|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: stomačni virus
13.11.2014 21:19:14   
Didy
Posle dece, došla sma ja na red. Noćas oko 4 me probudio bol u stomaku, hitno sam morala u WC. Kako ustanem s WC-šolje, samo se vrati. Posle sam se ispovraćala kao nikad u životu, pa opet visila na šolji i tako do jutra. user posted image Užas! Ceo dan sam malaksala i trese me groznica, uzela sam malo slanih štapića, opet sam dobija dijareju, tako da ništa posle nisam uzimala osim smekte i rehidranta i sad sam popila čaj od nane. Slomilo me skroz!

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: stomačni virus
13.11.2014 21:41:20   
branki*
uh,bre,didy,nagrabusila si basuser posted image nadam se da nece dugo da traje...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: stomačni virus
17.12.2014 15:16:13   
emicaa
Joj ja ne znam više šta radim,prestala sam povraćat i vratila mi se snaga ali želudac me ubi,kao da mi ga nego vadi na živo,gladna sam umirem a čim bilo šta pojedem opet mi bude muka,već treći dan ništa ne jedem,a strašno mi se pije kola,znam da mi neće pomoći ali hoće li odmoći ako popijem čašu user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: stomačni virus
17.12.2014 18:24:43   
branki*
emice,ja sam u trudnicama procitala da neke ublazavaju mucninu koka kolom.ne znam,ja probala nisam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: stomačni virus
18.12.2014 10:17:47   
Peace*
Prvo Marko imao proliv, pa Luka, sada mm... user posted image Valjda nisam ja sledeća. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: stomačni virus
18.12.2014 10:25:18   
emicaa
Peace dezinfikuj ruke što češće kad pipkaš oko njih,a možda te i zaobidje,mm već drugi put zaobilazi a mene i Teodoru sve po redu hvata.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: stomačni virus
18.12.2014 16:46:05   
Anoniman
cim se jave prvi simptomi pocnite da pijete linex i to 3x2 tablete. mene to uvek spase. ali odmah 2 tablete, cim nesto osetim!
imali smo i mi pre mesec dana stomacni virus, dok smo bili u bolnici zakacila beba, pa ja.. pa kada smo izasle prenele svima ostalima.
meni deca tada piju normiu ili linex baby.

(odgovor članu emicaa)
  Direktna veza do poruke: 307
   RE: stomačni virus
18.12.2014 16:59:37   
emicaa
Ja sad nisam imala nikakve simptome da će me uhvatit,samo mi u noći bila malo muka ali mislila da mi nije godila večera i kad sam ustala počela povraćati i ono drugo.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: stomačni virus
19.12.2014 8:33:13   
Peace*
Uopšte ne znam kako da zaustavim mužu ovo stanje... user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: stomačni virus
19.12.2014 10:01:56   
Anoniman
sta pije tash? daj mu linex odmah 2 kom, ja se kunem u njega. i pirincanu vodu.

(odgovor članu Peace*)
  Direktna veza do poruke: 310
   RE: stomačni virus
19.12.2014 10:05:51   
Peace*
Neki Bio ne znam šta, neki probiotik. Mi smo do sada uvek koristili Linex, pa je on sreo nekog drugara farmaceuta koji je savetovao taj neki probiotik kao najbolji, pri tom rekao da detetu dajem 3x1 (doneo samo tablu a ne kutiju, pa nisam imala uputstvo). Posle sam izguglala da odrasli piju 1-2 kapsule 1x dnevno uz glavni obrok a deca pola doze od odraslih. Odlepila jer sam detetu dala više. E sada on pije taj probiotik. Ne znam što sluša sve te svoje neke druagre, bzvz, kad smo do sada koristili Linex i on je rešavao stvar.
Sad danas hoće da uzme Enterofuril valjda.
I kuvam mu čaj od kore nara.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: stomačni virus
19.12.2014 12:59:23   
Anoniman
al nasoj bebi npr u bolnici linex baby i nije nesto pomagao. a meni uvek pomogne. onda je dr na otpusti rekla bulardi 6 dana i to je stvarno resilo stvar. sta znam, mozda ne odgovara svakom isti lek. ali ako mu nije bolje najbolje da promeni. kuvani pirinac i pirincana voda, pecena jabuka i dunja..

(odgovor članu Peace*)
  Direktna veza do poruke: 312
   RE: stomačni virus
19.12.2014 13:04:49   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Peace*

Uopšte ne znam kako da zaustavim mužu ovo stanje... user posted image

user posted image pa kad slusa drugare pusti ga nek bude u tom stanju.

