|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
11.1.2019 13:32:26   
Maraj
Bubice user posted image za deckonju user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
11.1.2019 14:05:23   
nata11
Mi imamo devojcicu. 💓Ja i dalje ostajem u grupi visokog rizika. Nova dijagnozna pored prethodnih placenta previa. 

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
11.1.2019 14:36:42   
dunja RR
Nato i ja imam placenta previu od starta, i nije se podigla, ali dr koliko vidim ne paniči, pa sam i ja opuštena.
Mada kod tebe ima još vremena da se podigne, zar ne?

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.1.2019 14:43:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
11.1.2019 14:37:18   
dunja RR
I nNatooo, brevo za devojanu, baš ih je puno ove godine user posted image user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
11.1.2019 15:05:57   
nata11
Da ima vremena. Koji tip imas? Kod mene je centralna. Reci mi jel koristis utrogestan i koliko? 

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
11.1.2019 15:48:09   
dunja RR
Ako se dobro sećam, granična, ali nimalo se nije podigla do sada. Tik uz ušće je.
Ne, odavno su mi ukinuli utrogestan, više se i ne sećam kada, možda sam ga koristila do 4. meseca ili do 5., morala bih da proverim.
Ja sam se nadala da će se podići ali nije, mada rekoh dr ne paniči, pa ni ja, on me dobro zna, zna da puno hodam (evo juče smo po snegu 3km), ali mi nije zabranio aktivnosti, samo je rekao nikako sex, mada ja to ne konzumiram kada sam trudna, prosto ne mogu, sve može, osim seksa. Strah me, a sada se ispostavilo i da je dobro što me je strah, što reče dr, jer mi je strogo zabranjen zbog placenta previe.

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.1.2019 16:00:48 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
11.1.2019 16:01:30   
nata11
Sve isto i moj dr. Vise me net uplasio kada sam dosla kuci i procitala. Kao ta centralna je najopasnija. Isto ukidam U, samo uvece. 

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
11.1.2019 16:12:29   
dunja RR
Isto, isto, čak i ovde na RR sam svašta pročitala, a dr ima skroz drugačiji stav.
Čak i da dođe do krvarenja ako se posteljicamalo odrubi, kaže da se ne prepadnem, da se javim pa da rešavamo.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
11.1.2019 16:17:34   
nata11
Pa da. Da izbegavam tesko iz razloga sto cu se vise uplasiti krvarenja nego sto ce ono stvarno biti opasno. A seks bi izazvao kontrakcije i direktno uticao na krvarenje. Tako sam bar ja shvatila. Uf dobro je da jos neko ima isto iskustvo. 👌

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
11.1.2019 17:54:28   
BubaBubica



Ili će ga razmaziti ili istrenirati 😂

Nisam napisala da dasa žuri dve nedelje sa kilažom, ima preko 300gr, po datumu je 18+4 a po UZ je 20+0. Blago meni 😓 ako dočekam termin.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
11.1.2019 18:41:07   
Malenamrvica
Trudnicee, kako da si pomognem sa bolovima u dnjem djelu leda, danas me bas bas boli  😏

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
11.1.2019 21:19:08   
bubulence
Nato devojcica ❤️, nista lepse... Sti se tice placente, ja sam je imala u prvoj trudnoci a da nisam ni znala sta to znaci... Jednom sam pitala dr sta znaci placenta previa, on je rekao da mirujem koliko mogu ali da znam da nisam bolesna... U prevodu da radim ono sto mi organizam javi da moze da izdrzi... Tek u drugoj trudnoci sam ovde na rr procitala malo vise o tome i hvala Bogu sto nisam ranije jer bih se sigurno jako uplasila. A eto, proslo je sve u najboljem redu...

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
12.1.2019 9:35:57   
dejana007
Cestitaaam za nove decake i devojcice 👍👍👍❤❤❤

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
14.1.2019 11:13:32   
veselicaa
Nato bravo za devojcicu,ja obozavam devojcice.Gledam spisak trudnica,decaci vode trenutno.
Trudnice koje niste na spisku javite u pp ili ovde termine da vas stavimo na spisak user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
14.1.2019 11:47:29   
nata11
user posted image

_____________________________





(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
14.1.2019 11:48:19   
bubulence
Vesi ja ne znam da li je decak ili devojvica pa se ne prijavljujem, ali ces svakako prva saznati❤️

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
14.1.2019 11:56:28   
veselicaa
Bubi lepoto :*
Nestrpljiva sam kao da sam ja trudna user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
14.1.2019 12:05:03   
bubulence
Bices i ti uskoro😁, samo da nagovorimo naseg muza😉😁

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
14.1.2019 14:39:30   
dunja RR
Gde ste trudničice, nadam se sve dobro!

