|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
20.1.2010 12:04:42   
cipiripi
dokle si ti stigla sa tim lup. i tr. su ok. to si pisala.
jel sir adila jos nesto?
i htela sam da te pitam za biopsiju endometrijuma..ti u brisevima nisiimala ureo a u biopsiji jesi?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Imunoloski faktori i VTO
20.1.2010 12:53:32   
Dudu25
Draga sad sam citala o svemu ovome, ja se u ovo nikako ne razuminjem ali zelim ti svu srecu i drzim palceve da budu svi nalazi u redu za tebe i tm i da nas obradujes u februar

i naravno

OSTAVI CIGARETE

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Imunoloski faktori i VTO
20.1.2010 13:00:59   
enigmaa
Juce sam dobila pa malo vise krvarim a i bolni su mi ciklusi tako da cu to odloziti za sledecu nedelju one analize,ljubim te i nigde ti se ne zuri pa da brzas,sve radi polako i opusteno ako mozes.

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Imunoloski faktori i VTO
20.1.2010 13:04:13   
Mari86
Cipi draga nadam se da ce sve biti ok mila...user posted image user posted image

Cigare kanta!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Imunoloski faktori i VTO
20.1.2010 13:04:53   
enigmaa
A sto se tice cigareta draga pa moraces malo vise da se potrudis i resis se te lose navike,mm je pre neki dan ostavio jer mu je doktor to savetovao posto ima oligoastenspermiu i malo ponekad vise sad jede ali i to je bolje nego da pusiuser posted image

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Imunoloski faktori i VTO
20.1.2010 13:06:08   
Mari86
I moj mm je ostavio po savetu ekara,a pusio je vise od 20 godina po 40 na dan...
Kaze ne fali mu..proslo je vec mesec dana..
Tako da Cipi bacaj!!user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Imunoloski faktori i VTO
20.1.2010 15:09:41   
Verus
cipi slusaj....verujem da je tesko odreci se takve navike....moj tata je pusio 42 i prestao je!  Kaze da ne bi imao problema sa srcem da nije pusio....kaje se ceo zviot zbog toga, a pusio je 3 pakle na dan!!!  Alo znas ti sta je to? Zavrsio jednom u bolnici od: trovanja nikotinom!  Uzas!  Onda je mami rekao kako ona garant nije karakter da prestane (a on jeste).  Zena je pusila 21 godinu, i prekinula "ladno" preko vikenda.  Kaze da joj je nekoliko meseci posle toga u stvari, bilo najteze da "zabavlja" ruke, prste...navikla da drzi cigaru. 

Misli na to koliko ste se do sada vec odrekli da imate dete, uspone, padove, srecu, razocaranja, nadu....ovo nece biti nista naspram toga, a i nista naspram trenutka kada budes drzala svoju bebu-bice vredno svake lose minute.  A ako ti muz isto pusi: Prestanite zajedno, bice vam lakse, bicete kao neka support grupa jedno drugom. 

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Imunoloski faktori i VTO
20.1.2010 15:14:19   
cipiripi
ja sam prestala.. a on kako hoce.. nabicu mu na nos sve ali diskretno jer ja ne razumem izjavu "plasim se da ako ostavim da ne budem mnogo zivcan" user posted image
ostavice i on par dana posle mene 100% user posted image

sutra idem da uradim analize, danas sam u haosu sa poslom i mojima je slava... user posted image

jel se dobijaju rez u danu?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Imunoloski faktori i VTO
20.1.2010 15:18:15   
Verus
user posted image bravo!!! Bas sam onako, pravo ponosna na tebe!  Reci mu da nece biti zivcan.  On to samo misli-svi pusaci kazu da su to mislili, i onda se iznenade da im je lakse bez cigara.  Evo i nas prijatelj i zena mu prekinuli pocetkom godine-za Novu Godinu, a njegova motivacija: otac umro od raka pluca i letos mu i brat dijagnostikovan, ali hvala Bogu nema rak!  Cist je sada ko suza, a i on je covek ostavio....Nazalost, puno puta ljudi ostave tek kada se razbole, ali bolje ikad nego nikad!  A pluca se skroz ociste i regenerisu!! 
Jesi znala da je grlic materice sl strukturi pluca i da dim utice na njega slicno kao i na pluca?

