|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
11.6.2020 15:11:13   
branki*
ja cu kod dr kad se budem poradjalauser posted image nisam jos..sutra idem na posao,ako zakazem privatno kod mog..drzavno tek od ponedeljka.
mene samo grudi bole i to sto ne dobijam,drugo nista apsolutno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
11.6.2020 16:33:33   
Khaleesi
Cao zenske

Mi kad nema kise set_amo, moje velike devojke 😋U pon moram oper kod ginekoliga, da mi napise opet ceo mesec bolovanja, jer mi ovi na komisiji priznali 15 dana?? Ja nekad ne kapiram kako oni funkcionisu. Ako ginekolog predlozi 30 dana od kontrole do kontrole sa kojim mozgom oni odobre 15 dana? I onda opet razvlacenje p ok lekarima, nije samo ginekolog vec i opsta praksa i komisija, a sve na drugom mestu treba mi 3 dana da sve zavrsim.... Meni su u prvoj trudnoci davali u 7.mesecu neke ab ali ne secam se koje, kao imala sam neke bakterije... Posle kao nisam, radili su mi bris istig dana kada su na rrzultatu zakljucili da ih imam a posle sam 7 dana pila te ab, medjutim drugi nalaz negativan. Posle je sve bilo ok... 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
11.6.2020 16:47:36   
emicaa
Ja vas sano pratim,da znam sta se dogadja 😁



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
11.6.2020 17:56:48   
Maruska15
Ja ne mogu da shvatim tu komisiju. Pa zar sada kad je Corona da trudnice set_aju svakih 15 dana po ambulantama nema smisla..  Branki,Emice  kad ste vec tu,juce sam gledala slike u "Frizure." Vas dve ste me posebno odusevile,prave ste macke. I ostale zenske sa foruma,ali vas bih izdvojila 🤣🤣  Ja sam tužna.. Odlozila sam putovanje za Srb zbog trudnoce,ipak ne bih da rizikujem sa Coronom. Ali sam mislila da mama dodje kod mene.  Medjutim ne moze,turisticki u Švedsku nije dozvoljeno,jedino ako zivis tu... U pm vise taj glupi virus.. !!


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
11.6.2020 18:31:09   
emicaa
Maruska bas ti hvala 😘

Sta da radis,sad je tako kako je.Mi smo planirali u julu za Bosnu,nisno bili od decembra.Ali sve je to sad na klimavim nogama,dole svaki dan vise oboljelih.A moji ne mogu doci ovako.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
11.6.2020 18:54:13   
branki*
maruska,hvala dragauser posted image verujem da si tuzna.i ti,emice,isto..ne znam sta da kazem a propo virusa.mi kao necemo na more,pa hocemo,pa necemo kad je ono bio uslov test i karantin i svasta,pa sad kao idemo...oni stalno menjaju vesti i stanje.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 12:39:41   
Maruska15
Evo mene. Bila na uzv. Trudnoca odgovara 6+0. Vidi se zumancana kesa sa embrionom. Ali srcana akcija jos uvek ne.. imam za 3 nedelje zakazan ultrazvuk. Ne daju mi heparin posto sam negativna na trombofilije,nego od 10 nedelje da pijem neki lek Trombyl. Ne znam za otkucaje,oni me ubedjuju da je to u redu,zato sto je mnogo rano.. Nemam iskustva sa uzv u 6 nedelji..


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 13:11:00   
jabudic
Maruska, ja sam bila 5+5, nije bilo srcane radnje. U svakoj trudnoci mi je prvi uz bio u 6.nedelji i nikada nije bilo srcane radnje. 

Sada mi je drugi uz bio 9+2 i kuca kao sat.Sve je to dobro, ne brini! ❤

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 13:29:05   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Evo mene. Bila na uzv. Trudnoca odgovara 6+0. Vidi se zumancana kesa sa embrionom. Ali srcana akcija jos uvek ne.. imam za 3 nedelje zakazan ultrazvuk. Ne daju mi heparin posto sam negativna na trombofilije,nego od 10 nedelje da pijem neki lek Trombyl. Ne znam za otkucaje,oni me ubedjuju da je to u redu,zato sto je mnogo rano.. Nemam iskustva sa uzv u 6 nedelji..





