|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus - 2. deo
24.8.2020 17:24:17   
vonavoj
Mislim da za decu nema terapije...ja ne bi davala ni paracetamol na nisku temp,neka se organizam bori...prati je,samo sto vise tecnosti 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1576
   RE: Korona virus - 2. deo
24.8.2020 18:02:52   
IvanaSK RR
Suzi,ako je vec moralo nek prodje tako, sa sto blazim simptomima.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1577
   RE: Korona virus - 2. deo
24.8.2020 19:00:00   
dunja RR
Cula sam se sa pedijatrom u bolnici, kaze ok je 3 dana da bude T a ako se nastavi duze ili cesto prelazi 39 da dodjwmo da uvedu preventivno eritromicin. Ne treba slusanje pluca jer kod dece ne ide na pluca. Uglavnom kaze deca ni ne dodju do dr, prodje samo. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1578
   RE: Korona virus - 2. deo
24.8.2020 19:26:44   
flamingos
Joj Dunja,sad pročitah.Nadam se da će sve to brzo da prođe.Ljubim vas.Pročitah da su deca dobro.Držite se.❤


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1579
   RE: Korona virus - 2. deo
24.8.2020 19:45:48   
pari
Dobro je dunja i nadam se da će proći brzo!



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1580
   RE: Korona virus - 2. deo
24.8.2020 20:28:28   
Maslacak15
joj Dunja sad vidim...ljubi decu!! cuvajte se, bice dobro. ,,


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1581
   RE: Korona virus - 2. deo
24.8.2020 21:39:58   
Filadendronka
Dunja, drzite se! 🍀🍀🍀

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1582
   RE: Korona virus - 2. deo
24.8.2020 21:47:22   
doramar11
Dunja valjda ce sve biti ok i brzo proci..

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1583
   RE: Korona virus - 2. deo
25.8.2020 0:22:18   
dunja RR
Maslačko, da li je rendgen dovoljan u slučaju korone, jer ovde ne rade skener, a negde čitah da je samo skener merodavan.

Da li si negde naišla, da li korona ostavlja posledice kod dece, bez obzira što oni brzo prebrode?
Kod odraslih sma čitala da da, ali nisam sigurna da znaju sve, šta ti misliš?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1584
   RE: Korona virus - 2. deo
25.8.2020 0:36:51   
dunja RR
Ovde su ljdi jako jako, i neodgovorni a i nelogični, ne znam zašto neće da razmišlajju ali neće.
Recimo ovde u kući su prskali alkoholom do besvesti, evoo do danas. Ja sam rekla svekrvi da prestane da mi prska telefon, upropastiće ga.
Ali nisu se izolovali od ćerke, i ne shvataju da je to ključno, šta će im prskanje kada su već svi pozitivni.

Drugačija je sredina, ne znam da li je do Bosne ili u Srbiji ima ovoga, ali kada pogledam, mi smo u Bg skitali maksimalno, ali odgvorno, a oni ovde u kući a evo bukvalno im visi život o koncu, pitanje je da li će svekrva preživeti. A toliko smo bili nervozni svi sve vreme, jer su nam pomešana osećanja, i jako smo ljuti na zaovu, ne samo zbog ovoga, nego i inače je bilo nesuglasica, a ovo je prelilo času, a roditelji je i dalje brane, iako će možda oni umreti. Kaže mi svelkrva danas kada smo vadile krv, a tamo milion ljudi, evo vidi, pola Foče zaraženo, nije sve zarazila moja ćerka. Ne kapira da nije sve, ali jeste nju, jeste njenog muža sa kojim je u braku preko 50 godina. I to maltene svesno ih je zarazila, znala je da počinje da radi u covidu anije htela da uzme stan na tih par meseci. Ovde su stanovi 50 eura, maksimalno 80, eeej. Danas na snimanju u bolnici je svekrva videla muža prvi put posle nekoliko dana, smršao je jako. I pitanje je da li će ga ikada više videti.

Mm je molio sestru na moj rođendan sećam se, pre nepun mesec, jer je tada počela da radi na covid odeljenju da uzme stan, 2 sata je ubeđivao, preko telefona, inostranstvo, jer na viber se nije javljala. Kaže zarazićeš roditelje, platićui stan, odvoji se. A njeni argumenti zašto neće iz kuće je kao, mora da čist, oni ne mgu sami. Kome će sada da "čisti". Svekrva nije stala od kako smo mi došli ona je letela, kuvala za nju (i za nas, nije dala da joj pomažem oko hrane, mada mi skoro ništa nismo ni jeli), slalla jooj hranu nekoliko puta na dan, pune torbe. I evo, ćera se oporavila, a svekrva na ivici života, sve u 7 dana.




< Poruku je uredio dunja RR -- 25.8.2020 0:46:43 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1585
   RE: Korona virus - 2. deo
25.8.2020 0:50:32   
dunja RR
Miciki sada skočila T, ali nisam joj daal pred spavanje paracetamol, nije imala neku T, a možda bi bilo bolje da aam dala. Da mirno spava.
Dadoj joj sada, pa ću pratiti.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1586
   RE: Korona virus - 2. deo
25.8.2020 0:52:27   
Sanjica26 RR
Bas je tuzno.☹️ Daj Boze samo da im bude dobro.


