|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 22:40:38   
Verus
I da, u bolnici u kojoj se ja poradjam ne seku, OSIM ako je zena bas jaaako mala.  Drugarica mi radi tu kao sestra, i kaze da od zadnjih 300 poroda, jednu su sekli, a jedna je samo imala cepanje IV stepena.  To je kada se prakticno vagina i cmar spoje (ajooj).  Kaze da doticna NIJE slusala kada joj je receno da PRESTANE da gura (a to je kada se vrh glavice tek pojavi), nego je nastavila da sili i dete izletelo, i .....eto to.  Rekla je da OBAVEZNO slusaj i pratim sve instrukcije koje mi daju sestre, doktori ili ko je vec tu, jer kada se pojavi vrh glavice, oni ce masirat medjicu (user posted image ), da je rastegle i onda guras dalje da izadje cela glava pa polako ramena....Samo se nadam da cu u toj frci cuti sta mi govore!user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 51
   [Obrisana poruka]
8.12.2009 22:43:27   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 22:47:02   
Verus
user posted image a i ti, al ja nemam te fensi smajlije!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 53
   [Obrisana poruka]
8.12.2009 22:50:13   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 22:50:48   
Verus
user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 55
   [Obrisana poruka]
8.12.2009 22:51:13   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 22:57:00   
Anoniman
Verus, veruj mi, slusaces. To je jedino na sta ces tada misliti, da pratis uputstva koja ti daju, jer doktori znaju sta rade, i tu su da ti pomognuuser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 23:00:05   
Verus
nadam se Nedjo....inace nisam panicarski tip, i nemam trenutno straha, ali stvarno ne znam kako cu se osecati kada dodje i taj trenutak...ma samo da izguram sve sama, bez CR bicu presrecna, pa i da malo puknem, ni prva ni poslednjauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 23:01:25   
Verus
 user posted image

IZVORNA PORUKA: gagi

http://www.cosgan.de/smilie.php?wahl=18&ziel=bigs


evo imas draga ovde......

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 23:05:16   
2002m
 user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 23:05:48   
2002m
IZVORNA PORUKA: 2002m

user posted image
isprobala sam smaj.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 23:07:09   
Verus
user posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 23:41:26   
Nanica1
Joooooooj, moji strahovi i nisu bili tako strasni dok nisam saznala da moram na CR!
Od tada imam strahove slicne Dorinim- sta ako mi se nesto desi na porodjaju? Sta ce muz sa bebom i sl. To su bas tmurne misli i sama sebe nerviram sa time ali ne mogu da se oslobodim glupih i negativnih misli!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 23:55:16   
dajdaj
pozz svima,ja sam imala užasne strahove,noćima ne bi spavala,i kad bi zaspala sanjala bi kojekakve gluposti..kako se bližio termin poroda tako su strahovi bili nepodnošljivi,a kad sam prešla termin onda sam molila boga da se što prije porodim jer više nisam mogla da se krećem koliko mi je bilo teškouser posted image ...a u suštini i nije tako strašno koliko samm ja mislila i bojala se..džabe sam maltretirala samu sebe i sve oko mene user posted image

_____________________________

mamina maza Maja 25.05.2009.

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
9.12.2009 0:16:12   
cicko
Dobrodosla, Dajdaj!user posted image

(odgovor članu dajdaj)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
9.12.2009 0:42:29   
Anoniman
ebem ti...od kad sam otvorila ovu temu, zeleci da se oslobodim strahova, ja sad samo o tome mislim...Nisam u nekom uzasu ali onako...mislim o tome...O svemu sto ste ispricale...

neko mi je pomenuo mast ili ulje za mazanje da bi koza bila rastegljiva dole...Ima li tema o tome? koja je to mast?


