|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: stomačni virus
15.7.2015 8:36:24   
vikiveki
Dijo, ti baš nadrlja sa tim virusom...mogu misliti koliko ti je bilo muka dok si čistila za V.user posted image ja sam u trudnoći bila jako osetljiva što se tiče mirisa

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: stomačni virus
22.9.2015 19:19:48   
milicicak
Da se zapljunem :(
Nedelju i ponedeljak je prepovracala, danas ima proliv... Sve sto je pojela je izbacila... Sad odbija da jede :( srecom hoce da pije ali me brine sto nije piskila vec 6 sati...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: stomačni virus
23.9.2015 11:43:02   
Modessty
milicicak šta joj daješ? Nas je letos spasio sirup Enterofuryl

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: stomačni virus
23.9.2015 11:46:27   
branki*
milicicak,kako joj je?meni je boza imao tri dana proliv,grozan,zeleni,smrdljivi-poludela sam.juce nije imao stolicu,cekam danas.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: stomačni virus
23.9.2015 13:39:54   
milicicak
Pije smektu, multilak i orosal. Cudan je virus, juce je imala dve vodene stolice, danas jednu. Ona je vesela i raspolozena, kuka da ide napolje.
Mene je sastavilo jutros, uzas, svaka koska me boli...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: stomačni virus
23.9.2015 21:24:15   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

milicicak šta joj daješ? Nas je letos spasio sirup Enterofuryl


I nas. Kosta je 7 dana imao proliv i dr. se smilovala da nam prepise ovaj sirup. Nakon 2-3 dana ga je proslo.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: stomačni virus
27.9.2015 23:03:27   
Azra_
Evo, prvi put izgleda i mi imamo stomačni virus. Dete će uskoro 4 god.sa ovim se nismo susretali. Stolica ok. Juče prepodne dobio temperaturu, a večeras počeo da povraća. E sad, on povrati sve... Šta god da stavi u usta, makar i malo. Da li sada da mu dajem po kašičicu vode ili da čekam da se taj prvi nadražaj smiri?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: stomačni virus
27.9.2015 23:11:54   
dijana1*
Azra po gutic na 5 min za pocetak. Obavezno mu napravi rehidran i neka njega pije po gutic i probiotik naravno. A sutra stroga dijeta.
Navijam da brzo prodje.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: stomačni virus
27.9.2015 23:12:56   
choopa choops
Moraš da mu daješ tečnosti da nadoknadi.

Kod nas doktori savjetuju obavezno ELektorlite (npr Reintegra, kupuje se u kesici, razmuti sa vodom i ima ukus cedevite), a od lijekova probiotike (npr. Prolife), a ako proliv predugo traje onda prašak Smecta da se zaustavi.

Moji ništa od navedenog nisu voljeli (osim Prolife-a, koji im i nije pomagao baš, ali daj šta daš). Ono što jedino hoće da piju kad imaju virus je Coca Cola ili Fanta. A uspijevam da im podvalim i aktivni ugalj, stavim u šolju koja je unutra braon boje, da se nevidi da je crno inače ne bi popili user posted image , a pomogne im baš user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: stomačni virus
27.9.2015 23:24:00   
amdn
i mi danas povracali nadam se da nije virus,ceo dan je imao temperaturu 37.5 i samo jutros povratio sve sto je doruckovao,
al ga odmah stavila na prepecen hleb i caj, doduse jeoo je spanac za rucak i jaje i domacu supu,
sad spava i nema vise tem, nadam se da ce sutra biti ok user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: stomačni virus
27.9.2015 23:34:14   
Azra_
Nama se ovo prvi put dešava pa baš nemamo pojma. Povratio prvi put večeras posle večere. Nije imao proliv. U kući nemam ništa za stomak, osim probiotika. Od 22h smo samo po kašičicu slane vode, medjutim, oko 23h je opet povratio. Ne mnogo, ali nema više šta. Muž kaže da ga pustim, da se smiri i naspava sada i da ga ne budim. Šta kažete? I da li da mu dajem po kašičicu slane, slatke vode, ili obične? Tako do jutra, pa ćemo kod dr i odgovarajući lek, tj.rastvor...