Al ovo nije tema, ja se bzvz raspisalauser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Imunoloski faktori i VTO
20.1.2010 15:18:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

ja sam prestala.. a on kako hoce.. nabicu mu na nos sve ali diskretno jer ja ne razumem izjavu "plasim se da ako ostavim da ne budem mnogo zivcan" user posted image
ostavice i on par dana posle mene 100% user posted image

sutra idem da uradim analize, danas sam u haosu sa poslom i mojima je slava... user posted image

jel se dobijaju rez u danu?


pa neka bude, njemu je stres dozvoljen a tebi ne jer ti si ta koja će uskoro biti user posted image ! user posted image

..probaj da mu kukaš kako ti smrdi cigara..i te fore...ne znam kakav je pa ne znam šta bi tačno upalilo...user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Imunoloski faktori i VTO
20.1.2010 15:20:46   
cipiripi
pogled pali..onaj nadrnadani ispod obrva user posted image user posted image

a to za grlic znam.. resila sam i gotovo, nema nazad.
i vise niko nece moci da mi prebacuje da ne mogu da user posted image  zbog cigara, a za ostale analize videcemo sta kazu.. user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Imunoloski faktori i VTO
20.1.2010 16:28:56   
cipiripi
sad sam zvala konzilijum ove analize uopste nisu skupe kako se prica...

ANA- antinukleinska antitela 13.2 boda
CMV- igg igm - 2x12 boda
ACA- antikardiolipnska antitela- 2x13.2 = 26.4 boda
imuno kompleks c1q - 11 boda.
koagulacija 11 bodova


1 bod se racuna kao 80 dinara a ovo sve izadje 6800 dinara. 

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Imunoloski faktori i VTO
20.1.2010 19:56:07   
enigmaa
Ne znam o kakvim ti bodovima pricas ali sve one analize koje sam ja dobila da uradim kostaju oko 80 hiljada,i to meni nije bas malo.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Imunoloski faktori i VTO
21.1.2010 0:25:33   
cipiripi
ima sve na sajtu konzilijuma-cenovnik analiza , biopsija i kariotip i verovatno vodeci po visini cene.


< Poruku je uredio cipiripi -- 21.1.2010 0:26:01 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Imunoloski faktori i VTO
21.1.2010 2:28:47   
cipiripi
Natural Killer (NK) celije   Nakon ovulacije i tokom rane trudnoće, NK celije čine više od 70% belih krvnih zrnaca u endometrijumu. NK celije proizvode mnogo lokalnih hormona zvanih TH-1 citokina. Nekontrolisano i preveliko izlučivanje TH-1 citokina je vrlo toksično trofoblastima i endometrijalnim celija,a, te vodi programiranoj smrti tih smrti (apoptozi), i dakle, izostanku implantacije. U sledećim slučajevima su te NK celije abnormalno aktivirane te proizvode TH-1 citokine:
· kad muž i žena dijele DQ-alpha sličnost; u takvim slučajevima, obično par ima rekurentne spontane pobačaje umesto neplodnosti (opaska prevodioca: neki doktori se ne slažu s time i kažu da 50% normalnih parova deli DQ-alpha sličnosti)
· kod pacijentkinja koje imaju pelvične bolesti (npr. endometriozu) i abnormalni APA test
· u 50% slučajeva gde žena ima antitiela na vlastitu štitnjaču (ATA)

Deo aktiviranih NK celije (NKa) prelazi iz endometrijuma u krvotok, gde se njihova toksičnost može meriti uzimanjem krvi. Terapija IVIg-om, započeta nedelju dana pre transfera, može smiriti NKa, i smanjiti rizik od izostale implantacije.


user posted image user posted image user posted image user posted image


povecani su mi i limfociti malkice.. granica je do 40 meni su 50, leukociti miriju.tako da cu i ovo da radim...

Citotoksični limfociti (CTLs)   CTLs izlučuju toksine (perforine i granzime) i TH-1 citokine koji su antiteza TH-2 citokinima (koji su neophodni za aktiviranje B-stanica koje proizvode antitijela). Toksini i TH-1 citokini oštećuju ili ubijaju celije koje formiraju korien embrijskog sustava (tj. trofoblast). CTLs i NKa ceije regulisu i kontrolisu do kojeg se stepena trofoblast i placenta stapaju s endometrijumom kao i do kojeg će stepena majčino telo prihvatiti i tolerirati alograft, stranu fetalnu transplantaciju tj. embrion. Studije su pokazale da žene koje imaju rekurentne spontane pobačaje imaju značajno više razine CTL-a, NKa i TH-1 citokina (tj. povećani embriotoksični faktor) u svom endometrijumu kao i u krvotoku



Sutra sa spiskom idem prvo kod endokrinologa pa u lab.
Spisak je sledeci:

