|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
17.12.2009 14:24:50   
melania
Zaboravih da ti kazem da mi je sinoc jedna forumasica rekla da se sve to moze uraditi sem trombofilija u Biomedici posto su oni najjeftiniji i sve je ona izracunala stavku po stavku ukljucujuci i ogtt i racun je oko 70 hiljada,ako ti i ovo nesto znaci,bas sam blesava jel da?

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Imunoloski faktori i VTO
17.12.2009 14:29:33   
cipiripi
Svaka ti cast na informacijama user posted image user posted image user posted image
ali 70 000 bas je puno...to mi je pola VTO user posted image
moj problem je sto sam kod privatnog ginekologa pa moram da vidim sa njom da li ona moze da mi da uput jer ima prijatelje iz drzavnog jer ne mogu da podnesem da me neki novi ginekolog iz drzavnog cereci... user posted image

jel to za oba partnera ili po osobi 70 000?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Imunoloski faktori i VTO
17.12.2009 14:34:30   
melania
Slusaj bre ti malauser posted image user posted image user posted image i ja se lecim kod privatnika ali imas valjda zdravstvenu knizicu da te primi neki iz doma zdravlja koji je obavezan na to da ti da uput,mada mozda moze i doktor opste prakse ako mu sve to lepo objasnis.70 hiljada je za sve i za oboje,ja ti zato pisem gde ici i gde su kao duzni da ti to odrade jer znam koliko nas sve kosta i da mnogo para dajemo na sve ovo,pa ako si voljna da se malo nerviras za 70 hiljada onda idi po upute,isplati seuser posted image user posted image user posted image I da nijedan doktor ne sme da te cereci ako ti ne zelis,mene niko iz doma zdravlja nije nikad pregledao jer to ja ne dozvoljavam,volim da to platim pa ko covek da se cerecimuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio melania -- 17.12.2009 14:36:42 >

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Imunoloski faktori i VTO
17.12.2009 14:41:56   
cipiripi
user posted image user posted image user posted image
da li znas da sam preduzetnik, i da svi moji radnici imaju overene knjizice, moja je zadnji put overena bila u januaru 2009, overila sam je pre 20 danauser posted image
toliko o tome koliko je koristimuser posted image
'bem ti drzavu, placas socijalno i sve a ne koristis nista...grrrr
a mnogo je majku mu...bas je skupo...moracu da napravim neki balans...user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Imunoloski faktori i VTO
17.12.2009 15:16:55   
melania
Samo ti balansirajuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Imunoloski faktori i VTO
18.12.2009 7:51:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: melania

Draga Cipiripi uz sve one nalaze trazice ti i ogtt sa insulinemijama,ali posto sam ja to vec radila nisam dodala na spisak mada vidim da svima to traze,ljubim te.A svima ostalima hvala ako nesto saznate unapreduser posted image user posted image user posted image



ako nalaze radiš preko akreditovane laboratorije, ustanove ili bolnice, a prijavljena si kod poslodavca, možeš da refundiraš pare preko fonda....ako imaš neke detalje, pitaj, pa ću se ja dodatno raspitati...eto draga, nadam se da sam ti bar malo pomoglauser posted image

(odgovor članu melania)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Imunoloski faktori i VTO
18.12.2009 13:04:07   
cipiripi
mene to jako zanima.
aajde molim te raspitaj mi se, stim sto sam ja vlasnik, regularno mi idu porezi doprinosi...
zanimam te sta sve treba od papirologije....