< Poruku je uredio Azra_ -- 27.9.2015 23:39:02 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: stomačni virus
27.9.2015 23:41:56   
choopa choops
Ja bih isto pustila ;-) Nije dugo povraćao, to da se obavezno mora davati tečnost se preporučuje kod prečestih proliva i povraćanja koja dugo traju. Ako mu se spva, ostavi ga da odmori, ali ako bude imao jaču temperaturu i primjetiš da su mu suva usta ponudi mu tečnost.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: stomačni virus
27.9.2015 23:42:41   
choopa choops
Običnu vodu.
Edit: Od čajeva možeš i čaj od dunje (lista) ako imaš!

< Poruku je uredio choopa choops -- 27.9.2015 23:44:03 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: stomačni virus
27.9.2015 23:43:06   
Azra_
Pustiću ga da spava ako može Samo da ne dobije T jer onda teško da mu dam sirup protiv T a da ga ne povrati. Tu jedino čepići koliko mogu da pročitam...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: stomačni virus
27.9.2015 23:46:59   
choopa choops
Da, kad imaju povraćanje onda je najbolje čepiće. Nadam se da ipak neće ima T.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: stomačni virus
27.9.2015 23:47:08   
Azra_
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Običnu vodu.
Edit: Od čajeva možeš i čaj od dunje (lista) ako imaš!


Nemam taj čaj. Standard, Nana, kamilica... Sutra ćemo nabaviti sve što nam treba za ovaj slučaj. Jedino imam Multiac, ali verujem da bi i to povratio...

I ja se nadam da neće imati T, nismo kod kuće, sve mi je otežano kada se razboli a nismo blizu dežurne apoteke, lekara i sl... Čekamo jutro.user posted image

< Poruku je uredio Azra_ -- 27.9.2015 23:48:46 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: stomačni virus
27.9.2015 23:55:08   
choopa choops
Je li to ovo? KLIK Ako jeste daj mu, što da ne?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: stomačni virus
27.9.2015 23:56:38   
Azra_
Aha. To je. Kesica se rastvara u vodi. Rekoh, ako je povratio i od ovo malo vode kašičicom što smo davali, i to bi povratio.... Nemam pojma. Ne znam šta se sme.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: stomačni virus
28.9.2015 0:01:17   
choopa choops
Nisam nikad ovo uzimala, ali kako čitam u upuststvu može se uzeti direktno iz kesice, a može i razblaženo u vodi. PA jedino da uzmeš i razblažiš u malo vode i da mu onda to daješ na lkašičicu. Ne moraš sve odjednom, nego pomalo, pa koliko god da uzme. Jer ako popije odjednom, skoro je sigurno da će da povrati...Čak ne mora ni svu količinu ako neće, bolje da popije išta nego ništa. Mada, sve u svemu ako ne povraća i ne budi se nego spava, nemoj da ga mučiš neka ga neka skuplja snagu, nekad to dosta znači.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: stomačni virus
28.9.2015 0:04:01   
Azra_
Hvala vam. Mnogo znači ova instant konsultacija sa mamama koje imaju iskustvo.!user posted image Inače, nama je Multilac jedini probiotik koji smo koristili, pored Bacilac probiotika, ali to je koristio kao manji.

< Poruku je uredio Azra_ -- 28.9.2015 0:06:48 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: stomačni virus
28.9.2015 0:10:52   
choopa choops
Držim fige da prođe što prije, i da vam dr na kraju ni ne zatreba.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: stomačni virus
28.9.2015 0:14:28   
Azra_
Choopo, hvala! Javljam se!

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: stomačni virus
28.9.2015 2:02:26   
dijana1*
I caj od sipka dobro radi posao. Ja imam domaci sipak, skuvam i obavezno nezasladjen dajem.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 28.9.2015 2:07:38 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: stomačni virus
28.9.2015 13:17:47   
emicaa
Azra jesu li ga stavila na dijetu,supica,banane,slani štapići ili da gricka dvopek.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: stomačni virus
28.9.2015 14:35:30   
wivern
Zene sta da dam malisi da jede, ima prolivic. On je ovako dobro, malo usporen i pospan ali dobro raspolozen. Pocecu da mu dajem i probiotik sto nam je dr prepisala ali ne znam sa cime da ga nahranim.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here