|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
21.4.2020 22:02:55   
gocic
Super za poklon. 2u1 divne price i divni pokloni.
Toliko neznih i toliko iskrenih iskustva.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
21.4.2020 22:05:51   
Dragica Draga
Do kraja maja ce pristici jos duplo vise, divne price svaka cast svim mamama user posted image

(odgovor članu gocic)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
21.4.2020 22:08:59   
flamingos
Svaka priča je lepa na svoj način.Divno,srećno svima.❤


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
21.4.2020 22:39:26   
princezica1
Ove godine ce biti oboren rekord po broju prica.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
30.4.2020 1:58:41   
marketing RR
Emotivnih li priča user posted image


Dugino dete

"O da, Lenka je bila dugino dete. Tako zovu decu koja su rođena posle spontanih. Dve bebe pre nje u meni nisu opstale. Ona je bila ta kojoj nisam smela da se obradujem do momenta kada su mi je doneli u naručje živu i zdravu. Ona je bila ta koja devet meseci u meni nije oset_ila ništa od emocija osim brige i ogromnog straha.
A onda se rodila, baš kako kažu, izašla iz duge.
A iz mene je potekla čista ljubav, ne mleko..."


PROČITAJ VIŠE ...

< Poruku je uredio marketing RR -- 30.4.2020 2:21:26 >

(odgovor članu princezica1)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
30.4.2020 9:36:22   
flamingos
Mame,predivne su priče.Srećno svima.❤


(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
3.5.2020 15:29:48   
marketing RR

S ljubavlju za nju...

Od prvog dana ručkala si sama
Sisala polako kao dama
Kap po kap sve dok ne padne mrak
A onda te sestrice uzmu sebi
Pa mama odmori za dojenje bebi
Ručkala si tako svakog dana sve više al su suze padale poput kiše
Na svakih pet minuta dojenja ti okice sklopiš i nedovoljno mleka u sebe unosiš
Zato mama pumpicu ručnu sprema
Da dete lakše napuni gladna creva
Sada spavaš bezbrižno do jutra
A mama izmuza mleko s ljubavlju za sutra




PROČITAJTE SVE DIVNE PRIČE I PESME, KOJIH JE STIGLO VEĆ PUNO PUNO, OBARAMO REKORD >>> user posted image


(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
3.5.2020 16:02:25   
dunja RR
200 priča a tek smo na početku maja user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
14.5.2020 14:52:02   
marketing RR
Ljubomora

"Održavala sam mleko pumpicom (mojom najboljom drugaricom). Verovali ili ne imala sam 300 ml. To su muke, izmlazavanje do besvesti. Sve dok jednog dana nisam poset__ila moju jetrvu. Ona je tada imala bebu par meseci stariju od moje. Stojala sam i posmatrala kako njena beba uživa dok jede, kako to brzo obavi, kako je zadovoljna i nasmejana posle obroka. Bila sam istovremeno srećna, tužna i veoma ljubomorna. Sećam se, kad da je malo pre bilo. Toga dana moja Nina počinje da štuca. Kaže meni moja jetrva - Daj bebu da probam da je ja podojim. U prvi mah sam pomislila da se šali. Međutim, bila je ozbiljna. Legla je pored bebe i uspela. Beba je jela. Tako je vukla, gutljaji su se čuli, cokcala je kao jedno prase. Ostala sam u šoku. Uznemirena, ljubomorna! Nisam mogla da poverujem, moja beba je tada imala četiri meseca. Tog momenta donela sam odluku, dok sam odlazila kući sa svojom bebom. Flašica više nema, silikonskih bradavica više nema, varalica više nema, daktanola i ostalih pomoćnih stvarčica koja su meni tad pomagale oko hranjena bebe."


PROČITAJTE VIŠE ...

< Poruku je uredio marketing RR -- 14.5.2020 14:53:23 >

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
14.5.2020 21:53:05   
Filadendronka
Divno, bas lepo da se zene malo podstaknu na dojenje, podele iskustva, muke, radosti. 
IZVORNA PORUKA: dunja RR

200 priča a tek smo na početku maja user posted image



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
15.5.2020 7:57:37   
tacatica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
15.5.2020 7:58:14   
tacatica

IZVORNA PORUKA: marketing RR


S ljubavlju za nju...

Od prvog dana ručkala si sama
Sisala polako kao dama
Kap po kap sve dok ne padne mrak
A onda te sestrice uzmu sebi
Pa mama odmori za dojenje bebi
Ručkala si tako svakog dana sve više al su suze padale poput kiše
Na svakih pet minuta dojenja ti okice sklopiš i nedovoljno mleka u sebe unosiš
Zato mama pumpicu ručnu sprema
Da dete lakše napuni gladna creva
Sada spavaš bezbrižno do jutra
A mama izmuza mleko s ljubavlju za sutra




PROČITAJTE SVE DIVNE PRIČE I PESME, KOJIH JE STIGLO VEĆ PUNO PUNO, OBARAMO REKORD >>> user posted image



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
17.5.2020 23:36:19   
betibupbg
Citala Sam puno predivnih prica.

