|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 8:10:28   
vonavoj
JutroMaraj i ja svako vece zelim da legnem u to vremr i ne uspem.sinoc je opet plakao.dala mu parac i zaspao u 11,preko dana je spavao samo od pola 2 do 3,jako malo..u 9 je kao zaspao jedva,mm dosao u 22 i probudio se.Mili,sigurno radi.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 8:11:36   
milicicak
Jutro mame :)
Sto dan dugo traje kad ustanes u 5 😂
Pocela sam da radim, trenutno sam na godisnjem ali svaki dan odem do posla na pomalo. Danas necu, oboje ih vodim kod dr na vakcinu.
Smesko, bolje je profilaksa nego stalne UI, koleginicin mali je bio na ab do druge godine posle urinarne koju je dobio sa 7-8 meseci a onda su mu proveravali urin na svakih mesec dana dok nije krenuo u skolu.
Maraj, ja bih dala vakcinu ionako bas dosta kasnite, nije bez razloga napravljena ta sema od 4-8 nedelja.
Bolesni, ozdravite brzo 😘

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 9:09:35   
lesli
Ljusho, gde je tm vodio D na kraju? Kako su se proveli?

Smesko, ja sam kao beba imala eserihiju, koja bi se ubrzo nakon ab vratila. Moji su onds culi za onaj Josif Pancic caj. Pila sam ga umesto vode, mesecima. Nikada vise nisam imala UI, pa ni sada u trudnoci.Inace postoje i one Torlakove vakcine, samo se raspitajte da li moze da ih primi posto je jako mali. 

Da svi ozdravite brzo 🤗

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 9:37:33   
jess021
Jutro mame!
Ja na poslu, devojke u vrticu. ..standard. Malo im curi nos, ali dobro su.
Smesko, najbolje odradite privatno uz pa da budete mirni. 
Profilaksa je svaka terapija koja se daje preventivno, ne mora biti ab.



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 9:37:52   
jance
Jutro. Bebuski nocas nos bio zacepljen a nisam mogla da ga cistim jer bukvalno urla kad pokusavam. Jutros sam cistila ali osim standardnog jednog zakorelog slinca nista izvukla nisam. A cuje se ko da hropce u grlu. Mrzim to.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 11:00:55   
Maraj
Smesko gledajte da zakazete uz kod dr Zeljka Smoljanica u Tirsovoj ili ako idete privatno vidi dal radi negde i gde. Mi smo bili kod njega po preporuci i pedijatra i prijateljice koja je tada radila tamo.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 12:02:13   
Sanjica26 RR
Dobar dan.

Ja sam kod mojih sa decom. Trenutno cuvam troje dece.  Cisto da vidim kako je to. :D Sad su dobili vocnu salatu i gledaju crtani. Meni dusa spava. Malo sam sredjivala. Sad cu rucak. I tako. 
Cuvajte se. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 12:44:15   
smeško
Mili, slazem se za profilaksu. Nece mu ab skoditi koliko ce ponavljane infekcije. Les, mogla bih da pitam za taj caj. Covece, Mili, ti radis, ja ni po kuci ne stizem.Toliko smo se mucili da popije Cefzil, dete pocelo da se smeje zatvorenih usta. I sinoc se spremimo za rvanje zbog Pancefa. Da mm glumi klovna, a ja da vrebam sa kasicicom cim otvori usta. Kane mu sirup na usnu on proguta i zatrazi jos. 😳 Mi, normalno, sokirani. Eto, nesto i na laksi nacin.Maro, bas kod Smoljanica smo i zakazali na Zvezdari jer je to u Tirsovoj nemoguca misija. Ali on nije nefrolog, pa cemo kod nekog nefrologa posebno. Ako imate neku preporuku, mame, rado cemo poslusati.Danas smo bolje. Ja imam jos dva dana terapije, N jos jedan.Kuvam neku prilagodjenu supu pa cu je dati i J. Sinoc se izbecio na spagete koje su jele bate.😂

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 12:56:11   
Ana RR
Smeško, zar ti nije lakše da mu daš lek sa špricem?

