|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
18.6.2019 11:50:14   
Sarav
IZVORNA PORUKA: Maruska15

Ja živim u Švedskoj,i nemam gde da otrcim  i uradim betu,kao na primer kod nas u Srb. Narucena  sam kod babice tek 8.jula. pošto kažu da je sada još rano. Pa posumnjala  sam po tim simptomima pre menstruacije I uradila do sada jedno 10 testa najmanje 😁 i svi su pozitivni. Ali opet izostanak tih simptoma me brine... da nije testova u koje stalno piljim,ne bih verovala da sam trudna...


U prvoj trudnoći na početku požalila sam se ginekologu da nemam nikakve simptome a on me pitao samo šta sad ja hoću 😂😂😂 e onda sam kroz koji dan počela sa povraćanjem na 5 min i bila sam mirna😆 inače, betu nisam radila nijednom za tri trudnoće, test pozitivan, pregled ginekologa posle 7+0 nedelja i to je to. Naravno ako je spontano i bez problema došlo do trudnoće.

< Poruku je uredio Sarav -- 18.6.2019 11:55:09 >

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
18.6.2019 17:33:47   
Zemunka85
Pozdrav trudnice, ovde se bas malo pise.Ja sam u procesu ukidanja sisanja za nocno spavanje i nocnog sisanja 🙄 (dobro sam se set_ila), tako da vec dve noci uspevamo sa tim. Ostaje jos ono jedno dnevno..
Ja sam danas isla do DR u DZ da uzmem recepte za Utrogestan, bas je skup...tako da sam sad mirna, nadam se da na sledecem UZ nece biti hematoma pa ni potrebe za tim..
Odoh, vodim ceru na balet. Ja sam od skoro, od pre par dana vozac..tako da sada sve stizem 😂.
Maruska, rekoh ti ja sam danas 9+ nemam basbasbas nikakav simptom, sve je to ok!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
18.6.2019 20:14:25   
veselicaa
Zemunka,izgleda set_aju trudnicice jer ima dosta novih trudnicaNekad je ova tema uvek bila najaktivnija.Navijam da se pridruzi jos trudnica da uzivate u pisanju user posted image user posted image

< Poruku je uredio veselica RR -- 18.6.2019 20:15:00 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
18.6.2019 20:22:32   
bubulence
Bas se slabo pise... Ranije smo pisale kao na takmicenju... Sada je bas pusta tema.

Ne znam kako vi devojke podnosite ovo vreme ali meni je bas bas tesko

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
18.6.2019 20:23:09   
bubulence


IZVORNA PORUKA: veselica RR

.Navijam da se pridruzi jos trudnica da uzivate u pisanju user posted image user posted image



Vesi, hoces nam se ti pridruziti 😁❤️??? 

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
18.6.2019 20:23:41   
veselicaa
Hahhahha,neee user posted image user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
18.6.2019 20:25:11   
Maslacak15
a babica ti nece raditi ultrazvukuser posted image skoro sam sigurna da nece, posto UZ rade lekari. Moze da se desi da ti ultrazvuk rade tek na ekspertskom tj u 12 oj nedelji. Ali to je svedska. Nema potrebe sto bi rekliuser posted image user posted image U nemackoj je malo drugacije, bar ultrazvukove rade cesto ali cinjenica jeste da je to za zabavu majke.

Puno pozdrava trudnice.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
18.6.2019 20:44:20   
popkica bebic
Ja bih možda i više pisala, ali imam utisak da nisam zanimljiva. 😉 A često se događa da poslednja ja pišem u temi i onda danima nikog nema, pa sve do imam utisak da je zbog mene. 😁😁😁😁



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
18.6.2019 21:10:16   
nata11
Popkice si luda 🤣🤣🤣


Ja bi kukala od oticanja. Drugo nemam sta da pisem. 

_____________________________





(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
18.6.2019 21:26:56   
bubulence


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Ja bih možda i više pisala, ali imam utisak da nisam zanimljiva. 😉 A često se događa da poslednja ja pišem u temi i onda danima nikog nema, pa sve do imam utisak da je zbog mene. 😁😁😁😁




Ahahaha e bas je zbog tebe 😂😂😂. Jao bas sam se ismejala... I ja bih cesce pisala nego kontam, da vas ne smaram... Nato i dalje otices? Pritisak? Meni oticu samo tabani a pritisak nizak... Danas sam mislila da cu se onesvestiti i cerka mi donese cips, kako sam ga pojela tako sam dosla sebi

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
18.6.2019 21:42:04   
Maruska15
Maslačak15. Ultrazvuk Svedjani rade samo u 12-toj i 18-toj nedelji. Ali ja ću ih zamoliti da mi odrade uzv u 8 nedelji kao i u prvoj trudnoci. 😁 Ako ne,ići ću privatno. Jel do 12 te nedelje ne mogu da izdržim neizvesnost... 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
18.6.2019 22:12:05   
lesli
Beco, ja sam krvarila malo-malo ceo prvi trimestar.Bilo je i da pljusne i brdo krvi pa je sve ok. Znaci pljusne sveza, crvena krv, stomak otkida, to se smiri i onda se par dana cedi braonkasto. Onda dan-dva bude mirno i opet ljusne sveza krv i ajmo jovo nanovo. I tako od 5. do 12. nedelje.Progesteron meni nije pomogao, kao ni mirovanje. Zaustavilo se samo od sebe. Niko nema pojma zasto sam krvarila. Nije bilo hematoma ili polipa, posteljica visoko...

