|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 17:07:52   
Maraj
Mislim.... ova poruka se siri...koliko je tacna...pojima nemam. Al znam da ide sve pojacano...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2151
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 17:20:18   
dunja RR
Maraj, jeste to uglavnom i jeste terapija. Vigantol 7-10 kapi dnevno dok smo pod zarazom, deci sam davala kao i ranije po 1 kap. Vitamin C smo uzimali od 1000 dnevno, mi odrasli.
Čitala sam da su radili istraživanja, i ljudi koji su uzimali kapi vit D u dužem periodu pre nego su dobili koronu, mahom su svi najlakši slučajevi, i to se kod nas pokazalo tačnim, jer ja sebi i deci dajem godinama Vigantol, samo leti pravim pauzu, to sve po preporuci endokrinologa. Mm je odbijao ranije Vigantol, i on je jedini od nas imao početak upale pluća,
Sada i on redovno traži Vigantol, ne preskače. Sada uzimamo svi po 1 kap dnevno.

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.11.2020 17:27:17 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2152
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 17:22:38   
dunja RR
Ja sam spavala sa decom, a mm je u drugoj sobi, jer kažu da je bolje da se zaraženi podele po sobama ako postoji mogućnost, da se razudi koncetracija virusa.
Meni je M non stop bila na sisi, i sada je, a posebno tada...moja desca, sisavci neopevani ...


IZVORNA PORUKA: Maraj

Zaboravih da te pitam...
Kako ste spavali?
Ja spavam sa S,mm sa L.
I sta sada da radimouser posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2153
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 17:23:41   
dunja RR
I provetravanje stalno, mada smo mi bili tamo u prirodi, još bilo leto, pa stalno otvoren prozor. A ovde zagađen vazduh, šta raditi, hm.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2154
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 17:26:11   
dunja RR
Deci sam voće davala što više. Nsimo jeli ništa slatko, da se ne lepe krvni sudovi, jer je tromboza jedan od posledica korone.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2155
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 17:31:48   
Maraj

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja sam spavala sa decom, a mm je u drugoj sobi, jer kažu da je bolje da se zaraženi podele po sobama ako postoji mogućnost, da se razudi koncetracija virusa.
Meni je M non stop bila na sisi, i sada je, a posebno tada...moja desca, sisavci neopevani ...


IZVORNA PORUKA: Maraj

Zaboravih da te pitam...
Kako ste spavali?
Ja spavam sa S,mm sa L.
I sta sada da radimouser posted image



I mi spavamo u odvojenim sobama mm i L u jednoj spavacoj,S i ja u drugoj spavacoj. Mislisdaje to ok? Zbog dece pitam. Nece da spavaju sami, a kako sad da ih odvojimo od nas odraslih

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2156
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 17:38:17   
dunja RR
Nemoj da ih odvajaš od vas, jedino možda ako ti nemaš simptome, ili ako imaš blaže od tm, da oboje malih spavaju sa tobom?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2157
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 17:43:51   
milicicak
Ovo je standardna terapija u Srb za kovid + bez upale plućaHemomicin, aspirin, D3 4000iu, C 2000mg, alphalipoin, Zn i probiotik.
Neki dodaju i Mg 400mg
U našim godinama aspirin je obavezan.Meni je hemomicin višak al ja nisam lekar pa se ne mešam u terapiju.
Maraj, nadam se da ćete brzo i lako sve pregurati.
Inače, u kolektivima se korona, po pravilu, širi kao požar jer ljudi uglavnom ako nose maske, nose ih nepravilno a korona se definitivno najlakše prenosi u zatvorenom prostoru

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2158
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 17:51:36   
dunja RR
Mili baš me zanimalo to za apspirin, nama u BIH nisu dali, a bilo me strah na svoju ruku, razmišljala sam se da li treba. Znači jedan dnevno je ok, kada se ima korona?
Da li treba da ga uzimamo i inače ili samo za vreme zaraze?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2159
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 17:57:13   
milicicak
Jedan aspirin dnevno je ok kad se ima korona.


Ako nije u sklopu standardne terapije, mislim da ga ne treba piti na svoju ruku, preventivno.
Maraj, ja bih izolovala muža koliko je moguće, stavila mu masku i vetrila, vetrila, vetrila, vetrila. I prskala alkoholom sve živo. I obavezno za sve vas izolacija

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2160
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 18:02:12   
vonavoj
Mnogo je teska situacija,sto kaze Sanjica,bas brinem...Hitna odvela malo pre komsinicu..izbacili ih iz bolnice u ponedeljak,jer smo postali kovid,a ona bila zbog secera,imala 31..i dosla kuci sa temp...nema sta,pokupila tamo koronu..Kao pozar se siri..po kolektivima sad bas..


