jer je Sara bas u nezgodnom uzrastu, pa cu morati da jurim za njom i da se tripujem da li sam se preopteretila ili ne, a s druge strane bice mala razlika u godinama sto mi se bas svidja :)

E bila sam u DZ kod dr, dao mi je upute za krvnu sliku i uput za: toxoplazma, rubella, cmv, herpes, tph, pise da je to redovna analiza za 2.trudnocu. I zakAzao mi je UZ za 28.08. Tada ce da mi kaze da li smem na more. E da, i reko mi je da ne dizem Saru user posted image ako bas moram tu i tamo, a moram, kako cu da je stavim u krevetac, u sediste u kolima itd...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 20:38:11   
veselicaa
Ana bas sam se pitala gde si ti,a ti trudna opet user posted image
Lesli jos malo i stize princeza user posted image

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 21:19:59   
dunja RR
Žene gde ste, mene malo popustilo žiganje. Uzela sam Donat vodu, zbog zatvora. Ima i dalje bolova i žiganja, sa leve strane je sve, samo su sada malo drugačiji i ređi.

Bio mi malopre brat od pokojnog ujaka, doneo i zvanično pozivnicu, idemo na svadbu za mesec dana. Naravno šokirao se stomakom i obradovao naravno, kako li će tek ostala braća kada budemo bili na svadbi user posted image . Jes da izgledam mladoliko, ali to su mi braća, znaju koliko imam godina user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 21:23:29   
dunja RR
Ja ovo nisam radila, je sve ovo radite?

IZVORNA PORUKA: AnaAna1

E bila sam u DZ kod dr, dao mi je upute za krvnu sliku i uput za: toxoplazma, rubella, cmv, herpes, tph, pise da je to redovna analiza za 2.trudnocu.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 21:31:35   
Dora89
To se zove TORCH. Ni ja nisam radila.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 21:36:30   
mama Jo
Ja sam radila TORCH u obe trudnoce, dala mi je dr uput, jos prvi put kad sam bila trudna 2015.je spadalo u redovne analize, iako niko u mom okruzenju nije radio, niti su culi za taj test.
Neki lekari ga podvode pod redovne analize, drugi ne.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 21:36:46   
AnaAna1
Hej veselice, tu sam user posted image nisam mnogo stizala da pisem nakon porodjaja, ali toliko mi je bilo lepo druzenje ovde za vreme trudnoce da sam sad morala da se vratim ;) jos uvek se cujem sa trudnicama sa kojima sam se druzila 9 meseci :)

Dunja, to je valjda onaj TORCH... nisam mu nista trazila, sam mi je dao. Radi se u institutu za javno zdeavlje a na uputu pise "kontrola normalne druge trudnoce". U prvoj trudnoci mi to uopste nije davao, a isti dr... i dao mi je klasicno uput za komplet krvnu sliku i urin, ali to vec radim u Domu Zdravlja...

Nego mene bolucka stomak kao kad dobijem, prva par dana bas dosta, onda 2 dana nista i evo danas opet... ne mogu da se setim da li je tako bilo i prosli put ili sa se mozda malo preopteretila ovih dana, na nogama stalno...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 21:39:48   
Rosita
Dunja, pre negde sam pricala sa trudnicom iz Uzica, njima je isto recimo rubela i hiv obavezna analiza i ne znam sta jos rece. Samo u Bg, bas cudno, puno manje se radi.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 21:55:20   
milicicak
Dunja, ja sam u obe trudnoce radila TORCH. Bila sam ubedjena da je to standardna analiza..
Dora, ti si jos 2u1?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 21:56:34   
Maslacak15
Kao infektivni biolog, smatram da torch treba raditi...mozda je U velikoj vecini slucajeva Reda Radi Ali on ima potencijalno bitne terapijske implikacije. S obzirom da je U pitanju samo vadjenje krvi, ne vidim Sto bi ga prrskakali. Ne moze da skodi, a Ako kojim slucajem Ste baksuz da dobijete akutnu tokaoplazmozu U trudnoci (Samo primer) od presudne je vaznosti za dete da se to blagovremeno ustanovi.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 22:02:32   
dunja RR
Ja za prvu trudnoću ne mogu da se set_im, a sada u drugoj mi dr nije tražio ništa osim krvne slike i urina/urinokulture. Idem i u DZ sada u petak, pa ću baš pitati dr, a pitaću i mog dr na kontroli za deset_ak dana.

Da li to može i sada da se radi ili samo na početku ima smisla? Pretpostavljam da može i kasnije?

< Poruku je uredio dunja RR -- 21.8.2018 22:04:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 22:11:15   
Maslacak15
moze i kasnije, sto pre to bolje. Ja sam radila test na toksoplasmosu svakih 10 nedelja jer je ustanovljeno da sam negativna. Inace na balkanu vecina ljudi je pozitivna, sto nije problem. Ali s obzirom da sam negativna onda je potencijialna infekcija akutno tokom trudnoce posebno opasna pa je to proveravano. Ja se inace ne druzim sa mackama ( glavni zvor zaraze) ali mi je bilo glupo da odbijem jer teoretski rizik postoji pa sam radila redovnu kontrolu.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 22:18:19   
dunja RR
ja mislim da smo mi to radili, i mm i ja, u inst. za javno zdravlje, pre one VTO preko države, to je bilo obavezno za VTO. i mislim da sam bila pozitivna na toksoplazmozu, za HIV znam da smo oboje bili negativni naravno. To je bilo pre 5 i nešto godina.
Videću sa dr.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 22:19:42   
AnaAna1
Ja sam u 1.trudnoci radila samo toxoplazmu na svoju inicijativu, jednom i to je sve, a sada me je iznenadio sto mi je sam dao. Moze da se dobije i na druge nacine, npr nedovoljno oprana zelena salata (jer se tesko pere od zemlje, a u zemlji moze da je ima zbog vrsenja nuzde zivotinja)...