Kako je sad muz? Jel tebi dobro? 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1587
   RE: Korona virus - 2. deo
25.8.2020 0:56:03   
dunja RR
E da, kod nas svih je ovde simtopm gupitak apetita, znači svi slabo jedemo, osim dece. Ja mislim da sam 5kg smršala za nedelju dana, svekar mi kaže 4 kg za par dana, a reče mi o danaskada smo bili na snimanju, da su mu ljudi pričali da su po 10kg smršali za tih 14 dana.

Rez nam nije stigao, nešto aksni jer šalju u Banja Luku, dr ovde otišla na odmor, pa ko zna kada ćemo znati da li smo ili nisimo, mada mi verujemo da jesmo. To mi je rekao i pedijatar danas, da smo sigurno svi zaraženi, što mi je logično,

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1588
   RE: Korona virus - 2. deo
25.8.2020 1:02:05   
dunja RR
J aviše nemam T, ali mi malo više bridi u grlu, ali nije to ni blizu kao kada sam inače prehlađena, ali opet, osećam, posebno kada legnem na leđa, neprijatno,

Mm nema T, ali sutra je snimanje pluća pa će znati da li je onaj početak upale prešao u gore, kao kod svekrve ili se smiruje.


Reče mi danas ovaj pedijatar iz bolnice, kaže odmarajte. Zeznu se ljudi kaže, super im 3-4 dana, eto kao meni, opuste se i paf, loše budu poale, jako loše.
Iz ok stanja lako se pređe u borbu za život :( Moja svekrva rekoh već, nije stajala ovih dana, pokušala sam joj objasniti par puta ali bezspešno.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1589
   RE: Korona virus - 2. deo
25.8.2020 1:12:12   
Sanjica26 RR
Da, bitno je odmaranje a kako sad to izvesti u tvojoj situaciji. Verujem da kod D nije preslo na pluca. Valjda bi imao jos temperaturu.

Drzite se, mislimo na vas😘

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1590
   RE: Korona virus - 2. deo
25.8.2020 7:30:00   
pari
Dunja, bas mi je zao sto vas je tako sve zadesilo...

Kako je M sad? Ti?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1591
   RE: Korona virus - 2. deo
25.8.2020 7:32:35   
jess021
Dunja, kako ste jutros? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1592
   RE: Korona virus - 2. deo
25.8.2020 8:24:29   
Maraj
Strasno dunja...sad iscitah sve unazad...
Koliko je takvih neodgovornih ljudi...
Nasa komsinica isto pozitivna na koronu, ona se seta po zgradi, prodavnici....strahota. Ona nema izrazene sinptome...ali otkud zna kako ce da reaguje neko na koga prenese...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1593
   RE: Korona virus - 2. deo
25.8.2020 8:25:10   
vonavoj
Dunja,htela sam ds ti kazem da se primiris i ti,skolski temp bude 1 dan,pa 3 nista,i onda skoci i dobij3 se upala pluca,iako je prvi dan nije bilo. 

A za zaovu i sveki,imam i ja jsto tako..vec sam pisala,kako se zaova druzila neprestalno sa drugaricom doktorkom koja se zarazila.pa je zaova mogla svima nama da donese..ja odvela decu na 7 dana i to se bas tad desavalo..Ne brini za decu,kod njih to ide bez posledica,hvala Bogu pa nisu bolesljivi.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1594
   RE: Korona virus - 2. deo
25.8.2020 8:50:23   
Ivanka 75
Dunja, grlim vas 🤗


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1595
   RE: Korona virus - 2. deo
25.8.2020 9:06:43   
Maslacak15
Dobro jutro zene. Dunja X ray bi trebalo isto da prepozna pneumoniju ali je osetljivost CT ja dosta veca. Deca zaista imaju cesto puno blaze klinicke slike, ako da probaj da ne brines previse. Ja iskreno neznam zasto se svi krkaju hemomicinom i longacefom. uopste mi to nije jasno. A vidim da im je to kao "terapija". Inace ja sam zagovornik antibiotika kad god ima iole smisla ali za koronu bas i nema. Ovde se antibioticima pokrivaju samo pacijenti koji su na intenzivnoj i koji se ventiliraju, jel pri mehanickoj ventilaciji postoji veliki reizik od bakterijskih suprainfekcija.
I moja sestra koja je zubarka je dala i sebi i roditeljima hemomicin odmah, a posle su dobijali jos iz covid ambulante kad su potvrdjene dijagnoze. To nije ic sprecilo da teca razvije upalu pluca.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1596
   RE: Korona virus - 2. deo
25.8.2020 9:53:15   
Mirko Svirko
Dunja, kako ste danas? 

Kako se osecate?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1597
   RE: Korona virus - 2. deo
25.8.2020 9:59:02   
Ana RR
Joj Suzi, pa jel svekrva toliko loše? Strašno :(



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1598
   RE: Korona virus - 2. deo
25.8.2020 10:38:17   
doramar11
Meni se pozalila koleginica da se bas lako zamara posle prelezane korone..imala je upalu pluca.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1599
   RE: Korona virus - 2. deo
25.8.2020 11:14:59   
ivaMark
dunja, jako mi je zao sto se to desava, znam da mesecima pises o odlasu u Bosnu. Ne znam sta je, da li je sredina takva ili sta...mogu da zamislim kako je tm sada, toliko ubedjivanja i na kraju svi dobiste. moje sestre dever je isto izgubio na kilazi, za 10 dana 5 kg a sitne je gradje i inace, tako da mu je to bilo stvarno mnogo.
Maslacak... zlata vredna pa i vise...

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here