Ja ne mogu da se setim kod kog nefrologa i urologa smo bili, svekar nas je tada vodio po Tiršovoj kod tih njegovih profesora. A nešto mi je poznato to prezime Smoljanić, mislim da nam je on radio uz.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 13:36:25   
Maraj
Divno smesko sto ste bas kod njegauser posted image
Zasto ne pitas njega kod kog nefrologa da ides?
Meni je prijateljica rekla , sto se Tirsove tice da su nefrolozi user posted image a ostali strucnjaci....odose za Nemacku...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 14:15:01   
lesli


IZVORNA PORUKA: smeško

Mili, slazem se za profilaksu. Nece mu ab skoditi koliko ce ponavljane infekcije. Les, mogla bih da pitam za taj caj. Covece, Mili, ti radis, ja ni po kuci ne stizem.Toliko smo se mucili da popije Cefzil, dete pocelo da se smeje zatvorenih usta. I sinoc se spremimo za rvanje zbog Pancefa. Da mm glumi klovna, a ja da vrebam sa kasicicom cim otvori usta. Kane mu sirup na usnu on proguta i zatrazi jos. 😳 Mi, normalno, sokirani. Eto, nesto i na laksi nacin.Maro, bas kod Smoljanica smo i zakazali na Zvezdari jer je to u Tirsovoj nemoguca misija. Ali on nije nefrolog, pa cemo kod nekog nefrologa posebno. Ako imate neku preporuku, mame, rado cemo poslusati.Danas smo bolje. Ja imam jos dva dana terapije, N jos jedan.Kuvam neku prilagodjenu supu pa cu je dati i J. Sinoc se izbecio na spagete koje su jele bate.😂



Smesko to je onaj cuveni Josif Pancic caj protiv bakterija u urinu za decu i trudnice. Najbolje da odes kod njih direktno u Tadeusa Koscuska i da se raspitas da li imaju jos nesto sto bi mogla da mu das. Taj caj sme sigurno. Koliko dugo, ne znam. Kao sto rekoh, meni su ga moji davali mesecima, umesto vode. Kazu da je bilo tesko naterati me da pijem (imala sam oko godinu dana), ali kada sam navikla i kada je trebalo prestati, mrstila sam se i pljuvala vodu 😂 Valjda mi bila bljutava 😅

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 14:21:27   
Maraj
Lesli user posted image jes gorak taj caj. Tj za decu i trudnice je i ok...ovaj obican je...onako....
I ja sam ga pila. Samo ne sme da se kombinuje sa brusnicom zbog uve

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 14:26:20   
lesli
E mislim da u varijanti za decu i trudnice nema uve 🤔Ja sam ga pila u trudnoci zbog eserihije u vaginalnom i cervikalnom brisu. Po sistemu ne moze da skodi uz ab. I stvarno, posle jedne ture antibiotika i caja, sam se resila bestije. I do kraja trudnoce brisevi bili cisti 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 14:29:34   
Sanjica26 RR
Ajde u drugu temu. Klik Tamo nastavite.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 13.2.2019 14:30:41 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 14:40:02   
lesli
Jooj ovo moje dete je kad je popodnevno spavanje nemoguce. Od jutros je spavala u kolicima oko 40 minuta. I sad je bila mrtva umorna, stavih je u krevet, dremnula 15-20 minuta i oci ponovo na vrh glave. Igrala se igrackama u krevecu. Sad je prebacih u baby gym...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 17:40:43   
milicicak
Smesko, ko kaze da bilo sta stizem 😂 ali plivamo nekako...
Danas smo se skroz poremetili, bice veselo nocas i sutra.
Mini buba je dobila vakcine, ceo dz je cuo kako se dere, posle je priznala da je nista nije bolelo. Odradili smo logopeda,zakazali oftamologa i zubara, sledece nedelje da vidimo i ostale preglede da zakazemo i cekamo upis u skolu.
Ja dobila konacno kao sav normalan svet nadam se da ce se i to ustaliti.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 19:15:35   
jance
Dobro vece. Dovela klince na aikido. Sela u najudaljeniji deo Spensa, gledam odbojkaskibtrening kroz staklo. Beba i dalje ko da ima neki sekret u dubini nosa koji nece da izadje sta god da radim.
Nesto me jako frka od ovog virusa. Ne za mene nego za bebu. Period je takav da mm mora da radi da bi imali za hranu i pelene sto znaci da ja moram sa starijima. Sto takodje znaci da beba mora svugde samnom. A citam koliko njih svaki dan oboljeva pa me panika hvata. Jedva cekam prolece pa da mozemo biti napolju gde se virusi ne sire tako brzo.


