|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
21.6.2019 23:23:45   
veselicaa
Bubi :* :*

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
21.6.2019 23:27:48   
veselicaa
Na spisku si draga user posted image user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 7:38:35   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Bebana17

Nato user posted image user posted image user posted image , neka je bebica živa i zdrava!!! Čestitam od srca!
Bubulence, nadam se da su bolovi prestali.
Dunja, mi smo na put uvek išli autom, jer je konfornije, a i gde bih smestila toliku decu u autobus :). Ja inače nemam ništa protiv putovanja i autobusom, ako je beba dobra, ali kad imamo mogućnosti da idemo autom, koristimo je. I muž i ja smo vozači pa nisu problem nikakve relacije. Najlepša su ta putovanja dok beba samo sisa, ne razmišljaš ni o čemu, samo se opustiš i uživaš.



Bebana, tako i mi, uvek kolima i povedemo nekog od sestrine dece, pošto smo dugo čekali našu devojku, a sestra i ja smo jako bliske, stalno su deca bila sa nama, posebno najstarija ćerka koja sada ima 17g. Oni su stalno sa našom devojkom i vole da putuju sa nama.
Mi smo prvi put išli na more kada je ćerkica imala 10 meseci na Halkidiki a sa13-14 meseci išli na jonsko more, menjali i plaže i vozikali se i bilo nam je super. Ona siki, spava, uživa na plaži.😀 Svuda je naučila da putuje, stalno u akciji. E sad malo moramo da mirujemo zbog mene.


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 7:42:37   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Pozdrav trudnice user posted image .

Nato cestitam user posted image , blagis tebi user posted image . Uzivajte, nema lepse stvari <3!!!
Bubulence - bas kontrakcije? Ako je tako, ja bih isla kod DR ....
Maruska, eto simptoma, uzivaj sada user posted image . Ja sam prekosutra u 11, nedelji ne osecam aaaaama bas nista. Ja nisam u prethodne dve ni jednom povratila, niti imala mucnine. Ali imala sam gadjenje, a gladna. Za sad u ovoj trudnoci nemam ni to. Sem malo na grasak user posted image
Popkice - ja se nadam da ce te ta slomljenost poceti popustati skoro. Ima zena horor prodju taj prvi trimestar .. bas nema pravila.

Sto se mora tice, mi smo sa Larom isli prvi put kada je imala tacno godinu dana, tako se potrefilo. U trudnoci sa Lukom smo isto isli kada sam bila 7. mesec, i prosle god kada je imao 9m. Isli smo i na Zlatibor kada je imao 4M. Ove god na Peloponez, malo predaleko bi .. ne bih ponovo user posted image ...

Mi smo zavanicno 24h bez sisanja user posted image , ja to jako tesko podnosim. Basbas .. ali sto se mora, mora se ,,,
Inace meni je termin 23.1.
Ja sam zakazala i Nifty i dabl, sve redom :D. Tako bih volela da je devojcica - zbog Lare, da ima i sestru. Samo zbog Lare. Meni je aaaapsolutno svejdeno. Njoj cu dati da busi onaj veliki balon, sa baloncicima, kada saznam pol. To cu sama da organizujem, jer Nifty to nema user posted image , da joj bude zabavno. Iako cemo mm i ja tada vec znati, a mozda i njemu precutim pol cim saznam, pa tako sazna. Ne znam jos...

Inace, nzm sta mi je, cini mi se da ovaj treci put najvise razmisljam o porodjaju, a tek sam na pocetku. Bajkovito mi je da se desi prosli scenario, kada sam se porodila za 15min (na stolu sam bila 15min) tj oko 50ak min od kako sam se rastala sa mm. Bez epidurala, epiziotomije ... Imam suprotne strahove - te da ce da se oduzi, te da necu stici na vreme user posted image

Ja sam ovih dana u organizaciji rodjendan za klince, jeste da je krajem avgusta, ali izabrala sam odelca, iznajmila njemu Patrolne sape maskote, njoj onog disko robota i bas se radujem. Njoj je poslednja godina sa vrtickim drugarima, a njemu ce mozda biti prva (nadam se da ce krenuti u jaslice do tad). Sve u svemu jedva cekam i bas se radujem. A opet kada pomislim da ona krece u skolu samo par dana posle rodjendana,..ne zuri mi se bas :D.