(odgovor članu tacatica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
17.5.2020 23:52:27   
physio70
Bravo za toliko prica.

(odgovor članu betibupbg)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
20.5.2020 16:16:16   
marketing RR
MALI DIV

Požurio jedan dečak da se što pre rodi. Nakon 110 dana provedenih na institutu za neonatologiju moj mališa je prvi put okusio majčino mleko. Rođen je sa 760 gr i dugo je morao da bude u inkubatoru. Uzela sam ga tad po prvi put u naručje i tresla sam se kao prut. Dani i noci provedeni u izmuzavanju, samo da bude mleka za mog heroja. Jedva smo preživeli porođaj i bas sam se pitala kako ću i dojenje da izvedem. Ali za sekund smo se snašli i moj div je vešto krenuo da sisa. Suze su mi samo tekle, a srce je tuklo kao ludo od sreće. Iz dojke je tekla ljubav, a ne mleko.


PROČITAJ VIŠE ..

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
10.6.2020 18:11:31   
marketing RR
Naši dragi prijatelji iz kompanije Lifemedic nisu imali lak zadatak.
U mnoštvu divnih emotivnih priča o dojenju koje ste nam poslali, izabrane su pobedničke, i danas vam predstavljamo prvu od njih user posted image


Vrbica-praznik dece


Znate već da je Vrbica praznik dece. Svi odemo u crkvu, kupimo zvončiće, venčiće od vrbovih grančica, slikamo našu decu, obično je to divan prolećni dan. Nama je pre par godina ceo mart bio strašan, operacija srca, komplikacije, moždani udar od koga je Iva ostala potpuno bez ikakvih funkcija, gutanja, disanja, a bila je beba od 4.5 meseca. Polako smo je učili da guta, nikako nije mogla da sisa, jednostavno od moždanog udara se ta funkcija izgubila. Održavala sam laktaciju izmlazavanjem. Probala sam svaki dan više puta da je podojim ali bezuspešno. Rekli su nam da se ne nadamo mnogo. Pošto sam bila veoma umorna, medicinska sestra me je budila kako bih je nahranila iz šprica, polako kap po kap. Tako posle više buđenja u toku noći sestra me pita da li sam nahranila dete, ja je pogledam i u trenutku mi prođe kroz glavu da je Iva sisala. Nisam bila sigurna da li sam to sanjala jer od premora nisam znala više ni gde se nalazim. Ni sestra mi nije verovala. Uzela sam dete i ponudila joj da sisa... Stvarno je počela da sisa. To je bio prvi znak njenog oporavka. Taj dan je bila Vrbica.


Link na priču ...

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
11.6.2020 9:26:41   
mama Jo
Bravo user posted image
Cestitke dobitnici, divna prica ❤️

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
11.6.2020 9:28:52   
branki*
da cestitam i podrzim dojenjeuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
11.6.2020 13:12:49   
marketing RR
Predstavljamo i drugu pobedničku priču user posted image

"Nijednog trenutka za vreme drugog stanja nisam pomislila da neću da dojim. Nisam morala kao što to mnoge žene ne rade ali oduvek sam se divila toj moći koju imamo na dar. Zato sam verovala da ću svom detetu uspeti da podarim taj "čarobni napitak" koji doprinosi da bude jak i zdrav, da izraste u pametnog i snažnog čoveka. Samo pozitivno sam razmišljala i sa takvim mislima sam išla i na porođaj. Bez anestezije i bez straha. Oduvek sam se divila ženama iz svoje familije, majci i bakama koje su nekada prirodno rađale i godinama dojile decu. Od momenta kada sam svoje čedo stavila na grudi, oset_ila sam takav mir i blagostanje, kao da je vreme odjednom stalo. Neverovatna energija, toliko jaka mi je jurnula kroz vene i mleko je samo počelo da teče. Moj dečak je odmah počeo da pije, bez prepreka i problema, sasvim spontano i prirodno. Bila sam oduševljena i tako ponosna, blistala sam od zadovoljstva. I tako 2 godine i 4 meseca."

PROČITAJ CELU PRIČU...


