|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
28.5.2015 10:55:36   
margom
Maraj draga, ja sam znala za ova antitela, jer su mi povisena vec par godina, jos od kada su mi rekli da imam Hasimoto...ali, gospoda lekari tvrde kako ta antitela nikako ne uticu na implantaciju (!?) i da se tu nista ne teeba davati...tu sam ostala sokirana...A isto tako znam da dosta VTO- ginekologa za to daje pronizon za vreme procesa....Videcemo sta ce reci ova ostala antitela i nasledne trombofilije, njih su mi zakazali na uput za 6. juli. U svakom slucaju dogovor je da do jeseni odmorim i uradim sve analize, usput prodjem drugostepenu i uzmem resenje za drugu VTO o trosku drzave. A secam se da je ovde puno devojaka imalo probleme ili sa antitelima ili sa trombofilijama, pa su im cenjeni hematolozi poput Miljica i Elezovica govorili kako to nema veze sa ranom trudnocom i implantacijom i da ne treba nista da uzimaju za vreme procesa? Medjutim ginekolozi su ih ipak stavljali na terapiju i zene trudne. Nema sanse da me neko ubedi da antitela i trombofilije ne ometaju implantaciju.....?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1301
   RE: Imunoloski faktori i VTO
28.5.2015 11:10:44   
Maraj
Ma da i ja sam tog misljenja. Kako ne ometaju cim se zovu antitela znaci usmerena su protiv organizma.....
mene vodi prof Miljic. Ja imam ANA povisena i trombofiliju. Za to imam terapiju pronison i injekcije fragmina. Ja sam prezadovoljna sa Miljicem, ne bi ga menjala. Doduse to je sve od slucaja do slucaja.
jer radis i stecene ili samo urodjene trombofilije? Radi obavezno i jedne i druge!

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 1302
   RE: Imunoloski faktori i VTO
28.5.2015 11:41:48   
margom
Da, da radim sve. Uradila sam vec stecene, mada mislim da mi nisu uradili sve sto spada u njih....izgleda da su Antifosfolipidna ant. i antikardiolipinska posebne analize i njih ne rade u okviru stecenih trombofilija, tako da cu to morati naknadno...A nasledne su mi zakazane za 6. juli. ANA sam radila i cekam rezultate...a trebalo bi da uradim i ASA, samo ne znam gde moze na uput, da li Torlak ili negde na nekoj klinici....ne mogu vise da placam po privatnim labovima, trudim se da nadjem sve sto moze na uput....

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1303
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.7.2015 11:32:07   
JACIKA77
MOLIM NEKOG KO SE RAZUME DA MI OBJASNI NALAZ RADILA SAM URODJENE TROMBOFILIJE:
PROTROMBIN wild type (+),heterozigot (-),homozigot (-) LEIDEN wild type (+),heterozigot (-),homozigot (-) MTHFR wild type (+),heterozigot (-),homozigot (-) PAI 1 wild type (-),heterozigot (+),homozigot (-)

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 1304
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.7.2015 11:50:40   
Maraj
Jacika gde si ovo radila bas cudan nalaz...
vidim ovo da wild tipe kod svih pise + samo kod PAI pise - i u nastavku heterozigot je +. To se samo razlikuje od ostih parametara. ....
Kad ides kod dr?
Jer mozes da nazoves laboratoriju i pitas da ti protumace nalaz?

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 1305
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.7.2015 11:53:07   
JACIKA77
Radila sam na VMA i ona sestra nista nije htela da mi objasni da moram da idem kod dr...vidim da se PAI jedino razlikuje od ostalih e sada da li on jedino nije uredu nemam pojma user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1306
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.7.2015 11:53:25   
margom
Ma to ti je VMA I njihov zastareli nacin rada. I ja sam tamo radila, pa cu sledece nedelje da podignem rezultate. U svakom slucaju , cini mi se da Jacika ima najmanje jednu mutaciju, mozda se varam...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1307
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.7.2015 11:56:06   
JACIKA77
Pise da je wild type neizmenjena forma,heterozigot izmena na jednom alelu,homozigot izmena na oba alela

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1308
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.7.2015 11:58:45   
Maraj
Jacika margom prvo da vam kazem da mi je jako drago sto ste se bacile na ispitivanje trombofilija.
Mozda da imas pai mutaciju i to heterozigot. Jer se jedino to razlikuje....
u svakom slucaju jacika i da se ispostavi da imas pai nadla si razlog neuspele vto.
Ja isto imam pai. Ja sam homozigot.