hvala user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Imunoloski faktori i VTO
18.12.2009 13:33:48   
melania
Banini draga ja na zalost ne radim tako da necu moci to da odradim,hvala ti u svakom slucaju za informacije mozda ce nekome pomoci.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.12.2009 11:05:14   
enigmaa
Evo devojke malo informacija za one koje treba da rade ove pomenute analize.Okrenete Institut za majku i dete na 3186 276 i zakazite kariotipizaciju za oba partnera,to je dnk,zatim okrenete Institut za transvuziju krvi i zakazite lupus i trombofilije na 2442651,mikrobiologiju radite na Gradski zavod za javno zdravlje 2078 608 i to se ne zakazuje,zatim antitela na Institutu za reumatologiju i to se ne zakazuje.Poenta je da prvo zakazete jer u suprotnom moracete dva puta pi upute jer vam zakazuju za mesec a nekad i vise.Kad uzmete uput za lupus i trmombofilije morate ga overiti na komisiji u zavisnosti gde ste prijavljeni,to ce vam reci doktor.Upute sam bar ja uzela od doktora opste prakse sem za kariotipizzaciju od ginekologa,mada treba da vam daju i jedni i drugi,veliki pozdrav.

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.12.2009 16:17:58   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: cipiripi

mene to jako zanima.
aajde molim te raspitaj mi se, stim sto sam ja vlasnik, regularno mi idu porezi doprinosi...
zanimam te sta sve treba od papirologije....

hvala user posted image

cipiripi duso, ja nisam davno svracala na ovu temu pa teka sad i user posted image user posted image videh...raspitacu se pa ti javljam...

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Imunoloski faktori i VTO
29.12.2009 23:47:07   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Kopirala sam ove tvoje analize ovde...da se lakse nadju...

IZVORNA PORUKA: melania

Evo spiska,autoimuna antitela, antinuklearna, antifosfolipidna, antimikrozomalna, antitiroglobulinska, cirkulisuci imuno komleksi, zatim koagulacioni status, lupus antikoagulans, trombofilije, nasledna osnova, kariotipizacija oba partnera,mikrobiolosli ispitivanje oba partnera, CMV, HSV, listeriae, brucella, mumps, serologija. Histeroskopija sa uzimanjem dubokih uzoraka, biopsija endometrijuma, slanje materijala na histopatoloski i mikrobioloski prewgled.


user posted image  



mi smo odlucili.. posle praznika idemo da radimo ove analize.
sve cu uraditi osim biopsije endometrijuma.. to ne mogu sad.. ne zelimuser posted image
videcu kako se krecu rezultati ovih testova koje cu raditi..pa ako bas moram icicu na biopsiju.
dr mi kaze da sam luda sto hocu da idem na te imunoloske jer ja nisam za njih...
kako god..idem na svoju ruku..bolje da znam sta je i kako nego da se posle kajem..

user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Imunoloski faktori i VTO
30.12.2009 10:57:02   
enigmaa
Draga meni su prilikom biopsije i uzimanja dubokih briseva otkrili da imam ureaplazmu,doktor tvrdi da je ona upropastila postupak.Bila sam na nekoj terapiji,i mm.Znaci ne nalazi se u cerviksu vec u endometrijumu,a doktor koji ti je rekao da ti ne trebaju te analize jeuser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Imunoloski faktori i VTO
30.12.2009 12:37:38   
cipiripi
i radulovic i moja doktorka, nisam pametna vise...
a kakvi su tebi bili obicni breisevi, i koju si terapiju imala za ureoplazmu u endom.?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Imunoloski faktori i VTO
30.12.2009 19:37:45   
enigmaa
Obicni brisevi su mi svi bili u redu,radila sam ih oba puta pre vto,terapija mi je bila dovicin,sumamed,neke vaginalete jutros sam bacila kutiju pa se i ne secam kako su se zvale sem da su ogromne,uzas jedan,i mm je dobio neki antibiotik na h,zaboravila sam kako se zove.Ove analize se rade kada ne uspe dva puta vto,dok na zapadu to odma traze!!!!!!!!!!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Imunoloski faktori i VTO
30.12.2009 19:48:28   
enigmaa
Sad sam citajuci temu VTO shvatila da ti imas tri eskima,sto znaci da si imala dva transvera.Prosto ne mogu da verujem da je tvoj doktor takav kakav jesteuser posted image !!!I ja imam jos tri eskima i rekli su mi da ne zele da previse rizikuju vec da to sve od analiza odradim,doktor mi je rekao da mi ih u protivnom nece ubaciti jer nema smisla previse rizikovati.Moj doktor je doktor Aleksandar Ljubic.