Maruska, rano je da bude srcane radnje. Sve je ok! Ljubima 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 15:47:45   
branki*
maruska,sve je ok,ne brini,ali zaista.videce se uskoro,sve je ok.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 16:46:49   
Maruska15
Ma ne brinem se. Boze mi oprosti,od kad sam izgubila bebu u podmakloj trudnoci,za ovo se bas ne potrisem..  Mada imam uzasne mucnine,jutros se ubih od povracanja..  Kako bude.. Ja sam prvi put isla u 8 nedelja,drugi put malopre videh u papirima u 7+2. Ovo je prvi put ovako rano da odem.. sad videcemo za tri nedelje. 


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 17:16:05   
Maslacak15
hm pa neznam. ja sam mislila da ce ga biti. Mislim da je iskreno onako granicna situacija. Koliko je veliki mesak i embrion? Zavisi malo i do ultrazvuka. Ali s obzirom da si imala pozitivan test 25, 26. maja knap je. Drzim fige da bude sve ok Maruska ali cisto da te upozorim. Nemoj molim te pogresno da me shvatis. Samo mislim da nema vajde ubedjivati zene da je sve ok.
Ja sam F videla na 6+5, bio je veliki 7mm i sve super. S kasnije na 7+3 to je vec velika beba 11 mm i 30 mm mesak. Onda sam u trecoj otisla na 6+2 i ocekivala srcanu akciju i ona mi kaze sve je ok ali trudnoca je mladja meri 5+4, ima zumance ima embrion ali nema akcije dodjite za nedelju dana to je ok. Ja kazem ne moze da bude mladja trudnoca ja to pratim sve detaljno (znate da sam streber) doktorka i moj muz me napadnu da neznam ja sve. i ubede me. Imala sam i mucnine i povracala, i posle nedelju dana dodjem i vidi se srce!! ali embrion i dalje mali 5,5 mm...kao nema veze... I onda sam posle 3 nedelje tek saznala da je missed. Tako da ja stvarno mislim da na 6+ treba da se vidi srce i da embrion ima oko 5mm.
Ali ti si blizu kazes meris 6+0, mozda je ultrazvuk slabiji mozda je polozaj takav. Mozda losije propustas UZ ( i to ima nekad veze). Tako da nebih da te mracim cisto da znas....

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 17:21:23   
jabudic
Maslacak, ti sve to imas u malom prstu. 👌Nadamo se ipak da ce sve biti ok kod Maruske!

Meni su ciklusi uvijek bili otprilike 30-35 dana, pa se nisam opterecivala, a bilo je uvijek 5+ nesto kad sam isla na UZ, nikad 6+.
E ovog puta znam sve u dan, i doktorka bas kaze da mi je i po datumu ZM i po mjerama na UZ tacno 9+2.



(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 17:30:03   
Maslacak15
imam vala, vec sam rekla, nije lako biti moj ginekolog user posted image user posted image Bavim se naukom u oblasti ginekologije, a imala sam i problema da zatrudnim a i cetiri trudnoce pa sve izucihuser posted image . Najcrnje je bilo, kad sam pobacila taj missed u 11 nedelji u aprilu 2017 posle ciscenja, pustim ja jedan ciklus i zatrundim odmah ponovo. Reko sta ima da cekam punim 40 u avgustu. Do tad sam bila naucila kako da zatrudnim kad ocu ( odlican sam streber). I dolazim na 7+4 posle odmora kod doktorke. I ona zena potpuno istraumirana od price sa pobacajem gde me ubedjivala da je sve ok. Uzima sondu i ja vidim nervozna, i kaze Frau K..... koliki treba sad da bude emrbion ???
I ja kao najmanje 12,13 milimetara. I onda radi pregled i smeje se i kaze 14,8 user posted image i eto moje male Ane.....

Mislim na tebe Maruska, da bude sve Ok!!! Pozdrav za sve trudnjace

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 17:31:34   
branki*
jaoooouser posted image
ja se zaista nadam i verujem da ce sledece nedelje biti srcana radnja.samo proveri.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 17:39:37   
Maslacak15
i ja mislim da je branki u pravu i tebe radi Maruska probaj da odes ranije a ne da cekas tri nedelje. Zato sto za nedelju dana definitivno mora da se vidi, tu nema nikakve dileme. I prosto da se rasteretis, tri nedelje je jako dug period narocito posle svega sto si prosla. Ko sto rekoh, nadam se najiskrenije da ce sledeci pregled da te obraduje i tebe i sve nasuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 17:57:37   
Maruska15
Stvarno ne znam dimenzije meska i embriona,nisu mi rekli. Samo je okrenula ekran i pokazala i rekla da je za tu nedelju sve okay. Ni u jednoj trudnoci mi nikad  nisu mere rekli. Ipak cu da sacekam taj ultrazvuk za tri nedelje.. Sta da se trumiram bezveze. Ako tad bude okay to je to,ako ne bude nikom nista.. Bolje sada nego kasnije,pa stvarno da puknem.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 19:33:15   
emicaa
maruska ja sam uvjek isla na prvi uz oko 8 sedmice.Nikad mi nisu htjeli ranije dati termin za uz bas zbog toga da se vidi srcana radnja.