CMV - Igg, Igm
kardiolipinska antitela ACA - Igg Igm
antinuklearna antitela ANA
antineutrofilna citoplazmatska antitela ANCA
anti CCP
C1Q ili CIC igg igm - imunokompleksi
lupus i trombofilije-verovatno cu za ovo na drugo mesto, int. za transf. krvi
antifosfolipidna antitela APA
antitireoglobulinska antitela - Anti hTG ab
koagulacioni status
anti beta2- glikoproteinska antitela
citotoksicni limfociti CTLs



ufffffff user posted image user posted image



_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Imunoloski faktori i VTO
21.1.2010 2:41:01   
Verus
cipi jbt sve si pokrila!  Znas, ako su ti ANA prisutna, onda se rade daljnje analize da se vidi KOJA je autoimuna bolest u pitanju.  Verujem da ce biti negativna, jer bi imala vec neke probleme do sada.  E sad-svaki put kada zena zatrudni, telo zeli da odbaci plod, jer je pola genetskog materijala strano majcinom telu (jer je od oca naravno)....tada je priroda napravila da trudnici padne imunitet-da ne bi odbacilo trudnocu....E sad, ako je nesto do imuniteta, verujem da ima lekova koji mogu to da regulisu-ne znam dal bi to bili steroidi ili nesto drugo.  

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Imunoloski faktori i VTO
21.1.2010 2:45:00   
cipiripi
znam duso, zato su ti beta2 gliko antitela a ATA sam uradila user posted image user posted image user posted image

koliko sam uspela da shvati sve se resava: Kortikosteroidna terapijom (Prednisone, Prenisolone i Dexamethasone), Heparinima i Intravenoznim imunoglobulinom (IVIg).


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Imunoloski faktori i VTO
21.1.2010 2:46:11   
cipiripi
znaci nije mi dobro obnevidela sam user posted image




_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Imunoloski faktori i VTO
21.1.2010 3:16:47   
Verus
Bice to ok...znas, puno zena koje ne mogu da zatrudne, ili su puno puta rano pobacile, stave na heparin, tj. mislim da se kod nas zove frexaparin, ili fregminuser posted image i uspesno iznesu trudnocu.  Ja cu zadnja dva meseca biti na tim inekcijama jer imam istoriju tromba (posle operacije kolena), i zele da budu sigurni da mi se to opet ne desi-jer je u trudnoci risk svakako veci.  A sada jos i mirujem po ceo dan.  I znas sta? Nije tako strasno.  Jedna inekcija na dan, a igla je mala (vec sam ih davala sebi pre dve godine), kao kod inekcija za insulin.  Ipak, dijabeticari to rade svaki dan do kraja zivota, neki posle svakog jela, a mogu onda i ja jednom na dan!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Imunoloski faktori i VTO
21.1.2010 11:46:24   
cipiripi
zakazala sam lupus i trombofijije 3.02 u 10 ujutru, rezultati su sutradan, 9000din.

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Imunoloski faktori i VTO
21.1.2010 11:48:17   
Mari86
IZVORNA PORUKA: cipiripi

zakazala sam lupus i trombofijije 3.02 u 10 ujutru, rezultati su sutradan, 9000din.


A da li mozes da mi kazes sta je to..lupus i trombofijije???
juuu 9000...user posted image user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Imunoloski faktori i VTO
21.1.2010 14:26:38   
cipiripi
Trombofilija kako sam ja ukapirala je poremecaj koji dovodi do nastanka tromboze, tj sklonost ka trombozi. A lupus je takodje autoimuna bolest.
Bili smo na institutu za biologiju kod geneticarke ali nazalost ona to vise ne radi, tako da ce mm kariotopizaciju uraditi danas u privatnoj lab.

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Imunoloski faktori i VTO
21.1.2010 15:35:29   
Anoniman
Cipi, draga... ti mu ga baš daješ po akciji! user posted image Neka tako i treba - sve za..... user posted image
ja ti ovde pola i više ne kapiram ali navijam za tebe!user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Imunoloski faktori i VTO
21.1.2010 21:36:38   
cipiripi
dakle.. sta se desava.. bila sam kod endokrinologa pre nesgo sto sam otisla da radim sve one analize.
ispipala i ispregledala me je celu...
neke analize mi je rekla da ne radim a neke mi je ubacila.

ostale su/uredjene su:

antikardiolipinska antitela Igg Igm
CMV - Igg Igm
antispermatozoidna antitela

Ubacene su / uradjene su:

antipareijetalna antitela
antiovarijalna antitela


MM je uradio kariotip i antispermatozoidna.

rezultat za kariotip se ceka 10 dana a ovo ostalo od 5-7 dana.


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Imunoloski faktori i VTO
21.1.2010 21:42:11   
JULIE
Gde si zenoouser posted image Joj drzim palceve da svi rezultati budu okuser posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here