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Imunoloski faktori i VTO
30.12.2009 19:56:07   
lence
IZVORNA PORUKA: enigmaa

Evo devojke malo informacija za one koje treba da rade ove pomenute analize.Okrenete Institut za majku i dete na 3186 276 i zakazite kariotipizaciju za oba partnera,to je dnk,zatim okrenete Institut za transvuziju krvi i zakazite lupus i trombofilije na 2442651,mikrobiologiju radite na Gradski zavod za javno zdravlje 2078 608 i to se ne zakazuje,zatim antitela na Institutu za reumatologiju i to se ne zakazuje.


Ja sam radila samo lupus i trombofiliju i nijedno od tog nemam.
Mozes li mi molim te objasniti sta podrazumeva mikrobiologija (i da li se to radi za oba partnera?) + o kojim antitelima se radi i da li treba muskarac da ih radi ako je sa spermom sve OK? Hvala ti na ovom celom postu, u sazetku sve sto nam treba! user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.12.2009 0:47:06   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: enigmaa

Sad sam citajuci temu VTO shvatila da ti imas tri eskima,sto znaci da si imala dva transvera


imala sam 1 transfer u kojem su mi ubacena 4 embriona, a tri su zamrzli...trebala bi u februaru da idem na drugi. user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.12.2009 10:30:38   
enigmaa
Mikrobiolosko ispitivanje je CMV,HSV,Listeriae,Brucella,Mumps i to rade oba partnera neovisno od spermograma.T o su ti razni virusi i bitno je da ih oboje odradite,napisala sam gde.A sto se tice antitela imas gore negde u porukama je Cipiripi to kopirala i stavila,bas mi je to komplikovano da kuckam.A sto se tice tebe Cipiripi zaista ne znam sta da ti kazem,znam samo da bi ja volela da mi je za ove analize neko rekao pre ubacivanja mojih eskima.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.12.2009 10:34:53   
enigmaa
Autoimuna antitela Lence radim samo ja,mm ne.Sve vas ljubim u Novoj godini,pa da nam ona donese embrione ispod jorgana bez previse mukeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.12.2009 13:41:37   
lence
Lupus i trombofilija su autoimuni poremecaji, ne? Ali me antitela i dalje bune (killer cells?).
U svakom slucaju i meni je jorgan najdraza opcija!
Srecna Nova!

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.12.2009 14:00:15   
enigmaa
Lupus i trombofilije su koagulacioni status i nemaju veze sa autoimunim antitelima,ljubim te i sretna svima Nova godina.

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.1.2010 22:00:14   
lence
IZVORNA PORUKA: enigmaa

Lupus i trombofilije su koagulacioni status i nemaju veze sa autoimunim antitelima.


Evo mene, zbunjena sam kao i prosle godine.
Lupus jeste bolest autoimunog sistema. Zene koje imaju lupus mogu imati decu, jedna moja drugarica je imala pobacaj sa prvom bebom, ali je potom bez problema dobila zdravo dete.
Za antitela pitam da li je dovoljno da se testira samo zena jer mm ima problema da putuje (a i nesto se mislim, on da ima problema sa antitelima koja napadaju spermatozoide onda bi se to naslutilo u spermogramu?)? user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.1.2010 22:19:05   
cipiripi
sad sam skinula cenovnik sa Biomedike nista ne mogu da pronadjem sta je sta..
icicu ovih dana do centrale da mi daju kompletan spisak analiza.
cim mi dodje user posted image 7 dan cu da iskoristim za hormone i da uradim te analize user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.1.2010 22:21:27   
JULIE
Cipika kog februara ides na...znas vecuser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.1.2010 22:24:32   
cipiripi
na transfer idem na dan slave Sv. Trifun 14.02. ...trebalo bi tad, ako mi ova i sledeca user posted image dodju u dan user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here