Pozdravljam vas trudnjace, odoh da spavam, mi sutra imamo pre podne rodjendan, popodne svadbu. U nedelju sam planirala Laru da vodim u bioskop ima neki lep film sa delfinom, a ja njih oobozavam!





Lepo se provedite i nemij mnogo da akcijaš.😀 Tako i moja sestra kada je bila trudna sa trećim, nije se smirivala. Prošlo je sve super. 
Mi rodjendan obično slavimo u košutnjalu, bude predivno, roštilj, dekoracija, uživanje u prirodi ali ove godine, mislim da nećemo moći zbog mog mirovanja .. videćemo.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 9:29:09   
popkica bebic
Jutro!

Ja celu noć nisam spavala zbog vrućine. Onda je ćerka plakala isto zbog vrućine. Onda je sin vrisnuo jer je sanjao nešto ružno. Onda sam ustajala u toalet. Vesela noć! Zemunka, dragana, ja sam ušla u šesti mesec, dakle odavno sam prevalila prvi trimestar. On mi je bio super! Ali drugi!? Haos.... Počinjem da mislim da ima neku bolest i onda se psihički opteretim, slučaj sam za psihijatra.... Nadam se da je takva trudnoća. Ipak je treća, a svaki organizam je različit, kao i trudnoće. Ljubi vas vaša kukavica (kukam kad god pišem, užasna sam)! 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 9:34:43   
popkica bebic
Joj, kako mi telefon često sam kuca reči, izblamiracu se žestoko nekad! A, inače sam po struci filolog i izluđuje me sto zbog telefona ispadam nepismena i smešna! 😡😡😡



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 9:51:18   
Maruska15
Dobro jutro zenice. Joj od juče me muči zatvor,eksplodiracu ... Šta da radim? Inače sam celog života kao grlica,non stop trckam na wc. Ovo je nešto sasvim  novo  za mene.


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 10:17:32   
bubulence


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Joj, kako mi telefon često sam kuca reči, izblamiracu se žestoko nekad! A, inače sam po struci filolog i izluđuje me sto zbog telefona ispadam nepismena i smešna! 😡😡😡




Mislim da smo svi postali nepismeni uz ove pametne telefone😂. Maruska, mg direct, mg mineralna voda, cedevita... Koliko znam to je dobro za zatvor... Meni je ova trudnoca ubedljivo najteza ali se negde i podrazumeva uz sve obaveze oko dece. I iako sam prva dva porodjaja imala sjajna sada toliko panicim da to nije normalno, ne znam kako cu preživeti 

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 10:19:53   
popkica bebic
Maruska, probaj da konzumiras suve šljive i kuvanu psenicu. Ako toga ima u Svedskoj... Ili, uzmi neki magnezijum, neće da ti škodi, a svakako se preporučuje u trudnoći, i plus deluje pomalo laksativno. I mene je mučio zatvor u drugom i trećem mesecu trudnoće, a inače mi je brži metabolizam i to je mene strašno mucilo. Ima dan danas kada ne ispraznim creva lako valja, boli me sa leve strane stomaka. A sada u drugom tromesečju imam smene dijareje i zatvora i normalne stolice. Pij više vode. Ona je ipak glavni napitak. 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 10:23:35   
popkica bebic


IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Joj, kako mi telefon često sam kuca reči, izblamiracu se žestoko nekad! A, inače sam po struci filolog i izluđuje me sto zbog telefona ispadam nepismena i smešna! 😡😡😡




