|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
25.11.2018 20:43:43   
Ana RR
Izvini, sad tek vidim da tako i radiš... moguće da je u tom momentu udahnula pa se zagrcnula. Dušica mala.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
25.11.2018 21:06:22   
Sanjica26 RR
Dobro vece zene! Sve sam procitala dok sam susila Sofi kosu. Same smo nas tri. Mm je na poslovnoj veceri.
T se sama kupa. Mrtva sam umorna.
Mili rodjendan smo proveli super. Jako rano se zavrsio, pa su moji dosli kod nas kuci. Deca su se divno zabavljala i bila su dobra.

Odoh sad da ih pakujem, pa cu da vam kucnem svima po nesto. Imam posle jos sto sta da zavrsim.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
25.11.2018 21:26:20   
Misha i Ljisha
Dobro vece. D i mm otisli na fashion week, nem pojma kad se to zavrsava ali je def kasno za D. Juce je legla u pola 9 user posted image komirace se u kolima garant. No dobro. Htela je da vidi modnu reviju pa nek ide da vidi.

P je zaspao u 20h user posted image kakav USPEH jeeeee....

Mi bili do mojih pa do mojih dragih bivsih komsija i jako lepo proveli dan.

Pari ja koja radim eto za amerikanca ja nikad ali NIKAD se ne bih odselila u Ameriku. Bila sam tamo godinu dana, i neka hvala. Amerika nije obecana zemlja bar ne tako kako je mi odavde vidimo. Kad su me vozili kroz grad na semaforu su zakljucali auto, ja u cudu, zasto? Pa opasan kraj na semaforu te opljackaju upucaju i td. O super.... Tako nesto kod nas i dalje ne postoji koliko god se vama cinilo da su vrednosti ovde poremecene tamo su MNOGOOO poremecenije. MNOOOGOOO. U skoli van nje, u porodicama. Svi su na necem. Majke na tabletama ocevi na alkoholu i td i td. PErverznjaka na svakom koraku, bila sam i zrtva jednog...Ma ne smem ni da krecem pricu o Americi. Pri tom deca su tamo vrlo vrlo ogranicena. Ne mislim psihicki nego stvarno mislim na kretanje na njihove sanse. Ako ce ici u public school ne vidim neku prednost ili priliku, samo ako budete mogli da priustite privatnu skolu onda vidim neke vece sanse za dete nego ovde. Pri tom ako mislite da ovde ima vrsnjackog nasilja THINK AGAIN tamo je sve to na mnogo vecem nivou nego ovde. Za realan prikaz vrsnjackog nasilja slobodno pogledajte seriju 13 reasons why koja se pusta u skolama u americi i u Evropi. I ponavljam ako neko odlicno zaradjuje u Srbiji i ima super zivotu u Srbiji, u smislu letovanje zimovanje, poneki rucak negde, mali slatki uzitci NIGDE ali NIGDE se ne zivi bolje nego ovde. Da mm je bio u Francuksoj i radio od 7 do 7. PAuza 2 sata za rucak. Super bas ti super pauza kad za to vreme nisi otisao kuci da vidis decu. KAd ce videti decu? Hocu reci ne znam koji posao radi tm, verovatno ce biti jos bolje placen, ok. Ali po koju cenu? Po koju cenu ces ti ici i biti ceo dan na poslu da ne vidis decu? Da ih cuvaju dadilje, nepoznati ljudi jer ste na poslovima. Meni je tamo uzasan zivot. Komplet svih ljudi. Ako dobro zaradjuju rade po celi boziji dan. Npr roditelji od moje Heather koja je bila u Srbiji bar 10 puta. Hirurzi. Kad su vidjali svoju decu? Cetvoro dece, niko u bliskim odnosima. Mama i tata joj i dalje rade a mislim dajoj tata ima preko 70 godina. Samo nije vise u sali sad radi u drzavnom zatvoru. Mama bolesna ima rak debelog creva. Imaju zgrade kuce nema sta nemaju a iskreno cela porodica je u rasulu. Ovaj je katolik ovaj je musliman (u istoj porodici pravo izbora jelte) ne slazu se u istoj porodici. Ne znam videh tamo svasta i iskreno Amerika je do jaja za turiste. Veni vidi IDI! Ispade ja sad drzim govor mrznje ovde. Ima tamo sjajnih stvari. Bicete opcinjeni i fascinirani sigurna sam ali cete vremenom videti da ste u gusi opet zbog poreza, kredita a radicete kao konji. Ja se ne bih selila da mi ponude 6 figure platu