(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
9.12.2009 0:45:49   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

ebem ti...od kad sam otvorila ovu temu, zeleci da se oslobodim strahova, ja sad samo o tome mislim...Nisam u nekom uzasu ali onako...mislim o tome...O svemu sto ste ispricale...

neko mi je pomenuo mast ili ulje za mazanje da bi koza bila rastegljiva dole...Ima li tema o tome? koja je to mast?



Tretiranje medjice-KLIK


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
9.12.2009 0:47:01   
Anoniman
hvala gagana!Kiss za tebe

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
9.12.2009 0:48:53   
gagana83
user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
9.12.2009 9:32:29   
indy_25
Ja se ne bojim poroda i nemam nikakve strahove sto se poroda tice. Mozda zato sto sam prvi put kad sam rodila imala tako lak porodjaj normalno imala sam i bolove nije da nije bolilo ali mi nije bilo toliko strasno gore mi je kad me zub zaboli nego to. E sada daj boze da tako prodjem i sa ovim drugim djetetom da lako izadje. Ne bojim se cak ni da me sjeku ni da me siju sve sam to gledala ni to me nije bolilo. E sada bojim se samo da me grudi ne budu bolile i rana jer mi je to najgore bilo poslije poroda.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
9.12.2009 13:16:57   
tea87bgd
OTI u kojoj bolnici ces se poroditi,ako dobro vidim iz BGD si?Ja sam se porodila u Visegradskoj jer jedino tamo nema bebi frendli programa(mislim ne namecu ti ga).Super sam prosla.Normalno je da se plasis,ali porodjaj je samo jedan dan,neprocenjivo je ono sto dobijes od tog dana.Kada vidis bebu sve muke ces staviti u drugi plan.Bar sam ja tako...
Od dokumenata mi je trebala lk i zd.knjizica.
Epidural se daje kada si otvorena do 5 prstiju,ne vise.Trebaju ti analize krvi,to se dogovoris sa tvojimDR.
Sto se rane tice ja sam imala 4-5 konaca.Nije me bolelo jako,mogla sam odmah nakon sto su me spustili u sobu da ustanem i odem u wc.Jedino me je malo zatezalo i nisam mogla lepo da sedim.Mislim da su mi konci ispali nakon 2-3 nedelje.
Da li te neko vodi kroz sve to?To generalno zavisi od raspolozenja med.osoblja.Uvek ih pitaj sta ti nije jasno,ne cekaj da ti oni kazu(budi dosadna).Ako budu drski i ti uzvrati.Tako sam ja radila.
Klistir ne boli,samo je malo ruzan osecaj,kao da imas grceve u stomaku.
Bolje ti je da se obrijes kod kuce jer sto je sigurno sigurno je user posted image
Da li dr moze da odredi kad cee porodjaj?Moj slucaj-rekla mi je nece to za 3 dana a ja sam se porodila sutradan(inace prosao mi je termin citav 1 dan)
Kad je dosao dan otpusta usla je sestra i rekla da se spakujemo i odemo u deo za posete gde ima da se sedne.Tu cekas da stignu tvoji,kada dodju javis babici,ona uzme bebu,ti stvari i liftom se spustite na otpust.Onda ona sredjuje bebu,a ti posle ides u garderobu da se obuces i razduzis spavacice,papuce itd...
Ako budes imala bebi frendli naucices odmah jer bebu donose sat-dva nakon sto dodjes u sobu(slucaj iz NF i Zvezdare),a uvek mozes nekog sad da pitas da ti pokaze.Jutro posle izlaska kuci ti dolazi patronazna i ona ce ti sve objasniti.
Zelim ti da se resis strahova jer ce sve to brzo proci i zaboravices i bol i sve kad uzmes svoju bebu u narucje.
user posted image user posted image

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
9.12.2009 13:20:32   
tea87bgd

IZVORNA PORUKA: indy_25

nije bilo toliko strasno gore mi je kad me zub zaboli nego to.

user posted image Bas sam ovih dana imala uzasne zubobolje i upravo sam ovu recenicu rekla zubaru kad sam otisla da sredim zub. user posted image