< Poruku je uredio marketing RR -- 11.6.2020 13:13:49 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
12.6.2020 19:32:50   
flamingos
Čestitam,divne su priče.❤


(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
12.6.2020 21:35:43   
marketing RR
Treća pobednička priča user posted image

"Stavljala sam sinčića na grudi, on je poput pumpice vukao, pokušavao da mi pomogne, ali bi se brzo umorio i počeo da plače, ostajući bez maminog mleka i tih značajnih antitela. Posle nedelju dana, više nije hteo ni da pokušava da sisa. Držao se šprica, naviknut na sigurnost i sitost koje mu on donosi. Otpušteni smo kući ,ja bez mleka, uz date savete o kojima sam čitala devet meseci i znala ih napamet. Bila sam slomljena. Gledala sam to malo biće i posle celodnevnog plača, koji mi je bio preko potreban, prelomila sam- neću odustati. Non-stop sam se masirala, stavljala mlake obloge, unosila veću količinu hrane, poslala supruga u apoteku po čaj od komorača, sve to ponavljala mnogo puta u toku dana, razočaravajući se iznova i iznova. Nekako sam opet privolela bebicu da pokušava da sisa, ali o odustajanju više nisam razmišljala. Plakala sam dok je on spavao, smejala se dok smo se gledali, ponavljala rutinu koju sam uvrstila u svoj dnevni ritam i petnaestog dana se desilo to o čemu sam maštala od kako se Bogdan rodio."

PROČITAJ CELU PRIČU ...


< Poruku je uredio marketing RR -- 12.6.2020 21:36:29 >

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
13.6.2020 23:58:57   
marketing RR
I četvrta u nizu user posted image

Onaj blistavi trenutak, srećan
kada nežno majušno biće učini da bude večan
Ona toplina, drhtaj, otkucaj srca koji je tu
kada osetiš da iz tebe izvlači toplinu svu.
Onaj tren kada najlepše biće uzima deo mene
a sva radost, ljubav,sreća
pretočena u okice snene.
Onaj bolni, spontani početak divnog spajanja
i počinju ti dani onog majčinskog trajanja...
To je taj trenutak kada malena rukica
uz grudi uspe da sva čula mame probudi.
Trenutak kada počinje savršen čin bebe i mame
kada nesigurno, nežno uzme svoju dudu
i oseti eliksir prave hrane.
Da, to je taj početak dojenja koji traje
mir, toplinu, sigurnost
sve lepo daje.
ZATO MAME DOJITE SVOJE BEBE I DAJTE IM I NAJMANJI DEO SEBE 💗

Link na priču ...

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
14.6.2020 11:56:53   
marketing RR
Iiii, poslednja pobednička priča za ovu godinu user posted image

Ko nije imao problem ne može da zna. Žena dođe kuci iz bolnice bez ikakve obuke, čak i radionice dojenja su teorija a praksa je nešto drugo. Nisam imala pojma da se žena od porođaja oporavi za 10 dana a od dojenja nekad mesecima traju posledice. Nekom klikne iz prve ali retko kome, kada sam počela da zapitkujem okolo saznala sam da su svi imali neki problem a ja baš svaki. Niko vam ne kaže sve, niko neće da objasni sebi zašto nije uspeo, najlakše je reci "Nisam imala mleka". Moja Valentina nema dobar hvat. Nikad nije imala niti će imati. Nema skraćen frenulum, nema soor, nema ništa što možete naći online. A ja sam za uzvrat imala sve, imala ragade, rupe, krv, rane, mastitise, stafilokoke, antibiotike, prekid dojenja, izmlazanje na tri sata, mlečne blistere, začepljene kanalice, ma sve što jednu dojilju može da snađe. Sećam se kolika je bila moja želja da ona sisa i koliko sam bila tužna kada je morala biti na adaptiranom mleku dve nedelje zbog moje antibiotske terapije. Sećam se kakav sam patološki strah nahvatala od svakog sledećeg podoja na levoj dojci jer sam imala otvorenu ranu, nedostaje mi i dan danas parče mesa. Hvala ti za uspomenu bebo. Sećam se koliko sam molila Boga da što pre prođe vreme da počne da jede nešto sem mene. A onda proces je uspeo. Nakon dva meseca nas dve smo se dogovorile. Proces navikavanja je završen. Nikad podoji nisu postali potpuno bezbolni, jer kao što rekoh - hvat je loš. Takođe gospođica je porasla pa se sada igra, zakači, raskači i tako hiljadu puta pre nego što zaspi. Tako smo uživale tri meseca, gde god treba samo ona i ja. Ništa nam ne treba ni voda, ni duda, ni silikonske bradavice, nikakva flašica, sterilizator..... Ma gde god da smo, jedna drugoj smo dovoljne! Tek kada je došlo dugo očekivano vreme da se probaju kašice shvatila sam koliko sam tužna. Ja joj više neću trebati.


PROČITAJ CELU PRIČU ...

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
19.6.2020 11:29:27   
bikicaV
Bravo. Predivne price. Cestitam dobitnicama.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Nagradni konkurs "Najlepša priča o d...
19.6.2020 19:02:38   
flamingos
Predivno.Čestitam svima od❤


(odgovor članu bikicaV)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here