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
25.11.2018 22:37:19   
Maraj
Ana ja te ne pitah za bris a planirala sam. Zasto radite bris prepucijuma?

Pari ne znam sta bih ti rekla osim da je muskarcima najlakse. Jedan se inati a drugi tako olako odlucuje da ide preko i ako je zasnovao porodicu u Srbiji. Zao mi je sto te sad sve to snaslo user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
25.11.2018 22:55:53   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: Maraj

Ana ja te ne pitah za bris a planirala sam. Zasto radite bris prepucijuma?

Pari ne znam sta bih ti rekla osim da je muskarcima najlakse. Jedan se inati a drugi tako olako odlucuje da ide preko i ako je zasnovao porodicu u Srbiji. Zao mi je sto te sad sve to snaslo user posted image


Bas tako,haha..Ljisho,u pravi si,dosta ljudi kaze za zapad,da nije tako bajno i sjajno,ja nisam tip koji moze "tako" da zivi..ali i kod nas dolaze cudna vremena..nema slobode kao pre.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
25.11.2018 23:01:48   
Maslacak15
I ja Sam od onih Koji obozavaju ameriku za turizam i postujem ih kao naciju za mnoge stvari ( predizimljivi, sa petljom, zemlja inovacija i napredka) Ali bi se Jako tesko odlucila na preseljenje tamo. Jako surovo drustvo. Bas ekstremno. Kad Sam bila na konferenciji U nee Hampshire U 2016 bili Su dominantno amerikanci gledali Su me ko palu s Marsa kad Sam im rekla da Sam pravila dva puta pauzu od 10 meseci zbog rodjenja deteta. Njima je to nepojmljivo. Sest do 8 nedelja i jaslice....to je Samo jedna crtica. Evropa je neuporedivo humanitäre. Brutalni kapitalizam. Ali rado idem for fun i potrosim Pare :))

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
25.11.2018 23:02:00   
smeško
Joj, šta ste sve napisale, a ja nikako da uđem i pročitam!

Ivana, kako ste sada?

Maraj i moj J se nekad ukoči kada mu sipam fiziološki, prosto ne zna šta bi uradio sa tim u nosu. Još ako se brzo sjuri u grlo zasuze mu okice.

Sanjice, srečan rođendan devojčici! Tek sada pročitah poruku od pre dva dana! user posted image Nadam se da se super provela!

Meni je M mali za igraonicu, jer nema standardne drugare, N ih ima. U igraonicu može da ide i kada nema rođendana, a jeftinije nam je.user posted image

Pari, nema korisnog komentara. Nadam se da ćete naći rešenje. Žao mi je i tebe i tvog bivšeg. Mm i ja nismo bili zajedno tri meseca kada je N bio beba. Kaže da su mu to bili najgori dani u životu, bez mene i njega. Posle toga je sve skroz promenio. Tako da ste u jako nezavidnoj situaciji. Ja ne mislim da je muškarcima najlakše.