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
9.12.2009 13:24:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tea87bgd

OTI u kojoj bolnici ces se poroditi,ako dobro vidim iz BGD si?Ja sam se porodila u Visegradskoj jer jedino tamo nema bebi frendli programa(mislim ne namecu ti ga).Super sam prosla.Normalno je da se plasis,ali porodjaj je samo jedan dan,neprocenjivo je ono sto dobijes od tog dana.Kada vidis bebu sve muke ces staviti u drugi plan.Bar sam ja tako...
Od dokumenata mi je trebala lk i zd.knjizica.
Epidural se daje kada si otvorena do 5 prstiju,ne vise.Trebaju ti analize krvi,to se dogovoris sa tvojimDR.
Sto se rane tice ja sam imala 4-5 konaca.Nije me bolelo jako,mogla sam odmah nakon sto su me spustili u sobu da ustanem i odem u wc.Jedino me je malo zatezalo i nisam mogla lepo da sedim.Mislim da su mi konci ispali nakon 2-3 nedelje.
Da li te neko vodi kroz sve to?To generalno zavisi od raspolozenja med.osoblja.Uvek ih pitaj sta ti nije jasno,ne cekaj da ti oni kazu(budi dosadna).Ako budu drski i ti uzvrati.Tako sam ja radila.
Klistir ne boli,samo je malo ruzan osecaj,kao da imas grceve u stomaku.
Bolje ti je da se obrijes kod kuce jer sto je sigurno sigurno je user posted image
Da li dr moze da odredi kad cee porodjaj?Moj slucaj-rekla mi je nece to za 3 dana a ja sam se porodila sutradan(inace prosao mi je termin citav 1 dan)
Kad je dosao dan otpusta usla je sestra i rekla da se spakujemo i odemo u deo za posete gde ima da se sedne.Tu cekas da stignu tvoji,kada dodju javis babici,ona uzme bebu,ti stvari i liftom se spustite na otpust.Onda ona sredjuje bebu,a ti posle ides u garderobu da se obuces i razduzis spavacice,papuce itd...
Ako budes imala bebi frendli naucices odmah jer bebu donose sat-dva nakon sto dodjes u sobu(slucaj iz NF i Zvezdare),a uvek mozes nekog sad da pitas da ti pokaze.Jutro posle izlaska kuci ti dolazi patronazna i ona ce ti sve objasniti.
Zelim ti da se resis strahova jer ce sve to brzo proci i zaboravices i bol i sve kad uzmes svoju bebu u narucje.
user posted image user posted image


Visegradska i ja...VladislAv milosevic me vodi...


(odgovor članu tea87bgd)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
9.12.2009 13:28:35   
Anoniman
hvala tea...nisu to strasni strahovi...Veca mi je radost sto cu imati bebu (sunce moje, place mi se od srece) nego strah od nepoznatog...

Te kako ovo, te kako ono...

Ovo sto kazes da pitam  sve...
Kad sam citala porodjajne price pomislila sam:
Boze ja cu tamo nekog oterati u pic..ma.
Na primer ona babica koja je jednoj devojci na RR (ne znam kojoj) rekla:
"mogla si da siris noge kad si se j..."
Znajuci sebe, ja cu da napravim show...user posted image user posted image user posted image
Ima da je sutnem izmedju nogu pa ona vise nece moci da ih siri.,..

O boze.
A ja kakva sam...!!!

ma znam ja da ce sve biti kako treba...
Ni ja ne bih baby friendly...koleginica mi je rekla da je bolje da se odmorim...

(odgovor članu tea87bgd)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
9.12.2009 14:20:22   
Verus
Dobila bi ta sestra takvu pljasku od mene da bi se okrenula za 360 stepeni!!!
IZVORNA PORUKA: OTI

Na primer ona babica koja je jednoj devojci na RR (ne znam kojoj) rekla:
"mogla si da siris noge kad si se j..."
Znajuci sebe, ja cu da napravim show...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here