Ja sam ok, jedino što me toooliko nervira što ne mogu normalno da jedem i pijem, stalno sam gladna i žedna a ne mogu više od par gutljaja/zalogaja, zbog onog gušenja što sam imala. Tačno osećam kada bi više pojela/popila da bi se opet desilo isto, ne daj Bože.
Sve mi se podiglo na gore, bukvalno jedva dišem, i stalno mi se vraća hrana/voda, stoji mi u grlu, a nemam više gorušicu od onog gušenja.


Danas sam sama sa S, mm otišao na sahranu kumu. Spavaaa mi se a nema šanse pored S. Od sutra će u vrtić, samo ujutru da odemo u DZ po potvrdu jer nismo išli u vrtić posle praznika.
Videću posle ako budem imala snage da ga izvedem malo napolje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
14.1.2019 16:31:04   
Filadendronka
Ja sam ok, ulazim za par dana u 30.nedelju. Krenula sam kod zubara u Dz na Nbg da malo ojadim drzavu. Inace osmice ce mi malo srediti, doktorka je divna za divno cudo. :) Kilaza +14kg, to me jezivo nervira. I kad hodam pocinju da me muce bolovi u preponama, kao neki pritisak. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
14.1.2019 22:09:42   
MojMiki
Ja sam danas radila po kuci i bas se umorila, posle smo isli na slavu i sada pripreme za spavanjac. Nego htedoh vas da pitam da li bebi smeta kad se ja savijam?.....htela ili ne to mi ne gine, oko M i sve po kuci. Jos mm skoro mesec dana radi svaki dan(sem 1.i 7.1.) po 12h plus kad dodje kuci hrani psa i cisti, sredjuje kotao i jedva da stigne par sati da odspava. M inace ne koristi pampers vec dva meseca, za jedan dan je prestao da piski i nocu i danju....medjutim nocas se prvi put upiskio u krevet nocu. I ja stavim to da operem, zajedno sa zastitnim carsavom za dusek iz jyska na kom pise da se pere na 95C i moze da se susi u masini.....e kod mene se oprao na 60C i na susenju se unistio a nije bio najjaci program za susenje. Grrrrr 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
14.1.2019 22:29:09   
jess021
Mojmiki ne smeta bebi nista ako ne preterujes sa nekim polozajem. Ja sam ostala trudna kad je starija imala 4 meseca tako da sam je citavu trudnocu podizala, savijala se....I sve ok😊

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
14.1.2019 22:33:12   
MojMiki
Hvala  Jess, doktorka mi naravno rece da se ne savijam....ali kako uz dvogodisnjaka!? Ja ga i podizem i kupam i na nosu....apsolutno sve. Plus kuca. I do sada sam sve to radila, ali sada je stomak bas veliki :-) 35n

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
14.1.2019 22:49:21   
bubulence
Miki radi onako kako mozes... Kada vidis da ti je tesko i da ti smeta, ti uspori, manje radi, ne savijaj se itd... Mada, malo koja mama moze da bude disciplinovana u drugoj, trecoj, cetvrtoj trudnoci... 

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
14.1.2019 23:19:34   
BubaBubica



To se i ja često pitam da li gnječim bebu kad se savijam ali izbegavam da se saginjem toliko da i meni bude neprijatno, i obično raširim noge ko žaba i pomalo čučnem. Tako mi je najudobnije.


Nama je ostalo još dve prostorije da se okreče, dnevna, trpezarija, kuhinja i dečija sređene, kupatilo nam je do plafona u pločicama, samo smo iz jedne prostorije koja je bila namenjena kao vešeraj prebacili mašinu za veš ipak u kupatilo jer su nenormalno buđavili zidovi pa će sad tamo staviti laminat i radijator, jer ni toga nije bilo pa će biti moja mala radionica za dekupaž i ostalo što pravimo 😍 posle ostaje još spavaća da stavi stiropor na kritičan zid i krečenje i gotovoooo. Preumorna sam od premeštanja, briskanja, i svega, danas nisam ništa ni spremala od jela niti pipnula kuhinju, jeli smo šta smo našli u frižideru. Sutra prvo kuhinja pa opet sve ostalo.


Odoh da se tušnem pa na spavanje.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here