J je danas probao bananu sa malo palente i grabio je kašičicu, umiralai smo od smeha. Pravih tortu pola dana, sutra je ukrašavam, jer M retko jede torte samo skine bombonice koje poređam preko šlaga.user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
25.11.2018 23:07:37   
Misha i Ljisha
Joj Pari bas je tesko. Zao mi je sad sto napisah ovaj post gore. 
Maraj ja ne vidim da se tata inati. Pa to je njegovo dete. Ja svoje ne bih nikad od sebe pustila. 
Pari M ti je dete rastavljenih roditelja plus bice stranac tamo zivi sa majkom i ocuhom. Idealna meta za maltretiranje od strane vrsnjaka. Kao iz knjige. Ja mislim da mu tamo ne moze biti nikako bolje. Vec je njegova zivotna situacija komplikovana a odlaskom tamo ce biti jos komplikovanija. Ako ostane sa tatom bice da si ga napustila ako ode s tobom i bude patio jos ce misliti da ga tata ne zeli. Uzasna situacija uzasna po njega vec svesnog. 
A tm je dobio prebacaj ili je dobio ponudu za prebacaj pa prihvatio? Ne znam. Tesko je. Sto ja kazem za roditeljstvo uvek kad znam da sam pogresila kad kritikujem a realno nemam osnova : ionako ce deci trebati tema na psihoterapiji. Svima nama trebaju terapije zbog nasih roditelja a nasoj deci ce trebati zbog nas. Nazalost istina. 
Nista ti olaksala nisam. Otezala sam ti jos. Ako eto nema dogovora sud ce odluciti. Kako god da bude glavu gore. Trebas deci.
Sto se tice sigurnosti ne znam o kakvoj sigurnosti pricas. Prosecan amerikanac promeni bar 5 poslova u zivotu. Tamo nema aman bas nikakve sigurnosti ni za sta

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
25.11.2018 23:17:34   
Mariya
Hej žene!!
MM otišao da spava sa decom a ja zvrndam malo po netu i po RR,kad već mogu.
Nisam baš mnogo čitala unazad, znam da me Ivana pitala za sestru, hvala na pitanju, dobro je. Ima mr u decembru pa ćemo da vidimo , ali generalno se dobro oseća i zasad su joj rezultati ok.
E i ja sam dobila ovu slinavost od dece, zapušen mi je nosuser posted image ako se nagnem napred kaplje mi iz nosa a kad legnem osećam kako mi se sline slivaju niz grlo. Bem ti zimu i prehlade i boleštine sve, a tek je počelo. Moj L već 5 dan kenja kao beba, posle svakog jela. Guzica mu je kao pavijanova, ne znam više ni šta da mažemuser posted image
Maraj kao što su žene već rekle, izotonični sprej (ja koristim sinomarin), usisavaj noskom, podigni uzglavlje, stavljaj je na leđa da leži da joj se ne slivaju sline. Ona sad već može i sirup za snižavanje T. Ništa gore nego kad su tako mali bolesni.
E ja se slažem sa Ljišom, dobro je sve rekla/pisala. Nigde se ne živi kao kod nas. To što se nama servira o Americi, kao obećana zemlja, o je kao i većina priča o životu i radu u inostranstvu. Radiš od jutra do mraka, za četvorostruku platu za koju radiš ovde ali pola plate ti ode na kiriju, režije, krediti, hrana, i ne ostane ti ništa na kraju (kao i ovde u Srbijiuser posted image ) ali nisi sam u belom svetu nego si ovde, na svome, među svojima. Imaš kome da se obratiš, kome da odeš, ko da te gleda ili nazove, da popiješ kafu. Ja ne bih mogla da živim ttaj život, u inostranstvu, bez ikoga.
Pari, nadam se da ćete naći neko rešenje. A ostavljanje deteta ovde to nikako nije.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
25.11.2018 23:18:14   
Sanjica26 RR
Meni je moje starije dete potrosilo toplu vodu. user posted image

Ja ne bih komentarisala situaciju od Pari. Jako teska situacija. Ja najvise razumem bivseg muza. Jeste da je otac, ali takodje je roditelj koji voli svoje dete.
Amerika je daleka i nije bas jednostavno da dete dolazi cesto.