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2161
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 18:07:34   
Maraj
Mili ni ne prskam po kuci. Sta cu...mm T uma od ponedeljka. Tj samo taj dan je imao. Tako da ne znam koja je poenta sada da se stitimo. Od tad smo se verovatno vec zarazili i deca i ja... otkud znam vise..
On nosi masku po kuci. Al idemo u isti wc...onspava sa L u bracnom krevetu. Mada smo stavili neku prepreku u vidu jorgana izmedju njihuser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2162
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 20:14:46   
vonavoj
Mm dve koleginice imaju koronu...obruc se suzava,sad sam vec u panici...I uopste mi nije jasno,juce su bile na poslu...aman!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2163
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 20:26:53   
Andjelcicc
Nikako nije dobro, nazalost, ja se premisljam da prebacim dete online od ponedeljka, peta uciteljica dolazi da menja nasu... Nisam pametna


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2164
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 20:46:40   
dunja RR
Setih se da mi je letos jedan dr rekao, svi ćemo se u nekom trenutku zaraziti, ali baš svi, jer vakcina je daleko, za Srbijiu. A do nas je da što bolje pripremimo naš imunitet za trenutak kada dobijemo koronu.
Sada mi ovo deluje sve realnije ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.11.2020 20:48:46 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Andjelcicc)
Direktna veza do poruke: 2165
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 20:48:38   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: milicicak

Jedan aspirin dnevno je ok kad se ima korona.


Ako nije u sklopu standardne terapije, mislim da ga ne treba piti na svoju ruku, preventivno.
Maraj, ja bih izolovala muža koliko je moguće, stavila mu masku i vetrila, vetrila, vetrila, vetrila. I prskala alkoholom sve živo. I obavezno za sve vas izolacija



A ljudi koji su kao moja mama, koji imaju 60 godina, da li da piju aspirin? I ona je kovid bolesnik. Kod kuce je. Ja sam mnogo zabrinuta. Glava ce da mi prsne. Plus mi se povraca od glavobolje.
Andelcicc, mi smo povukli T. I ovako joj je uciteljica na bolovanju. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2166
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 20:52:31   
vonavoj
A bas vala dunja...ja cu od sutra stvarno svima ds uvedem vigantol,nama c vitamin..a sta deci?


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2167
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 20:55:16   
vonavoj
Koji vitamin c uzimate,neka preporuka?


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2168
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 21:09:12   
Maraj
Von ja sam u dm-u kupila njihov vit c. Sutra cu i onaj magnezijum njihov da uzmem, sto smo pile u trudnoci. Vigantol imam. Cink selen sam kupila u apoteci.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2169
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 21:10:42   
Filadendronka
Sad gledam da sam aktivna u temi sexy ves i ovde. Valjda tamo skrecem misli od korone. Odavno mi je postalo jasno da nema sanse da nas ovo zaobidje posto mm i ja imamo dodira sa bas velikim brojem ljudi na poslu. Kao i Dunja, odavno uzimam vitamin D, a pocela da dajem i deci od kako je manje suncanih dana. Pijem povremeno Mg, a krecem od sutra i C i Zn. Nije mi samo jasam selen, dali su ga i mami za Hasimoto. Maraj, moja drugarica nije dobila od muza koji je imao upalu pluca i naravno bio pozitivan. Neka samo odmara, kazu da mora da se miruje bez obzira na stanje. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2170
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 21:15:04   
Sanjica26 RR
Kod mene je nestasica vigantola. Kupila sam neki drugi vitamin, ali kapi. Kupila sam pharmanovin od 1000. Posto je slabiji, koliko treba kapi? Suzi?



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2171
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 21:26:24   
dunja RR
Ja uzimam Solgarov koji se žvaće/sisa, endokrinolog mi je prošle godine kada su mi izlazile modrice (ispostavilo se zbog nedostatka vit C) rekla da je najbolji.
Od tada ga uzimam redovno, već više od godinu dana. Znam da mi je rekla da šumeće izbegavam, da ne valjaju.

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Koji vitamin c uzimate,neka preporuka?





< Poruku je uredio dunja RR -- 11.11.2020 21:30:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2172
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 21:29:46   
dunja RR
Sanjice, ja uzimam Kabivit, jer sam kupila ranije nekoliko bočica, pa ih trošim, mada sam mislila da Vigantola ima sada, neko je pisao. Znači opet nestašica, a ja baš planirala da uzmem ovih dana ...

Na Kabivitu piše, 14400 i.j./ml, i meni je endokrinolog rekla 1 kap je ok (iako je on valjda slabiji od Vigantola), jer ja kapnem direktno na jezik, ne na kašičicu.

Potražiću kod mene Vigantol, mada ako je nestašica opet, slaba vajda ..


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Kod mene je nestasica vigantola. Kupila sam neki drugi vitamin, ali kapi. Kupila sam pharmanovin od 1000. Posto je slabiji, koliko treba kapi? Suzi?





< Poruku je uredio dunja RR -- 11.11.2020 21:31:05 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2173
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 21:33:40   
dunja RR
Pjem redovno Mg - Citrimagforte (i on u sebi ima D3, pored Mg) uzimam ga isto po preporuci dr, i podjezik B12 od anapharm, ali to zbog onog trnjenja što sam imala, ne povratilo se. To i vitamin C i kapi D vit, svaki dan uzimam.

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.11.2020 21:36:14 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2174
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 21:36:35   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja uzimam Solgarov koji se žvaće/sisa, endokrinolog mi je prošle godine kada su mi izlazile modrice (ispostavilo se zbog nedostatka vit C) rekla da je najbolji.
Od tada ga uzimam redovno, već više od godinu dana. Znam da mi je rekla da šumeće izbegavam, da ne valjaju.

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Koji vitamin c uzimate,neka preporuka?







Da, i ja sam cula da sumeci nije dobar. 
Vigantol je trazila i moja snajka kod njih u gradu jer redovno pije. Nema. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here