|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 9:57:30   
nata11

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Зато у другим градовима не тестирају те тек тако.

Људи чекају од ујутру и ништа специјално не ураде. Моја колегиница је нпр у мом граду била у ковид од ујутру и дошла кући тек у пола девет. 



Ovako je i kod nas. Juce prosla pored kovid ambulante.


Inace kod nas u vrticu prebacili novu decu iz drugih vrtica gde su zarazene vaspitacice. Kaze mm stiglo mnogo nove dece. Ma reko stra pricas otkud sad odjednom kada su bili jedva 5. Da kaze ima ih bar 15.user posted image I ajd sad. Budi pametan. Naravno niko ne obavestava roditelje u kom vrticu su zarazene vaspitacice, deca. Samo iz novina vidimo.

_____________________________





(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2126
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 14:08:31   
dunja RR
Kod nas u grupi su uglavnom svi tu svaki dan, ima ja mislim jedna devojčica koju ne šalju (zbog babe i dede koji čak i ne žive sa njima), i za sada je jedan drugar u izolaciji jer mu je tata zaražen. Njegov brat je u istoj grupi sa mojom M, ali u drugom vrtiću tj- jaslicama, samo ja još ne šaljem M 8nikako da primimo MMR, prvo neurolog odložio zbog belega koji se pojavio, pa smo imali koronu, pa pila AB početkom oktobra i sada imala bronhitis i inhalacije). Ali u proseku ih je kod S svaki dan oko 25 u grupi, oni su predškolsko. I za sada hvala Bogu svi zdravi, nema čak ni onih usputnih prehlada, ojačali su. Toliko su radosni, šalje nam vaspitačica snimke, kao da inat neki radi, prkos protiv ove boleštine.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2127
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 14:15:34   
vonavoj
Bas tako dunja,isto i kod nas..pu,pu,pune grupe dece,svi ojacali..inat proradio.jos da se srednjoskolci i neizivljeni opamete sa izlascima i zurkama..

Inace,ne znam koliko je neko zarazan..moja koleginica koja sad bas kaslje,izbacuje slajm..krije da li ima ili nema temp,prosto kalkulise.kaze vraca se y ponedeljak na posao! Pre 2 dana snimala pluca i ima tu izrazenu bronhijalnu saru,to je upala.. od 1.11. Ima temp..I sta sad reci? Ne mozes na posao bez potvrde lekara, testa? Neka dr kreten,kaze nije korona,cim ti bude bolje idi na posao.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2128
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 14:16:07   
dunja RR
A sa testiranjem je sve vreme tako, ne testiraju sve, samo sada više ljudi ima pa se više čuje kakvo je stanje. Moja knjigovođa je imala u julu koronu, pisala sam ovde, prvo ej dobial sestra njena, testirali je, pozitivna bila. Pa knjigovođa dobila T, otišla u kovid ambulantu, rekla da ima T i da joj sestra ima koronu, a žive zajedno, i nisu hteli da je testiraju, rekli su joj-vi sigurno imate koronu, idite kući pijte vitamine, čak su joj rekli i da može na posao sa maskom. Naravno nije radila, odležala je, izgubila čulo mirisa u međuvremenu, testirala se posle u privatnoj ambulanti, pozitivna je bila naravno.

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.11.2020 14:19:30 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2129
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 14:18:29   
dunja RR
Moja koleginica u Makedoniji je imala koronu pre 20-ak dana, isto je nisu testirali, rekla im da gubi čulo mirisa i ima T, izvadili joj krv, rekli imate koronu, dali terapiju, i poslalli kući.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2130
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 14:22:25   
vonavoj
Ne znam sta cu da radim,svejedno,ako kaslje, nije za kolektiv...njoj je dosta sedenja kod kuce..pa sad jos i mi da se razbolimo.. bez 3 nedelje kod kuce nema potrebe da se vraca. Pri tom joj se racuna 100% od plate..


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2131
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 14:28:34   
dunja RR
Čuj dosta joj sedenja kod kuće...pa malo da i ostale zarazim, grr.

Mi smo sa decom 3 nedelje u izolaciji bili, još drugi grad, druga država, svekrva u bolnici.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2132
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 14:38:59   
Filadendronka
Kod nas na poslu jos dvoje poZitivno. 😱😱😱 Ne sumnjam da cu uskoro da se pridruzim. Sanjice i Maraj, da vasi ozdrave sto pre! 🍀 Von, kako 100%? 

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ne znam sta cu da radim,svejedno,ako kaslje, nije za kolektiv...njoj je dosta sedenja kod kuce..pa sad jos i mi da se razbolimo.. bez 3 nedelje kod kuce nema potrebe da se vraca. Pri tom joj se racuna 100% od plate..





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2133
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 14:43:16   
vonavoj
Fil,pa lepo,moj gazda je korektan,i nece da joj smanji,nama su male plate,ali su korektni. Niko ne ide na bolovanje,ne zloupotrebljava se..