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 1309
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.7.2015 12:01:15   
Maraj
IZVORNA PORUKA: JACIKA77

Pise da je wild type neizmenjena forma,heterozigot izmena na jednom alelu,homozigot izmena na oba alela


Da kada si heterozigot onda si nasledila od jednog roditelja a kada si homozogot onda si nasledila od oba roditelja

< Poruku je uredio Maraj -- 25.7.2015 12:02:01 >

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 1310
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.7.2015 12:30:21   
JACIKA77
i lupus mi je blago povisen i za insulin sam dobila da pijem GLUFORMIN 2x500mg...sta mi sve nadjose nije mi jasno kako sam u prvom braku uopste rodila dvoje dece user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1311
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.7.2015 2:07:25   
wivern

IZVORNA PORUKA: JACIKA77
..sta mi sve nadjose nije mi jasno kako sam u prvom braku uopste rodila dvoje dece user posted image


I ja sam se slicno osecala sa trombofilijama. Sestra i ja imamo iste trombofilije ona troje dece a ja ni jedno - do prosle godine user posted image

Ljudsko telo je potpuna enigma, jos uvek ...i na zalost user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 1312
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.7.2015 10:50:15   
margom
E pa devojke drage, pozelite mi dobrodoslicu u klub mutanta hehhehehehee ! Zovite me Maja Mutant od danas, ili M2 hehehhehe ! Elem, trevalo mi je vise od godine da izmolim upute za ove analize, jer znate stav nasih lekara po pitanju toga. A sada, prosto ne znam koju dijagnozu pre da pomenem. Doduse, ostao mi je jos OGTT test na glikemiju i insulinemiju, i ziva nisam sta ce odatle da iskoci. Situacija je sledeca. Najpre smo utvrdili da moj cika Hasimoto ne miruje, po pitanju antitela, jer su mi Anti TPO povisena na 228 (0.0-5.8). Dalje, radili smo stecene trombofilije i mislim da je tu sve OK, osim ako faktor V koagulacije ne pripada njima, jer je on ispod granice i iznosi 0.61 (0.70-1.40). Idemo jos dalje, na rezultate urodjenih trombofilija. E tu je zurka. Najpre zato sto su rezultati koje VMA izdaje tezi za razumevanje od nekog teksta na kineskom, ali dobro, snadjosmo se nekako. I tu stoji sledece:

Rezultat:

gen. wild type. heterozigot. homozigot

G20210A (faktor 2 LEIDEN). +. - -
G1691A (faktor 5 LEIDEN). +. - -
C677T. (MTHFR). - +. -
-675 (4G/5G). PAI-1. - - +


OPIS : WT - neizmenjena forma
heterozigot-izmena na jednom alelu
homozigot- izmena na oba alela

I to je to, nadam se da smo nasli razlog biohemijskih trudnoca i nemogucnosti ostajanja prirodno u drugom stanju. E sad jos kada bi mi vi devojke rastumacila sta sve ovo znaci, bilo bi sjajno i bajno. Posebno me zanima ovaj V faktor koagulacije koji je nizak, jel to bese znaci da mi je gusta krv ? I ova kombinovana mutacija, malo MTHFR, malo PAI-1........

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1313
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.7.2015 14:55:50   
Maraj
Margom stvarno su ga ovi na vma zakomplikovali....al meni izgleda(ako ka znam da citam rezultate sa vma) da si ti MTHFR heterozigot i PAI homozigot....
jer nosis ove rezultate nekom hematologu? Jako je bitno kod koga ces otici jer ti od njegove terapije sve zavisi.
Drago mi je da si me poslusala i krenula sa pretragama vezanim za trombofilije.
ima tema trudnoca i trombofilija , vidi i tu su zene pisale koje imaju faktor V leiden.
Uglavnom na tebi je da nadjes dobrog hematologa koji ce te voditi pre trudnoce i kasnije u trudnoci. Srecno draga! Na jesen bar jedna user posted image

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 1314
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.7.2015 15:33:50   
JACIKA77
Sad dolazim od cuvenog hematologa Predraga Miljica i rekao mi je da on ne vidi razlog za bilo kakvu terapiju...sad mi nista nije jasno user posted image

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 1315
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.7.2015 21:04:46   
margom
Maraj draga user posted image ! Znam da puno zavisi od hematologa, a isto tako mi se ne dopada sto u poslednje vreme citam da oni skoro nikome ko im dodje sa potvrdjenim trombofilijama, ne daju terapiju. Pa cemu onda analize i cela prica. Ja sam shvatila da se u slucaju trombofilija zeni u postupku VTO obavezno mora dati terapija koja se nastavlja i kasnije u trudnoci, cak se i pre procesa krece sa terapijom. Sad ispade da ginekolozi koji rade VTO daju terapiju za to pre hematologa. Maraj i ti si dobila terapiju i to za jednu mutaciju samo, a mislim da su tako prosle i sve druge zenice sa trombofilijama kod Goce, je tako ? Nije mi jasno kako je onda MIljic tako cenjen u svetu VTO ako se ne obazire na trombofilije, posebno u procesu implantacije. A tvrdnja da trombofilije ne prave problem u procesu implantacije je potpuna glupost. Toliko je studija uradjeno na tu temu i rezultati odavno ukazuju da se embrion ne moze pravilno usaditi i hraniti kod zena sa trombofilijama. Nekako bre imam utisak da su kod nas ti cuveni VTO hematolozi potali nezainteresovani za ovu vrstu problema. Valjda zato sto nas je sve vise sa tom dijagnozom.