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
18.6.2019 22:57:34   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: lesli

Beco, ja sam krvarila malo-malo ceo prvi trimestar.Bilo je i da pljusne i brdo krvi pa je sve ok. Znaci pljusne sveza, crvena krv, stomak otkida, to se smiri i onda se par dana cedi braonkasto. Onda dan-dva bude mirno i opet ljusne sveza krv i ajmo jovo nanovo. I tako od 5. do 12. nedelje.Progesteron meni nije pomogao, kao ni mirovanje. Zaustavilo se samo od sebe. Niko nema pojma zasto sam krvarila. Nije bilo hematoma ili polipa, posteljica visoko...



Pa Lesli gde si sve ove dane? 😀 Evo meni stalo pa popodne opet braonkasto. Sada se vec navikavam na situaciju. Ali naravno i brinem. Uh, sto me je danas bolela glava, popih paracetamol na kraju. Hvala draga!
Sto se tice pisanja, mislim da nas je dosta u nekoj narednoj trudnoci pa verovatno obaveze oko dece i kuce. Mozemo da tumacimo i tako sto su trudnoce regularne pa nema mnogo pitanja 😀
Javljam se..i niko nije dosadan, sto bi bile pa ovaj forum i jeste da se izjadamo jedne drugima.😀

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
18.6.2019 23:03:21   
vonavoj
Beco,glava te je bolela i imas braon,bas zbog hormona! Pokrivena si terapijom,bice to sve ok.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
18.6.2019 23:20:20   
Beca.t
Mislim i da lekovi koje sam pila za endometrijum su uticali i da mozda zato imam te tegobe. Verujem da ce biti sve ok! 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 7:50:33   
nata11
Jutro trudnice ☀️


Ja sam toliko zedna da je to strasno. Popijem 4 - 5 flase tecnosti. 
Pitanjce- rekli mi na prijemu za vikend da se javim da ne pijem tecnost i ne jedem (za svaki slucaj ako odluce da bude istog dana). Jel bas nesmem ni kap vode kada se probudim? Ili ipak mogu pola case vode? 

_____________________________





(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 8:05:06   
bubulence
Nato nisam isla na cr, ali sam operisala zuc. I isto su mi rekli da ne pijem vodu zbog mucnina. Posto nisam mogla da izdrzim, uzimala sam po gutljaj kada sam jako zedna dok nisam otisla u bolnicu. E sad, po budjenju iz anestezije sam imala uzasne uzasne mucnine, mnogo sam povracala, mislila sam da necu preziveti. Ali ne verujem da je od vode jer sam je pila (ako se uopste moze tako reci) ujutro do nekih 10-11h, a onda sam primljena u bolnicu. Medjutim, zbog nekoliko hitnih slucajeva operisana sam tek uvece oko 22h... Nemoj da preterujes, da pijes mnogo, ali od par gutljaja vode ti valjda nece nista biti... 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 8:13:30   
Maruska15
Nata11. Ja sam sa ćerkom imala carski rez pre 9 meseci. Isto su i meni rekli da ne pijem i ne jedem ništa. Ali ja nisam izdržala i popila sam 2 čaše vode kući,pošto sam išla na zakazank carski. I mogu ti reći da sam po buđenju iz anestezije povraćala strašno. Možda zbog te vode.


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 8:25:02   
nata11
Da verovatno su mucnine bile od previse tecnosti. Mada eto Bub ti nisi pila gotovo ceo dan. Ja sam uzasno podnela poslednju aspiraciju jer nisam ispostavala rezim ishrane prethodnog dana. Ali ovo ce biti spinal pa ne znam koliko na to utice. Verovatno manje nego na totalnu.





_____________________________





(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 8:28:57   
bubulence
Da, kako sam cula spinal se lakse podnosi... 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 8:30:32   
Maruska15
A zamislite meni šta su Nišlije uradile. Odoh na zakazank carski rez u 38+5. I dogovorena spinalna. Oni mi dadoše, i trebali su da sačekaju neko vreme da deluje anestezija. Pošto se doktori žurilo,rekli su mi evo ti malo kiseonika,stavili masku i cao Marija.  Budim se, bez vazduha u sali i povraćam.  Na prevaru su mi dali i totalnu anesteziju... To samo  kod nas može da se desi. Da mi se to desilo u Švedskoj  sad bih bila milionerka. Dobro beba j ja ostaćemo žive.


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 8:31:28   
Maruska15
Dobro ostadosmo  žive...


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 8:32:13   
bubulence
Maruska kod nas je na zalost sve moguce. Strasno...

P.s. Imas divno ime 😁, kao moja mladja cerka ❤️

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 8:33:07   
Maslacak15
Nato tecnost poslednji put 6 h pre zahvata, jelo 9 sati. I ovde su sto se toga tice relativno striktni. To je jedino cega se pridrzavaju. Napij se vode malo iza ponoci ako ides rano ujutro na prijem.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
19.6.2019 8:34:42   
Maruska15
Hvala 💗 strašno nešto,uništili su mi najlepši momenat u životu.  Posle sam čula da nikako ne smeju u kombinaciji spinalnu i totalnu,zato sam se bukvalno gusila.. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here