Znaci Dunja 3 nedelje,ok..necu joj dati da dodje ni sledece nedelje...jos i nas da zarazi.Joj,fil,valjda neces..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2134
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 14:46:44   
Filadendronka
Razumem. I nas je bio zlatan, ali od viska para se sve u glavi promeni. A i kolektiv je napunjen svakakvih “ljudima”, tako da tu nema pomoci. A ta tvoja koleginica nek se skloni bar jos neki dan, kud je zapela kad vec nema problem ni sa platom. 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2135
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 14:47:36   
Maraj
Kod mm u firmi jos jedan kolega pozitivan. Mm i dalje ceka rezultat testa
Pijemo i on i ja od danas cink, selen, vitamin c i vigantol

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2136
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 14:51:53   
vonavoj
Pa to ti kazem..pare nisu problem,nego dosada...

Maraj,ti isto ne radis? Moras i ti u izolaciju?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2137
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 15:08:16   
Maraj
Von ja ne radim od danas do ponedeljka. Pa cu videti kako ce se razvijati situacija

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2138
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 15:08:24   
dunja RR
Von, mi smo u Bosni bili u izolaciji,kraj avgusta/početak septembra i tamo je izolacija bila 21 dan.
Mislim da je u Srbiji kraća, a negde čuh na TV da je u HR i Austriji samo 10 dana izolacija, ali treba proveriti te info.


Mili je pisala ranije da je njen kolega tek nakon 5,5 nedelje bo negativan. Meni je to stalno bilo u glavi, i ja sam dugo pazila da nemam kontak sa drugima, skoro nikako. Posle onoga što smo mi prošli, nisam drugom želela ni slično.

IZVORNA PORUKA: vonavoj


Znaci Dunja 3 nedelje,ok..necu joj dati da dodje ni sledece nedelje...jos i nas da zarazi.Joj,fil,valjda neces..



< Poruku je uredio dunja RR -- 11.11.2020 15:11:04 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2139
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 15:32:32   
Maraj
Stigli rezultati.
Mm pozitivan...
Sutra ide da snima pluca

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2140
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 15:41:34   
Sanjica26 RR
Uh Maraj. Sad niko ne može da vam pomogne oko dece. Ne smes kod svojih ni decu da odvedes



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2141
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 15:44:52   
vonavoj
Maraj,zao mi je...brzo su mu stigli rezyltati,sto je dobro za pravovremenu reakciju i terapiju. Drzim fige da prodje sve lako. Da ostane na tome da je izgubio cula samo. Kako se on ovako oseca?


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2142
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 15:46:53   
dunja RR
Maraj, ja sam imala samo gubitak čula mirisa i ništa drugo, a trajalo je nekih mesec i po, nije se nisada baš skroz vratilo.
Ali bar ništa drugo nisam imala, želim ti da i on tako prođe, i obavezno se izolujte, gotovo nikakve su šanse da sve svi ostali negativni. Deca verovatno neće imate nikakve simptome, možda eventulano blagu T, kod nas S ni to nije imao.
I deci daj vigantol, mirujte, i merite T.

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.11.2020 15:48:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2143
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 15:52:03   
dunja RR
Maraj, i ako su deca išla u vrtić, kod nas je procedura takva da roditelji odmah jave vaspitačima da je neko od roditelja pozitivan, dete se naravno odmah povlači iz vrtića i dolaze iz Zavoda da dezinfikuju vrtić, tako da javi i vaspitačima ako ste išli u vrtić u poslednje vreme da sutra urade dezinfekciju.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2144
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 16:11:18   
Sanjica26 RR
Meni se cini da joj je Sofija bila bolesna. Ona je svoje izgurala.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2145
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 16:29:28   
Maraj
Suzo S ne ide od proslog petka. Ima bakterijsku upalu grla, crp joj bio 170, pa sad pije antibiotik.
L je isao. Javicu svakako u obe grupe.
Vigantol dajem deci...koliko si ti davala deci, po koliko kapi?
Ja malo pre nakapala sebi i mm 10 kapiuser posted image jel.to ok? Koliko kapi da uzimamo mi i deca

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2146
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 16:38:36   
Maraj
Zaboravih da te pitam...
Kako ste spavali?
Ja spavam sa S,mm sa L.
I sta sada da radimouser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2147
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 16:46:21   
Ana RR
Maraj, mislim da je to mnogo, ali nisam sigurna. Čini mi se da ide po par kapi samo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2148
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 16:56:19   
Sanjica26 RR
Meni je Suzi rekla kad si bolestan vitamin D 7-10 kapi treba. Mora da se pojaca doza i vitamin C duplo. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2149
   RE: Korona virus - 2. deo
11.11.2020 17:05:27   
Maraj
Pa ide nesto pojacano sve. Sad cu vam pustiti info.koju ja imam

user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here