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 1316
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.7.2015 21:47:41   
Maraj
Ne znam sta da vam kazem ja imam PAI i antinuklearna antitela. Kod dr Miljica me uputila dr Goca Ivanovic jer sam kod nje radila VTO. Miljiceva terapija je bila injekcija b vitamina, folna , fragmin od 2500 2×dnevno i pronison. E sad bila ja i kod drugog dr-Antica. Po njemu za PAI ne treba terapija tako da je on hteo odma da mi ukine fragmin a za antitela da me posalje kod imunologa jer to nije njegov domen..... ja sam posle toga bila ljuta na sebe sto sam pristala da promenim hematologa i vratila sam se dr Miljicu
To je moje iskustvo. Ja sam prezadovoljna njime. Eto on je meni dao terapiju za PAI iako je drugi dr ne daju. Inace ti drugi dr su ucenici prof Miljica....

< Poruku je uredio Maraj -- 31.7.2015 21:52:31 >

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 1317
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.7.2015 22:29:24   
margom
Vidis ti kako se razlikuju i njegove reakcije od zene do zene. Jaciki nije dao nista za istu mutaciju, a ti si bas dobila dobruuuu terapiju. Sta sad covek da misli i kod koga da ide ?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1318
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.8.2015 14:16:19   
wivern

IZVORNA PORUKA: margom
A tvrdnja da trombofilije ne prave problem u procesu implantacije je potpuna glupost. Toliko je studija uradjeno na tu temu i rezultati odavno ukazuju da se embrion ne moze pravilno usaditi i hraniti kod zena sa trombofilijama.

Mislim da ovo zavisi od zene do zene. Ja sam primer sa trombofilijama i uspesnim implantacijama (bez terapija), kao i moja sestra koja ima iste trombofilije i troje dece prirodnim putem. Mislim da tu ulogu ima jos nesto sto im izmice jer da je problem samo u trombofilijama sve zene koje primaju terapiju bi ostajale trudne. Znam devojku koja ostaje prirodno trudna, ima 4 pobacaja i sva 4 puta prima terapije za trombofilije. Nesto tu promice sto oni jos uvek nisu dokucili, a nama ostaje da se nadamo da ce i to uskoro biti reseno.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 1319
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.8.2015 14:42:38   
margom
Ajd da se ispravim, trombofilije mogu i ne moraju praviti problem u implantaciji, ali je apsolutno dokazano da imaju veze sa ranim pobacajima. E sad, neko j uspeo da izgura bez terapije, ko zna iz kog razloga, mozda je mladji, zdraviji , jaci...Evo i JAcika je sa trombofilijama rodila dve cerke, ali je obe trudnoce tesko iznela. Sada kada hoce trece dete , tesko ide. A apsolutno se slazem da tu postoji jos neki faktor, i da se puno kockica mora sloziti. Ali makar da krenemo u resavanje.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1320
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.8.2015 14:49:12   
Maraj
Ja nikad nisam zatrudnela do sad-uz terapiju. 12god smo u vezi, nekih 6 radili nabebi i nista. Verovatno je i to razlog zasto sam ja dobila terapiju.


(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 1321
   RE: Imunoloski faktori i VTO
29.10.2015 10:08:33   
Cortina
Pozdrav devojke! Da li mi moze neka od vas reci koje su sve to analize potrebne posle nekoliko neuspelih vto. Moj ginekolog kaze da ne trebam raditi nista ali bih ja na svoju ruku odradila te imunoloske analize i trombofilije ali ne znam koje su sve to analize. Da li se moze raditi drzavno uz uput posto sam cula da je to jako skupo. Ako neko zna molim neka napise. Pozdrav za sve!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1322
   RE: Imunoloski faktori i VTO
29.10.2015 10:12:17   
wivern
Uf ne znam za druge analize ja sam radila trombofilije i mogle su da se rade na uput na vma. E sad, zavisi nemaju uvek sve reagense pa ne urade ceo paket trombofilija na uput nego nesto nekad mora da se doplati.
Tako je bilo pre dve godine, ako ima neko neka skorija saznanja valjda ce reci.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 1323
   RE: Imunoloski faktori i VTO
29.10.2015 10:32:26   
Cortina
hvala u svakom slucaju wivern! Nadam se da ce se jos neko javiti.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1324
   RE: Imunoloski faktori i VTO
29.10.2015 12:34:39   
Maraj
Cortina naravno da ces da uradis. Ja sam savetovala par devojaka ovde na rr da odrade i ispostavilo se da je to bio problem-kao i kod mene. Nemaju ginekolozi pojima jer se ne bave sterilitetom. Nadji dr koji se bavi iskljucivo time. Ja sam bila u klinici Ivanovic. Ja sam radila urodjene i stecene trombofilije , imunologiju i ogtt test. To sam radila u bg-u u Bio medici na Slaviji. To sam platila oko 40 000. Plus hormone. Ak bitno je da te vodi dobar dr zato sam ti i rekla za Ivanovice. Oni svoje pacijente salju u Bio medicu tako da ako hoces mozes ti i sama to tamo da odradis al sta ako ti nadju nesto....treba ti dobar dr posle....po meni svi ovo treba da ispitaju pre vto-a

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here