Smeskouser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
25.11.2018 23:31:05   
milicicak
Maraj, mogu da zamislim kako ste se uplasili.
Smesko, bas volim kad cujem da nekome ide dobro uvofjenje cvrste hrane i da dete voli kasicicu. Sve se ponadam da cu i ja konacno imati takvo iskustvo 😀
Sanjice, super za lep divan dan, zasluzila je devojcica.
Ljiso, D na modnoj reviji? Pisi obavezno kakvi su joj utisci

Ovo moje dete ceo dan nije spavalo ko svet a izgleda da ni noc nece biti bolja. Naizmenicno se smeje, guce i kenjka u snu. Sad spava na meni, a meni se oci zatvaraju. Ni kosu oprala nisam, nemam pojma kad cu sutra.


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
25.11.2018 23:53:55   
Ana RR
Ljišo, ne možeš tako generalizovati. Daleko od toga da je u čitavoj Americi tako. Nemoj plašiti ženu, ispade kao da ide u ratnu zonu. user posted image

Ja sam od onih koji mogu da žive u inostranstvu bez ikakvih problema. Ne smatram Srbiju obećanom zemljom već zemljom u kojoj eto silom prilika živim. I odmah bih spakovala kofere da imam opet priliku da odem.

Maraj, kao beba je imao urinarnu infekciju (ešerihija) i urolog nam je rekao da obavezno uz urin radimo i bris. A pošto do skoro nije mogao da prevuče kožicu onda je savet bio da i zbog toga kontrolišemo. Tako da odradimo taj bris, jednom ili dva puta godišnje.

< Poruku je uredio Ana RR -- 25.11.2018 23:57:44 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 3:08:53   
Misha i Ljisha
Jaoo oka trenula nisam. P mi opet ima temp. Ne kapiram sta se desava. Uvo izgleda ok nos ok. 
Sutra ujutru idemo na vadjenje krvi pa cemo videti. A kontrola kod dr je u pola 5 popodne.

Ana ne mislim ja da ide Pari na bojno polje. Ali ko sto rece Maslacak drustvo je surovo. Zavisi naravno i gde idu. Ali da je to moje generalno misljenje o Americi jeste. Ja nemam problem da spakujem torbe i zapalim u inistranstvo. Npr Belgija. Opusteniji su npr od Nemaca a uredjenj. Bliskiji su nekako nama.  Ma Evropa je  druga prica. Ali Amerika... Ne znam. Mislim da je Amerika idealna za mlade zezanje ludilo sto kaze Maslacak trositi tamo novce. A Amerika za zivot s porodicom....to je vec druga prica. Uf ima divnih stvari u Americi za videti i doziveti. Ali kazem meni nije uopste "porodicno mesto". 
Ja rasanjena skroz na skroz. Valjalo bi spavati.  

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 5:26:41   
jess021
Mene su deca digla u 4h, tatu smo pustile da spava, mi se igrale u dnevnoj i evo sad se nadam da cemo jos malo dremnuti. 
Pari, situacija je bas bas teska, koju god odluku da doneset_e neko ce da ispasta. 
Da li je vise uopste opcija da ostanete u Srbiji? 
Ja nemam konkretan stav ni za ni protiv. Svi mi imamo razlicite prioritete i gde god da covek bude bitno da je zadovoljan pa sad da li sa vise slobodnog vremena, para, luksuza. .. sve je to relativno. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 6:56:43   
Misha i Ljisha
Iiii ustali pre pola sata. Ne znam da li sam 3 sata sastavila. Bas sam grogi. A mm danas u Subotici. Opet ko zna kad ce kuci. 
Jess slazem se ja svako ima svoje prioritete. Ne znam evo ja se pokidah da dobijem ovaj posao u struci jer mi je em u struci em zanimljiv em radno vreme od 7 do 13. Plata i nije neka iskreno. Vise ja kod mog sefa zaradim. Ali rekla sam mm ovo je prilika koja se ne propusta. Uzela da citam radove na temu da ukoliko me nesto pitaju da znam. Ko jos radi u Srbiji 6h? I plus beneficirani radni staz sa 35 dana godisnjeg. Pih sansa koja se ne propusta i zbog te sanse bih P ostavila kuci sa tatom.  A tesko mi je i pomisao na to a ne da sam u americi i da se nakon 6 nedelja vracam na posao i dolazim u 18h kuci i sta? Dete strpam u krevet? Tamo decu vaspitava sistem a ne roditelji. Ja to tako vidim. Mozda sam ja ogranicena ali smatram da sam ja vrlo open minded. 


