|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: psovke
6.7.2015 20:23:08   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

I dalje mislim da je uzasno kada deca psuju.Kada cujem da neka drugarica moje A odvali neku socnu psovku dodje mi da odem do njene majke i odrzim joj jedno predavanje.


Isto ! Slazem se u potpunosti !!! Mada nekad nisu krivi roditelji,bar kada su u pitanju mladja deca..ima baba i deda kojima je to simpaticno kod unucadi...nasi hvala Bogu nisu od tih,a i da jesu,nadrljali bi ! Ali videla sam primera...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: psovke
7.7.2015 10:35:05   
Klarita
Prosle nedelje je dosla k i pozalila se kako joj neka Andjela rekla "jeuser posted image ti mater" i mi tu joj lepo objasnimo kako je to ruzno i tra la la i sve to prodje tako, kad pre neki dan se igra K u dvoristu i upetljala joj se vijaca kad je krenula "a **bem ti mater" momentalno je bila kaznjena i prvo je morala sam u sobu jedno 15ak min pa je sedela na stolicu u dvoristu do polaska na tusiranje i spavanje i po kazni je isla s nama na svadbuuser posted image mislim da joj vise nece pasti na pamet da opsuje. Nije smela ni da preprica mojoj mami zasto je bila kaznjena. Videcu kako ce se dalje odvijati situacija ali grozim se dece koja psuju iako ja odalamim s vremena na vreme, a mm stalnouser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: psovke
7.7.2015 12:11:55   
veselicaa
Au Klarita ala si je kaznila,ali ovo sa odlaskom na svadbu mi je vrh.Slazem se sa tobom uzasno je kada deca psuju.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: psovke
7.7.2015 15:33:19   
vikiveki
Mila upravu si ,babama i dedama je jako smešno i zanimljivo kada čuju njihove male unuke kako psuju,a kada to nastave i posle kada porastu,e onda se zgrožavaju i pričaju kako ih roditelji nisu vaspitaliuser posted image a ne sete se da su oni bili prvi koji su se tim psovkama smejali

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: psovke
7.7.2015 22:13:44   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Mila upravu si ,babama i dedama je jako smešno i zanimljivo kada čuju njihove male unuke kako psuju,a kada to nastave i posle kada porastu,e onda se zgrožavaju i pričaju kako ih roditelji nisu vaspitaliuser posted image a ne sete se da su oni bili prvi koji su se tim psovkama smejali


Kod nas je bas ovako kao sto si napisalauser posted image
Vuk je prvo poceo da psuje pa je onda naucio da prica. Jedino je meni smetalo od prvog dana a svima bilo simpaticno. E sada kada je veliki i psuje kao kocijas isti ti kojima je bilo smesno sada govore jaooo pa ti si veliki da bi psovao. A drugi dan im ponovo smesno i tako u kruguser posted image
Najgore mi je kada mi neko kaze da je to faza i da ce proci. Faza koja traje 4 godine.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: psovke
8.7.2015 0:08:50   
Mariya
Jao dijo...
lucija je za ove nepune 3 godine koliko prica izgovorila psovku dva puta.oba puta sam joj objasnola da to nije lepo i da je ona mala da psuje i tako.stim da ona još ne ide u vrtić,pa ne čuje od druge dece,a mi vaš pazimo šta pricamo pred njom.ono što kaže ponekad je u*sracu se,to čuje od moje sestreuser posted image ja govorim ponekad. ''bem ti,a mm bazmeg.pa to ponovi za nama.

< Poruku je uredio Mariya -- 8.7.2015 0:15:06 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: psovke
8.7.2015 10:31:32   
mila83

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR


IZVORNA PORUKA: vikiveki

Mila upravu si ,babama i dedama je jako smešno i zanimljivo kada čuju njihove male unuke kako psuju,a kada to nastave i posle kada porastu,e onda se zgrožavaju i pričaju kako ih roditelji nisu vaspitaliuser posted image a ne sete se da su oni bili prvi koji su se tim psovkama smejali


Kod nas je bas ovako kao sto si napisalauser posted image
Vuk je prvo poceo da psuje pa je onda naucio da prica. Jedino je meni smetalo od prvog dana a svima bilo simpaticno. E sada kada je veliki i psuje kao kocijas isti ti kojima je bilo smesno sada govore jaooo pa ti si veliki da bi psovao. A drugi dan im ponovo smesno i tako u kruguser posted image
Najgore mi je kada mi neko kaze da je to faza i da ce proci. Faza koja traje 4 godine.