Mislim da smo svi postali nepismeni uz ove pametne telefone😂. Maruska, mg direct, mg mineralna voda, cedevita... Koliko znam to je dobro za zatvor... Meni je ova trudnoca ubedljivo najteza ali se negde i podrazumeva uz sve obaveze oko dece. I iako sam prva dva porodjaja imala sjajna sada toliko panicim da to nije normalno, ne znam kako cu preživeti 
Joj, Bubulence, i ja se brinem za to hoću li preživeti porođaj. Ne znam koje si vere, niti da li uopšte veruješ, ali ako si vernik pomoli se nekadašnji Bogorodici, naći ćeš malog mira. Izvinjavam se ako sam nešto pogrešno rekla. 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 10:28:55   
bubulence
Prvoslavne sam vere i verujem u Boga ☺️ (daleko sam od velikih vernika, u crkvu idem samo na Bozic i Uskrs, i jos 2,3 puta godisnje u manastir) i cesto se pomolim ili bar zahvalim na onom sto imam... Bas jutros pricam sa mamom preko tel i kazem koliko se plasim, pa mi je rekla da cemo otici do manastira sv. Petke kada odem na selo, ona veruje da sv. Petka resava zenama sve probleme, tera sve strahove itd... Pa nekako i mene ubedi u to... 


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 10:38:00   
popkica bebic
I Ona mnogo pomaže! Meni je to devojačka slava i često se i njoj molim. Samo, treba i da verujemo u to za šta se molimo. Ne znam otkud ovoliki strahovi. Mislim, ja sam generalno takva osoba, ali nikada to nijedna išlo dotle da mi misao o porođaju stvori neopisivi napad panike. Plačem kad god pomislim na porođaj. Da ne unosim negativu.... 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 10:47:06   
Maruska15
Znate šta vas čeka pa se možda zbog toga i plašite. A ja kukam što moram na carski rez opet, najverovatnije.  Preživi se sve. Da je toliko strašno ne bismo sada ovde pisale 😊

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 10:49:29   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Maruska, probaj da konzumiras suve šljive i kuvanu psenicu. Ako toga ima u Svedskoj... Ili, uzmi neki magnezijum, neće da ti škodi, a svakako se preporučuje u trudnoći, i plus deluje pomalo laksativno. I mene je mučio zatvor u drugom i trećem mesecu trudnoće, a inače mi je brži metabolizam i to je mene strašno mucilo. Ima dan danas kada ne ispraznim creva lako valja, boli me sa leve strane stomaka. A sada u drugom tromesečju imam smene dijareje i zatvora i normalne stolice. Pij više vode. Ona je ipak glavni napitak. 




Sad ću da pošaljem muza po suve šljive...  Ma uzas,ne valja kad ser** ne valja kad ne ser** da izvinete. 

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 11:03:41   
bubulence


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

I Ona mnogo pomaže! Meni je to devojačka slava i često se i njoj molim. Samo, treba i da verujemo u to za šta se molimo. Ne znam otkud ovoliki strahovi. Mislim, ja sam generalno takva osoba, ali nikada to nijedna išlo dotle da mi misao o porođaju stvori neopisivi napad panike. Plačem kad god pomislim na porođaj. Da ne unosim negativu.... 




Sve isto! Samo ne placem ali panicim za medlju. Mi smo stariju cerku krstili u manastiru Sv. Petke. 

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 11:05:02   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Znate šta vas čeka pa se možda zbog toga i plašite. A ja kukam što moram na carski rez opet, najverovatnije.  Preživi se sve. Da je toliko strašno ne bismo sada ovde pisale 😊


Da sam imala tezak porodjaj pa da znam zasto se plasim... Prvi porodjaj laganica, drugi sa epiduralom, nisam ni znala da se poradjam

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 12:14:38   
vonavoj
Bubi,nema razloga,ne brini se,stvarno. Bice sve ok..ali podsvest je cudo,iako nam je porodjaj bio za pozeleti,ipak je bolelo,pa odatle i strah..

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 12:46:59   
Rosita
Zemunkaaaaaaaaa! Čestitam, lutkoooo!