A d-dimer jel proveravate?

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 21.8.2018 22:20:49 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 22:26:35   
lesica
Drage trudnice, znam da je ovde najinteresantnije pisati ali evo tema

Toxoplazmoza i trudnoća

TORCH

Pa vas molim da tamo nastavite user posted image

< Poruku je uredio lesica RR -- 21.8.2018 22:32:17 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 22:27:24   
Maslacak15
vazne su i druge stvari. ne samo tokso. Rubeola je isto kriticna, to se ovde radi na dobar dan kad kazete da ste trudni kao i HIV. Uopste vas ne pitaju ocete necete. E sad ja pretpostavljam da je vecina zena lezala rubeole ili su vakcinisane ali negativan status je isto riskantan. Tj akutne rubeolle u trudnoci su jako opasna stvar. U principu treba raditi ceo TORCH.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 22:31:12   
vonavoj
Nasi dr to ne praktikuju,jer pretpostavljam nema da se radi drzavno u Pa,a da salju za Bg nemaju odobrenje..sto je uzas..
A niko ni d dimer ne proverava trudnicama,sto je po meni isto bitno. Ja sam sama trazila,jer sam operisala venu..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 22:31:43   
dunja RR
Maslackonjo ja mislim da sam bas ceo torch radila tada pred vto, ali opet davno je bilo, pretpostavljam da treba da se ponovo. Samo mi nije jasno sto nam ne govore, da Ana nije napisala ne bi ni znala.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
21.8.2018 22:34:46   
dunja RR
Daa i d dimer. Njega proveravam, ali redovno pitam endokrinologa kada treba, poslednji put sam ja mislim pre mora a sledeca provera je sa 16 nedelja.
IZVORNA PORUKA: vonavoj

Nasi dr to ne praktikuju,jer pretpostavljam nema da se radi drzavno u Pa,a da salju za Bg nemaju odobrenje..sto je uzas..
A niko ni d dimer ne proverava trudnicama,sto je po meni isto bitno. Ja sam sama trazila,jer sam operisala venu..



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
22.8.2018 9:40:37   
dunja RR
Jao žene, koji trip :(
Probudila se oko 6 i ne mogu da zaspim, krenem da čitam knjigu, zaspim u nekom trenutku, i sanjam kako me trudnu vode na operaciju ... a ja im vičem-čekajte, šta mi radite, ja sam trudna ... i sva sreća zazvoni mi patronažđna sestra za progesteron i probudi me. Uh.
Čitala sam juče da je bilo uspešnih operacija ovakvih cisti, i sa trudnoćom, ali u malo kasnijoj trudnoći, i bebe su bile ok.
Ja se sćam pre 5 godina u frontu, kada sma imala spontani, pored mog krevet je bila devojka, trudna, operacija ciste, ali mi u glavi da je bila 10. nedelja. Ne znam šta je sa njom bilo, ja sam sutradan otišla.



Dade mi patronažna injekcije za sledeću nedelju, pošto ćemo biti u Banji, tako da sam mirna.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
22.8.2018 9:47:01   
dejana007
Zdravo buduće mame user posted image
Konačno izdvojih vremena da se javim. Da se najpre nadovežem na Dunjin post - snovi su mi horor priče - verovatno zbog hormona. Tako da te apsolutno razumem user posted image
Inače nikako da nađem vremena da ponešto napišem, Nikola mi kreće u školu pa jurnjava oko toga; zbog legalizacije moramo zatvarati odnosno razbijati prozor na drugom zidu - i to baš u ovo vreme tj nevreme, još uvek radim jer se generalno dobro osećam, treba krečimo nakon ove silne prašine, tako da ne znam gde se nalazim... Majstori najavljuju dolazak na 4 dana pa, pošto je manji posao otkazuju pa opet zakazuju i tako ludnica.
Inače radila sam nifty test, basic - osnovni - stigli mi juče rezultati. Sve je u redu i čekamo opet dečaka user posted image user posted image
Imam 38 godina i ne znam dal je glupo da odmah krenem na treće ako ovo sve dobro prođe i konačno da stigne devojčurak user posted image
Veliki pozdrav za sve vas i držite se, inače sam trenutno 14-ta nedelja.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
22.8.2018 9:52:34   
dunja RR
Dejanče, super za Nifty, i bravo za dečkonju user posted image
Srećan polazak u školu velikom bati!
I bravo za treće, ajmo onda zajedno :)

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.8.2018 9:53:10 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
22.8.2018 9:58:17   
mama ivane
Lesli danas idem na UZ pa javljam sta se desava , od juce nema braon sekreta!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
22.8.2018 10:00:06   
dunja RR
Javljaj MIvane, super što nema sekreta, biće to dobro user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
22.8.2018 10:19:35   
dejana007

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Dejanče, super za Nifty, i bravo za dečkonju user posted image
Srećan polazak u školu velikom bati!
I bravo za treće, ajmo onda zajedno :)


Moze, pratićemo se samo da je zdravlja i sreće user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here