_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 19:48:14   
Beca.t
Pa znas kako Maslacak, ja da sam Maruska, pravo da ti kazem i naljutila bih se na tebe. Mislim to sto devojku plasis u sestoj nedelji sto nema srcane radnje, i nije korektno. Ne znam zasto imas potrebu da se javis retko na ovoj temi ali obavezno sa nekim sumornim prognozama, bez obzira na tvoje zvanje i znanje. A nisam sigurna da si ginekolog po struci. Uz duzno postovanje tvojih kvaliteta i obrazovanja. Nadam se da se ne ljutis, ti bi trebalo da imas tu sirinu za prihvatanje sugestija i kritika.
Pozdrav za trudnice, budite pozitivne, ovo je mesto gde treba da uzivate! 

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 20:14:00   
Maruska15
Emice ja kad sam jutros pitala doktorku dal je okay sto se ne vidi,ona mi je rekla da iz tog  razloga mi ne bi dala uz pre 8 nedelje,ali posto sam imala gubitak dala mi je sada,a kao znala je da je rano da se vidi. Beco moja nista se ti ne sekiraj za mene,ogluglala sam ja od kada sam izgubila mog andjela. Ljubim te!! Ne ljutim se na Maslačak,mada stvarno zvuci šokantno cuti tako nesto a i ja isto mislim da je prerano u 6+0 osuditi trudnocu na propast... Verujem u njenu strucnost, ali kako bude bice! I am fine. To je u mojim ocima jedan spermatozoid, da izvinete. Bukvalno tackica..Tako da me ne  tangira mnogo.  Ljubim vas!


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 20:17:54   
jabudic
Maruska, biće Ok. A nije ni Maslačak mislila ništa loše.


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 20:29:14   
Maslacak15
ne naravno da nisam mislila nista lose a nisam ni nista osudila na propast daleko bilo. Ako je tako shvaceno izvinjavam se. Ja sam lepo ukazala kako i sta mislim, samo sam iskrena. Nisam njen doktor i nisam bila tamo i sigurno da ne mogu da dajem bilo kakvu dijagnozu preko interneta. I nije tacno da mracnim trudnice obicno ih kritikujem da preterano drame i da treba da se uziva u trudnoci.

kapiram da su zene razlicite i zato mi je stvarno zao ako je tako interpretirano. Izvini Maruskauser posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 12.6.2020 20:39:49 >

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 20:39:59   
jabudic
Baš sad gledam svoje papire, ni meni na 5+5 nisu pisale nikakve mjere, samo krarko - trudnoca potvrdjena. A na 9+2 piše jedan gestacijski mješak sa odjekom embriona, CRL 25.
Mislim da ni moja doktorka ne bi, kao ni Maruškina vidjela tu neki problem, uostalom vidjeće za par nedelja. Ja sam uvijek išla prvi UZ u 6.nedelji, drugi 9-10.nedelja i nikad se nešto nisam opterećivala previše vremenom između.Mada imala sam školske trudnoće i lake porođaje, pa nisam ni imala razloga. 



(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 22:56:28   
Mirko Svirko
Kako ste trudnice?

Maruska,ne brini bice sve ok. Ja sam prvi UZ radila u 8.nedelji.  i to zato sto sam osecala neki cudan bol u stomaku. A tada sam pocela da radim pa od silnog uzbudjenja nisam ni znala kad je bio ciklus.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/20 [chat]
12.6.2020 23:54:22   
Khaleesi
Cao mamike

Ja legla nikako da zaspim nesto sve me kosti bole 😋Maruska bice sve super samo polako. To sto nam se desilo pre trebalo je tako bitj sad je bolje sve i bice super samo pozitivno! Kako ste ostale trudnice, kako gurate... Ljubac za sve

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Cvećka: Moja porođajna priča
Prva VTO i to uspešna, doktor na UZ vidi dve mrvice, našoj sreći nema kraja! Naravno, kao kod svake trudnoće, velike bri...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Повратак на посао након породиљског одсуства.
Admin

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here