Mogu da zamislim kako ti je Dijo ! Ja inace ne volim ljude koji za sve kazu ;"Proci ce,to je faza!"
Mi imamo komsiju kojeg deca jako vole ali on strasno psuje,oni su ga ispravljali,onda ih je on poceo uciti.....,a onda sam ja rekla,pomalo neprijatno,da mi ne uci decu tim izrazima,ja ispala babaroga...ali vise to ne radi,ali prepricava kako njegova sestricina slatko psuje na slavama i pravi se vazanuser posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: psovke
8.7.2015 11:55:59   
veselicaa
U pravu ste da babe i dede podsticu te psovke i jos ih hvale kada psuju i smeju se a cim dete poraste onda su roditelji krivi jer su odjednom,deca nevaspitana.Sreca pa na ove moje babe i deda nemaju veliki uticaj.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: psovke
8.7.2015 12:10:25   
mila83
Isto iskustvo Veselice,hvala Bogu. Mene nervira kada tako i odes negde u goste,neko dete opsuje a ljudi kojima to smeta,odmah pljuju po roditeljima..a ne znaju do koga je zapravo. Ti koji uticu mnogo na dete(a nisu roditelji) ne znaju i nisu u prilici da crvene od sramote u tim situacijama,niti razmisljaju o tome,da dovode roditelje u takve neprijatnosti. Naravno da je roditelj taj koji bi trebalo najvise da utice na decu i vaspitava ih ali ..cesto deca i vole te "opustene" rodjake,komsije, da tako kazem , pa njih slusaju...Kazem,ja sam po tom pitanju bas stroga,a i moj muz.Deca su vec shvatila da je to ruzno i ne ponavljaju ih.Niti ja imam potrebe da ih podsecam na to.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: psovke
8.7.2015 15:33:43   
vikiveki
Upravu ste,a što je najgore deca veoma brzo poprime ono što je negativno tj. loše...dovoljno je da čuju jednom nekoga kako psuje pa da odma počnu kopirati,retko kad se desi da deca usvoje neko lepo i kulturno ponašanje iz prve,ono tipa izvolite,dobar dan i doviđenja...za to im treba nekoliko ponavljanja da bi naučili...a psovke se kod većine vrlo brzo primajuuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: psovke
23.7.2015 9:06:27   
jovana jojo
Moja J. još nije počela da psuje..nekoliko puta me pitala šta znače ti izrazi jer ih je čula od druge dece u vrtiću,ja joj objasnila i sada je ok.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: psovke
23.7.2015 10:08:53   
amdn
nas je cuo od debe u PM i sad ne ispusta to iz usta ako se udari ili lupne autic ili se povredi,koristi doduse samo kad se desi nesto bzv, mi kao ignorisemo, vicemo nista ne pomaze, najvise me je sramota kad krene da psuje negde na javnom mestu, ili kad neka beba place redovno se dere kako je beba nevaljalac jer place, to ne znam kako da mu objasnim da beba place jer ne zna da prica i da se upiskila ili je zedna, gladna,

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: psovke
23.7.2015 10:31:51   
jovana jojo
amdn,ako planiraš drugo dete onda si nadrljala,zamišljam scenu njega sa malom bebom u kući koja malo malo pa se dere.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: psovke
23.7.2015 10:50:06   
vikiveki
amdn, i moj srednji dečak je jedno vreme imao tu fazu PM dok je išao u predškolsko od nekog je čuo.Jedno vreme mu prešlo u naviku, čim se iznervira a on opsuje,dugo mi je trebalo da to zaustavim.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: psovke
23.7.2015 11:07:07   
Rosita
Mi smo 10 dana bili kod baba i deda. Komsije, dobri ljudi, ali puno se i nesvesno psuje. Srecom, D nije nista strasno pokupio. Jednom je rekao tati sto ga "zaje....va", , odmah smo mu oboje rekli da je to ruzna rec i nije vise ponovio. Vrhunac je sledece- prababa, skoro 90 godina, od miloste (prosto ne mogu da se setim konteksta, ali kao kad sa simpatijom gledate na decje vragolanstvo) kaze D- ku... vo! Jao, e tu sam je odmah sasekla, iako je stara. Jer da mi dete tako nesto kaze, odmah bi se pomislilo da je culo u kuci, grozno, ta odvratna rec se samo u musko zenskih odnosima koristi, ali eto sta je prababi izletelo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: psovke
23.7.2015 11:07:24   
jovana jojo
Da, u vrtiću deca od drugih svašta čuju pa to onda kući počnu da pričaju.Sećam se da je J. jednom isto tako opsovala,ja tu psovku do tada nisam čula,pa sam znala da je iz vrtića,kako mi je ona i potvrdila.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: psovke
23.7.2015 11:09:57   
jovana jojo