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 7:05:39   
Duškić
Dobro jutro.
Ljiso user posted image ..
Sto sam pospana.user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 7:48:54   
smeško
Dobro jutro!
Svako od nas zna sta je najbolje za njega. Ne mešam se u tudje odluke, tako da vam, Pari, zelim da sto bezbolnije resite problem koji je nastao. Poslala sam M u vrtic, na kraju smo kupili neke balone za drugare. Obukao je kosuljicu i prslucic, stavio gel na kosu, naparfemisao se. Obuo cipelice. Bas je veseo od jutros. 😂 
Sanjice, kako se provela Sofi?Ivana, kako ste danas?Ljisho? Je l'' pada?

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 7:53:01   
Maraj
Dobro jutro.
Mi ustali. S malo pre. Sad cu da joj ocistim nos. Mada imam malo frku od sinicneg ciscenja...
Smesko, srecan rodjendan Maretu user posted image
Ljiso, napisala sam da se inati jer je Pari rekla da koju gid opciju da ponudi, on ne pristaje (da dolaze cesce ovde, da on ide tamo)

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 7:57:02   
IvanaSK RR
Dobro jutro.
Ljiso, ne idu sva deca u sedam u krevet user posted image
Ja bih u Italiji da zivimuser posted image
Te price kako je tamo isto lose batalite. Ako im je lose nek se vrate ovde... Ne volim njihove kulture i ostalo... Ja bih ovde da zivim zauvek (sto verovatno i hocu), samo da imam normalan posao i normalnu platu.
Maca nocas nije imala proliv. Ni temperaturu. Al ja jos uvek dolazim sebi od svega. Nece ici danas i sutra u vrtic, a za sredu cemo videti.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 8:02:00   
smeško
Maro, 💗
Ivana, ti si moj covek! Ja ljubim svaki milimetar svoje zemlje kada se vratim sa letovanja.😂 Volim je, sta cu. 😂 A kako se zivi napolju u smislu finansijsko-socijalnog aspekta, ne znam. Mm je imao sansu da ide u Australiju, ja nisam htela i ostadosmo ovde. Za sada.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 8:06:17   
pari
Ivana, dobro je da je konačno bolje!

Ljisho, nadam se da će P danas biti dobro!

Smešlo, srećan divan dan! Slatki su tako mali lepo obučeni i veseli 😊

Ja sam živela u inostranstvu...znam kako je.  Nigde nije lako. Samo mislim da je ovde jako teško i sve je teže i teže i sve je gore i gore...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 8:06:33   
smeško
Inace, kada sam sinoc procitala postove koje je napisala Pari, zamislila sam se. Stvarno je tesko. Kao majke podrazumevamo da deca idu sa nama. A u biti oba roditelja su ravnopravna. Bar po osecanjima bi trebala biti. Mislim da bih lakse izdrzala bez hrane, vode i vazduha nego bez dece. 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 8:06:36   
IvanaSK RR
Smesko, cuti, ti makar odes na letovanje 😂😂 ja se pronadjoh gore u postu, nit' letovanja nit' zimovanja osam godina 😂
Ja sam onaj najgori patriota.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 8:08:48   
smeško
Hvala, Pari! Kako si ti danas? Ne možeš ni da ozdravis kada si pod tolikim stresom.😢

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 8:12:39   
smeško
Ivana, hahahahaha!
Ja svake godine kazem da hocu u mesto gde nema srpskog da se cuje. Pa posle 5,6 dana krece osluskivanje i posle 7,8 ljubim tablice sa nasom registracijom. Mm redovno umire od smeha.😂

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here