Moji su svi dobili stomaci al cini mi se da je sad tata poslednji na redu, prvo mali Nikola, pa moja mama pa brat pa sad tata. Nas ostale se nadam da nece nista uhvatiti. I nama linex sve zivo resava.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: stomačni virus
19.12.2014 13:47:45   
choopa choops
Tash za muža Flonivin (on je blag, može i za veću djecu), a ako on ne pomogne Loperamid. user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: stomačni virus
19.12.2014 13:50:15   
mama krava
Loperamid je sigurica! Od njega odmah beton user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: stomačni virus
19.12.2014 13:53:26   
Peace*
Sad sam pričala sa kevom o Loperamidu. Ona kaže da Loperamid usporava rad creva, i njoj se ne sviđa jer ima utisak da joj onda taj virus ostaje u crevima, umesto da izađe (na to joj tata kaže da lupeta). Ah ti lekari... user posted image
A Enterofuril je antibiotik za creva, kako ona reče, i misli da je bolja varijanta.

Elem, muž uzeo Enterofuril, a mama Loperamid.

Videćemo kome će pre proći, pošto se mama sprdala da još tata i ja ostajemo, i da ćemo dobiti za Božić. Zlica! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: stomačni virus
19.12.2014 13:56:18   
mama krava
Meni je Enterofuril super i za decu spas. Detetu nikad ne bih dala Loperamid iz razloga koji tvoja mama navodi, ali za odrasle, je spas, pogotovo ako dugo traje liv-prouser posted image .

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: stomačni virus
19.12.2014 14:58:38   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Peace*

Videćemo kome će pre proći, pošto se mama sprdala da još tata i ja ostajemo, i da ćemo dobiti za Božić. Zlica! user posted image


user posted image
Pijte probiotike već sad...

Šta znam, ja uvijek probam Flonivin prvo, jer je blaži, pa ako ne uspije onda zacementiram Loperamidom user posted image

I da, obavezno kad imamo stomačni virus pijemo Coca Colu ili Fantu. Moja mama kaže američki virus-američki lijek user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: stomačni virus
25.12.2014 10:17:29   
Olga75
e pa nazdravlje mi bilo
zapatila sam stomacni virus , muci me od sinoc a jutros je krenulo , mucnina , naduvana i dijareja
a danas Bozic
ho - ho - ho user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: stomačni virus
25.12.2014 10:38:13   
cockic
ja kad ostim da nesto mi nije kako valja,tj mucninu,gadjenje na hranu ja odmah popijem smektu i pomogne mi.nekad i ja izgrickam pastilu prolife,i deci dajem preventivno te pastile.a kad imaju stomacni virus duobiotik,pokazao se kao dobar,brzo resi problem.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: stomačni virus
4.3.2015 15:38:52   
mila83
Sto se tice stomacnih virusa, desilo se par puta da ih uhvatimo svi porodicno, jednom nam se desilo bas oko Nove godine...uglavnom ih lecimo bez ikakvih lekova, samo doooosta tecnosti, zbog dehidratacije i odmaranja, lagane hrane...decu ne teram da jedu, bitnija je tecnost.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: stomačni virus
23.3.2015 10:51:40   
milicicak
Mame, koji su simptomi ovog stomacog gripa koji vlada?
Da i ide sve u paketu, visoka temperatura, proliv i povracanje?
Mini buba ima temp oko 37,2-4 i proliv... ne znam da li je dohvatila nesto sa mlekom ili je fasovala stomacni virus user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: stomačni virus
23.3.2015 10:56:53   
mama krava
Milicicak...
baš tako kao sto si opisala....

user posted image user posted image user posted image

Moj mali je prvo jednog dana povraćao, uveče dobio proliv, sutra tako bezveze temp oko 37-38, bez povraćanja samo proliv. Temperaturu posle vise nije imao, samo proliv 5 dana, katastrofaaaa...pa kad je prestao proliv, znači 5og dana je opet imao temperature oko 39 i tako dva dana...to je bila završnica...

Ja sam samo imala dva dana temp, ali proliv isto 5 dana, strašnoooo...I prvog dana isto grozan nagon za povraćanje...

Mi smo radili kolpo...sve ok....

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: stomačni virus
23.3.2015 10:59:17   
milicicak
Milkice, nije povracala uopste, ne zali se ni na sta, a stolica joj je onako tecnija i karakteisticna kao kad pojede nesto sa mlekom u tragovima...
da se tesim da je virus? user posted image
dala sam joj smektu i Multilack, cekam da mi mama javi stanje...

< Poruku je uredio milicicak -- 23.3.2015 11:01:00 >

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: stomačni virus
23.3.2015 12:02:05   
serpica
Evo je tema a ja ugusih trudnice tamo sa problemima user posted image
isto stanje i kod nas od petka mali,pa zaglavili na infuziji,od subote samo temp,a od sinoc opet proliv i poracanje... mene sinoc stislo ali na kratko,sad mi je samo muka,a od jutros obe cere...user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here