|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
27.5.2019 17:07:47   
nata11
Smizli ja bih pomerila sigurno.
Cak se i nama preporučuje da tokom spavanja mobilni stavljamo na punjač u drugoj prostoriji ili bar 2 m od nas. 



_____________________________





(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
28.5.2019 11:15:10   
BubaBubica


Sve ja to znam a znam i da ja nisam te sreće. Ja danas neću puno da pišem. Dosta mi je svega, sve me boli, sa kakvim nogama (krofnama) sam legla sa takvim se probudila, "spavala" u bolovima, nisam raspoložena... Polako padam u očaj, stvarno ne mogu više da funkcionišem ovako. ☹

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
28.5.2019 11:19:13   
Sarav
Dobar dan trudnice! Sitno brojite, a kreću vrućine.. 
Ja danas da vam mahnem, išla na pregled i dr kaže da smo beban i ja ok. Ima oko 1kg sada. Do mi jedozvolu da idem na more😊 sledeća kontrola za 5-6 nedelja. 

< Poruku je uredio Sarav -- 28.5.2019 11:20:28 >


_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
28.5.2019 11:22:24   
veselicaa
Sarav  kada idete na more?

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
28.5.2019 12:11:26   
bubulence


IZVORNA PORUKA: BubaBubica



Sve ja to znam a znam i da ja nisam te sreće. Ja danas neću puno da pišem. Dosta mi je svega, sve me boli, sa kakvim nogama (krofnama) sam legla sa takvim se probudila, "spavala" u bolovima, nisam raspoložena... Polako padam u očaj, stvarno ne mogu više da funkcionišem ovako. ☹



Bubice razumem te... Tesko je tebi samoj a imas jos troje dece koja moraju da su oprana, opeglana, nahranjena... Ja sam spavala od 2 do pola 5. Probudila se sa glavoboljom i nisam mogla vise da spavam... 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
28.5.2019 13:21:24   
JelenaJekac
Evoo i nas, dogurasmo do devetog meseca. :) Bile danas na kontroli. Bebac je super, meni se stanje sa grlicem nije menjalo. Posteljica je vec zrela, to me malo plasi , ali dr kaze da su protoci dobri tako da ce samo malo vise da obrati paznju. Planira prirodan porodjaj. Briseve sam vec odradila, sutra laboratorija i da privodimo polako kraju :)

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
28.5.2019 16:52:49   
nata11
Jekac super.

Jel ides opet na uz ili je to poslednji? 
Ja imam pitanje za iskusnije. Kako da znam da li istice plodova voda ili je mokraca zbog slabe besike? 
Ja sam bolje sem otoka lica, vrata. Kao kit.


_____________________________





(odgovor članu JelenaJekac)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
28.5.2019 16:54:13   
veselicaa
Nato,plodova voda je bistra.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
28.5.2019 17:22:27   
nata11
A kako kada je upije ves da vidim da li je bista ili ne? 😀


Ne mislim na klasicno pucanje vodenjaka vec u situaciji kada po malo istice i ves je upija. 

_____________________________





(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
28.5.2019 17:33:32   
BubaBubica


Zavisi, može biti i mlečna, meni je svaki put bila mlečna. Ali žuta nije nimalo.

Sad sam krenula da pogledam spisak trudnica kad ono ja sam prva 😳 Bila sam danas sama u jednoj dužoj šetnji od besa i osećam se mnogo bolje hahahhaa kažem ja da nikad neću se poroditi. 😂 Popustili su i otoci na nogama, samo me sad pomalo stegne pokoja kontrakcija od koje ne mogu da dam ni korak ali to nešto na sat vremena tako da nije ništa. Tako da definitivno se osećam bolje dok se krećem jedino što me onda kosti bole ali šta da se radi, nešto mora... Oprali smo danas kolica jer sam u toku noći zaboravila napolju pošto još vozim ponekad najmlađu i mačići su se uvalili u njega i totalno isprljali blatom... Tako da su mi ubrzali planove, ionako sam planirala da ih perem.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
28.5.2019 17:36:34   
bubulence
Bili su da se kupe ulosci za plodovu vodu ali mislim da ih vise nema... Ako je u pitanju plodova voda, oni promene boju. Uglavnom je normalno da tu ves bude mokar od znojanja ili slabe besike. Meni se to vec sada desava iako ne primetim da se znojim.

Uglavnom, to se vidi na uz... Ako si jos u bolnici reci im da ti urade uz i videce da li imas dovoljno plodove vode

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
28.5.2019 18:00:18   
JelenaJekac
Nato, jos jedan za 2 nedelje da proveri polozaj bebe i posteljicu. A ja sam se plasila isto za plodovu vodu. Nekad kad ustanem kao da se upiskim malo , a nemam osecaj da mi je puna besikauser posted image Ali ispade da je neki vodeniji sekret, uvek imam dovoljno plodove vode na pregledu

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
28.5.2019 18:04:28   
JelenaJekac
Kako tvoj pritisak, jel si bolje? Bubice,pa tebi sve lakse kako trudnoca odmice,svaka cast user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
28.5.2019 22:52:28   
lesli
Nato, ako jos uvek uzimas utrogestan (vaginalno) hoce vodenasti sekret i od njega, meni je takav sekret od utrogestana krenuo od polovine trudnoce i ozbiljno mi zivce kidao u pocetku (jos u kombinaciji sa silnim kontrakcijama). Posle sam se i navikla...
A mislim da je plodova voda da bi bila veca kolicina i tesko da ne bi primetila, moguce je da se znojis a ni ne oset_is sto rece bubulence.