Popkice, polako, probaj da se zaokupiš nečim, više šetaj, naravno molitva ti može pomoći, vernik si. Probaj da kažeš sebi pa šta, razmišljaću o tome ako se desi, sad neću, briga mi ne može pomoći. Drži se, puno pozdrava!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 14:35:29   
Beca.t
Autosugestija je cudo. Sve vas razumem. Samo pozitivno, lakse je sto imamo jedna druge da mozemo da se izjadamo a da imamo razumevanje.😀


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
22.6.2019 23:45:49   
bubulence
Tema treba da se zove trudnice - kukalice 😂


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
23.6.2019 11:26:36   
popkica bebic
Dobar dan, kukalice, hrabrice, mamice! 😁😁😁 Kako smo danas? Ja nikako da se nakanim da odem po hleb. Vruće je, a za doručak je bilo makarona, pa nisam morala da žurim. Beba me ovim dana baš snažno šutira, kao i da je već iznad moga pupka, skoro do rebara. Nadam se da ste sve dobro! Rosi, hvala ti za podršku i bodrenje. 💞😘

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
23.6.2019 12:20:36   
bubulence
Evo jedne dezurne  kukalice 😂. Treba da idemo kod kumice na punoletstvo, oko sat ipo voznje od nas u jednom oravcu, a mene stomak bas bas boli. Sve je bilo super dok nisam isla da joj kupim cvece, i u povratku se penjala uz stepenice (zivimo na trecem spratu bez lifta). Jedva cekam pregled sutra


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
23.6.2019 12:40:24   
Beca.t
Devojke, hrabrice! I mene bolucka stomak, pa zasto,, pa kako...pa 2 dana nemam ic na vesu a onda krene bledo braonkasto, pa onda samo gledam i dumam...a joj. A kontrola prve nedelje jula.


Strasno mi se menja raspolozenje, nervozna sam i lako zaplacem...a pri tom lezim i lezim...covek kada lezi, postane malo lud.🤩


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
23.6.2019 13:03:27   
popkica bebic
Bubulence, možda su lažne, tj. pripremne kontrakcije. Ti si sada u osmom mesecu, zar ne? Tada kreće danas boli svega živo i telo se priprema za bih day. Ja se pitam, kako ću da pretrpim svega te pripreme kada mene sada sve živo boli. Da li je ijednu bolelo u trbusnim misicima, gornjim? Beco, znam kako ti je. Ja sam u prvoj trudnoći mirovala i bila klasična baba. Ležim i gledam serije na svim tadašnje aktuelnim jezicima. Čitala sam dosta, ali baš sam bila baba. I što ti kažeš luda, ali ja ne malog, nego malo više. 😛



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
23.6.2019 13:10:03   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Bubulence, možda su lažne, tj. pripremne kontrakcije. Ti si sada u osmom mesecu, zar ne? Tada kreće danas boli svega živo i telo se priprema za bih day. Ja se pitam, kako ću da pretrpim svega te pripreme kada mene sada sve živo boli. Da li je ijednu bolelo u trbusnim misicima, gornjim? Beco, znam kako ti je. Ja sam u prvoj trudnoći mirovala i bila klasična baba. Ležim i gledam serije na svim tadašnje aktuelnim jezicima. Čitala sam dosta, ali baš sam bila baba. I što ti kažeš luda, ali ja ne malog, nego malo više. 😛





Ti i ja pod ruku 🤩 Pitaj mog muza i familiju da li sam malo ili puno luda 😀 i ja sam lezala u prvoj trudnoci do treceg meseca pa se nadam da ce i sada tako biti. Hvala ti sto me razumes!  I ja tebe apsolutno razumem.
Bubulence, ja bolje da te ne savetujem, cista panicarka, vec bih bila kod dr. Svojevremeno je moja dr ginekolog rekla da sam izbila u top 5 dosadnih trudnica sa pitanjima i potpitanjima a onda kaze:" Ma izdrzacu 9 meseci ali pedijatar ti je nadrljao"😀😀😀 Elem, verujem da je sve ok ali ipak se posavetuj sa dr pre nego odes. 

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here