IZVORNA PORUKA: Rosita

Mi smo 10 dana bili kod baba i deda. Komsije, dobri ljudi, ali puno se i nesvesno psuje. Srecom, D nije nista strasno pokupio. Jednom je rekao tati sto ga "zaje....va", , odmah smo mu oboje rekli da je to ruzna rec i nije vise ponovio. Vrhunac je sledece- prababa, skoro 90 godina, od miloste (prosto ne mogu da se setim konteksta, ali kao kad sa simpatijom gledate na decje vragolanstvo) kaze D- ku... vo! Jao, e tu sam je odmah sasekla, iako je stara. Jer da mi dete tako nesto kaze, odmah bi se pomislilo da je culo u kuci, grozno, ta odvratna rec se samo u musko zenskih odnosima koristi, ali eto sta je prababi izletelo.

Da Rosita,često stariji psuju pred decom i podržavaju tj. smeju se kada deca počnu da psuju,kao da je to nešto lepo...deca onda to nastave da rade,i to bude zanimljivo dok su mali,a kada porastu isti ti stariji ih grde što se tako psuju.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: psovke
23.7.2015 11:13:07   
vikiveki
Da to je grozno kada babe i dede uče decu da psuju i smeju im se.A kada ta deca malo odrastu onda ih grde što se toliko psuju i onda naravno tvrde kako su ih to u kući naučili,da poludišuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: psovke
23.7.2015 11:15:28   
Rosita
Realno, ja da cujem da neko dete kaze k...vo, odmah bi pomislila da to tata kaze mami. Grozno.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: psovke
23.7.2015 11:20:42   
vikiveki
Upravu si Rosita to bi svako pomislio

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: psovke
23.7.2015 11:37:53   
LP mama
Ni ja ne podnosim psovke i prenela sam to na starijeg, izleti mi nekad ali retko, dok mm
dosta psuje, opominjem ga pred decom i malo-pomalo smanjuje, ali svekrva psuje baš mnogo
i to neke baš, baš ružne psovke. Kad je Luka počinjao da priča pokušavala je da ga uči, ali ja nisam dala
pa je izbio rat, molim lepo, kakva to "lujka" ne sa babi da dete uči rečima poput... A da ne pričam o pesmicama
za odrasle...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: psovke
23.7.2015 14:28:43   
veselicaa
IZVORNA PORUKA: Rosita

Realno, ja da cujem da neko dete kaze k...vo, odmah bi pomislila da to tata kaze mami. Grozno.

Verovatno si u pravu,a jos kada cujem kako dete psuje onako kocijaski pomislim da zivi sa nekim pecinskim ljudima.Ali u komsiluku imam dete koje uzasno psuje na bas grozan nacin,a mama mu je nastavnica a baka vaspitacica.Pa ti vidi ko je tu lud.

< Poruku je uredio veselica -- 23.7.2015 14:29:17 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: psovke
23.7.2015 14:34:32   
Rosita
Pa da, sve pada na roditelje, nisu uvek oni krivi. Ko zna ko ga je naucio. Mada svako radi i u prosveti, nikad se ne zna.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: psovke
23.7.2015 14:39:03   
veselicaa
IZVORNA PORUKA: Rosita

Pa da, sve pada na roditelje, nisu uvek oni krivi. Ko zna ko ga je naucio. Mada svako radi i u prosveti, nikad se ne zna.

E Rosita draga,pa cujem ja njih po dvoristu,one bas teraju detence da psuje i smeju se tome.Pre neki dan je tako grozno opsovao tatu,da sam se zgranula.Inace tatu sve zove gov**r user posted image

< Poruku je uredio veselica -- 23.7.2015 14:40:01 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: psovke
23.7.2015 14:47:04   
Bibilib

IZVORNA PORUKA: Rosita

Realno, ja da cujem da neko dete kaze k...vo, odmah bi pomislila da to tata kaze mami. Grozno.

To je prva asocijacija kod svih i meni tako deluje ali mogu oni to da cuju bilo gde i bilo kad,evo gledala sam neki nas film gde covek zeni to kaze a deci je dovoljno da jednom cuju pa ponavljaju ko papagaji....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here