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 19:31:10   
vonavoj
Jance,ne razmisljaj o tome,ne prizivaj,sto bi rekli.. i da ne ide sa vama,klinci svakako idu i donese kuci..neizbezno je..Dobro kaze moja sestra,i ne gledam tv..evo njen mali od petka ima temp,juce poceo i da kaslje,vodila ga kod dr juce,virus,nema nista na plucima..danas mu nije dobro,odvela ga da vadi krv..a mladjem je prosla temp za 4 danam..Nema nam Ivane,kako je?

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 20:01:52   
IvanaSK RR
Dobro veče, devojke.
Von, tu sam. Podocnjaci do kolena, izmrcvarena.. Ovih dana sam od sest na nogama i po ceo dan jurim i zavrsavam. Nisam ni ozdravila kako treba. Danas sam se uzasno smrzla. Mislila sam da cu makar sutra odmoriti malo, al jok, vodim sina na turnir.
Legla sam u krevet i cekam da se maca smiluje da i ona legne. Eto kako sam kad sam legla u ovo vreme user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 20:34:30   
bebilule
Ivana, je li jos radis one ankete? Mislila sam da si prestala.
Mi vecerali, jos malo i u krevet. Bili smo vani, hladno je bas. 
Ana, jesi lo ono ti zaglavila sa eserihijom? Imam za tebe nesto, ali ne mogu da se snadjem na ovoj verziji za tel i da ti posaljem pp. 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 20:42:03   
Ana RR
Bebi, ispila sam ab pa čekam da mi prođe ciklus i da ponovim urinokulturu. Tegobe nemam nikakve tako da pojma nemam da li je još uvek imam.

Imaš opciju da prebaciš na staru verziju ali ne znam gde user posted image ja sam na laptopu tako da pojma nemam kako funkcioniše sa moba.

Ivančice, šta si radila danas?

< Poruku je uredio Ana RR -- 13.2.2019 20:43:12 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 20:51:54   
IvanaSK RR
U gornjem desnom uglu imate tri tackice, kliknete na njih, pojavi se prozor i treci odozdo stiklirajte - Verzija sajta za računar.
Ankete radim do ponedeljka. Nesto malo sam oko njih, nisam stigla danas mnogo. Isla do grada, milion nekih gluposti, vodila sina kod zubara na VMA, i on kukao da se smrzao. Isla do Kaludjerice, časovi voznje, pa i oko toga stres. Bila u Vojvode Stepe. Kuci sam dosla oko sest, pola sedam.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 20:59:38   
mama Jo
Dobro vece drage. Lep dan kod nas, iako mi je jutros pritisak skocio na 300.
Pre mesec dana se nisam pojavila na birou na nekom testiranju i zakazu mi za danas da me ne bi skinuli sa evidencije, lepo me zena nazvala i rekla danas od 9 do pola 11... odem jutros, nas 15 zena sigurno... ulazi zena koja je trebala navodno da nas testira i kaze da je to trening samoefikasnosti koji traje 2 dana, dakle danas i sutra od 9 do 15h... nas 15 u soku, niko nije planirao toliko da ostane, mm izasao sa posla na 2h da bih ja mogla tamo da odem... mislim, zamislite koliko au bezobrazni. I ova zena sto je vodila program se iznenadila kada je videla da je doslo nas 15, kaze obicno bude 2-3 user posted image
Do kraja sam izasla u 11, dosla kuci, a mm se u nedjuvremenu dogovorio da ce raditi od kuce, tako da je ispalo sve savrseno, kako je pocelo....

Ivanice user posted image
Kako napredujes sa voznjom?
Svima saljem user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 21:31:54   
Maraj
Ivana nemoj se igrati. Bas dugo to vuces, sve na nogama.
Mama jo bas su bezobrazni. I ja sam kivna na taj biro...da bar nekom nadju posao.ma uzasni su.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
13.2.2019 21:52:17   
Rosita
Dobro veče. Evo i mene.
Bebac u brisu ima moraxelu u nosu i grlu, antibiotik pogođen i nastavlja.
Veliki ima streptokoku bez simptoma! Zdrav kliconoša. I dobio panklav 10 dana. Nisam pametna, kaže dr da to mora da terapira. A dete zdravo! Počeli smo ab.
Ja promukla i slinava. Išla da radim malo, mm bio sa njima. Imam čitaonicu nedaleko. Ok je, bilo mesta.
Čitam vas, svima je nešto 🙁
Laku noć.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Ima Hana
Anck Su Nmaun

da li vam se svidja ime Hana?

Da (79%)

Ne (21%)


Ukupan broj glasova: 68

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here