(odgovor članu JelenaJekac)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
29.5.2019 7:15:16   
nata11
Bolje je pritisak sa lekom 3x dnevno.  Pustio me dr kuci da se pripremam polako i zavrsavam briseve, krv. 

Kaze sestra na patologoji trudnoce cao pa se vidimo ubrzo 🤣 Ne koristim utrogestan odavno. 
Da od mokrace je ovo ipak, besika mi je i inace slaba. Bubulence pitala sam za uloske nema ih. Kazu to je bilo nesto tipa oko 600 din komad ali nemaju duze vreme. 
Kako ste vi trudnice? Jel ima opet kise? 


_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
29.5.2019 8:28:13   
BubaBubica


super nato što si sad bolje i kući ❤ digitalan aparat za merenje pritiska je inače baš često nepouzdan. Možda i nije bilo tako alarmantno kako je on pogrešno merio.


Jelena pa i nije mi baš lakše, to je bilo samo trenutno stanje posle šetnje i šopinga 😂 uveče me razvalila stidna kost i kontrakcije. I od jutros kako sam ustala imala sam tri koje mi doslovno cepaju dno stomaka. Ništa mi nije jasno. Do sad u sve tri trudnoće nisam imala nijednom bolne kontrakcije, mislim na ove lažne. U ovoj sad poslednjih nedelju dana kad me uhvati kao da imam noževe ispod stomaka. A pritisak glave oset_im toliko da sam ubeđena da bih je i sama napipala. Osećaj je kao kad uključe indukciju pa krenu one oštre kontrakcije koje probadaju dno stomaka. I onda na svakom pregledu ja i dalje zatvorena. Možda me zato i boli jer kontrakcije su jake a grlić neće da popusti. Eto ne znam ali svaki put pomislim evo počelo je. Bukvalno ne mogu ni korak da napravim dok traju. Stvarno ću poludeti do kraja.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
29.5.2019 8:35:04   
bubulence
Bubice meni je bas cudno sto si jos uvek skroz zatvorena a cetvrta trudnoca je u pitanju...

Nato, za par dana ulazis u 9.mesec i vise nema brige... Spremaj se lagano... 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
29.5.2019 8:50:12   
BubaBubica


Da znaš i meni, kao u početku je rekao da je grlić prohodan za prst i da je to normalno za četvrtu trudnoću i sad svake nedelje ništa, kako kaže nisam još počela da se otvaram. I da se beban podigne visoko kad legnem a dok stojim je nisko. Ništa mi više nije jasno. Po tome kako se osećam ja bih rekla da ako bi mi pukao vodenjak beba bi sa njim izletela. Znam taj klasičan osećaj pritiska bebe dole ali ovo je nešto drugo, kao da mi je beba među kostima već jer tako i hodam, kao zaglavljena u buretu. Čak i odnose imamo često kako je mm kući zbog gipsa i odmoran 😂 i opet se ništa ne dešava. Možda je zaista samo pitanje vremena kad će da popusti grlić.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
29.5.2019 8:56:28   
bubulence
bubice ne znam sta bih ti rekla... ja sam se u prethodnim trudnocama otvarala vec od 27. i 28. nedelje a poradjala se u terminu. i njima je to bilo ok... sada ne znam kakvo je stanje jer me nije ni jednom pregledala.ali juce i danas imam bas menstrualne bolove, samo nisu kontrakcije u pitanju, nema stezanja stomaka... medjutim, mene ni ne cudi jer se dnevno i po 10x popnem na treci sprat, a da ne pricam o ostalim obavezam koje imam-.. kao i svaka od vas.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
29.5.2019 12:12:01   
veselicaa
Bubi draga ti po ceo dan juris,ne odmaras uopste user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
29.5.2019 13:12:48   
Sarav


IZVORNA PORUKA: veselica RR

Sarav  kada idete na more?


28.6.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
29.5.2019 19:46:06   
BubaBubica


bubulence sad čitam postove unazad i vidim da si pitala za ime. Ne znam kako sam propustila. Jesmo odlučili, zvaće se Janko 🙂

Čitam postove šta sam pisala za čep, jer je malopre izašla opet poprilična količina zelenkaste sluzi i ako se dobro sećam mislim da mi je i prošli put bio zelenkaste boje, bez krvi, i čitam da nisam se porodila sutradan već prekosutra tj dva dana posle ispadanja. Pa već je i bio red da ispadne posle ovoliko kontrakcija aleluja. Bila sam u wc da piškim pa sam krenula da prostrem veš kad oset_ih kako nešto oće da curi pa sam se vratića da stavim dnevni uložak, vidim nema ničeg na vešu, obrišem se i imam šta da vidim. Još jednom je posle curnulo i za sad to je to. Kontrakcije se nastavljaju pa se nadam da će u petak kad idem na pregled biti nekih promena. Trebalo bi onda u petak i da se porodim ako bude kao prošli put 😂 sutra jedna šetnja ako vreme dozvoli 😁

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
29.5.2019 20:21:38   
bubulence
Bubice ti rece da si slovakinja? Janko je cesto ime kod Slovaka, imam ih nekoliko u okruzenju...

Znaci ipak se nesto desava kod tebe, masala😂

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
29.5.2019 20:43:13   
nata11
Sta ti je iskustvo 😀

Meni da je ispalo nesto zeleno otrcala bih u bolnicu. 😀
Bice to Bubi uskoro 🤞🌸💞

_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
29.5.2019 21:15:10   
Sanjica26 RR
Trudnice, ako se niste skoro prijavile za paket za trudnice, prijavite se. user posted image Imate fore do 31.05.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here